Domaćica - 100w HPS - LST - box 47*50*100

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
11
Ojla urbani farmeri! :)
Nekako sam se nadao da ćete reći da ne trebam skidati banane jer je brzo gotovo :) Cijelo vrijeme pazim da je ne izblesim sa mojim "pomaganjem"...
Ah što ću kad volim ovu malu biljčicu "ta znam ju od kad je sjeme bila" hehe ... malo mi je krvoločno s pincetom čupat po njoj al ajde, velika je cura, da nekažem baba :)

Hvala Power i Jimi :)

@Creative, premoćno su ti ispale one biljke, fantastični badovi - čast mi je što si se javio u ovaj dnevnik! :)

Na listovima najbližim lampi nema prevelikog toplinskog stresa, a topovi najbliže lampi doslovno eksplodiraju sa novim pistilama koje pružaju prema svjetlu...najvjerojatnije dodam još jedan ventilator, samo da je uhvatim prije spavanja, da vidim kako izgleda pod dnevnim svjetlom, a to će biti u utorak

48. dan 12/12
Banane eliminirane, jučer 3, večeras pronađena i odstranjena još jedna sa topa u gustišu pod lampom...

Sličice pod HPS, slijedeći update ćemo pod dnevno svjetlo.








Hvala što pratite.

Živili!
 

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
Krasna biljkica nema šta,koliko vidim ima ona još 2-3 tjedna do full zrenja tako da je moja preporuka da nediraš dok ne otekne,uzmi mikroskop pa pregledaj trichome beri kad je večina mliječna na prijelazu na amber(smeđkasto)
Nema se tu šta puno govoriti stvarno ti dobro ide i samo tako do kraja,strpljenje je vrlina
nemoj zaboraviti dobrano izflušati zemlju da ispereš mineralne soli iz zemlje i biljke radi okusa,mirisa i gorenja!
Puno sreće s jajima i želim ti uspješan harvest
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vapky2252

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Dobro su se popunili vrhovi :thumb:. I ja sam se naskidao bananica u svom prošlom growu,sa vremenom bome dosadi čupkanje. Ako nakupiš dosta možeš izvaditi polen iz njih i sljedeći grow oprašit jedan vrh na drugoj biljci, imat ćeš feminizirano sjeme. Sretno do kraja
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
11
Hojla ekipa!

Većina vjerujem bananica počupkano, pod dnevnim svjetlom ih je lakše uočiti, valjda ih skidam kako treba, nekako su male, suhe i žute
Kako ste i savjetovali skinem kako koju vidim, nije da izvrćem naopako biljku, nek' ima dostojanstvenu starost
Razvoj bananica nije usporio razvoj novih kaliksa, pogotovo na dva sretna najviša topa bočno od lampe...te mrcine lagano sad izgledaju "vjetrom počešljani" - ostali topovi niže su zadržali klasičan oblik, nisu podemonili - drago mi je da su topovi različito udaljeni - daje uvid koliko svjetlo znači :)

Foxtail-anju i bananicama je doprinjela i vjerojatno mrvicu visoka temperatura (na što su veterani i ukazivali i na tome im hvala) ali nije da se prži jer sami box je skoro pa na otvorenom, sjever imanja i ima pregršt svježeg zraka, nemam termometar, ali "osjećam" da je u boxu najviše vanjska+10C, dakle dok su noći oko 20, dobro je...mislio sam stavit još jedan vent, i to još jedan 80mm da baš puše po lampi ili čak da ga montiram na zadnju stranicu pri sredini da dobacuje svjež zrak ovoj 12ici između lampe i biljke, ali to ću za drugi put (najesen), jer ako je izrasla dovde, nediraj ništa, ona se adaptirala :)
No dosta filozofije, evo slika prije debananizacije:)
51 dan 12/12








Imam onaj kineski mali crni mikroskop - prvi put sam pogledao jučer ovaj sekundarni vrh dolje lijevo i nabasao na područje full smeđih trihoma, al baš ono nikotinskih, no sunčano jutro je uvijek pametnije od večeri pod HPS-om - danas sam vidio i prekrasne mliječne trihome i dosta prozirnih (rekao bih 50/50), skoro nijedan solo smeđi i na skrivenijim djelovima cvijeta fantastično guste i fine sitne bijele načičkane trihomčiće (bez glavice čini mi se).

@Canna hvala na savjetu, iako nisam nikako gnojio razmišljao sam obavezno flush napraviti jer nisam dosad nikako i to bi bilo zadnje zalijevanje na puna 2 mjeseca, baš bi volio da poživi do 9 tjedna, tek se počela bijelit...

Mislim za 10 dana odradit finalno ispiranje u kadi + zadnjih 9 litara vode bi bila odstajala jedan dan radi klorina i reguliran ph na 6.5-7.0

Također mi se motalo po glavi da nadodam svježe zemlje, ali reko neću, nek ide do kraja kako je, pa možda i nešto naučimo :)

Hvala svima na sudjelovanju, nekako ću probat slikat te trihome izbliza ovih dana.
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Mislim da je uzaladno truditi se povaditi sve bananice ionako ih neces sve skuziti na vrijeme a samo ces izmrcvariti biljku a mozda i slucajno polomiti (tvoja je mala pa je manja sansa da to napravis ,meni je uspjelo ;) ) ali pregledas malo svaki dan ili svaki drugi dan... one sto primjetis bez griznje savjesti cupaj van....moji vrhovi nisu nista ljepsi ili kvalitetniji od tvojih...samo su veci :) ...bit ce tu sto za pusiti samo lagano do kraja .
 
14.06.2012
1
0
0
29
Lepo je ovo nego me zanima gde mogu da nabavim 2-3 semena, cisto za pocetak, ocu da se narivam ko slon :D
 

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
Ja bi vadio bananice al s pincetom i jako oprezno da ne oštetiš vrh,šteta je sad da krene sjeme pošto je toliko malo ostalo do kraja inače prekrasno i imaš rep+
Sretno i pozdrav
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
11
Dobar dan ekipa!

Kao što sam obećao, evo slikica trihoma sa najdonjih cvjetića (nadam se da se dovoljno dobro vide).

56. dan 12/12



Evo i ostale sličice...








Živili!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jesam

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
Bližeš se lagano kraju,koliko ju još planiraš ostavit da raste?
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Lepa biljkica steta za bananice.

Sto joj nedas melase malo, uzivace u njoj.

Isprati mozda nebi trebao, nemas puno velikih listova a i ono sto ima je pocelo zutiti sto znaci nema hrane u zemlji i pocinje izvlaciti iz listova. Ako je planiras ostaviti jos nedelju dve onda ce taman izvuci iz velikih listova sve i poceti iz malih. Tako da nece smrditi na gnoivo.

Mozda sledeci put neku zicu razvuci i pustiti da raste ispod nje.

Sretno dalje.
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
11
Hvala ljudi na uključivanju!

Da, biljčica se bliži kraju definitivno, ali pošto mi je ovo tek 4. grow (i prvi do kraja kako treba nadam se) vaši savjeti su mi sad više nego dobrodošli - ali prvo da vam dam više informacija.

Sjeme je nepoznato, naime za rođendan sam od frenda dobio paketić sa probranih 30-ak sjemenki koje je on selektirao iz raznih "paketića".

I tako ja krenem u sijanje jedne po jedne, još je bio u tijeku 3.grow (u istom boxu, ali samu 2litarske posude i pretežno sativa - iz kojeg sam naučio dosta, a najbitnije da ukoliko grow-aš, presudno je cijelo vrijeme "sređivati" u dilera i imat za duvat, i to po mogućnosti što lošiju (punu sjemenki, gnojiva, onako fin miris po ribi kad se zapali, gorkog okusa u ustima)...

Tada nema nestrpljenja, biljka živi u miru, a plantela list i cvet bivaju izgubljeni negdje u špajzi :)

Ok, kad sam napokon dočekao žensku indiku (koja mi je pokazala od muke preflowere drugi dan topiranja), vodeći se logikom da ako je za prvih mjesec dana vegetacije dovoljno ono što ima u zemlji ( indika je pa će cvjetat oko 2 mjeseca) - nema razloga da joj išta prifali ta 2 mjeseca u min 15 litara kvalitetne zemlje. Na taj način izbjegavam dodavanje gnojiva, a Terra Magma ionakao ima najmanje dušika(N) u NPK odnosu. Do sad sam također maksimalno izbjegavao kidanje ikakvih listova, jer svaka mesarska intervencija odugovlači kraj i stresa biljku, a meni se žuri. :)

Prilikom presađivanja sam se vodio interesantnom idejom koju sam pročitao na forumu od par članova.

U novu posudu sam prvo položio jedno 15cm zemlje, pa potom uvalio biljku i natrpao do predzadnjih grana zemlje - najdonji par grana sam uzeo za klonove. Također sam zagrebao po dijelu stabljike koja je išla u zemlju noktima, te naprašio taj dio Plantela Rhizoponom II - na kraju grow-a jedva čekam vidit stanje ispod zemlje - to ću posnimit i postavit da vidimo.

Do pojave bananica moglo je doći zbog genetike ali i remećenja fotoperioda (to je jako moguće, jer je bilo par vremenskih nepogoda tokom noći u cvjetanju, kad je moglo nestat struje). Banana novih nema, ali biće par bobica sigurno, na kraju krajeva, prepotentno je očekivati da ću bit mudriji i spretnji od biljke koja je samostalno opstala više tisuća godina u raznim uvjetima preko cijele planete - nema šanse :)

Što se tiče mreže, ako pogledate cijeli box, možete vidit L-nosače na bočnim stranicama. Projektirajući box, predvidio sam eventualno postavljanje stakla ispod lampe, a dolje nosače za mrežu. Inače, napravio sam ja i okvir s mrežom ali sam zasad odustao jer nisam znao koja je genetika u igri (zbog izduživanja u prvih 30dana 12/12), a postavljanje scroga bi jednostavno oduzimalo previše prostora (svaki cm je bitan u malom prostoru zbog svjetla i ventilacije) - bilo bi i jako teško izvest je u eventualnu šetnju kad je zapletena u mrežu.
Također pošto je mreža fiksna, moralo bi svjetlo bit pomično, a to je previše zagrebancije. Da, može bit mreža priheftana na teglu, ali nekako volim kad mi cijela biljka "pleše" i da je što manje stvari sputava.

Trening sa štipaljkama sam pokupio ovdje na forumu od starih igrača i nekako mi najviše odgovara s obzirom na sve gore navedeno.

Sad smo u finišu - i iako sam čitao o blagodatima melase/meda neću to stavljati, jer želim isključiti što je moguće više faktora za prvi put sa ovom genetikom, ali drugi put ću svakako to staviti, pa ću naučiti više "iz prve ruke" o eventualnim razlikama u okusu.

Gledajući trihome a i najavljeni toplinski udar, mislio sam je čak isprati preksutra i pustit bez vode još 4-5 dana, te zatim joj se nakon produžene noći od 24 sata zahvalit na postojanju. Evo cropanih trihoma, ponavljam, savjeti su mi sad više nego dobrodošli..



Koliki je taj period zamućivanja, tzv harvesting window? Ako ciljam na 90% mliječne 10% smeđe, koliko bi bi je trebao ostaviti min-max?

Eto malo sam se raspisao, još jednom hvala svima na dosadašnjem sudjelovanju, a pozdrave vam šalje i buduća Majka! ;)

 
  • Sviđa mi se
Reactions: corzy and nenash

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
zamutit če se one još tijekom procesa sušenja i curanja,ukoliko su ti sve mliječne več sad možeš skinuti...ako baš želiš sačekaj još koji dan al nemoj pretjerivat
 

Domaja the best

BANOVAN
Banovan
22.03.2012
459
14
0
32
Stvarno prekrasne budove tamo imas,skoro pa kraj....Ja bi je vec skino al necu te nagovarat,hehehehe.
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Ja bi je ostavio još 10-tak dana. Nije baš najbolja slika ali ne mogu naći ni jedan smeđi trihom, a čini mi se da ima i prozirnih. Uostalom vidim da i dalje izbacuje nove pistile, što znači da se još pumpa.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....ako ti se bas zuri napravi flush i zadnjih 10 dana ju ostavi na vodi........btw prekrasna biljoza......:)
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
11
Jutro farmeri!

Hvala vam svima na savjetima, jutros sam odveo malu vam boxa na tuširanje (zadnjih 9 litara dan odstajala voda, čep 3% peroksida i korigiran PH na 7.0) pa je bila prilika da je uslikam iz nekog drugog kuta. Pratim situaciju sa trihomima - odnos mliječnih/prozirnih je sad 70/30, nijedan smeđi. Ostavljam do daljnjeg, čekam sve mliječne i pokoji smeđi.

Evo slika

60 dan 12/12 (zeznio sam se brojanju, od 20.04 cvjeta)













Živili!
 

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
de ti to oberi više i šalji vamo na degustaciju i smoke report hehehehe!
izgleda fenomenalno i mislim da češ se oduševit!
pozdrav
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.