Domaćica, CFL 92 W, LST

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
:vb_wave: Pozdrav Vutrasi :vb_wave:

Vec puno puta sam naisla na vasu stranicu, ali nikako se nisam registrirala sve dok se i ja nisam odlucila na neki grow, koji je stvarno low budget ali nadam se da ce nesto iz toga biti, te naravno vasoj pomoci :thankyou:
Imam dvije biljcice. Jedna je posadena prije 7 dana, a druga prije 3. Medutim prva biljka prvih 4 dana nije bila pod lampama nego je stajala na prozoru.

Znaci ja imam 4xCFL 23W (4x1285 lumena), Box je u ormaru drvenom visina oko 150cm, a sirina 60cm.
Zidove sam obljepila bjelim sjajnim tapetama za drvo jer to sam imala kod kuce ali jos uvjek nisam sigurna dali sam to dobro napravila ili da ipak uzmem foliju pa nju zaljepim okolo pa bih zamolila savjet oko toga ako je moguce :icon_smile:
Pogledajte prilog 3413
Pogledajte prilog 3410

Primjetila sam jednu stvar na prvoj biljci, naime ona ima samo jedan list i viri nesto kao mali koncic sa druge strange gdje bi trebao biti drugi list. Malo me brine to jer neznam da li je normalno ili nije? Jel to drugi list malo kasni ili je to mozda od toga sto ju nisam pod lampama drzala nego na prozoru, a i nije bilo bas nesto suncano ovih dana :(
Pogledajte prilog 3411
Pogledajte prilog 3408

A ova druga sve normalno ima tako da me ona veseli i nadam se zenki :costumed-smiley-027 Nju sam odma i posadila u vecu posudu, dok ovu prvu nisam, ali cu je presaditi cim saznam sta je sa tim jednim listom.
Pogledajte prilog 3412

Zaljevam samo kad je zemlja suha. Trenutno u boxu nemam nikakav ventilator, ali ormar je odmah kraj prozora otvorim ga s vremena na vrijeme a i ima jedna mala rupa iza tako da mislim da je za sada ok u vezi toga. Sto se tice temperature nemam ni termometar trenutno. :newbie: Drzim ih 18h na svjetlu i 6 sati mraka :snooze:
To bi bilo to za sada a bilo kakve sugestije i kritike su uvjek dobrodosle .. Hvala :thumb:
Stay cool :spliff:
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
:signs046:

Prvoj ti je nesto pojelo jedan list,verovatno dok je stajala na prozoru,izvucice se ona.
Druga izgleda ok :)

Probaj samo da postavis te CFL-ke vodoravno,ovako gubis dosta lumena i priblizi biljke na 3-4cm od sijalice i kupi ako si u mogucnosti neku reflekivnu foliju ili uzmi onu za sofersajbnu:

ZASTITA-OD-SUNCA-PREDNJA-130X60CM-AUTOMAX_slika_L_18200925.jpg


Srecan grow! :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Summer ツ

Domar

Aktivan Član
13.02.2013
186
174
43
31
Beyond the smoke screen...
Objesi 2 ako možeš iznad jedne i dve iznad druge! Ići će to ne brini kao da svoj setup gledam samo Ajd pročitaj na kutiji od cflki toplinu boje bit će ti, jesu cool ili warm white?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Summer ツ

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
ChiliHead je napisao(la):
:signs046:

Prvoj ti je nesto pojelo jedan list,verovatno dok je stajala na prozoru,izvucice se ona.
Druga izgleda ok :)

Probaj samo da postavis te CFL-ke vodoravno,ovako gubis dosta lumena i priblizi biljke na 3-4cm od sijalice i kupi ako si u mogucnosti neku reflekivnu foliju ili uzmi onu za sofersajbnu:

ZASTITA-OD-SUNCA-PREDNJA-130X60CM-AUTOMAX_slika_L_18200925.jpg


Srecan grow! :)
Hvala sad si me rjesio svih dilema trenutnih! :thankyou: I probat cu nesto smislit za te zarulje da ih tako postavim a reflektor neki sam i mislila ubacit ubrzo, zaboravih napomenut! Stavljam slike kad to sve napravim! Pozdrav :wave:
 

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
Domar je napisao(la):
Objesi 2 ako možeš iznad jedne i dve iznad druge! Ići će to ne brini kao da svoj setup gledam samo Ajd pročitaj na kutiji od cflki toplinu boje bit će ti, jesu cool ili warm white?

Warm White su, jel to ok?
 

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
irieman je napisao(la):
:signs046:
Premalo lumena za tu velicinu boksa . Ja bih na tvom mestu skratio visinu :) Sa srecom ...
Probat cu i to, jel ok da stavim neku stranicu od kartonske kutije gore i to opet obljepim?

PowerSeed je napisao(la):
sretan grow... inace taj avatar je vec zauzet Čupčupava ;)
Hvala :wave: A bas mi je super taj avatar ali nema problema ide novi brzo :icon_smile:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Imao sam i ja ovako deformiranih biljki, ali izvukle su se, tako da ne brini :) Kontam da je to radi nešto tvrđe ljuske sjemenke, pa se teško izvuče van i onda bude tako malo defektna.
Površina boxa je pre velika za tako malo svjetla. Probaj barem još dvije cfl nabavit, po mogućnosti cool daylight 6500K (ili tu negdje, variraju temperature boje kod različitih proizvođača). Warm white je pogodnije za cvjetanje, ali nije da sad moraš mjenjati. Kombinacija warm white i cool daylight je provjereno dobra.
Stavi neki ventilator da ti malo puše po biljkama, bit će ti zahvalne :) Cfl ne grije puno, ali ipak grije.

Edit:
Ne vidim vezu između visine boxa i količine svjetla :icon_confused: Što višlji box, to manje problema sa temperaturom. Površina (širina x dubina) je bitna...

:signs046: i sretno
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Poz Zuzica :) dobrodosla

Ja bi sugerirao da skratis box/ormar. Stavi neku policu ili slicno iznad i posharafi zarulje na to vodoravno. I obavezno obuci tu policu u foliju da reflektira svjetlost prema dole.
Ako ces koristit obicnu alu foliju, koristi onu mat(manje sjajnu) stranu. Sto se tice zarulja, bilo bi bolje da su cool white tj sto vise kelvina tipa 5100-5600K (Biljci treba sto vise plavog spektra za vege fazu, a crvenog za cvjetanje). Ako mozes, nabavi jos koju stednu jer imas dosta malo lumena i to jos warm white. I onda kad stavis jos koju cflku i kad smanjis box....ces vidjet temperaturu u boxu :D

eto...Sretan grow ti zelim

edit: gospon Zlo me preduhitrio :p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Summer ツ and Z&N

Domar

Aktivan Član
13.02.2013
186
174
43
31
Beyond the smoke screen...
Kaj je kolega rekao pogledaj bar 2 uzet cool light to su ove preko 6000K, i kad će bit red za cvjet vrati ove! Opet nije hića i ic će i ovak ali bilo bi bolje pola pola a te cflke su za dzabe, ja kak sam slampav 3 sam dosad porazbijao ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Summer ツ

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.667
11.914
358
Socotra Island
eelslap.com
Ne bih ti savetovao karton u boksu jer je lako zapaljiv .
@zlo&naopako mislio sam da skrati visinu i tako smanji povrsinu boksa . Onda ce dobiti vise svetla . Jel tako ? :)
 

Bassman

Aktivan Član
07.10.2013
516
1.403
163
34
Irieman,visina boxa za sad nije problem ako stavi biljcice par cm ispod cflki.Smanjivanjem visine bi se smanjila zapremnina, povrsina ostaje ista.
Zuzica, uz te savjete, lako se sloze neki improvizirani reflektorcici za zarulje, a isplati se.
Sretan grow!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Summer ツ and Z&N

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Trebaš mali ventilator da puši po biljkama, zbog jačanja stabla i da se ne navuče pljesan.
Trebaš barem jedan ventilator da izvlači zrak van a upuh može bit pasivan.

Dobrodošla i veseo sam da si nova cura ovdje. Sretan grow!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Summer ツ

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Sa ove 4 cfl-ke ćeš moći vegetirati jedno vrijeme,onda će ti se biljke početi izduživati.
Neka ti stoje lampe ovako samo odozgor stavi neku foliju kao kišobran,suncobran,reflektor ili sl da usmjeriš svjetlo prema biljkama i samo spusti lampe što bliže biljkama.Na cca5 cm može biti komotno.
Topiraj,savijaj a nije na odmet neki vent da puše po njima.
Sretno i traži neku jaču lampu :D
 

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
Pozdrav ! :vb_wave:
Hvala svima na savjetima i odgovorima :thankyou:
Napravila sam neki improvizirani reflektor i stavila ga iznad zarulja, obljepila i to i cijeli ormar sa alu folijom. NIsam mjenjala polozaj zarulja jos uvjek stoje isto kao i na slici ali ako je najbolje da ih stavim u vodoravan polozaj onda cu i to napraviti kroz koj dan jer trenutno nikako da nadem vremena za to.
Sutra idem kupiti ventilator neki i jos dvije zarulje te cool white koje ste mi preporucili, pa da pitam (ispricavam se ako je ovo glupo pitanje :icon_wink: ) nikako nemogu nac zarulju koja bas ima 6500k, naisla sam na njih par koje imaju po 4100k da li je to isto ok? Vec sam negdje procitala da su za vegetaciju dobre sve zarulje od 4000-6500k ali bi bilo dobro da mi to netko potvrdi pa da ne kupim nesto bezveze. Probat cu jos pogledati po ducanima za to ali molim savjet prije. I sad kad njih uzmem da onda stavim njih sa ove cetiri warm white koje imam ili da izbacim dvije pa zamjenim sa cool white dok ne zavrsi vegetacija?
Naime jedna biljka ova manja napreduje ok, dok ova veca kojoj fali jedan list uopce ne raste niti se ista dogada s njom, nije jos ni uvenula samo stoji tamo zao mi ju je :( ali mislim da od nje nece biti nista. Mislila sam ju mozda presaditi ali sam pricekala jos par dana da vidim sta ce biti ali 0 bodova.
Stavit cu slike kasnije pa da cujem strucan savjet. :)
Ubacila sam jos jednu biljku unutra ima 3 dana od kad je sjemenka proklijala nju presadujem odmah sutra.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.