Domacica 100w CFL/HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
Pozz svima ovo je moj prvi grow.Citao sam po forumu par dana i probao da sklopim nesto.
Box PC midi tower dimenzije 40*40*20
Zemlja: teramagma
Semenke: od neke dobre domacice :D
Svetlo: CFL 3*25w 2700k i 1*25w 6500k
Ventilacija: 1*80mm pc vent na 5v,duva izmedju lampi i biljkica
Kuciste oblozeno alu folijom(mat strana)
3 dan kako su nikle 2 biljcice u posebnim saksijama od po 2L
Rezim svetla 18/6 dok traje vegetacija posle cu preci na 12/12
Temperatura pod svetlom 26c, u mraku 21c
Vlaga oko 30%

evo nekih slika boxa:
http://www.dodaj.rs/f/1Y/BQ/yhLk9kU/1.jpg
http://www.dodaj.rs/f/3X/us/182QuBIA/2.jpg
http://www.dodaj.rs/f/47/qJ/1trhZImu/3.jpg
http://www.dodaj.rs/f/1I/En/WPj5uvU/4.jpg
evo i moje 2 male lepotice: leva Meri i desna Dzejn :) (stavio sam ih na nekih 3-5cm od lampi)
http://www.dodaj.rs/f/3X/ob/1evPwQwk/5.jpg

Zanima me Vase misljenje,koliko bih otprilike trebao da ih drzim u vegetaciji i da li da napravim mrezicu za lst ili da ih samo vezujem za saksiju?Hvala unapred :)
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
mrezica ti je za scrog a lst ti je vezivanje biljke,elem,
prvo skoci pa reci hop, planiras mrezu a ne znas jos ni pol,
ja bi pustio 10 dana na 18/6 pa vratio na 12/12 dok ne pokazu pol
pa ako treba jos da rastu a trebace opet na 18/6 pa kad porastu
sibnes na cvetanje. Mreza ti ne treba sad, prvo ih lstiraj pa kasnije moze mreza,
eto bacam pozitivnu energiju da obe budu zene :ludak
 
  • Sviđa mi se
Reactions: rKj420

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
WeeDiC je napisao(la):
mrezica ti je za scrog a lst ti je vezivanje biljke,elem,
prvo skoci pa reci hop, planiras mrezu a ne znas jos ni pol,
ja bi pustio 10 dana na 18/6 pa vratio na 12/12 dok ne pokazu pol
pa ako treba jos da rastu a trebace opet na 18/6 pa kad porastu
sibnes na cvetanje. Mreza ti ne treba sad, prvo ih lstiraj pa kasnije moze mreza,
eto bacam pozitivnu energiju da obe budu zene :ludak
Ja se izvinjavam sto sam pobrkao termine, naravno prvo da utvrdim jel su zenke.Ok stavicu ih za nekih 10 dana na cvetanje, nadam se da ce biti zenke.U medjuvremenu ortak narucuje ak-47 za 15tak dana pa sam rekao da uzme i meni,pa ako se moje biljcice pokazu ko muzjaci ili jedna od njih da odma krenem sa ak-47,a do tad da malo uvezbam i istestiram kako sve ide sa domacicama.

Hvala za pozitivnu energiju :banana_rasta:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: weedoye

Mr. Frajer

Aktivan Član
11.03.2013
89
80
0
38
Nedođija de la Highland
rakija_srb je napisao(la):
Ja se izvinjavam sto sam pobrkao termine, naravno prvo da utvrdim jel su zenke.Ok stavicu ih za nekih 10 dana na cvetanje, nadam se da ce biti zenke.U medjuvremenu ortak narucuje ak-47 za 15tak dana pa sam rekao da uzme i meni,pa ako se moje biljcice pokazu ko muzjaci ili jedna od njih da odma krenem sa ak-47,a do tad da malo uvezbam i istestiram kako sve ide sa domacicama.

Hvala za pozitivnu energiju :banana_rasta:
Ne stavljas ih na cvetanje :) nego na rezim svetla 12/12 , one cvetaju tek kad sazriju a do toga imaš dosta vremena no doći će sve na svoje ^^ sretno i uvezbaj se samo :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: weedoye
23.02.2008
1.048
1.455
188
nema potrebe za djubrenjem, imaju sve u zemlji, vidim da posuda nije mala,
kad pocnu da zute prvi donji listovi ili malo pre toga tad ih podjubri.
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
:signs046:

Da, dosta su ti velike posude, i idi na jednu curu samo... ako obje budu pokloni nekome jednu, jer nemoze u pc 2 straina, nije to to... ja sam probao u 60cm toweru s 70w hps + 2cflke i gurale su se...

zasto na 2 biljke dobiti isto kao i na 1 kolicinski? :) A i nema borbe za svjetlom... i morao bi ih zesce privezivati kupiti onih ljestvica pun q. i polagano... sve se da izvesti :) a cfl ne daje lumena previse bas pogotovo za 2 biljke ;)

mogu ti dokazati slikom... bolje da nevidis to umorstvo od guranja hehe... a lst je radjen... a prolistajo si dosta dnevnika vidim, ima potencijala ovo :)

sretno!

Uci, guglaj, jednog dana ces biti pravi majstor.
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
opa cupa je napisao(la):
ponekada je bolje nista nepisati nego pisati ovakve gluposti;)

prvi deo recenice je u redu, nije 12/12 cvetanje al je mogao da napise da cvetanje
pocinje sa pojavom pistila ne kad dozrije...
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
WeeDiC je napisao(la):
prvi deo recenice je u redu, nije 12/12 cvetanje al je mogao da napise da cvetanje
pocinje sa pojavom pistila ne kad dozrije...
pocetnicki - mogu 2 biljoze u pc, zaviri u che-ov dnevnik mada sa vecom
posudom i duzom vegom se moze dobiti priblizna kolicina na kraju...

molim moderatore da od ova 2 posta naprave 1 :knockknock:
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
@pocetnicki to i ja razmisljam jeste izvodljivo, ali bice mi guzva sa dve, ovo je ipak midi kuciste.videcu da sklepam neki malo veci box i hps 150w.

@WeeDiC http://www.youtube.com/watch?v=Rij3tx0ta8Q :D


Sto se tice moje recenice "Ok stavicu ih za nekih 10 dana na cvetanje" tu nema nikakve greske.Na cvetanje znaci na rezim 12/12(normalno ne vazi za automatike). Biljke cvetaju pocetkom jeseni, kad pocinje ravnodnevinca, koja obicno pada oko 22 septembra, obdanica i noc traju po 12 sati.E sad sto to neko nije skapirao odma jebiga tebra ima problem sa logikom...Opusti te se nije ovo skupstina nema potrebe za dokazivanjem :)

E sad jedno pitanje za vas majstore ovog zanata :) Da li je moguce da biljku drzimo u boxu dok ne pokaze pol i onda je izbacimo na terasu ili sajt,jel bi ona nastavila normalnu vegetaciju i zavrsila sve prirodno ili bi bilo nekih problema?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
rakija_srb je napisao(la):
Da li je moguce da biljku drzimo u boxu dok ne pokaze pol i onda je izbacimo na terasu ili sajt,jel bi ona nastavila normalnu vegetaciju i zavrsila sve prirodno ili bi bilo nekih problema?

vratila bi se u vege.i nastavila dalje;)
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
UPDATE 18ti dan

6ti dan na rezimu 12/12. Zadnja 2 dana su pocele da rastu ko lude :dada E sada slucajno sam prevrnuo jednu saksiju,zemlja ispala i napuko jedan list(vidi se na slici).Zatim navareni blejimo i devojka mi iskljucila punjac na kom je nakacen ventilator i ukljucila mobilni da se puni,sva sreca pa sam izvalio posle pola cuke, a temp je vec otisla na 36C hahah i tako malo me bije neki maler.Nema predaje,idemo dalje!
Uporedo sa ovim radicu i jedan outdoor vec je niklo 10 komada.slike uskoro kad ih prebacim na sajt to ce biti sledece nedelje...

Evo i slikica moje 2 malene:
4.25.2013

Meri:

(ona je nastradala)

Dzejn:

Stay tuned :)
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
Creative je napisao(la):
smijes odrezati taj list iza puknuca ionako ce se doljni dio osusiti a i nemoras ;)
ma ostavicu ga pa ako uvene koga sisa :) valjda ne igra veliku ulogu? msm od njega nece postati grana...
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
UPDATE 26ti dan

14ti dan na rezimu 12/12
Jos nema naznaka pola ni na jednoj :eek:hno: , u medjuvremenu dobile su dva puta blumi djubrivo za rast i listanje (NPK 5,8 4,6 3,5 ) 10ml na 1l vode,malo sam im prsko listove takodje.Nabavio sam i Floravit za cvetanje (NPK 5 5 6 ).Imao sam problema sa nekim bubicama koje grickaju listove,verovatno su usle kad sam ih iznosio par puta na terasu na sunce jer je bilo 32C pa reko da iskoristim lepo vreme i zajebo sam se tu.Izlecio sam ih sva sreca sa koprivom koja je odstojala 24h u vodi pa sam prskao lisce (Creative hvala na savetu :) )
Dodao sam jos jednu 2700k od 25w.Jel se vama desava od vlage u boxu,kad se svetlo ugasi pa upalite posle tipa 12 sati da dodje do pucketanja na spoju grla i sijalice?(meni je zveknuo osigurac i odvrnem tu jednu sijalicu i vidim da je bila dosta vlazna na samom navoju i napravila spoj od vlage al nije crkla,samo rokno osigurac.To sam resio tako sto pustim pre paljenja vent da se malo provetri i osusi.

Od treninga sam poceo LST kruzno oko saksije i napravio mrezicu za scrog...

slike su od sinoc 5.2.2013

scrog:


Meri:



Dzejn:



Nadam se da ce uskoro pokazati pol :/ sta vi mislite?
Pozz svima :wave:
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Svega ce bit... Nekima treba krace nekima duze.... kako te zapadne. Bolje da kasnije pokazu jer obicno mudonje daju prije do znanja da su mudonje :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: rKj420

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
UPDATE 31 dan

19ti dan na rezimu 12/12

E ovako da se pohvalim da su Meri i Dzejn stvarno Meri i Dzejn, obe su curice i postao sam tata hahaah :bananica
Dzejn je pustila pistile pre 3 dana, a Meri danas(njoj nisam uslikao pistile jako su mali i aparat me zeza,bice za koji dan kad porastu)
Juce su dobile flush po 4L obe. Na dzjen prilikom dotezanja lst-a napuklo 2/3 stabljike ,(zbog tanke vunice koja se usekla u stabljku) sva sreca oporavila se posle 3 dana,sad sam stavio pvc- bakarnu zicu i nastvo sa lst-om:
p.s. ako vam otvori zumirano kliknite jos jednom na sliku da se odzumira



Dzejn pistili:



Meri:



Dzejn:



Zajednicka:



Idemo dalje :D :smoke18:


Edit: da dodam jos 4 biljkice koje sam posadio napolju, dve je nesto pojelo preko noci,prvo je krenulo sa listovima i onda su skroz nestale (2 sam stavio na terasu, slike naknadno).
1. 2. 3. 4. (losa slika jbg neam bolju)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.