Domace Bakterije

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Ako mene pitaš to je čista komercijala, ja sam te bakterije samo prvi put kupio i od tad ih pravim sam, na 900ml destilovane vode dodam 100ml bakterija, 2 kašičice melase i 1 kašičicu šećera, izbušim čep da izlazi pritisak koji se napravi od procesa, ostavim na sobnoj temperaturi i za nekoliko dana imaš svoje bakterije.
 
Poslednja izmena:

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
A da li se smije kombinirat sa mikorizom? Znaš li šta o tome?
Znam da m3lasa i mikoriza nisu najpreporucljivije u istom potu, a ovo ima melase, tj. imat ce za pola sata :D
 

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
Jaoo mi o vuku a pljesan na vuka...
U ponedjeljak sam stavio mlijeko, a u utorak je već sir bio gore, ali me zejebalo to sto na videu govori 7 dana i evo meni 5. dan pljesanj... nema neprijatan miris ali pljesanj se vidi.... šta misliš @Hercegovina da bacam u skoljku ili da dodajem melasu?


Vidi..
20210122_131135.jpg 20210122_131147.jpg
 
Poslednja izmena:

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
To ne znam druže
Ja sam pravio 2 puta i nisam imao problema
Pogledaj opet video i pročitaj komentare pa sam donesi odluku
Ili pričekaj par dana pa vidi hoće li početi smrditi
 

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
Ma ipak pripremam bocu, dodajem melasu i to je to... ne smrdi, cak stovise ima jako fin miris na sir koji upravo ide maci i psu, a kontaminirani dio je odvojen i bačen!
Hvala ti !!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hercegovina

pannonian

Bogu mil, a ni Vragu nije mrzak
16.07.2018
224
1.495
143
U principu bi trebalo vodu od riže ostaviti par dana da stoji. Onda se separiraju tri sloja. Gornji je plijesan, srednji bakterije, donji kojekakav organski materijal. A treba nam samo srednji sloj.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Grona

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
Dada taj dio sam odradio prije gotovo dva tjedna, nego mi se u daljnjem procesu kad se stvara tj. odvaja ovaj ''sir'' pojavila sad mala kolicina plijesnji na vrhu sira. No odstanjeno je, melasa je ubacena, mikroorganizmi aktivirani i spremno je za korištenje!
 

pannonian

Bogu mil, a ni Vragu nije mrzak
16.07.2018
224
1.495
143
Nisam sinoć popratio video kako treba, hebiga.
Malo sam švrljao po netu o LAB(Lactic acid bacteria) i evo nešto RQS stranice
https://www.royalqueenseeds.com/blo...a-lab-boosts-potency-terpenes-and-yield-n1153

In theory, the addition of lactic acid bacteria to your organic grow will increase both the trichome and terpene production. This theory is backed up by real scientific research that you can read for yourself in the Plant Journal[1], and on the NCBI[2].

Here's the simple version. As they digest sugars, your LABs create a short-chain fatty acid called hexanoate as a byproduct. Cannabis plants synthesise hexanoate to produce terpenes and cannabinoids. By adding more hexanoate, you provide the building blocks for more terpenes, more cannabinoids and, theoretically, more THC.

Another study discusses how farmers of all types can use lacto b to boost plant growth[3] by making organic fertilisers more bioavailable, and prevent disease by suppressing multiple types of bad fungi and bacteria. This means bigger, healthier cannabis plants that yield more.

Kao trebalo bi ih se davati po mraku ili neposredno prije gašenja svjetla, jer izloženost uv ih ubija