Domaćica na HPSu, 250w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

The Man From Utopia

Aktivan Član
06.08.2009
172
129
43
51
Pozdrav svim variocima dobre volje.
Imam već iskustva sa ovom kulturom ali ne u zatvorenom prostoru, tako da je pomoć dobrodošla.

Orman je dimenzija 160x80x40 i podeljen je na dva dela od 110x80 i 45x80 (za buduće klonove)
02072011145.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
05072011155s.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Kako sam i očekivao temperatura u boxu je niska jer ne grejem prostor gde je, tako da sam bio prinuđen da uvedem grejanje i to u vidu pegle. Noću ide na 10 stepeni a danju jedva 22 bez pegle. Vidim da je to jednom kolegi pošlo za rukom pa rekoh-što ne bih i ja. Pegla je savim nova pa ne bi trebalo da bude nekih problema:hotpants:, a verovatno ću je staviti na tajmer.
Vlaga se kreće od 40% do 70%, mislim da će se stabilizovati kad budem temperaturu doveo u red.

Seme sam dugo prikupljao iz raznoraznih paketića i bilo je tu vrhunske robe, samo što je dugo stajalo u fioci pa je možda i to razlog slabe klijavosti. Prvu turu od 10 komada sam čekao 5 dana i samo su dve proklijale. Te dve sam odmah posadio u dve čašice pa postavio novih 10 na klijanje i ista priča, samo dve proklijale. I one su otišle u čašice pa sad to izgleda ovako
11122011242.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
11122011241h.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
Evo i pegle naravno
11122011240.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Stavio sam još semenja na klijanje za svaki slučaj, ako ovo ne krene kako treba.

Ova jedna biljčica koja je iznikla stoji tako već nekoliko dana, znači ne pomera se. Jeli to zbog zime ili je nešto drugo u pitanju? Razmišljam da ih stavim pod plastične flaše dok se ne razviju malo, ne znam jeli to pametno.

Ove velike saksije ispod su mi od letos kad sam prvi put pokušao ali bez uspeha, problem isto temperatura ali previsoka.
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Brale šti si reko da imaš iskustva sa ovom kulturom u OUT-u neznači baš toliko puno...
Ima dosta slični i istih stvari ali shvati da vanjske uvjete nemože menjat ti kao ovde....
Sad sve to na stranu nisam imao namjeru da te kudim heheh.... pa da ja tebe ljepo pitam pošto nisi to rekao... ???

Izgleda da nisi čitao baš po forumu kao ni formu početka dnevnika dosta upitnika šablonski... Evo ide :

1.Koja je zemlja u pitanju kako i šta ???
2.Vode i t detalje da nije previše možda pa nemogu iz blata nikako.. Koliko kod trebaju vlage tj.vode isto tako može bit mala količina često višak..
3.Sijalica na kojem razmaku od biljki tj.posuda trenutno...
4. Jeli 24h ili 18/6h radi svjetlo...
Ventilacija kako i šta ??
I daj malo veće slike od biljki pitara i još info..

Nemoj me pogrešno shvatit valja pogledat dosta gotovi dnevnika kao i masu ostali postova i tema ovde...
Nema sumnje da neznaš u ovo sve čim si se ohrabrio da to podjeliš sa nama to mi znači da imaš volju i veliku ljubav prema biljki poštivam extra to...

Eto malo smo podjelili sad koju i sretno brale viči piši sve što je vezano za ovu tvoju temu ovde...

Pozzz.....

:icon_question::icon_question::icon_question:
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
ja vas majke mi nekužim zašto stavljate peglu.....još malo pa ćete počet stavljat tostere....možda da grow napravite u pećnici???....piše da ne griješ prostor...e pa kad im je noć upali radijator.....stavi na pola ne na skroz najjače....pa pegla ima minimum 1200W....pričao je tu jedan kolega za žarulje koje pofarbaš u crno i nema svjetla ali grije....ti trebaš disnut temp za 4 stupnja po dana i jedno 6,7 po noći...stvarno ti netreba pegla....a i ovim biljkicama odmah iznad pegle bit će milijon puta toplije nego malo udaljenijima....pa ćeš ih morat i zalijevat svako malo dok će ti druge bit vlažnije.....ljudi ČITAJTE FORUM....uzgajanje nije preteško...ali opet svaki K**** bi onda da je lagano uzgojio biljku od kile.....
 

Mr GreenSkin

Aktivan Član
15.11.2011
129
40
0
38
Kolega DoLaR ovo je Termoking pokrenuo "Pegla-Revoluciju" hahahha,umro sam od smjeha kad sam vidio peglu,mislio sam da se momak šali pa je iz fore slikao peglu hahaha
Da tostere,i grow u pećnici hahahaha....
The Man From Utopia sorry na spamu,ali bože dragi zašto? Dobro je rekao DoLaR pegle su oko 1200w, možeš onda slobodno maknut tu HPS od 250 i uzet 2 od 600w kad ti se vec troši struja.
Evo kolega Upitnik ti je reko kako sa obojanom žaruljom možeš riješiti problem sa grijanjem.
Lijepo odgovori na sva pitanja i smjernice koje ti je postavio Upitnik jer ćemo ti tako lakše pomoći oko uzgoja...
još jednom sorry na spamu :D
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
ako ti je 10 stupnjeva po noci, kako si napisao,
to ti je razlog sto biljka ne napreduje, jer joj je prehladno.
 

Termoking

Aktivan Član
18.11.2011
90
7
8
53
Kolege su u pravu sto se tice pegle, ako je samo stavis u prostor ima zumbus da ti napravi a da ne govorimo o racunu za struju. Da bi pegla dobro finkcionisala portebno je povezati preko termoprekidaca od TA peci koji ces da okacis u visini biljaka , ventilator koji duva u peglu i siri toplotu po celom boksu, ventilator koji uduvava svez vazdih u boks postavi sto vislje po mogucstvu da duva u hps tako ces jos malo ustedeti na toploti a otvor za izbacivanje vazduha sto nize. Meni trenutno greje "giros" u koga duva vent i povezan je preko 3 termostata ( peglu sam izbacio zbog potrosnje )

[URL="http://