Domaća Outdor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Pozdrav prijatelji ratari,uzgajivači,vrtlari,groweri drage li nam biljke.
Odlučismo da napravimo dnevnik uzgoja nakon što smo prebacili naše ljubimice napolje.
Ukratko, biljke smo u plastiučnim čašama i kuhinjskom elementu držali pod lampama(štednim sijalicama 130w) 20-tak dana. Sve su iz sjemena kvalitetne ulične marihuane(nema se za naručivanje). :)
Ima ih 35(nemojte pomišljati da je za komercijalne svrhe toliko količina) ,jer želimo da se osiguramo za bar 10 vrijednih ženki.-na to sve ima nas nekoliko a svi hvala bogu mogu povući. :)
Danas su prešle u najveću zabit i vukojebinu koju smo pronašli.Site je okružen kupinom 2m visine.
Stavili smo gnojivo,substrat okopali ih i pokrili suhom travom zemlu oko njih.
Razdjeljene su na 3 mjesta, od kojih cemo 1. ostaviti da budu gerilci.
Ovo je naš treći grow i nadamo se najuspješniji do sada.

Tu su neke fotke od samog početka pa do juče.Update sa site-a će biti već sledeće sedmice.

Prvi-drugi dan u box-u i naša skalamerija za rasvijetu od ranije.(sva sreća da smo električari)






Grupne!






Nešto ih je sjebalo ali su se oproravile nakon peroksida i gnojiva.




Ova je interesantna iz razloga što se počela račvati na 3 strane. Do sada neviđeno :D


Dva neobična bića što pronađosmo usput pokraj site-a.




Do sledećeg puta.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
mnogo su male za napolje al vidim da ih imas mnogo pa valda nee doci neka zivotinja pa ih popapati...

zelim ti srece .. iz izksutva znam da mi uvek nesto pojede biljke kada su male tako da ih napolje bacam tek kad imaju preko 30cm...

a jav prijatelju moja ako si ih gnojio tako male ... zasto trpate sve i svatsa kada ne znate isperi to malo zemlje vodom ao neces da sve pogore jojjjojjoojojjoo neverujem
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Teglica_Unka

Svirač_Trube

Aktivan Član
08.11.2007
214
14
0
32
jao jao gnojenje... :( :( dok su tako male ,ne ne...:) ovaj ali to je pun k bilja prema tome se pazite trideset biljki nije bas tesko za primjetit:) A meni su moje dvije vanka koje sam direktno zasadia u zemlju sada imaju 8cm..i napreduju:) a jucer stavio na klijanje druge pa i one idu vanka:) ali ja sam u primorju,a brate neznan di se ti nalazis ako si u gornjim krajevima totalno ti nije zdravo ih stavljat vanka ..
 
S

silikolor banda

Guest
ja sam takodje moje danas odneo na sajt i posadio. bile su u plasteniku do sad, slicne su velicine kao tvoje. ne znam da li da radim dnevnik, ne bih da se cimam tamo preko dana da ih slikam i to.... ja sam stavio pored biljaka po jednu fluorescentnu zvezdicu tako da mogu da se orjentisem u mraku gde su biljke da ih zalijem i da ih ne izgazim dok su male
 

Svirač_Trube

Aktivan Član
08.11.2007
214
14
0
32
ps neko je bio dao ideju da se stavi pola plasticne boce 2L i to sam si spravio jedna koja je bila pod tu bocu puno vise je napredovala nego ova druga koja je bez boce:) Pa ako si slucajno u hladnijim dijelovima hrvatske onda mozes da si ovo napravis:)
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
netreba boca ja sam jednom tako radio i slomila mi se biljka od izduzenja.. ako da nije imala dovoljno svetal al trubac kaze da je sve ok probaj al ja nebi ....

ps.. nece njima biti nista napolju mene je veci strah da ce ih tako male nesto pojesti ili da si sjabao sa gnojenjem ,,, al videcemo za tri nedelje kako napreduju pa nam zapusi usta nadam se :)

siguran sam da se nece smrznuti i ako se smrznu nece sve sto posto :)
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Na gnojivo su reagovale pozitivno, cak su se oporavile kad smo ga sipali.Iz početka su bile u jako lošoj zemlji,pa smo morali nadoknađivati hranjive elemente.Vani nikako nije ledeno,cak sta vise, za ovo doba godine je i pretoplo. Gledao sam prognoze za 15 dana unaprijed i temperature su u granicama normale(najnize noci su oko 3-6c) To ce prezivjeti.Narednih dana će biti sunčano ovdje.
Više me plaše štetočine, ali ako im je suđeno preživjeće. Na tri mjesta su razbacane.

Hvala na kritikama i komentarima. :)
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Brale kažeš pripremili ste štek...
Nebi rekao jer vas napadaju bube razne još ste tu travu koju ste pokosili stavili oko biljka,idealno za bube.....
Gdje vam je pamet bila da bar ponesete nešto za korov i bube što bi posuli prije okopavanja i poslje....

Ništa njima neće bit van ni sad samo da ste uradili kako treba sve...
Kažeš par vas bilo...
Ima ona poslavica kako su dva magarca pametnija nego jedan čovjek hehehhe

Brale sklonite tu travurino okolo njih jer je sad to pravo leglo za napasnike tia bube,mušice itd....
Vlaga se skupi u toj travurini i zemlja nemože dole da diše pa eto problema...
 
S

silikolor banda

Guest
ne znam da li sme da se koristi vetilol prah da bi se suzbile te bude i ostala gamad?
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Našao sam nekakav insekticid koji ću da nanesem na biljke i okolnu zemlju u ponedjeljak, jer prije ne mogu do site-a. Sadrži: deltametrin 0,5mg/l i piperonilbutosid 1,5 mg/l. Kako mi rekoše ubija od gusjenica,stonoga,biljnih uši,pauka,buha pa do slonova. Danas konačno sunce pruži :sun2:Biće,dobro!

 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
sve pet ko sto kaze notripin jos malo kriznih dana i bice valda dobro kad one budu visoke ok 30 do 50 cm onda im stvarno niko nista znemoze sem da ih nesto pojede ili da ih blentavi ljudi pokidaju :) pozdrav i samo neka guraju
 
17.08.2009
38
0
0
43
Nadam se da će preživjeti i da će biti barem 15 ženki.
Ja sam danas mislio svoje izbaciti vanka, ali sva sreća pa nisam.
Krupa sve potukla.
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Kako mu niko nije čestitao na triploda?
GP, onaj primjerak što ti je na drugoj slici obavezno posebno neguj - može ti puno više dati
Pa ako imaš uvjete za indoor capni koji klon ako bude cura!
Ajde nek ti je sa srećom :)
Sretno i Oprezno
 
17.08.2009
38
0
0
43
#34 je napisao(la):
Kako mu niko nije čestitao na triploda?
GP, onaj primjerak što ti je na drugoj slici obavezno posebno neguj - može ti puno više dati
Pa ako imaš uvjete za indoor capni koji klon ako bude cura!
Ajde nek ti je sa srećom :)
Sretno i Oprezno
Pa da jbt odlično si to primjetio. Rastu 3 lista.
Ako nije problem da malo objasniš što to znači.
Je li genetika u pitanju ili je puka slučajnost.
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Da stvarno i ja sam primjetio to od samog početka. Nikada nisam imao takav slučaj, a sad smo dobili dve takve biljke. Odmah čim su izbile iz sjmenke dobile su po tri obla lista. Na netu nigdje ne mogu da pronađem informacije o ovom ''fenomenu''-mutaciji ili čemu već, pa ako može neko da nam pojasni o čemu je tu zapravo riječ.

I kod nas je juče pao grad(tuča) veličine zrna graška. Vjerujem da nije moglo nikakvu štetu da nanese. Jer sam posmatrao druge biljke, i sve su prošle bez oštećenja. :knockknock:
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Novi update. Ne izdržasmo juče a da ne posjetimo site-a. Napominjem da nije tako ni blizu(apsolutno ruralno područje) a još manje je pristupačan :icon_mrgreen: Zbog straha od eventualne štete koju je tuča mogla prouzrokovati.
Na opšte iznenađenje otkrili smo da su u boljem stanju nego prije.Kako? Ne znamo.

Tu je par fotkica.Komentarišite,savjetujte, svaka kritika je dobrošla.



Ovo je naša cura, od milja nazvana TripLord,jer nam je njeno nastajanje i postojanje potpuna nepoznanica. Molio bi ako neko posjeduje znanje o tome da ga podjeli sa nama.Hvala i do sledećeg puta.Peace