Domaćica+Big Bang by zlo&naopako

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Photo update

photosmile.gif




>>>>slideshow 4.3.2011.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Dakle,domačica je posušena i u tegli već neko vrijeme.Manji dio je išao na water curing i već je potrošen,a regular sušeno je tek sad na kjuranju,pa čemo vidit šta će ispast od toga.
Količinski zadovoljan-cca 50g možda koji gram više.Kvaliteta je loša,prvenstveno iz razloga što je rano ubrano,ali i zato što je bilo problema sa uzgojem,u biti,zanemario sam tu biljku dok nisam napravio ovaj box u kojem je ipak dogurala do "kraja".
Hladnoća i loš tretman su dokazali "teoriju" da koliko pažnje posvetiš biljci,tako ti ona uzvrati.
Evo jedna slika sa selektiranim hedovima :) Da se ne sramotim s ostatkom :icon_lol:

Za smoke report ne znam šta bi rekao,pa neću ni komentirati...još :)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Na slikama se vidi da sam zeznuo ph.Na jednoj je biljci baš dosta oštećenja,dok je na ostalima uglavnom malo ili ništa.
Zbog toga problema sam preskočio jednu prihranu,dobro zalio sa vodom sniženog ph,a jučer je ponovno išla prihrana; Hesi Bloom+fosfor,pa ćemo vidjeti kako će se ponašati.
Učinilo mi se isprva da sam pretjerao sa prihranom,ali kasnije sam vidio da su listovi uvijeni a smeđe fleke su po meni nedostatak kalija jer je uslijed povišenog ph biljka prestala uzimati kalij iz zemlje.Ako sam u krivu,molim za ispravak :)
Sve u svemu,lijepo se debljaju i ćini mi se da nije ph uzrokovao neke ozbiljne probleme-tu je i jamnica da usporedite :icon_lol:
:bis:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Opet mali update :)
Problemi s pH su još uvijek aktualni,ali nije alarmantno.Kako je zbog povišenog ph sigurno smanjeno uzimanje hrane iz zemlje,odlučio sam još jednom zaliti čistom vodom.
Inaće stavljam svaki put Hesi Bloom i fosfor-preporučenu dozu.

 
  • Sviđa mi se
Reactions: #34 and Meskalito

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Naopaki Bengiči vole nizak Ph!
Ako pogledaš GHSu kako oni rade,vidjet češ da oni Bengiče i u zemlji zaljevaju sa Ph 5,8.
Ja sam svoj Ph držo oko 6 do samog kraja.Malo sam imo problema sa onima koji nisu imali adekvatnu vegetaciju.
Sve u svemu dobro napreduju!
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
nece da mi dozvoli das ti dam rep... :(

inace necu da pametujem,ali nije dobro snizavati ph zemlji tako sto ces je zalivati sa vodom ciji je ph nizi nego obicno... bolje ti je da odradis jedan momacki flus sa recimo 5x vecom kolicinom vode u odnosu kolika ti je saksija... ili da nastelujes ph vodi koji zelis u velikoj posudu i bukvalno potopis biljku sa saksijom u tu vodu i izvadis da se ocedi i vratis je u box...(eventualno ponovis to par puta)
i ja joj u zadnjoj nedelji gnojenja malo pojacam pk od propisanog jer lepo zadeblja i otvrdne cvetove...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Samo ti pametuj :icon_lol:
Ma ne,neda mi se sad tu izvodit neke egzibicije s njima,jer iskreno,osim tih nekoliko poluosušenih listova,nema nikakvih problema,a što se fosfora i kalija tiće...kalija im fali,ali mi je bad da se ne desi pre velika koncentracija u zemlji radi smanjenog trošenja,pa sam zato radije sipao jučer samo vodu,a ph nisam jako spuštao-u biti,tu je negdje oko 6.Ne znam točno jer nemam pH metar,ali s reagensom,prema boji je između 5,8 i 6 ovako,odokativnom procjenom :vb_kez:
Ma,ja sam na domaju navikao :) ovo je sve nešto pre osjetljivo :icon_lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: slobodan

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
hihi,zato sam i napisao da necu da pametujem,a i ne zelim da me pogresno shvatis... :)
ma to oko 6 nije strasno... pomislio sam da si ko jedan sa foruma zalivao sa ph 4,5 ili 5,vec se i nesecam da bi kao spustio ph zemlje.
nemoj ti nista da diras onda ako sve odgovara,da nebudem ja nesto kriv pa da moram posle da ti nadoknadim stetu... :))
pozdrav
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.