Domaća Outdor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Sedmicni izvještaj nakon obavljenog teškog fizičkog rada-uništenju okolnog korova i potpune dezinsekcije šireg lokaliteta sa domaćim organskim sredstvom.(kopriva i češnjak)
Umor,žuljevi po rukama i bol u leđima.
Valjda će se isplatiti, jer BEZ MOTIKE NEMA NARKOTIKE-kao što stari narod veli.

Pogledajte, pa nas pohvalite:

http://img46.imageshack.us/g/fotografija0399.jpg/ -album 1
http://img169.imageshack.us/gal.php?g=fotografija0409.jpg -album 2


Kopriva, kako se nama učinilo ne daje nikakve rezultate protiv skakavaca, jer nisi pokušavali pobjeći čak i ukoliko su direktno naprskani. Jedina je šansa da im se ukus 'govnjivi' ne bude sviđao od sada, jer zaista stravično zaudara kopriva sa češnjakom.

Poz.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

N&K

19.10.2007
1
1
0
37
svaka cast!znaci koliko sam skuzila nije pametno stavljat van biljcice dok barem ne narastu na nekih 20tak cm inace postoji mocucnost bezuspjesnog uzgajanja..
moje zasada su izduzene ima ih stvarno dosta (preko 30 kom) i listici su poceli u paru izbijat (2 obla i 2 siljasta) jos nisam pocela gnojit nego samo na balkonu se zaljevaju i paze i maze...stavit cu slike skoto gore prije nego idu outside na pripitomljavanje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: eco

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
N&K je napisao(la):
svaka cast!znaci koliko sam skuzila nije pametno stavljat van biljcice dok barem ne narastu na nekih 20tak cm inace postoji mocucnost bezuspjesnog uzgajanja..
moje zasada su izduzene ima ih stvarno dosta (preko 30 kom) i listici su poceli u paru izbijat (2 obla i 2 siljasta) jos nisam pocela gnojit nego samo na balkonu se zaljevaju i paze i maze...stavit cu slike skoto gore prije nego idu outside na pripitomljavanje

Baš mi je drago, što si u moj dnevnik odlučila postati svoj prvi post. Ne zamjeram skretanje sa teme.
Možeš svoje slikice ovdje postati. :) :)
Slobodno biljke izbaci van, vrijeme se dosta ustabililo a njihovom količinom se braniš od štetočina i eventualnih gubitaka zbog propusta ili pogrešaka.(Tako bar mi radimo)

Ne valjda da se izdužuju-trebaju više svijetla.

Hvala Vam na komplimentima.

Peace & out
 

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36
ljepo dali ste si truda ( spot je sad lakse primjeti al ko ne riskira ...)

ja sam prosle godine stavljo chilli papricice i cesnjak u otopinu i radila je,probaj nece te nis kostat
aj +
pozz..
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Stigao update nakon 15 dana.Gnojili i bacili 200g pužomora. Nekakav bitniji razvoj se ne primjeti.Osim što smo na tri velike biljke jasno uočili pistile !!! :))) Pored toga čekivali smo bolje rezultate.

Molio bih da pogledate ove slike nedostataka koje se manifestuju na listu.(pojavilo se na 10-ak biljki) Šta bi moglo da stvara problem?

Zaljevamo svake 2 sedmice sa punom dozom gnojiva za listanje NPK 5-5-5 + peroksid. Ph vode i zemlje nam je nepoznat.
Zašto neke nemaju problema a uživaju isti tretman kao sve. Da li je moguće da je gnojivo staro, jer stoji od prošle godine a ne piše rok trajanja na boci.
Šta nam je činiti?
Slike oboljenja:

http://img27.imageshack.us/gal.php?g=fotografija0460.jpg

Ovo je foto editorijal naših modela:

http://img130.imageshack.us/gal.php?g=fotografija0461c.jpg

Molio bih samo za savjete oko daljnjeg tretiranja novonastalog nedostatka.

Peace
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
Ful doza gnojiva baca ph vode u kiselu vrijednost 3, kako koje, + pužomor i još ste dodali peroksid u gnojivo. to je previše koncentrirane kemije na nekim mjestima, ali mislim da je na svima tako samo je negdje kiša isprala kemiju pa bolje neke biljke rastu + ili te biljke još nisu pokazale nedostatak nutrijenata + ili možda čak mučno apsorbiraju gnojivo. ostale biljke ne mogu uzimati hranu iz zemlje i jedu svoje listove. klasika, tamo sam Vam već negdje post stavio da ne gnojite tako male biljke. Prestanak gnojenja će potaknuti biljku na normalan rast, najvjerojatnije. vani se ne gnoji sa gnojivom za vegetaciju, eventualno za cvijetanje, ali malo. ljudi kao čovječanstvo misle da se priroda nije pobrinula za svoju djecu. prirodi treba vjerovati, a to je da prestanete gnojiti, a protiv puževa koristiti alternativne metode.
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Blodeuwedd je napisao(la):
Ful doza gnojiva baca ph vode u kiselu vrijednost 3, kako koje, + pužomor i još ste dodali peroksid u gnojivo. to je previše koncentrirane kemije na nekim mjestima, ali mislim da je na svima tako samo je negdje kiša isprala kemiju pa bolje neke biljke rastu + ili te biljke još nisu pokazale nedostatak nutrijenata + ili možda čak mučno apsorbiraju gnojivo. ostale biljke ne mogu uzimati hranu iz zemlje i jedu svoje listove. klasika, tamo sam Vam već negdje post stavio da ne gnojite tako male biljke. Prestanak gnojenja će potaknuti biljku na normalan rast, najvjerojatnije. vani se ne gnoji sa gnojivom za vegetaciju, eventualno za cvijetanje, ali malo. ljudi kao čovječanstvo misle da se priroda nije pobrinula za svoju djecu. prirodi treba vjerovati, a to je da prestanete gnojiti, a protiv puževa koristiti alternativne metode.

Možda ste previše hemije stavili a možda im i nedostaje a možda je i absorbuju mučno. Ako nije crno onda je bijelo.
Pužomor nije štetan za biljke niti toplokrvne životinje.

Juče su dobile punu dozu gnojiva, pa ćemo vidjeti kako će se situacija dalje razvijati. Ukoliko se ne oporave onda odustajemo od gnojenja do daljnjeg.
Mi ipak mislimo da su gladne jer ih gnojimo tek svakih 15 dana. Posjetićemo ih za vikend.
 

Socrat

Aktivan Član
22.01.2010
115
9
18
33
GanjaPower je napisao(la):
Možda ste previše hemije stavili a možda im i nedostaje a možda je i absorbuju mučno. Ako nije crno onda je bijelo.
Pužomor nije štetan za biljke niti toplokrvne životinje.

Juče su dobile punu dozu gnojiva, pa ćemo vidjeti kako će se situacija dalje razvijati. Ukoliko se ne oporave onda odustajemo od gnojenja do daljnjeg.
Mi ipak mislimo da su gladne jer ih gnojimo tek svakih 15 dana. Posjetićemo ih za vikend.


Ajde ja nisam baš iskusan, ali mislim da stavljaš previše gnojiva i dr. (možda nešto od toga privlači štetočine, ili oštećuje biljke),

a ako nemaš mira, napravi test
:
1 Polovicu biljaka nastavi hraniti i gnojiti (ili kako gos si dosad radio),
a 2. Polovicu prestani, znači prepusti je prirodi, vrlo jednostavno,

i nakon ajmoreč 5 dana pogledaj rezultate!

Razmisli o tome, možda je upravo tvoj utjecaj na biljku štetan (ili barem u tim količinama)
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
smanji hranu na pola doze od preporućenog,čini mi se čak da imaš neke purple genetike na jednoj biljci a možda je još hladno pa crvene gore!bit će one uredu ne sekiraj se,na outdooru uvijek ima sitnih problema kao neke čudne opkline i gluposti ali nije ništa strašno to ako je večina rasta zdrava,samo nemoj puno drkenjat oko njih i bit će uredu!pozz
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Znam da nije strašno 4herbs, posjetićemo ih za vikend i isprati zemlju običnom i izmućkanom mineralnom vodom(koja ima Mg i dr. mikroelemenata).
Najviše od svega žao mi je što se muče, previše smo željeli da napreduju. Plašili smo se da gladuju jer ih nismo u prilici baš često posjećivati. Otprilike svakih 10-ak dana-.

Iskreno se nadam da se stanje popravilo od naše zadnje posjete.

Usput da pitam da li je neko imao iskustva sa krutim 'kristalno zrnastim' gnojivom ? (npk 19%-19%-19% B 0,05% Fe 0,04% Mn 0,04% Zn 0,01% Mo 0,008% )
Njegovu upotrebu planirao sam preko ljeta za vrijeme kada ćemo ih rjeđe posjećivati, na način da se u čvrstom stanju nanese po površini zemlje disperzirano oko biljke sistemom 'pobiberi'.Tako da kada pada kiša, ujedno i gnoji biljke.
U poljoprivrednoj apoteci su mi rekli da je takav način gnojenja u redu ali da budemo veoma pažljiv zbog jačine gnojiva i da ga koristim u malim količinama.
Elem, da li je neko imao iskustva sa ovakvim načinom fertigacione prehrane i da li da nanesem gnojivo par milimetar ispod površine zemlje da ga zaštitim od spoljnih uticaja?(na ambalaži piše da se čuva van izvor toplote vlaga i atmosferalija) Da li će to funkcionisati? Nisam baš povjerljiv u ljude iz apoteke.

Evo slike gnojiva:



P.S. kupio sam i novo vege gnojivo iz straha da mi je prijašnje neispravno.(npk 10-4-6) ali njegova upotreba će još pričekati.

Peace
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Hello, dragi prijatelji! Stigao Update nakon 10 dana.

Bilje je oporavljeno zahvaljujući 6 dana sunca i 4 dana oblačnog vremena sa povremenom kišom.
Odlučili smo da ih ne gnojimo. Na nekima je toping napravio tri vrha, jer je iz odsječenog dijela krenuo i prišnje glavno stablo.

Iz obližnje šume smo im iskopali 15l šumske crne zemlje (prirodnog humusa nastalog truljenjem lišća, vidi se na slikama) koja je jako rastresita i plodna. To smo prosuli po površini oko biljki, tako da hranjive materije dobijaju prirodnim putem kad se zemlja kvasi.

Najbolje od svega jeste što je njih 9 pokazalo pistile !!! Iščupali smo jednog jajana.(nakon dugog vjećanja, smo ustanovili da je kurat) Ostale zasada nisu pokazale ništa. Prosječna visina jedinke je u intervala između 40-70cm. Mi smo prezadovoljni.

:icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:

Pogledajte:

http://img85.imageshack.us/gal.php?g=fotografija0490.jpg

Hvala svima na podršci i savjetima.

Peace
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
03.05.2010
40
9
0
31
jesi razmisljo ikad o tome da ce ti te kupine ako jesu kupine kao sto si reko da ti ih nece doc ljudi brat divljac zderat i tak to mogo bi imat problema zbog tog to je moje misljenje al neznam probaj pa ces vidit!! pozdrav
 

Socrat

Aktivan Član
22.01.2010
115
9
18
33
h4n5 je napisao(la):
jesi razmisljo ikad o tome da ce ti te kupine ako jesu kupine kao sto si reko da ti ih nece doc ljudi brat divljac zderat i tak to mogo bi imat problema zbog tog to je moje misljenje al neznam probaj pa ces vidit!! pozdrav

Mogel si mu to pred harvest reći! (šala)

Ma biljoze izgledaju ko velike, ak mene pitaš PRIRODNO JE NAJBOLJE,
ja u svoj grow neću dodavati nikakve "organske"(yeah right) umjetnjake,
to će biti bio uzgoj ala natural (volim ih dlakave)pfff!!!

Jel znaš možda koliko si stavljao te crne zemlje po biljci? (u lopatama, HAHAHAhaha XD)


-------------------------ISPRAVLJAM POST,

aha ja sam shvatio da si ih presađivao u humus, a ti si samo nabacao pored njih...

A mene zanima koliko odprilike zemlje treba staviti u rupu, pa biljku u nju (mislim na supstrat zemlju iz cvječarne ili prirodni humus, kajgod)
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Ne znam gdje si ti uspjeo vidjeti kupine i čemu takve crne prognoze, ako ćeš mi u postu baksuzirati i uricati grow radije ostani tih. U prvom postu sam spomenuo da je site okružen kupinom od 2m (time nisam mislio da su doslovne jedne pored drugih, bilo bi i nemoguće približiti im se tako) nego da je proboj do site-a otežan i tom prirodnom barijerom. (očigledno se radi o tvom površnom čitanju ili pogrešnom tumačenju rečenog). Svakako nesporazum...

Oko svake sam stavio recimo lopatu zemlje, ne znam precizno jer sam rukama stavljao nježno. Danas cijeli dan pada kiša tako da će im goditi svježi nutrijenti iz humusa.

Mislim da su dosta dobro razvijene sa obzirom na vremenske prilike i na to da je tek početak 6mj.

Peace
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 4herbs

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
rep + za prekrasne biljke,jedino što se meni čini da je taj sajt malo preotvoren,to je dobro stoga što sunca ima koliko im volja ali opet negativno je to što ako netko naleti ko ima imalo znanja o ganji,možeš se pozdravit s urodom!ja bi pokušavo te biljke održat što nižima i sad kad znaš koje su ženke,slomi ih do jaja i priveži za pod neka ostanu niske,manje če pozornosti privlačit a opet možeš izvuč urod koji je još veči nego očekivani,lst i supercropping su majka za to!pozz
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Hvala za + . Zbilja dajemo sve od sebe za te biljke. Nije to mjesto baš toliko izloženo, kao što možda na slikama izgleda ali ćemo mi ipak iz predostrožnosti da LST-ujemo svih 10 na tom tzv. guerilla siteu.Koji taj naziv zaista zavrijednuje jer je potrebno da si pravi hajduk da se probiješ kroz more prepreka :) Neće to biti ništa pretjerano uredno niti kompleksno za učiniti već jednostavno vezivanje za zemlju radi sprečavanja džikljanja u vis.
Da podsjetim da su nam biljke razdjeljena na tri nezavisna i međusobno poprilično udaljena site-a. Tako da se za urod baš i ne plašimo. Jedino što su na gureilli najveće biljke ,baš zbog pomenute količine svijetlosti a i 4 ženke su nam tamo :)
Tako da ćemo dati sve za njihovu sigurnost.

Peace
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
Iznenađen sam i sretan kako su lijepe i dobro napreduju, budu one rasle normalno, a s gnojivom za sad počekajte. ide Vama to, puno headića želim.