Domaćica+Big Bang by zlo&naopako

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Dakle,evo mog drugog dnevnika,ali ne i drugog growa :icon_lol:
Nisam do sada ništa otvarao jer je bilo sve dosta problematično radi loše genetike (domačica)...puno hermija,uglavnom...:eek:hno:
Ovaj grow je započeo u mojem starom boxu sa 6 cfl-ki.Tu sam odradio klijanje i prve dane vegetacije,te je nastavljen u friđ boxu iliti boxu od starog hladnjaka pod 150W hps-om (u početku je i tu bio cfl).Nemam ništa od slika iz tog razdoblja,pa krečem sa ovima iz nešto kasnijeg stadija...


Na ovoj slici su već topirane.
Od 10 sjemenki,koliko sam stavio na klijanje,izniklo je ovih 8 biljki.
Kada sam prebacio na 12/12 režim,brzo su se pojavili prvi znakovi cvjetanja,ali istom tom brzinom je i splasnulo veselje kad su se počeli pokazivati hermići:sick:


Ovo je jedina ženska biljka koja je ostala...još su bila 3 muška i 4 hermija.
kdk_0620.jpg
Razlog zašto sam ovako krenuo pisati ovaj report je taj jer je na ovaj grow nadovezan slijedeći.Prije nego se osvrnem na detalje početka uzgoja big banga,napisati ću ono što inaće ide na početku :icon_lol:
Posude u kojima su vegetirale su zapremnine cca 1,5litru,a klijanje je odrađeno u jiffy posudicama koje će biti prikazane na fotografiji prije presađivanja benga.
Zemlja je Plantela bakonia,bez primjesa (stiropor,pjesak i to),hydroton kuglice na dnu,za drenažu.Isti princip primjenjen i kod presađivanja u posudu zapremnine 9,5l.
Moram napomenuti da je Plantela solidna zemlja,ali neću više sa njom raditi iz tog razloga što se jako isušuje i slabo je propusna,odnosno,ne upija lijepo vodu na početku zaljevanja.
Zaljevao sam dosta često dok nisam presadio_Od kada je presađena,zaljevam u razmacima od 3-4 dana.
U vodu dodajem H2O2 3%,s tim da ga ne dodajem svaki puta,a i ne kombiniram sa gnojivom.
U vegetaciji pognojeno jednom sa plantelom list,dok u cvjetanju gnojim sa Composana gnojivom za cvjetanje sa guanom :kackepieksen: :icon_lol:
Ph namještam uz pomoć Ph testa za akvaristiku i Ph- ,također za akvaristiku.

Za kraj ovog posta,još samo da kažem kako nemam pojma koliko su dugo u cvjetanju,a kamoli koliko od klijanja :rofl:
Znam da mogu provjeriti po fotografijama,ali iskreno,to mi uopće nije bitna informacija :icon_lol:
Sada je već kasno,pa nastavak slijedi sa Big Bangom od GHS-a,12/12 od starta :)
:wave:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Dakle,nastavljam sa GHS Big Bang fem...
Početak opet isti :icon_lol: klijanje odrađeno u malom boxu pod 6 kom. cfl.Tu su provele i prvih nekoliko dana.
Svjetlosni režim je 12/12 od starta,a odmah po presađivanju su prebačeni u potpuno novi box pod 400W Sylvania Grolux lampu.Reflektor je,naravno,cool tube :icon_lol:.Detaljnije o opremi nešto kasnije.

Na slici se vide ranije spomenute jiffy posudice...
Posude u kojima bi trebale ostati do kraja su boce od 5l,ali sve mi se čini da to možda i neće bit dovoljno,ali vidjet ćemo još.

Zemlja je Composana za ruže+malo mrvljenog stiropora,jer u njoj nema perlita,a ja glupan nisam čitao...opet :icon_lol:
Zaljevanje je uglavnom prema istoj šemi kao i kod domačice,dakle svaka 3 dana,dodajem H2O2,gnojeno samo jednom sa pola doze plantele list,slijedeća prihrana ide kroz par dana sa composana gnojivom za cvjetanje,s time da bih radije uzeo hesi za ove biljke,ali još nisam odlučio :icon_lol:
Biljke su trenutno stare 39 odnosno 40 dana,a prve znakove cvjetanja,odnosno pokazivanje spola,sam uočio početkom proteklog tjedna,odnosno prije nekih 7-8 dana.
Moram priznati da se opet osječam kao noobina,jer su mi nešto ovi bengovi spori...sad si mislim da su mogli imat i normalnu vegetaciju 18/6,jer su mi i tako počeli cvjetat nakon mjesec dana :icon_lol:
Evo malo slikica,da se vidi progres,a kasnije se još nadovežem sa nekim tehnikalijama iliti rješenjima po pitanju boxa :icon_lol:




31.1.2011. slideshow

2.2.2011.
slideshow

6.2.2011.
slideshow
To bi bilo to za sada,nastavak slijedi :icon_mrgreen:
Ako netko ima pitanja ili sugestije,slobodno :kenny_revenge:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Hihihi,evo ga još jedan se ulovio :icon_razz:
Da,to je salata :icon_lol: ali ne za duvanje :eek:hno: :icon_lol: Mali experiment,jučer završen,ovih dana će bit serviran za ručak :icon_lol:
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Puterica :)
Vidiš mogo bi ja starom predložit da prek zime drži salatu pod HPSom pa da se ja infiltriram sa svojim salatama hehe :D
Sve 5 zlo, baš me zanimaju big bengovi jer ih ekipa dosta hvali...
Ugl rokaaaaj :bananallama:
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
daj napravi tutorial "Kako uzgojiti Endiviju ili Kristalku" :icon_lol:

šalu na stranu, moram pohvaliti napredak... a rep si već odavno dobio :thumb:
samo napred!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Ne mogu vjerovati da će salata dobit "važno" mjesto u dnevniku uzgoja :rofl:
Nisam o tome htio ništa pisati,ali evo,malo informacija,ako nekog zanima :)
Dakle,za 5 tjedana je narasla toliko da se može konzumirati,s time da je u malu saksiju stavljeno svih 7 komada,pa je rezultat-gužva :icon_lol: Bila je u sjeni večinu vremena i pasalo joj je,tako da ako netko bude zaista htio sadit salatu indoor (što je neisplativ podhvat,al'ajd),može bez problema sa vrlo malo lumena dobit super rezultate.
Ovo je bio test za rasadu i namjerno sam držao na 12/12 zajedno sa svojim biljem,kako bih li vidio što će ispast od toga.Za nepunih 15 dana je bila spremna za presađivanje u plastenik,ali kako je ovo bio test,nije tamo završila.
Slijedeći test je rajčica,ali ona neće dat plod u boxu,to budite sigurni :icon_lol:
Malo sam se uljenio,ali nastavit ću ja uskoro sa opisom tehnikalija,kao što sam obečao :)

PS:
Hvala na podršci i repjutejšnima,to mi puno znači :bis:
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
svaka cast zlo!!! rep+
mogao bi malo da opises opremu sa kojom raspolaze???
ako ce ti biti za utehu nisi jedin po pitanju salate... :) ja posadio neki hibridni paradajz iz dosade i sad mi je vec 15cm,a zalivam ga sa hesijem... :DDD
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Uh...baš sam se ulijenio :icon_lol:
Dakle,vrijeme je za mali update :)
Slobodane,šta da kažem,oprema je uglavnom amaterska :icon_lol:. Naj jeftinije moguće solucije su u pitanju,izuzev cool tube reflektora-to je kupovno.

Box
je ormar preuređen na način da nisam radio nikakve dorade na njemu,nego sam samo skinuo zadnju stranicu i prečku za vješanje odjeće.Na mjeru sam sklopio okvir od letvica i na njega pričvrstio bijelu reflektirajuću foliju.Naravno,dubina od 55cm mi nije bila dovoljna,pa sam produbio za 15cm,a tako sam dobio i prostor za izvođenje ventilacije bez oštećenja na ormaru.Tako sklopljen box sam samo ugurao u ormar kroz otvoreni stražnji dio.

Rasvjeta
: Sylvania Grolux 400W u cool tube reflektoru

Ventilacija
:
-Početak;kupaonski ventilator 100mm-95m3/h za hlađenje CT-a ; ulaz zraka-Pc ventilatori,jedan od 80mm i jedan od 120mm ; ispuh-Pc ventilatori,jedan 80mm i jedan 120mm ; mješanje zraka unutar boxa ; 5 x Pc vent 80mm
-Sada ; sa Ct-a skinut kupaonski vent i namontiran na DiY carbon filter,na CT namontiran kupaonski vent 120mm-180m3/h. Odlučio sam ipak skinuti cijev za dovod zraka u CT iz vana i sada ventiliram box i hladim žarulju istodobno.120-tka upuhuje zrak iz boxa u CT,cijev je sprovedena van na vrhu boxa i spojena na vent 100mm koji upuhuje zrak u carbon filter.Znam da to baš nije naj sretnije rješenje,ali jednostavno nema mjesta unutra za filter.
Još su potrebne neke dorade na ventilaciji,pošto mi ova dva kupaonska venta rade nesnosnu galamu,što nije baš zgodno dok je svjetlo ugašeno,jer je to dnevni period kada bi se neki "slučajni" posjetitelj mogao zapitati što se to čuje.
Za kraj par fotki boxa i opreme:



Bit će još malo slika trenutnog stanja,danas nisam stigao poslikati,jer sam zaljevao i slikao biljke,a svjetlo mi se ugasilo pa sam ih morao spakirati unutra :icon_lol:
Samo da riješim nekako taj problem buke...
E,a sad je vrijeme za slike bilja :icon_lol:
Evo nekoliko fotki nakon presađivanja,koje je moralo biti jer su prerasle posude od 5L



Sada su u posudama od 12L izuzev jedne,naj manje,koja je u posudi 9,5L

Domačica je pala pod nož barem 2 tjedna pre rano,ali šta je tu je...



I za kraj današnjeg updatea,friške slike :icon_mrgreen:

 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
4chsmu1.gif
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Čestitam na apgrejdu sa 150 na 400W.400 je već poštena rasvjeta.
Jako si uredan i dobro ti je filter ispa.Tako da nema greške samo rokaj!
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Svaka cast z..sad kad su u vecim teglama ima i korjen mjesta i biljke su odlicno napredovale,bice tu veselja,samo tako,sretno:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.