Domache, 200W cfl

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
ma svi pogriješimo ali imamo dobre moderatore, koji imaju čelične živce :)
nego kako je prošlo sa tvojim problem kako su sad listovi?da im nije bilo previše vode?
 

Skunker420

Aktivan Član
22.03.2016
254
647
93
Oni što su bili povijeni su i ostali ovi novi sto idu su ok normalno rastu 2-3 dana su na 12/12
2 su visine nekih 10ak cm a treca je skroz niska a isti broj listova imaju al vjerovatno jer je kod nje manja posuda u kojoj je bitno da su zdrave nema nikakvih fleka po listovima jedva cekam mobitel da ih fotkam malo :D

Samo da javim da su dvije vece biljke muške i izvadio sam ih cekam jos ovu malu ona mi se cini ko zenska niza je i izgleda ko zenka a muske i prije pokazu spol jel tako?
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Štaćukadjevolim

Zl0

19.08.2016
43
81
18
40
@L0oD Dobro, nisu bas svi :)

Ja mislim da ti ne treba ni slavol i nikakve gluposti, samo plantelu zelenu i crvenu nabavi, ostalo je sve bespotrebno po meni i ja bi dodao jos 50 cfl-a. Ne znam koliko ozbiljno mozes da me shvatis zbog ovog rejtinga, ali imam dosta growova iza sebe pa sam svasta i isprobao, prosao video. I daj neke slike postavljaj, samo jednu sliku si okacio do sad. Samo slike kad bi postavljao ne bi morao ni jednu rec da napises. Pozdrav ti, tu sam, srecno! :thumb:
 

Skunker420

Aktivan Član
22.03.2016
254
647
93
Hvala ti kume!! Ma nisam ni mislio slavol samo plantele a ono nije moja biljka a nema dobrih sijalica u blizini da imaju puno wati sve do 20w da valjaju imaju 30w i preko al su kineske vidjet cu opet njih da ubacim bolje i to nego da ih nema a slikr cu ubacit sad pocetkom mj nemam mobitel pa cu da kupim kad bude plata :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Štaćukadjevolim

Zl0

19.08.2016
43
81
18
40
Ja te motivisem da slike postavis, ti meni tekst :lol:
Sklopi panel, napravi ga od metala ili drveta oblozi ga reflektujucom folijom, napravi rupe i sastavi cfl panel od 250W, sve lepo izmeri ako se odlucis da to uradis. I ovaj box, ako je domacica nikad ne znas sta moze da se desi sa njom i koliko ce rasti, tako da ti je ovo mali box sigurno, mislim da ces morati treninge, nema ti druge, 70 cm je premalo bez treninga. Par topinga i pravi LST ( low stres trening ) oko saksije ili savijaj biljku u X Da ti svaki glavni vrh zavrsi u cosku da bi ostale grane dobile vise svetla i u liniji porasle sve, da ne bude jedna grana mnogo duza od ostalih, kao sa mrezom kad rade, to ti trebas da uradis samo bez mreze. I daj te slike boxa, sijalica kako si ih rasporedio, slikaj biljku pa ces dobiti razne fine savete. :thumb:
 

Skunker420

Aktivan Član
22.03.2016
254
647
93
Ovako box jee visok 70 cm al sam probio veliku rupu na dasci na kojoj se nalaze tako da ce imat citavih 70 cm za nju samo i naravno da cu topirat i radit lst da iskoristim sto vise prostora a sliko bi ja al je kod stare na mobu losa kamera ma gdje losa prelosa a box sam oblozio auto folijom reflektujuca je i dosta bolje nego bijela boja
Sledeci update bi trebo biti sa slikama pocetkom sledeceg mjeseca kad kupim mob biljke su ok ja se nadam uglavnom vidjet ce te sami poslije prvog
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Štaćukadjevolim

Zl0

19.08.2016
43
81
18
40
Kopiraj ovaj drugi post i u prvi post idi "Uredi" ili " Izmeni" i samo napravi jedan post od ova dva. I u buduce da znas da ne pises post za postom, edit ti traje sat vremena tako da imas vremena da izmenis da ti ne bi moderatori pricali i prepravljali.. Vec im je dosta sto su naduvani sad jos i postove da jure da sklapaju tako usporeni... I dzabe pises sta kako stoji sa boxom, samo slika se trazi, tekst manje vise nebitan. Kad uzmes mob ili aparat slikaj pa stavi. I savetujem ti da koristis Tor browser, idi na youtube ako ne znas sta je to. Isto kao Chrome, mozila samo si "zasticeniji", a i ne moras, ja ga ne koristim, al eto mozda je bolje koristiti. Sigurniji si svakako. Poz jos jednom i sledeci post da budu slike. :thumb:
 

Skunker420

Aktivan Član
22.03.2016
254
647
93
Evo da ne bude nema slika nema veze sto su lose hahah jbga bit ce bolje kad kupim mobitel.Uglvnom to je to biljci je 19ti dan to je ta koju čekam da vidim jel zenka.Ja mislim da je sve ok s njom,sta vi kazete? I ako su ova dva mudonje pokazala spol za nekih 5 dana kada bi trebala ona da pokaze?
 

Prilozi

  • DSC_0792.JPG
    DSC_0792.JPG
    226,8 KB · Pregleda: 155
  • DSC_0791.JPG
    DSC_0791.JPG
    230,4 KB · Pregleda: 163
  • DSC_0790.JPG
    DSC_0790.JPG
    222,9 KB · Pregleda: 162
  • DSC_0789.JPG
    DSC_0789.JPG
    158,6 KB · Pregleda: 166
  • DSC_0788.JPG
    DSC_0788.JPG
    247,4 KB · Pregleda: 140

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
ma bravo, dobro si ti to složio, :clap:: možda da reflektoru odozdo zaljepiš alu foliju mat stranu, bolje će se odbijati svjetlost eto ti kradem ideju sa dizanjem panoa za moj mali box. hvala :)
btw. slike su skroz ok. mogo si i prije
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Skunker420

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
@L0oD Dobro, nisu bas svi :)

Ja mislim da ti ne treba ni slavol i nikakve gluposti, samo plantelu zelenu i crvenu nabavi, ostalo je sve bespotrebno
bio autos ili foto... muski se prvi izjasne... sad moze i da ovisi o tome kako se growa ;)
A pogresno mislis,slavol i ostale gluposti su pozeljne za bolji grow...
Elem da se ne bi spamali dnevnik kolege,ako zelis vodit polemiku,nadji neku temu gde se koriste razne gluposti osim plantele... stej haj
 

Skunker420

Aktivan Član
22.03.2016
254
647
93
Ma nema beda slobodno vi tipkajte o bilo cemu svaka informacija dobro dosla i naravno sve sto sam u mogucnosti cu kupit npr slavol sam u mogucnosti kupit u jednoj poljo apoteci ima raznih slavola to sam brzo preso jer sam trazio plantelu al sam vidio i onu smedju bocu zasto je ona dobra??
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Štaćukadjevolim

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
SLAVOL je tečno mikrobiološko djubrivo stimulator rasta koje je sertifikovano za primenu u organskoj i tradicionalnoj poljoprivrednoj proizvodnji. Slavol se koristi za folijarnu prihranu ratarskih kultura: strna žita (pšenica, ječam, tritikale itd), kukuruz, soja, suncokret, šećerna repa, krmno bilje, povrća (u polju i zatvorenom prostoru) i cveća. Ovaj proizvod je bez hemijskih dodataka i pozitivno utiče na biljke, zemljište i životnu sredinu.

Slavol sadrži:

  1. AZOTOFIKSATORE – bakterije koje obavljaju proces azotofiksacije tako što atmosferski azot (kojeg u atmosferi ima oko 78%) prevode u pristupačne oblike koje preko korenovog sistema direktno snabdevaju biljke azotom
  2. FOSFOMINERALIZATORE – bakterije koje razlažu organska jedinjenja fosfora (koja čine od 50 – 80% fosfora u zemljištu) i prevode ih u pristupačan oblik (P2O5). Ove bakterije imaju sposobnost vezivanja za korenov sistem gde direktno snabdevaju biljke pristupačnm fosforom.
  3. REGULATORE RASTA – AUKSINE: Auksinska aktivnost odgovara aktivnosti indol – 3- sirćetne kiseline. Folijarnom primenom Slavola, ove materije prolaze kroz stome na listu, i preko sprovodnih sudova dospevaju do ostalih delova biljaka gde stimulišu fiziološke procese u biljkama...
Elem evo copy past,pa procitaj...
 

Skunker420

Aktivan Član
22.03.2016
254
647
93
Hvala kolega na korisnim informacijama, nikad ih na odmet samo jest mu fina cijena ovdje kod mene pravo hahaha pola litra il litar msm da sam dobro vidio 20km jbte al nema vezee kupit cu svakako da je 50 hahah
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Štaćukadjevolim