Domaćica, prvi vanjski uzgoj, CBD ulje, 2016 @nema

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
17.05.2016
1
15
3
Zagreb
Otvaram dnevnik vanjskog uzgoja. Prvo iskustvo u vrtlarenju. Potrebno mi je CBD ulje.

Sjeme: domaćica
Zemlja: Florafin
Priprema: sjemenke stavljenje na klijanje (20.05.), a onda u teglice
Lokacija: južni balkon (cijeli dan piči sunce)
Susjedi su udaljeni, pa to nije problem. Ne znam hoću li moći kopati rupe na vrtu, kante na balkonu izglednija su opcija. Zajeb je što sam slaba i teško se krećem, ali nema veze - malo po malo.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    313,2 KB · Pregleda: 53
  • 2.jpg
    2.jpg
    155,5 KB · Pregleda: 50
Poslednja izmena:
17.05.2016
1
15
3
Zagreb
Hehe, još bolje od automatika bi bilo da mogu keširati za dobro ulje :) Al' kibidabi, radim s tim što imam dok čekam poštara...
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
bolje s automaticima na balkonu raditi kao sto kaze Cili, a i brze. zemlju potrazi potgrond h ili florabela universal (zuta vreca) ako nema u blizini moze se i naruciti, poslije proklijes sjeme i za otp 3mj je gotovo. savjetujem bolju zemlju od ove koju imas da bude sto manje problema i da grow ljepse napreduje, poz i sretno u izlijecenju! :wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ChiliHead and nema
17.05.2016
1
15
3
Zagreb
Hvala, sreće čim čim više, tim tim bolje! :) Bolju zemlju mislim da mogu nabaviti, a ako poštar ubrzo stigne, onda će domaćice dobiti novu prijateljicu... Muchas gracias obojici ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pnk and Tarzan
17.05.2016
1
15
3
Zagreb
Nakon starta u ne baš sjajnoj zemlji (Florafin), zalomilo se dva tjedna lošeg vremena.
Ne izgleda blistavo, ali valjda će krenuti na bolje.
Jedna danas presađena u teglu (15 l), zemlja Plantella Balkonia.
Druge dvije presađujem večeras.
Sve tri imaju lijepu boju - fotka ove u velikoj tegli je ispala čudno.
 

Prilozi

  • 3.jpg
    3.jpg
    257,5 KB · Pregleda: 65
  • 2.jpg
    2.jpg
    460,1 KB · Pregleda: 67
  • 1.jpg
    1.jpg
    339,1 KB · Pregleda: 60
17.05.2016
1
15
3
Zagreb
@Hosac, hvala!

@PowerSeed - da, to je rizik. Sjeme sam dobila od osobe od koje kupujem ulje. Ulje se pokazalo dobrim. Sad je 7. tjedan kako ga koristim i dosta pomaže, pa se nadam da će i sa sjemenom biti isto. Hvala na komentaru i dobrim željama - trebat će mi i sreća i praktični savjeti oko uzgoja :) Još mjesec-dva mogu kupovati ulje, al' bliži se trenutak suočavanja s praznim džepom...

@wuvuzela - naručila sam jedan Nordle, jedan MedGom i jedan Critical Mass (sve CBD Crew). To mi se čini kao OK miks za moj problem, kasni stadij borelioze. Kad uhvatim malo više energije, napisat ću svoje iskustva, vezano uz ulje i boreliozu. Neke simptome je 100% olakšalo, a neke nije uopće.
 
Poslednja izmena:

wuvuzela

FilozofiÇar BotaniÇar
Banovan
03.12.2013
843
1.021
188
Wonderland
Na pravom ste putu ka izlijecenju i boljitku samim time sto ste se odlucili da se lijecite uljem kanabisa ,a posebno to sto cete uzgajati i praviti svoje ulje ,bolje ne moze ...

Sjeme je fotoperiodno fem. pretpostavljam ?

Svakako kao sto kolege rekose u prethodnim postovima preporucujem autose ,kao stvoreni su za terase...

Sretno jos jednom
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nema
17.05.2016
1
15
3
Zagreb
@wuvuzela: Fotoperiodno je, nije feminizirano. Ako se ne posreći, pa svi ispadnu muški, bit će bolje s ovima koje čekam da stignu. MedGom je autos, Nordle nije - no za njega sam dobila najviše preporuka u odnosu na problem... Hvala na dobrim željama!
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Evo ja ću ti poželjeti sve tri curke da budu,što bolje ulje i naravno sreću u nastavku liječenja :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: wuvuzela

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Sretno nema! Kolut vrtlarske žice nabavi, uskoro će trebati.
 
17.05.2016
1
15
3
Zagreb
Domaćice rastu svojim tempom. Imala sam problem s jednom bubom i jednim pužem (valjda je puž u pitanju, ne znam što bi drugo bilo), al' pretpostavljam da je to normalno.

U međuvremenu su stigli i narasli autosi. Njih nisam imala volje slikati, ljeto i vrućina im godi, meni baš i ne.

Rekla sam napisati par rečenica o tome zašto trebam ulje i kakvu terapiju planiram za dalje. Problem je kasni stadij borelioze. Ako niste čuli za boreliozu, ništa čudno, no svakako se informirajte jer zaraženi krpelj može ugristi svakog. Ne morate biti planinari, možete ga pokupiti i u gradskom parku. Što se Hrvatske tiče, Sljeme je zaraženo, kao i Gorski kotar, a problematična prodručja se rapidno šire s promjenama klime i staništa. U Sloveniji je najugroženije područje oko Celja.

Dan-dva nakon ugriza često se pojavi veliki crveni krugi na koži (Erythema Migrans), no ne reagira svaka osoba tim karakterističnim crvenilom ili se ono pojavi na leđima ili ispod kose, pa prođe nezapaženo. U toj prvoj fazi, otprilike do prvih tjedan ili dva od ugriza krpelja, bolest je lako izlječiva. Svakako inzistirajte na kombiniranoj antibiotskoj terapiji, zlu ne trebalo, jer ako bolest ne bude prepoznata na vrijeme ili bude pogrešno liječena (najčešći problem je prekratka terapija), nakon toga ste prepušteni sami sebi. Klasična medicina više nema bog zna što za ponuditi.

Kasni stadij ima čitav niz simptoma (pogledajte popis dr Horowitza ili popis dr Burrascana) i često bude pogrešno dijagnosticiran kao multipla skleroza zbog neadekvatnih krvnih pretraga - serološki testovi koji se danas koriste još nisu dovoljno osjetljivi. Čak i najnoviji LTT/Elispot test dosiže jedva 80% pouzdanosti, no njega ionako u Hrvatskoj ne možete obaviti - nama najbliži laboratorij koji ga nudi je Armilabs u Njemačkoj. Upravo zbog toga se dijagnoza kasnog stadija borelioze postavlja klinički, naravno, ako imate sreću naletjeti na infektologa koji s njom ima iskustva i stavi vas na intravenoznu antibiotsku terapiju da vidi hoćete li reagirati. U protivnom ste *ebali ježa.

Što se mene tiče, odradila sam 12 tjedana kombinirane antibiotske terapije (doksiciklin + azitromicin + metronidazol u pulsnom ritmu), što me diglo iz kreveta i sad opet normalno hodam. No, još je dobar dio puta predamnom - slaba sam i jako brzo se umaram.

Ulje sam koristila otrpilike tri mjeseca prema preporuci farmaceutkinje po šemi 3-3-6, pa lagano podizala dok nisam došla do 10-10-20 (broj kapi: ujutro-podne-navečer). Neke simptome je olakšalo, ali moram naglasiti da su glavni dio posla odradili antibiotici + LDN. Nisku dozu naltreksona i dalje uzimam, i to 4mg svaki drugi dan. Ulje više ne uzimam jer ga ne mogu financirati, pa čekam berbu...
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    194,2 KB · Pregleda: 33
  • 2.jpg
    2.jpg
    103,4 KB · Pregleda: 32
  • 3.jpg
    3.jpg
    82,8 KB · Pregleda: 31
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: _ziggi_
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.