Domace bilje ::: 3x60w/400w HPS ::: LST

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Na pocetku bijese sest sjemenki iz najboljih lokalnih trava koje sam konzumirao u zadnjih godinu dana. Tih sest sjemenki postalo je 6 lijepih malih biljcica. One su se izlezavale skoro mjesec dana pod 3 stedne sijalice od 60W pod rezimom svjetla 24/0.



Biljke su zatim presadjene u vece saksije i premjestene u veci box sa HPS svjetlom od 400W, na rezim svjetla 16/8. Ubrzo su pustene i na cvjetanje rezim svjetla 12/12.



Sve je bilo u redu i islo kao podmazano dok se nisu pojavili hermafroditi. Od sest biljaka jedna je bila musko, a dvije hermo. Prvo sam pomislio da bi trebalo da ih odmah ubijem, ali nakon sto sam procitao sledeci pasus iz knjige "Cannabis Grow Bible" poceo sam razmisljati:
"Hermies cause problems because they may carry the hermie trait with their offspring. In
fact, genetically the hermie will only produce female seeds and hermaphrodite seeds. It will never produce a male seed. If you have ever seen all female seeds been advertised by seedbanks then you should have the right to know that these seeds come from female plants which are stressed into producing male flowers. The plants then self-pollinate themselves and the results are female and hermaphrodite seeds. In a special case a female known as an XX female will produce more female seeds than hermaphrodite seeds. That is how female seeds are created. In general growers try to keep away from any hermie plants because they will spoil a Sinsemilla crop. Also having pollen floating around in your grow room from a hermie plant will spoil everything else including breeding projects."
Medjutim nakon dva dana razmisljanja odlucio sam se za radikalne mjere i ubio posljednja dva nosioca polena i tako zagarantovan berbu bez sjemena, tzv. sensimilja. :D




Poslije prve nedjelje cvjetanja pribjegao sam LST-u i poceo vezivati i razvlaciti granje. Na pocetku sam primjenjivao i (cini mi se) Torcidinu tehniku sa stipavicama. Bolje fotke LST-a ocekujte uskoro.

Evo i posljednjih slicica, uslikanih juce, utorak 4. decembar 2007. :)



Nastavak slijedi...
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
Svaka cast vrlo uredan boks, a hermiji ko hermiji sto vise drkas sa svjetlom to ih je vise, necu pametovati ali po meni bi bilo bolje sistem 24/0 - 12/12 ili 18/06 - 12/12
cudni su mi to neki prelazi 24/0 pa 16/8 pa tek na kraju 12/12 nisam bas puno gledao iskustva s takvim rezimom svijetla zato jedva cekam da vidim kako ce se tvoje ljepotice dalje razvijati. zelim ti dobru berbu i good bud:icon_biggrin:
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Strasno uredan box! Cure izgledaju super.. Steta za 3 mudonje.. I ja sam do sada izbacio 3 komada iz svojeg boxa prije 2 dana ako te tjesi :icon_mrgreen:

Kada ides sa ovakvim sjemenom iz vrecice trebas barem duplo stavit nego sta zbilja mislis imat.. jer ce pola bit hermie/mudonja.

Sretno ti bilo i napisi nam malo o gnojenju i slicno.
 

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Hvala vam na komplimentima! :D Nikad mi nije frka da ubijem muskarca... bio sam od pocetka pripremljen na to. :)
Sto se tice gnojenja koristio sam ove tri fine bocice ispod.


Dvije bocice sa strane su Floravit tecno djubrivo sa dodatkom mikroelemenata: za listanje (N-P-K/8%-4%-4%) i za cvjetanje (N-P-K/5%-5%-6%). Bocica u sredini je Slavol, koji me odusevio. O tom proizvodu mozete procitati na njihovom sajtu http://www.slavol.co.yu/. Nemoj neko da kaze kako reklamiram, jer je covjek pitao. :D
Gnojio sam 2-3 puta nedjeljno, zadnjih 3 nedjelje. Prije toga sam rijetko gnojio dok su bile u vegetaciji. Slavol sam primjenjivao od pocetka, a gnojivo tek na kraju vegetacije.

A sada lst...
Nadam se da cete skontati kako sam to uradio, posljednju biljku koja nije na istom stupnju razvoja kao ove prve sam danas kompletnu privezao prema dolje, nadam se da ce dati neke rezultate ovo zadnje savijanje. :D



to be continued....
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
bogumi ove slike sasvim dobro izgledaju
drzim fige!
i samo naprid:)
 

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Evo novih fotkica, sa malim zakasnenjem. :) Nisam siguran koliko im jos treba do kraja, ali nadam se da ce za dvije nedjelje zavrsiti makar jedna. :)
Da li jos da ih gnojim, ili da pocnem sa ispiranjem?

 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
sasvim dobro izgleda ta tvoja domaja:icon_eek:
nema sta nego da cepas te velike listove
a sto se tice ispiranja mogao bi pomalo

bit ce tu bogumi pranja :)
 

Rade

Aktivan Član
10.11.2006
445
549
93
Lepo lepo mada mislim da neces skoro popusiti osim ako ne okratis cvetanje.
 

marijuana lover

Aktivan Član
06.10.2006
135
1
0
34
dobro to izgleda, listovi ovako bas su lijepi mesnati i tako, a vide se i laganini kristalici, very najs! sretno sa cvjetanjem :) da daju puno puno cvjeca :)
 

NIBIRUxplanet

Banned
Banovan
06.01.2008
25
0
0
54
kazes da si pusio neke dobre vu i uzeo sj.prije bi reko da si pusio neke dobre skune.btw biljke su ti extra...pun ***** trichoma a jos nije ni gotova,:bonappetit:
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
neka čudna domaja nisam još tako neku domaju vidio sve su neke sative uglavnom,
no samo tako nastavi i podari si neku bolju genetiku biti ćeš više zadovoljan.
To ti je isto kao da od fiće pokušavaš napraviti ferrari :)
Slike do kraja .
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
ovo je hibridizirana domaja izgleda :icon_lol::icon_lol:


nego ver is d pikčers:pat:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.