Domaćica in the woods, 1st time

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
pozdrav travoljupci!

odlučio sam ovo proljeće reći ne lopovluku pohlepnih dilera i napraviti svoj grow...

pun volje i elana uzeo sam ašov u ruke, i udri mujo!

prokopao sam na čistini u šumi gdje nitko ne zalazi već godinama dio terena, 2x5 metara.

nakon što sam prokopao, posipao sam sve pepelom, pa opet prokopao za par dana...

kada je zatoplilo, stavio sam biljke na par sati u vodu, pa onda u zemlju (nemam ih gdje držat na germinaciji pa onda transportirat do sajta).

od ukupno 19 posađenih (dvadesetu sam izgubio putem :eek:hno:) niknule su 4 i sad su veličine od 6-13 cm... za koji dan ću staviti još 10 komada u zemlju, jer ko će ga znat, kakve sam sreće, možda ove sve budu muške, pa ću ja onda ku*** pušiti (ne doslovno...)

i slika još nema jer je sve rađeno na brzinu i u tajnosti, nisam imao vremena za naslikavanje. možda bacim koju sliku kad porastu...

uglavnom, nadam se da će uz najbolju moguću brigu koju ću im pružiti uspjeti što veći broj, i da na kraju bude bar 200 grama proizvoda, tako da imam što pušiti preko zime pa do ljeta...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: aligator
15.05.2010
40
1
8
34
Samo lagano i pazi se :)
Ubaci nam koju fotku da vidimo :)
pozdrav i pratim
Sretno :)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
hvala!

zaboravio sam napomenut, sjeme je nepoznato, razni mix iz prijašnjih pušenja... bit će prava domaća
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
evo slika...

dvi slike nisu uspile al jbg, vidi se šta je iako su mutne... :D






 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
baš mi se lijepe čine, pogotovo ove manje koje imaju pravilnije lišće...
 

Jelen

Aktivan Član
13.12.2010
85
8
0
43
Sretno!
Lepo izgledaju samo gledaj da tu janicu zamenis balonom od 5l. Trebace ti :)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
ma ta jana je bila samo za usporedbu veličine, ne treba ih zalivat jer ionako svaki dan pada kiša... :) a kad bude trebalo preko ljeta, riješit ću ja nešto za navodnjavanje...
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
danas sam opet bio kod biljaka. u tjedan dana su porasle za duplo... sada imaju između 15 i 20 cm... nisam slikao jer nije bilo vremena. samo sam ih dobro zalio i pogledao ima li nametnika. zasada je sve u redu, samo me muči jedno drvo koje mi radi sjenu pa su se malo previše izdužile...
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
bi ali ne smijem... vidjet će se jer nije to malo drvo nego hrast od 15 metara... nije moja šuma... cilj mi je da nitko ne provali sajt, a rušenje drva nije baš dobar način za održavanje tajnosti...
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Onda samo malo obrezi drvo... Jebate, pa ne cijelo srusiti :))
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
počele su mi biljke lagano žutit, pretpostavljam da im fali svjetla jer su u sjeni drva skoro cijeli dan...

nisam znaš što da radim, pa sam zapalio jednu da me pukne kreativa... uživao sam u prirodi i gledao drva koja bi trebalo posjeći, ali ne smijem jer bi se vidjelo da ih nema, skužilo bi se iz kilometar...

odjednom mi je sinulo. uzeo sam bajunetu i ogulio koru na 3 drva, skinuo sam od zemlje pa do visine pola metra sve, oko cijelog drva... za najviše 2-3 tjedna ta drva će se osušit, i nema više sjene, bit će sunce cijeli dan... :D ako treba tako ću sva drva natjerat da se posuše, samo da moje ljubimice imaju sve šta im treba u izobilju!
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
neverujem da ce se osusiti... nego da ti te biljke presadis na drugi sajt i miran si.... bez sunca nema nista.... veruj brate ili neveruj :)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
posušit će se sigurno, nemaju kore po cijelom opsegu, i to u visini od pola metra. još sam zasjekao u drvo malo, da lakše gubi vodu...

nisu to neki hrastovi od 100 godina nego bagremi promjera 10-15 cm...

i najgore od toga je što nemam kamo presadit, ovo je jedini i najbolji sajt za koji sam gotovo siguran da nitko neće naletit...
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
zdravo ekipo!

javljam se opet da javim napredak...

slika nemam jer nisam bio u prilici da slikam, ali ću vam sve opisati...

od 7 komada domaćice i dalje su sve žive.

one koje sam prije sadio (4 komada) su sada između 50 i 65 cm visine. lijepe su zelene, sretne, iako im malo više svjetla ne bi bilo na odmet. počele su se granati pa sam odlučio da napravim LST kako bi se što više granale. ona drva što su me mučila su se lagano počela sušiti, jedno je suho skroz, a druga se još drže, ali vidi se da im listovi više nisu tako svježi, počeli su gubit boju i gužvat se, znači da je moj plan ipak upalio :D

da ne zaboravim one 3, kasnije sađene. one su trenutno visine 30 cm, rastu ljepše nego što su prve 4 bile sa mjesec dana starosti... jedna si je sama napravila LST, tj. kiša ju je oborila na pod i sad ona raste iz poda (ja sam ju ipak ispravio da raste normalno)

počistio sam trnje i paprat između njih, da ih ne guši, stavio sam malo stajskog đubreta po površini zemlje oko njih (đubre od ovaca), tako da im ništa ne fali (đubre od ovaca je velik izvor N i P).

u tjedan i pola, otkako sam zadnji puta bio kod njih, veće su narasle za 15 cm, a one manje za 5-10 cm...

to je za sad sve, nadam se da ću uskoro biti u mogućosti da slikam pa da ih i vidite...
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
nema puževa ni blizu... biljke su lijepe i zdrave... samo mi je žao što se nisam prije sjetio trika s drvećem, pa da od samog starta imaju dosta svjetla...

evo slike ko što sam i obećao:

ova je najmanja od prve 4, stara je oko 2 mjeseca i ima 45 cm


ova ima 55 cm


ova je druga po veličini, sa 55 cm


ova je definitivno najveća i najljepša od one 4, ima 60 cm


i ovo su one 3 kasnije sađene, imaju po 25-30 cm






slike su malo mutne jer su iz mobitela, al nema veze...

kao što vidite, ove 4 starije su LST-irane danas. sve visine sam mjerio metrom :D
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
kako ne? sve su linkovi sa Imageshack-a tj. thumbnailovi
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.