Domaci pc-cfl-grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.01.2013
142
145
43
Lijep pozdrav vutrasi! :idea:
Nakon nekog vremena odlucio sam se na pc grow, imao sam staro kuciste i malo prostora, a i stealth mi je dosta bitan. Sve pc growere molim da se ukljuce u dnevnih u smislu savjeta, svojih iskustava, korekcija i kritika.

Pc je midi tower, iznutra je komplet oblozen onom folijom za zastitu auta od sunca radi refleksije svijetla.
Napajanje pc-a je odsjeceno, te prespojeno na produzni u boxu. U produzni idu utikaci za svijetlo, te adapter 12v za coolere.
cooleri su 2x12 cm, jedan upuh, drugi ispuh, oba na istoj strani, pri vrhu boxa.
box ce biti spojen na mehanicki timer, radi regulacije svijetla dok sam na poslu.
U boxu je takodjer i digitalni termometar/higrometar za mjerenje temperature i vlage.
Zasad od svijetla imam ovo: 2x 23w cfl, plavkasto svijetlo(Osram), te 1x32w cfl crvenkasto(Phillips)
Sjeme(domace) je stavljeno danas na klijanje, standardno, u navlažene maramice. mislio sam 2,3 biljke staviti u box svaku zasebno dok ne skuzimo koja je cura, te onda samo jednu ostaviti u boxu.
za prvi, probni grow sam se odlucio za domace sjeme, jer steta je brand sjeme naruciti i upropastiti zbog neiskustva. ako ovaj grow dobro prode, narucujem neko sjeme od sponzora seedsmana.
Planirana zemlja je plantella, najdostupnija mi je. oko gnojiva se jos nisam odlucio, primam savjete oko tog.
U boxu planiram oblikovati biljku low stress treningom, tako da ne preraste box tokom vegetacije.
Od growa ocekujem 20ak g za osobne potrebe, te prije svega onaj gust kad pusis nesto sto si sam stvorio.
Slike boxa kasnije, kada pricvrstim grla za cfl.

eto, toliko od mene zasad :vutra:
 
30.01.2013
142
145
43
Kao sto sam i rekao, evo slika boxa.
2cs7xc5.png
2z7302v.png

pricvrstio sam grla i zasad imam samo 2x 23w i 1x32w cfl.
za vege sam mislio 4x23w, plavkaste.
a za cvijetanje 4x32w, crvenkasto.
U zatvorenom boxu (na dnu boxa) dok 2x23w i 1x32w rade zajedno, toplina je 21 stupanj.
nadam se da ce se to popeti do 25-6 stupnjeva kad se ubaci cetvrta cfl-ka:zvezda::
 
30.01.2013
142
145
43
Hvala, ako mi cetvrta clf-ka ne podigne temp za tih 5-6 stupnjeva, definitivno cu kupiti taj grijac za ribice..
Nego imam jos jedno pitanje forumasi,
htio bi staviti jos jedan mali cooler dolje desno u box,znaci biljkama pod noge.
da cirkulira zrak kroz box, a kasnije da jača biljku i stimulira vjetar.
ova dva coolera koja imam su dosta visoko, jedan upuhuje drugi ispuhuje kao sto se vidi na slici.
imam jedan ovakav viška pa sam mislio njega.
2j5aw6r.jpg

samo neznam koliko ce mi to utjecati na temperaturu?
 

cerak1000

Aktivan Član
05.11.2014
1.338
2.666
188
www.facebook.com
Ček malo na dnu boxa temperatura 21c, Bioza ti sigurno neće biti na dnu boxa, postavi sondu na sredinu i izmeri pa javi kakvo je stanje! Dodavanjem još jedne žarnice sigurno će se i temperatura povećati, a ako je tako niska temperatura nevidim smisla da dodaješ još jedan vent.
 
30.01.2013
142
145
43
budem to izmjerio još preciznije, kad mi stigne naručeni digitalni termo/higrometar.
Negdje na forumu sam procitao kako je pozeljna takva cirkulacija zraka?navodno da dolje bude jedan mali vent koji ce "mjesati" zrak uokolo.
a s obzirom da je to mali vent od 5cm mislim da nece imati bas nekog ucinka na temperaturu? sutra cu ubaciti termometar i cetvrtu cfl pa cu izmjeriti tocno.
malo davim, ali zelim da sve bude na mjestu kad biljoze proklijaju :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000

cerak1000

Aktivan Član
05.11.2014
1.338
2.666
188
www.facebook.com
Naravno, cirkulacija vazduha u boxu je osnova za uspešan grow, ukoliko je cirkulacija slaba mogu se javiti problemi tokom uzgoja, počevši od previsoke temperature, prevelike vlage, i probaj ventilatore rasporediti tako da jedan bude dole upuh, a drugi gore ispuh, jedan na jednoj strani, drugi na drugoj! Tako postižeš optimaknu cirkulaciju.:idea:
 
30.01.2013
142
145
43
ah kvragu, nisam ni razmisljao o razini buke...
jel bi bilo pametno ubacit onda treci vent 12cm tako dolje i onda ako je temp preniska podgrijat sve skupa sa grijacem za akvarij?
2 od 5 sjemenki su se lagano otvorile s klicama, mislim da ce im trebat jos dan dva.
Zanima me jel netko preuranjeno započeo cvijetanje samo da vidi spol, pa ih onda vratio nazad u vegetaciju? citao sam o tome na forumu negdje nekad davno pa sam se sjetio . od tih 5 planirana je 1 curka pa ako mogu, zasto nebi odmah vidio koja je i priustio joj maksimalno mjesta u boxu?
 

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
Moj savet da odmah krenes sa 12/12, ja sam pogresio sto nisam tako odradio pa sam muke mucio. Biljcice su jako brzo pounile box pa sam imao problem sa guzvom, cak sam jednu morao da izbacim pre nego sto je pokazala pol.
 
30.01.2013
142
145
43
Hvala svima, 12/12 cim izbiju iz zemlje! Otprilike, 2tj dok ne pokazu?naravno, forumasi su najjaci, jer govore iz vlastitog iskustva i super je da mi ima tko pomoc i savjetovat :respect:
 
30.01.2013
142
145
43
Ma nisu jos proklijale kako treba, sinoc su klice bile mozda 1mm. Jutros nisam ni gledao, zurio se na posao.. javim kakvo je stanje popodne kad se vratim.

I da, jel moguce dovršiti ovaj grow do sredine prvog mjeseca? (Nek bude malo al nek bude kvalitetno, od ovog prvog probnog growa samo to i ocekujem)Nazalost , idem na put tada pa ce box ostati bez nadzora.