domaci guano

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

RockOfAges

Aktivan Član
29.06.2011
50
5
0
50
Pretpostavljam da je vec iz naslova jasno kuda ide ova tema :) znaci, pitanje je verovatno suludo...
Odem neki dan da prebacim prijateljicu do sela da obidje baku heheheheheheh :) krenuli da prosetamo, ona mi pokazuje prelepo imanje, bakica ima svoju bastu i stvarno super sve. Dodjosmo do stare kuce, napustene, ali ono bas u stanju raspadanja. I potpuno slucajno primetim ispod strehe nekakve grumuljice. Pitam ovu drugaricu sta je ono, ona kaze ma to su govanca od slepih miseva, pun ih je tavan!!!! Stvarno nisam uspeo da nadjem pomocu pretrage necije iskustvo, ali, ima li sanse da se moze napraviti bar polovicno dobar domaci proizvod od ruderalis slepih miseva, landrace sorte :) ? Ako postoji vec prica na ovu temu na forumu, molim nekoga da me uputi :)
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
jel znas kako izgleda:kackepieksen: od obicnog
sAni_mouse.gif
?
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
trebalo bi ispod njihovog obitavališta objesit neki karton pola metra od poda
da budeš siguran da nisu miševi. kako ovi budu kenjali to će se kupit na karton i kasnije sastružeš i namočiš u vodu i imaš odličan preparat za gnojenje biljaka...
 

RockOfAges

Aktivan Član
29.06.2011
50
5
0
50
Znaci moram biti 100% siguran da nema izmeta od obicnog misa? Zasto? Sto se tice slepih, tavan ove kuce je prepun njihovog
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Guano vuče svoje korijene iz Kichwa jezika (jezik Inka) koji se govori na području Ekvadora i Kolumbije. Guano znači "ono što ispuštaju morske ptice", naprimjer galebovi. Također, guano može biti šišmišošit tj. izmet šišmiša. :icon_mrgreen: Taj šišmišji izgleda ovako
bat_droppings060906_113.jpg

Razlika između ptičjeg i šišmišjeg je u tome što šišmišji ima viši postotak fosfora u sebi, a malo dušika i kalija, dok ptičji ima viši postotak dušika.
Šišmiši jedu posebnu vrstu hrane, voće i kojekakve insekte pa takav izmet bude kvalitetan bez puno onečišćenja. Zato pazi da ne koristiš izmet od običnog miša koji jede sve i svašta i nema veze zapravo s guanom ;)
Irie
boz :sun2:
 

RockOfAges

Aktivan Član
29.06.2011
50
5
0
50
Nista onda, uhvaticu galeba pa kad napuni jednu kofu "onoga sto ispustaju morske ptice", pusticu ga :) a za iducu sezonu cu sigurno u pripremi zemlje iskoristit ono sto sam na selu nasao pa cu javiti kako funkcionise taman znaci negde u ovo vreme iduce godine :)
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
eh vidim zanimljiva tema:) jeli pacov, šišmiš ili miš :rofl:
šalim se malo ali evo jedno pitanjce za one koji znaju :)

imam kod kuće jedno 4, 5 gnjezna lastavic i ne kaku po podu nego sam stavio ispod gnjezda po komad lima da nerade gluposti :icon_lol:
mene zanima kakav sastav ima njihov izmet i u kojoj fazi bi mogao ga koristim jer ima toga ćitavo ?

tnx na odgovoru
 

RockOfAges

Aktivan Član
29.06.2011
50
5
0
50
Verovali ili ne, u jednom selu blizu grada gde zivim covek drzi nilskog konja, jedan drugi drzi nojeve, a cuo sam i za jednog sto drzi nekakve valjda japanske prepelice. Sve kompostirati, pa sta bude :) joooj, kad mi nikne iduce godine baobab od 35 metara, sa hedovinom velicine VW kombija :)
Mozda treba upasti u bgd zoo, pa uzet od lava šitaki, od rakuna, pume, žirafe :) okrenusmo malo na zafrkanciju...
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Sveti

Ptičurine seru i pišaju istovremeno, znači moraš uzet ta govna i ostavit ih dan dva da stoje na suncu pa su onda mnogo dobra :thumb: