Domaćica in the woods, 1st time

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
31.08.2011
23
1
0
39
Fine biljke,samo me interesuje cemu sluzi taj najlon na zemlji???
Ja isto tako kada ih posetim, sednem, smotam pljugu i uzivam u pogledu, zvuku i mirisu okoline. Nema lepseg osecaja.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
haha, ma najlon je trenutno tu da ne raste trava oko biljaka, originalna namjena mu je bila drugačija, s njim sam pokrio biljke prije tuče da mi ih opet ne uništi...
 
13.09.2011
1
0
0
42
molim te da mi kažeš ako znaš....zašto mi biljka ima jaja i pušta pelud,a ujedno su joj počeli i vrhovi... sad više ne znam jel muška ili ženska.....
i kad bi je trebala posjeć i krenut sušit?
hvala
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....kao prvo procitaj pravilnik ovdje....https://forums.vutra.org/content/220-pravilnik-vutra-organizacije.html

.....kao drugo pitanje postavi u odgovarajucu temu i nemoj covjeku spamat dnevnik.....npr ovu....https://forums.vutra.org/unutra%9Anje-uzgajanje/8468-pitajte-sve-vas-interesuje.html

.
...trece da si preletio ovu temu sve bi ti bilo jasno......zbog stresa zenska biljka ti je dobila jaja i postala hermafrodit (hermic) odnosno dvospolna biljka.....

....tema o tome.....https://forums.vutra.org/content/554-muska-ili-zenska-biljka
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
nessie29 je napisao(la):
molim te da mi kažeš ako znaš....zašto mi biljka ima jaja i pušta pelud,a ujedno su joj počeli i vrhovi... sad više ne znam jel muška ili ženska.....
i kad bi je trebala posjeć i krenut sušit?
hvala

ne znam sta ti znaci "poceli i vrhovi" ako mislis na pojavljivanje zenskog cveta, a istovremeno ima i oznake, tj, muski cvet, onda je definitivno hermic, u zavisnosti ot toga koliko je velika mozes probati poskidati sve muske cvetove koje se vide i naknadno pojave, verovatno ce i tako biti oprasena, ali moda jos i izvuces nesto od hedova (sa nesto semenki). a ako je tek nedavno krenula sa zenskim cvetom, seces tek kada prodje bar 50-ak dana cvetanja, al' to jos vidis naknadno
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
ja se ponadao da će netko nešto lijepo reć za moje curice, kad ono kita, samo spam...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
metalmaniac je napisao(la):
ja se ponadao da će netko nešto lijepo reć za moje curice, kad ono kita, samo spam...

pa lepe biljoze, skroz ok, ona visoka sa sve pokidanim listovima dole mi se najvise dojmi, jedino bi fotke mogle biti malo ostrije, i mozda par makro fotki top-heda. ako to uspes, ponovo cu ih, posebno i naglaseno, pohvaliti, uzivaj
 

crookrutni

Aktivan Član
15.05.2011
102
12
18
67
metalmaniac je napisao(la):
ja se ponadao da će netko nešto lijepo reć za moje curice, kad ono kita, samo spam...
Zar može netko reć da nevaljaju tvoje biljke ili da loše izgledaju ??????????????? Odmah ga pošaljemo :lock:.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
evo friške slike od danas... danas su konačno slikane foto aparatom a ne mobitelom tako da je kvaliteta slika neusporedivo bolja nego prošli put.

najmanja, meni najljepša jer me vrhovi podsjećaju na 2 sise :D





najviša biljka, ona koja se prelomila...



jedna od 2 najveće, tj. najviše vrhova ima jer je kao ogromni grm



2 najveće zajedno. tu se dobro vidi kolko ima vrhova...



pogled u "krošnje"





ovo je ona posebna, drugačija od drugih izgledom i mirisom, a kako ćete kasnije vidjeti, trebat će joj puno duže cvjetanja nego ostalima...



jedna "obiteljska" tj. cijeli vrt zajedno



i sada za kolegu PowerSeed, masna i slasna hedovina... :D









po meni najbolja slika...



jedan mali



ovo je ona posebna, ona koja će cvjetat još mjesec dana...



 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
volis sike kod najmanje (ili te bar podsecaju na nih, a to je vec to... male i cvrste...), ah, sta bi freud rekao :)
ma, super izgleda situacion i super ti pentax odardio, fotke su OK, tako treba priloziti (il' pozkazi sta imas kako treba ili se strpi.., pa kad budes mogao...)
nista pametno nemam rec', keep going...

p.s. po tebi najbolja fotka i jeste najbolja fotka, deri sve ostale u buduce tako, a biljoze su cool
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
daj mi samo reci kako znaš da je pentax digitalac?
 
16.09.2011
33
2
8
48
Hi,
u Exif slike imas sve podatke, datum, aparat, tacna podesavanja, i slicno.... na ultra novim aparatima imas i GPS lokaciju :)


Image Details
Filename: imgp0496.jpg
Size: 1187Kb
Resolution: 1600 x 1200
Camera used: PENTAX Corporation PENTAX Optio 60
Orientation: Horizontal (normal)
Focal length: 7.5 mm (35 mm equivalent: 49.2 mm)
Aperture: f/2.8
Date/Time: 2005-07-01 00:38:36
Exposure time: 1/37
Lens F-Number: f/2.8
ISO: 64
Whitebalance: Auto
Metering mode: Center-weighted average
Exposure: Program AE
Jpeg Quality: JPEG (old-style)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
hvala momci! ovo će mi definitivno trebat ako i kada kupim novi aparat...

najbolje je da fotke prebacim u BMP format pa nemam brige... :D
 
16.09.2011
33
2
8
48
Svaka slika u bilo kom formatu ti sadrzi EXIF informaciju - to je standard.

PowerSeed ti je dao resenje a mozes koristiti i FastStone Image Viewer koji u sebi ima opciju kada otvoris properties slike da skine sve personalne detalje - plus sto to moze odraditi na svim izabranim slikama odjednom :) Mozes ga naci ovde FastStone Image Viewer - Powerful and Intuitive Photo Viewer, Editor and Batch Converter

A ujedno s njime mozes i smanjiti rezoluciju slike da ti olaksa prebacivanje na net :)


E da da ne bude ovo samo pouka,

svaka cast za DOMACICE IN THE WOODS :) procitao sve i nadam se da ce do kraja sve biti super, i cekam da cujem kako je prosao ceo proces susenja i napokon finale ;)

Pozz :)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
evo dok čekate rezultate berbe i sušenja, jedna slika otprije, da vam pokažem svoju drobilicu koju sam kupio u smart shopu za 50 kuna...

eh koliko je već vrhova smrvila do sada... :)



edit:

bio sam sad kod biljaka, primjetio sam na 2 vrha malo plijesni i to je bilo to, znak da nema više čekanja...

otišle su pod nož, već su trimane i vise naopačke. plijesan sam naravno očistio tako da se ne širi...
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
rad nije jak, s obzirom da su pobrane tjedan dana prerano. daje dosta dobar stoned, a ovisno o atmosferi može doći do provala smijeha bez razloga. okus je i dalje onaj fini voćni, miriši na mango, iako ne toliko jako ali to će doći do izražaja tokom curinga. sve u svemu zadovoljan sam iako me strefila zla sudbina s plijesni...

u šumici je još uvijek jedna biljčica, ona će bit još minimalno 10 dana jer se još uvijek deblja, nije ni blizu spremna za branje. redovito je provjeravam da je ne napadne plijesan, a gnojiva i vode više nema za nju...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.