Domaćica, CFL 92 W, LST

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
Zalijepila sam da sprijecim bilo kakvu infekciju, ali nisam mogla spojit da to stoji zajedno. Nema veze, ocito biljci ne smeta, vjerojatno bi to pokazala u ova dva dana da je drugacije. :watchplant:
And show goes on... :)
 

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
3 tjedna i 3 dana cvjetanja


Zutilo na vrhovima listova je prisutno od presadivanja, na svim listovima, mada ne brinem previse oko toga jer biljka i dalje napreduje ok.

A ovih par spaljenih listova sta vidite na dva vrha to je od zarulje, jer je neki dan pala na vrhove (nisam ju dobro zasarafila pa je skliznulo dolje i ostalo visit skupa sa zicom) - srecom sam pogledala unutra jos dok nije napravilo nikakvu vecu stetu.
Dala sam joj 5 ml plantelle prije 4 dana a danas je dobila litru ciste vode.
Osim toga nista posebno, vrlo dosadno razdoblje a vani pada kisa i nemam pojma sta da radim tako da sam napravila mali photosession :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Ide to sa cfl-kama :)
zakaj nebi zamijenila ove cool white sa warm white zaruljama...da pomognes malo biljci? :) investiraj 50-60kn....isplatit ce se....ili uz ove da dodas jos 2-3 cfl od 2700K
 

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
Ma i ja sam neki dan razmisljala da uzmem jos dvije zarulje pa ih stavim sa strane ali sam na kraju odlucila da necu jer mislim da je to ok sve u svemu 4x 23W warm white i 2x 23W cool white. Sta ja znam sad si me opet bacio na razmisljanje, vidjet cu :D
Ja sam u biti u pocetku razmisljala da prodem jeftinije kupujuci CFL a na kraju kad to sve izracunam za te novce sam mogla uzet nekih 150W HPS zarulju.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
ALELUJA :D hhahahah
svima izgleda jeftinije uzet cfl...ali nije. skuplje zarulje, skuplja struja, a rezultat losiji od hps-a.

daj barem kupi 2 ww pa zamijeni ove plave. ne kosta to tak puno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
Al ipak ima tu jos stvari koje se moraju kupit uz HPS. A i kad sam ja trazila za kupit nisam nigdje mogla nac u Zg-u nego sam kasnije naisla na Growshop ;)
Nebitno, mislim da su se one musice opet pojavile.. Danas ujutro sam malo duze okretala i gledala biljku i ucinilo mi se da je nes preletilo okolo..Ali kasnije kad sam trazila nisam nis vidjela.. Medutim kosa mi se dize na glavi od same pomisli da su opet tu... Pa i da nisu cisto preventivno bi ju pospricala s onim.
Jel mogu biljku spricat s onim istim mixom s obzirom da cvjeta? Po nekoj logici nebi trebalo smetat ali da provjerim..
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Sad znas za drugi grow :)
Mozes slobodno spricat. Mozes dodat cimeta u onaj mix, 1-2 zlicice....pokazao se jako dobar (sadrzi kumarin). samo dobro procijedi to sve.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Summer ツ

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
zucice jako zurim pa se nemogu vracati unazad da vidim cime si spricala, ako je nesto organic onda naravno da mozes ;) ide to tebi odlicno pod cflkama, bit ce prilike i za hps i vece wataže, imas potencijala :) poz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Summer ツ

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
Ok onda danas pravljenje mixa a sutra spricanje. Inace unutra ide duhan, limun, cesnjak, chilli paprika, luk i ovaj put malo cimeta. Pa ako nekom pomogne super, ja sam zadnji put spricala dva puta u razmaku od 3 dana, jos sam stavila one zute ljepljive papirice okolo, i na male tanjurice neki sok za razrjedivanje i par ih se "okupalo" u bas tom soku, a ove papirice nisu uopce dozivljavale.
Hvala Tarzane.. da nema vas i ovog foruma vjerojatno nebi ovako daleko ni dogurala ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan and Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Ja vise ne stavljam obican luk...samo cesnjak. Ocito nije potreban. Tarzan je meni reko za mix chilija i cesnjaka....a ja ga nadogradio sa ostalim sastojcima posto postoji sa duhanom i cimetom....a limun svi hvale na 420. Pa reko zasto ne smiksat sve to u jedno :D Evo i michurin je sve pobio u boxu sa time.
 

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
Ljudi jel moguce da sam pregnojila biljku?
Zalivena je sa 5 ml/1L crvene plantelle prije 2 dana. Manje od preporucene doze, a to je 15ml/2L.
5 dana prije toga nije dobila vode i tretirala sam ju sam onim mixom 12 sati prije zaljevanja, dobro naspricala listove i gornji dio zemlje.
Sljedeci dan 90% starijih fan listova koji idu iz glavne stabljike su pozutili. Ostao je jedan list koji je potpuno zelen a ostali su vise-manje osteceni. Medutim ne siri se na novije listove koji idu iz sporednih grana, barem za sad. Sto mi je ciniti? Flush?
Mislila sam joj dati h2o2 zbog mogucih larvi u zemlji od ovih musica a kolko sam citala to pridonosi i ciscenju zemlje od gnojiva i svakavih gluposti.
Pa ako to napravim jel ima smisla tusirati biljku ili?
Ti isti listovi su bili skroz zeleni u srijedu prije nego sto sam bilo sta radila (zaljevanje, spricanje)

Dan poslje se zutilo pojavilo i tako danas izgleda

Dva lista koja su potpuno unistena malo prije sam ih skinula:

I cijela biljka:
I da ne bude sve tako ruzno jedna ljepsa slika
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ImbraGrabarić

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Nije velika steta, ne sekiraj se. Odradili so fan listovi svoje.

Za larve od musica ja upotrebljavam buckurus od duvana.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Summer ツ

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
Ok, hvala.
Stavila sam ja onaj mix sa duhanom, cesnjakom, cimetom itd., pospricala po svuda listove, tanjuric, posudu, povrsinu zemlje. Ali cini mi se da ih ovaj put ima vise, jer vidam tu malu gamad u onom stadiju gdje samo trckaraju po povrsini zemlje pa se sjednem pokraj biljke i hvatam ih okolo ;)
Imam nocne more od njih, nista probat cu i samu otopinu duhana pospricat po povrsinskom djelu zemlje, ili ti zaljevas biljku sa time?
Ako to ne pomogne probat cu i sve ostale metode na koje naidem, a hydrogen peroxid je prvi na redu.
 

Summer ツ

Aktivan Član
10.07.2014
68
195
33
32
34. dan cvjetanja

Biljka je stala sa rastom u visinu, i sada pumpa u sirinu ;)
Nije se dala smesti ni sa onim spaljenim listovima koje skidam kako se koj osusi.
S musicama se jos uvjek borim, ali ih ima u znatno manjem broju.
Zalivena sa duhanom, spricana sa mixom iz prethodnih postova i dobila je 2.5 ml hydrogen peroxida.
Poslagala krumpir na zemlju (svakih 12 sati novi), stavila tanjurice soka i jabucnog octa okolo.. Ako ih ovo ne istrijebi do kraja, ne znam sta ce.
Bila sam skepticna oko dodavanja h2o2 (hidrogen/vodikov peroksid) ali nakon 2 dana citanja i informiranja ipak sam se odlucila na taj "pothvat". Rezultati su bili iznenadujuce dobri.
Osim toga, htjela bi spomenut da sam polako smanjivala dozu limuna koju sam stavljala u vodu i kako sam smanjivala i dosla do nekih 6 kapi na litru biljka je puno bolje reagirala, nego kad sam ih stavljala 15. Mozda sam ja malo previse "odokativno" smanjivala Ph.
Ipak dok je jos bila manja i u vegetaciji joj je bilo sasvim ok i kad sam stavljala tih 15 kapi.
Sad zadnji put kad sam ju zalila sa vodom bez limuna u koju sam dodala peroxid do sada ju sretniju nisam vidjela, barem u fazi cvjetanja.
Citala sam da h2o2 spusti Ph, ali samo malo i izgleda da je to sasvim dovoljno.
Eto valjda ce moja dama izdrzati jos mjesec dana vise-manje.
Da ne duljim... :)

 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Zanimljivo. Trebaš mjeriti pH svakako. pH test za akvaristiku ti dođe oko 50kn, a pH metar imaš već od nekih 100-150kn. Ja sam uvijek mjerio veći pH nakon dodavanja peroksida, pa sam zato napisao ovo gore. U početku sam koristio ph test za akvaristiku (kapi), a kasnije sam nabavio pH metar i to ne baš naj jeftiniji, tako da vjerujem svojim mjerenjima ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Summer ツ and CilI
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.