Domaća Outdor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Ave, haugh vutroljupci.
Jutros bili u posjeti lokacijama. Situacija sledeća:

Biljke odlično napreduju.Najviša je 130cm ostale su tu oko 1m i dosta razgranate.
Planirani LST je odgođen zbog sledeće situacije, naime do tzv guerilla sitea(tu su najveće biljke i 4 100% ženke), vodi jasno vidljiva ugažena staza iz pravca iz kojeg nikada mi ne pristižemo.Tragovi su najvjerovatnije napravljeni ljudskim koračanjem. Eh, sad. Dilema je sledeća:
1. Da li da ih ostavimo gdje jesu i neposjećujemo ih više? Tek negdje u cvijetu da ih obiđemo.
2. Da li da ih presadimo zajedno sa zemljom u kojoj su ako je to uopše izvodljivo?(ako ništa barem cure)
3. Može li divlja životinja napraviti takav trag?
4. Zašto neko kojih je našao nije počupao ili o tome obavijestio organe vlasti?

5. Šta nam je činiti?

Tu imate slike i još jednog počupanog mužijaka i jednog čudnog oboljenja na listu:



Interesantna stvar je da su kod nas mužijaci kržljaviji od ženki??!
P.S. Još 2. su pokazale pistilice. što broji ukopno 11! WHOA!!!!

Savjetujte,pametujte,kritikujte i pohvalite.

PEACE
 

cmfsrle

Aktivan Član
20.03.2010
69
1
0
32
o presadjivanju ja lichno ne bih razmishljao , jer bi im oshtetio koren . Zivotinja ne moze da napravi ljudski otisak stopala , a najverovatnije su vas posetile "kolege" koje verovatno imaju site negde u blizini (preporuchujem da obidjesh malo okolinu i da im nadjesh mesto :D )
Nisu ih pochupali jer hoce da vas puste da ih negujete i na kraju samo da ih pokupe , zato ja tebi preporuchujem da im nadjesh site i ti njih ojadish ! :)
Veoma su glupo uradili , kada naidjesh na tudji site , prikrijesh sve tragove ( da ne bi domacin posumljao da ga je neko posetio ) a oni su ovom posetom tebi samo dali do znanja da imaju i oni "mestashce" u blizini ! :)
Drugar je pre jedno mesec dana naishao na tudji site koji je na 60-70 metara od njegovog :) a provalio je tako shto su budale nakon shto ih je video , pokushali su da se sakriju u zbunje :) pravio se lud a nakon nekoliko dana im je nashao site :)
meni je najlogichnije reshenje to , jer da vas je neki "neutralac" nashao , ne bi ni postojao ovaj poslednji post :)
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
Nikad ne možete biti sigurni tko je to bio kod Vas.
Najbolje Vam je da nabrzinu odete i par komada presadite na drugu lokaciju.
Možete ih bez problema presaditi i to tako da iskopate 40cmX40cm oko biljke da obuhvatite i korijen.
Sad bit će stresa za biljke, ali ako sa zemljom uzmete korijen, zemlju ne istresati, bit će dobro.
Uvijek tako ja radim kad pošumljavamo šume, iskopavamo mladice i sadimo ih drugdje na livadi gdje treba.
A ove ostale ostavite tu i motajte se okolo, blizu sajta i nemojte ići na taj sajt koji je navodno provaljen, pa
gledajte i promatrajte što vidite, koga i kada, sve promatrati.

Ako je staza dobro ugažena, možda je ta neka grupa ljudi više puta tu dolazila. Možda je prvo 1 osoba našla sajt sama,
pa je pozvala organe vlasti, pa su svi skupa došli pogledati i utabali stazu. Ali to sve što sad pišem je "možda"
ne mora biti istina. Murji je bitno da uhvate počinitelja, jer biljci ne mogu naplatiti kaznu pa su zato najvjerojatnije
ostavili biljke.

Može biti da je tako kao što je kolega napisao post gore, ali moja preporuka je ako želite nešto pušiti na jesen
par komada presaditi ili ako želite biti 95% sigurni da ne padate, zaboravite na biljke te ih eventualno jedanput
obiđite dok odcvjetaju, s tim da bar 1 tjedan prije se uokolo motate da izvidite situaciju, dal nema nekoga, dal je koji
auto u blizini parkirani ili dal čujete psa ili što. Jer se gadovi uvijek parkiraju negdje u blizini kad negdje nekoga vrebaju
u prirodi.

Ako Želite biti 99% sigurni da ne padate tada preporučam nove biljke zasaditi na novom sajtu, još nije kasno, više njih i bit će headovine.
Sad koliko imate hrabrosti za što učiniti... Ako ih budete presađivali, neka jedan od Vas biljke odkopava, a drugi neka okolo zuji i promatra
okolinu i dogovorite neki uzvik za uzbunu da pobjegnete. ako Vas je više neka onda drugi isto promatraju, ali veći krug. Ako budete bježali
obucite si dobre tenisice za trčanje, ne ostavljajte lopatu ili slično na sajtu i obavezno si vizualizirajte najlakši put bijega. Obavezno cijeli
dan promatrajte sajt okolo da se uvjerite dal nema nikoga. I uzmite fotoaparat sa sobom, psa ili dalekozor i knjigu kao pišete zapažanja
ili uzmite košaru sa jelom kao da idete na piknik u blizini pa ste kao slučajno naišli na biljke i ne znate čije su.

Jedan od sigurnih pokazatelja da nema ljudi su životinje.
Ako ih nema blizu sajta tada je neko od čovjeka u blizini. Ako spazite životinju koja počne bježati od Vas, tada ste vi prvi na tom mjestu od kojeg bježe.
Dade se biti jako oprezan samo promatrajući.

Inače biljke su super lijepe i šteta ih je ostaviti.
Ako se još čega sjetim, napišem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Ima nas dovoljno da bzebjedno obavimo presađivanje na sigurniju lokaciju. Napominjem da pored dotičnog imamo još dva sigurna mjesta, tako da se za dim ne plašimo već za sopstvenu sigurnost a i biljke su nam drage.(4 najveće žene su tu)
Da ih lopatom iskopamo zajedno sa zemljom?(recimo da u prečniku od 50cm iskopamo sve zajdeno sa biljkom)
Site je danas detaljno pretražen-ljudskih tragova nema, osim tog putića koji je napravljen koračanjem na dvije noge. Jasno se vidi udubljenje svakih 80cm.
Do sajta se ne može doći ni jednim prevoznim sredstvom osim helikopterom. Zabačen je iza mnogo šuma, kupina, visoke trave na namorskoj visini od +300m tako da se zasjede ne plašimo. Već bi nam bilo žao da nam oberu sav trud drugi, ili još gore da nas uhapse....

Evo slike tog putića, koji dolazi iz potpuno suprotnog smijera našeg dolazka. Slabije se vidi iz ove perspektive, ali je neosporiv. (prateći taj putić dospjeva se na uzvišenje povrh site-a)

Da mi je samo vidjeti tog koji ovuda šeta....




Biljke se nalaze 10 cm od dna ove slike.
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
523
553
113
balkan
Pa riješavajte to što prije, teleportirajte na sigurno!
Prema slici mi izgleda kao ugaženo od ljudske noge putić.
Možda vas je netko pratio, pazite se.
Sretno vam bilo!
 
29.05.2010
26
4
0
33
Evo majstore,procito sam da su ove slike nedavno slikane....molim te otidji na dnevnik uzgoja i potrazi "moj zeleni dnevnik" pogledaj slike i reci sta misllis....sve u svemu biljoze su ti lijepe ali bas me zanima sta ces reci na moje!!! pozz groveru!!!!!!!!1
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
Delboy mi je uzeo riječi iz usta, meni isto to izgleda kao da je čovjek prošao tuda i još je vrludao da vidi dal još nešto ima tu.
sretno i očekujemo pozitivan update.
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
to će bit velike žbiljoze s puno hedovine!
ponekad i životinje ostavljaju tragove .
mogu bit veprovi ili jeleni.
jas već usavršio prepoznavanje tragova u travi.
točno znam koje životinje žive blizu mog vrta :D
sad na sajt ne smijem ić naredna dva tjedna da se tragovi izbrišu!
easy i rep +
boz :sun2:
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Update će biti nakon presađivanja. Ne bih da spamam nepotrebno.
Nadamo se da će sve ovaj podhvat proteći u najboljem redu i da će biljke podnjeti to bez težih posljedica.
Problem nam predsatvalja - kako pronjeti lopatu i motiku kroz urabano područje kroz koje treba da propješačimo... snaći ćemo se nekako...

Po stepenu ugaženosti (širini i dubini staze) rekao bih da je jedan čovjek prošao njome i vratio se istim putem nazad. Najvjerovatnije pastir , lugar, gljivar, neandertalac ili yeti...

Ovako je planirano: biljke zajedno sa 0.4 x 0.4m zemlje iskopati i korjen, zemlju ubaciti u najlonsku kesicu i dobro zategnuti za vrijeme transporta na drugu lokaciju.
Kod usađivanja na novi mjesto u iskopanu rupu položiti vrećicu na pod i nježno je rascjepiti a potom zatrpati velikim količinama zemlje koju ćemo naknadano dobro nakvasiti.

Nadamo se da će nesretni pronalazač odustati od daljnjeg traženja kad shvati da su biljke pobjegle sa te lokacije.

Hvala na savjetima i podršci!

poz
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
Kupite si onu malu vojničku lopatu, može poslužiti kao i motika te ju možete u torbi nositi.
Ili ako netko ima gitaru, otpilite dršku motike i lopate na dužinu da Vam stane u torbu od gitare i normalno nosite. nema beda. :)))
Plan za presađivanje Vam je dobar, samo se požurite... sretno.
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Srdačno pozdravljam braću uzgajivače.

Nije nas bilo neko vrijeme, zbog obaveza i manjih tehničkih problema sa internetom usljed elementrnih nepogoda.

Juče smo se napokon organizovali i izveli vješto operaciju TRANSPLANTACIJE biljaka na udaljeno mijesto.
Sve je proteklo u najboljem redu, osim posjekotina od kupine i ugriza triju krpelja, nismo imali većih poteškoća.

Oko ''provaljenog'' site-a ovaj put trava je bila još više pogažena iz svih pravaca.
Pa smo sa obzirom na to, zadržavli se što smo kraće mogli i premjstili skoro sve biljke na sigurno. (Dvije od 9 sa tog sitea nisu pokazale spol, pa smo ih stoga i ostavili tamo sa nadom da ih neće pobrati)

Počupali smo još jednog mužijaka na kojem je eksperimentalno bio učinjen ekstremni supercroping (staviću slike kasnije) + Dvije biljke koje su do sada imale isključivo pistile sada su dobile i jaja -TRANSVESTITI! Morali smo ih ukloniti, nismo imali vremena da ih presađujemo.

Biljke su dobile kruto gnojivo u novoj zemlji, pomješano sa humosom. NPK 19-19-19 u jako malom omjeru je zamješano.

Većina biljaka ima roza pistile! Baš su sexy! Čak su i pokojni mužijaci imali roza **** :icon_lol: Čudana nekakva genetika...

Slikice: http://img717.imageshack.us/gal.php?g=fotografija0619.jpg

Do narednog puta,
marihuana
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ajde drago mi je da ste sve uspjeli premjestit što je valjalo...
kolko god da se čovjek brine za sigurnost nikad nisi siguran...
super da je sve prošlo kako spada, držte se, odgrowajte to do kraja, super izgleda za sad...

biljke se super drže, ekstra izgledaju, jako sam zadovoljan...

-Pratim dnevnik marihuana, držim fige, čuvajte se...

-pamet u glavu-
sretno

-SiD-
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Srdačno pozdravljam, prijatelje nam uzgajivače.

Na žalost nismo bili u mogućnostima da se javljamo niti posjećujemo siteove, djelom zbog tehničke nemogućnosti a i zdravstvenih tegoba.
Činili smo sve što je u našoj moći ali smo bili sprječeni višom silom.
Iz gore navedenog obrazloženja možete i sami pretpostaviti da smo i biljke privremeno zanemarili.

Dopustili smo da se dnevnik malo uspava, zbog čega se izvinjavam svima koji ga prate i obaćavam da se neće ponoviti.

Da ne bih dužio priču previše, ukratko ću vas upoznati sa daljim razvojem situacije.

Nakon transporta biljaka na pouzdaniju lokaciju nastavile sa sa razvojem do danasnjeg dana, kada ukupno posjedujemo 16 zdravih ženki.
Uklonili smo naknadno još 9 mužijaka.

Nisu gnojene gnojivom za cvijetanje, što je uvelike uticalo na njihovu dobrobit-po mom mišljenju.
Hranjene jedino krutim gnojivom pomješanim sa humusom do sada.(rastvaranog kišom)


Izgledaju mi nekako kržljavo za ovo doba godine.
1.Da li dodatno da ih prehranjujemo?
2.Da li će se stići razviti prije snjegovo i niskih temperatura?

Pogledajte fotografije:

http://img259.imageshack.us/i/dsc00563o.jpg/
http://img688.imageshack.us/i/dsc00547r.jpg/
http://img251.imageshack.us/i/dsc00550a.jpg/
http://img251.imageshack.us/i/dsc00551et.jpg/
http://img693.imageshack.us/i/dsc00552x.jpg/
http://img716.imageshack.us/i/dsc00560hv.jpg/
http://img5.imageshack.us/i/dsc00561wt.jpg/
http://img683.imageshack.us/i/dsc00562rz.jpg/


Update kroz nekoliko dana.

marihuana
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
523
553
113
balkan
Ha gle, svima nam je veoma slična situacija, vrijeme nas usporava tako da cemo svi biti i dalje u neizvjesnosti dali će biti dovoljno vremena da one propupaju kako bi trebale....
Već sam pisao, frka me za plijesanj ,vlaga u zraku se nespušta ispod 90% , i cijelo vrijeme kiša, padne , pa stane pa opet padne, pa malo sunca i onda hladna noć.
Ja mislim da sa svojima mogu super biti zadovoljan, kako im se vrijeme trenutni vrti....
Tako da nemoj se zabrinjavati previše oko toga, dali ce one stici, pusti dokle ide ide...šta sada... mozes eventualno (posto vidim ima naprednijih od ostalih) nesto od njih harvestirat prije, a nesto ces morati ostaviti da duze stoji....
Zbilja mislim da nam je 90% svima ovako, i svi smo zabrinuti...bar ja jesam huuh...
kako god, sretno ti bilo do kraja...
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
to što kažeš da su kržljave, nebi reko da možeš puno pomoći... u pitanju može biti vrijeme, genetika, zemlja... svašta... ( ove godine najviše nas jebe vrijeme, jako otežava stvari )
sve ti je kolega delboy objasnio, svima nam je tako ove godine koji radimo outdoor grow...

imat ćeš lijepih hedova, neće bit količinski kolko je moglo bit možda, ali u svakom slučaju fino fino to izgleda! nemaš panike, harvest će ti bit veselje...
drži se do kraja.... za prihranu neznam... ja sam u fazi cvjetanja 2x ubacio gnojivo i sada isto neznam... možda ću još maksimalno 1 ili 2x staviti, AKO budem...

neznam kaj bi ti reko za to, možeš probat, ili kupi plantella cvet ili još malo daj onoga krutog kojeg imaš NPK 19 19 19... ja sam radio jedan grow SAMO sa krutim NPK 15 15 15 i to jedno stavljanje samo i bio sam super zadovoljan...
znaš moje komentare na outdoor prihranu "možeš a i nemoraš"... odluči sam kako će ti biti najbolje i najlakše...

Sretno!!
SiD