"Domacica Bud" 190W CFL lesonit playground

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.05.2015
38
162
33
Pozdrav celoj ekipi sajta od moje malenkosti!

Kao sto sam naziv dnevnika kaze u pitanju je experiment koji ce pokazati moj prvi pokusaj da od jednog semena pokusam da dobijem lepu biljku koja ce me obradovati bar jednim dzointom kroz neko skorije vreme.

Nadam se da cete nas bodriti nekim veselim, nikako uspanicenim komentarima jer je ovo ipak experiment i zanimacija koja me u velikoj meri raduje i pretvara u malo dete. Retko pusim, da kazemo da sam od 2007. godine dunuo nekih 5-6 puta ali sam od osnovne skole pozeleo ne samo da imam biljku nego i da je "vidim uzivo" kako izgleda. Ta zelja se ispunila posle 20 godina :)

Da pocnem...
Zemlja TeraMagma + stiropor
Djubre je plantela list i cvet
Klijanje sam odradio sa vlaznom maramicom, jedno seme pa sta bude...
1 dan
1 dan.jpg
19 dan
19 dan.jpg
20 dan
I onda sam verovatno napravio glupost tako sto sam stricnuo 4 lista i ostavio samo 2 koja su bila na vrhu. Dobio sam ovo...
20 dan.jpg
30 dan
Nekoliko dana posle strickanja je stagnirala u rastu ali ne konacno pocela ponovo da raste i doslo je do ovoga... Odradio sam LST tako sto sam vezao samo 2 grane.
30 dan.jpg
31 dan
Sutradan su te 2 grane jos malo porasle pa sam ih dotegao jos malo.
31 dan.jpg
32 dan
Vezao sam jos jednu granu.
32 dan 19 novembar.jpg

Boks ako moze tako da se nazove je ok sto se tice temperature, vlaga je problem koji ne mogu da resim. Ovaj uredjaj pokazuje vlagu od 20 pa do ne znam koliko % ali cim na njemu pise 20% znaci da je sigurno manja posto ove dve sijalice greju kao lude.
box 32 dan.jpg

32 dan.jpg

Biljka je zenka koliko sam uspeo da vidim, mala je i zbijena tako da je jako tesko uslikati.

Aj sad da Vas zamolim da me iskritikujete malo :)
 

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Dobro to tebi ide, odalji malo te kulere, slobodno napravi da vazduh kruzi, ali da ne bije direkt u nju, bar dok je mala. A jesi li odmah na 12/12 pa si video da je zensko, nesto ne vidim iz ovih slika da je pokazala pol? I slikaj malo izbliza one listove sto ti imaju neke tacke po sebi, da vidimo sta je! Srecno!
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Pa ubaci u box još koju posudu s vodom da digneš vlagu, bar za to možeš smisliti mali milijun metoda. Možeš one tanke spužvice za suđe poslagati po podu boxa, na to kalj, u čošak bubneš posudu sa vodom, uzmeš metar špage, gurneš jednu stranu špage u vodu u tu posudu a ostalih komad špage samo spustiš na spužvice. Princip funkcionira tako da špaga izvlači postepeno vodu iz posude i lagano natapa spužvice na podu koje brže isparavaju nego voda iz bilo kakve posude pa samim tim i razina vlage bude nešto veća. Samo je bitno da je jedna strana špage uvjek u posudi s vodom ;) .
Od kritike imam primjedbu na veliki razmak između biljke i sijalica, kod CFL žarulja taj razmak obično biva od 2 do 5 cm, a kod tebe na slici se čini mnogo veći, pa samim time gubiš mnogo tih kineskih lumena. I ta dva pc venta unutra ti pridonose nižoj vlagi jel pojačavaju cirkulaciju u tom polusklopljenom boxu tako da možeš slobodno jedan ugasiti a drugi malo odmaknuti od same biljke.
Ja je na tvom mjestu nebi pritezao više nego bi je pustio da se malo istegne par dana i onda mjenjaj sijalice i režim na cvijetanje i udri. Nadam se da imaš sijalice odgovarajućeg spektra za cvijetanje.
I tak to...eee da, fali info dimenzija tog boxa, to jest ograđenog prostora, bar otprilike. Ipak je riječ o dnevniku pa da nas ne zakidaš za tak važan detalj ;)
Sretno!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

cerak1000

Aktivan Član
05.11.2014
1.338
2.666
188
www.facebook.com
Srećno! Vidim da imaš da se navučeš na grow-anje, ali nije to ništa slabo. Ja bi samo malo sredio prostor u kojem uzgajaš, i nabacio koju sijalicu crvenog spektra da kad krene cvetanje budeš pripravljen. Kao što je moj prethodnik napisao zoom na biozu, opali mali fotosesion, da je vidimo u punom sjaju, stim sto nepušiš redno savetujem da ideš sa kakvim brendiranim semenom da makar kad zapališ znaš šta te čeka, iz tvoga teksta zaključio bi da bi za tebe bila neka dobra sativa ;) !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63
13.05.2015
38
162
33
Hvala na savetima i bodrenju!

Box je velicine: (Sirina 50 Dubina 50 Visina 120) s tim sto je sada 56 cm visine u pogonu.
Rezim svetla je od pocetka do sada 16 - 8

Razmisljam o tome da isbusim stranice i zasrafim po vent za uduv i izduv ali me koci to sto ne koristim celu velicinu boxa i ne znam gde bi bilo pametno postaviti ih a da bude ok za kasnije. U slucaju da ostavim samo jedan vent unutra verujem da bi temperatura bila 35+ ... Nemocan sam ...

Levu stranu boxa sam malo modifikovao tako sto sam drugacije usrafio stranicu i time izgubio zazor koji je postojao izmedju stranica (sto se vidi na slici gore). To je dovelo do povisene temperature koja je sada 29.3 i verujem da ce jos rasti.

Biljku sam priblizio sijalicama na 6 cm i verujem da cu morati da je odaljim jer ce krenuti da se przi.

Box se inace nalazi pored prozora koji je stalno otvoren sto je omogucavalo da temperatura bude 27 stepeni. Ubacio sam u posudu sa vodom veliki sundjer ali ne vidim da se bilo sta menja sa vlagom.

Sto se sijalica tice, imam 3X 20w 2700k od kojih svaka daje 1570 limena. Negde sam procitao da mi je 6 takvih dovoljno ali evo pitam Vas da li je?

Ako sam nesto zaboravio editovacu post a do tada mozete da pogledate slicice i naravno bacite neke kritike koje mi sigurno ne ginu :)

20151120_210406.jpg 20151120_210454.jpg 20151120_215213.jpg 20151120_215224.jpg 20151120_215234.jpg 20151120_215249.jpg 20151120_220226.jpg 20151120_220358.jpg
 

Prilozi

  • 20151120_210349.jpg
    20151120_210349.jpg
    296,7 KB · Pregleda: 261

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Ok, kao prvo, nije pokazala pol, tako da pocni da razmisljas o prebacivanju na 12/12 da vidis sta je, pa kasnije vrati na 18/6 jos malo ako to budes zeleo. Javljaju hladnije vreme tako da verujem da ako i dalje bude pored prozora (i to jos otvorenog) bice joj hladnije, a mozes i da stavis da svetlo radi nocu a da se gasi danju, tako iskljucujes mogucnost da nocu bude extremno niska temperatura, a danju je opet ok. A za ove listove sto imaju osusene spotove, to mi lici na fungus gnatove, imao sam dosta posla sa njima, i uvek je ovako pocinjalo, dok je bio mali broj odraslih jedinki. Jos ako nadjes na listu crne tackice, to ti je 100% znak da su resili da se skuce na tvojoj biljci. Relativno se lako unistavaju, ali opet proveri, imas dosta tema ovde o tome, a naravno, mozda i gresim.
 
13.05.2015
38
162
33
Ne vidim da se bilo sta krece po boksu ali ko zna, mozda si u pravu.

Svetlo palim u 20, gasim u 12 ali s obzirom da sada znam da nije pokazala pol, prebacujem na 12/12 pa cemo videti.
 

cerak1000

Aktivan Član
05.11.2014
1.338
2.666
188
www.facebook.com
Koliki ti je sud? Razmišljaj uskoro presadit, ovo na listu ne mora biti od stetočina lako je i od vode, do takvog zaključka dolazim pošto niti na bilo kojem drugom listu ne vidim iste simtome, šibaj 12/12 kao što kažeš dok ne pokaže spol, držim fige da bude curica, da i nemoj je gnojiti jer zemlja izgleda jaka!:watch:

Na forumu imaš toliko materijala za čitati , i raznih ideja što se boxa tiče tako da ćeš već napraviti svojoj maloj udoban dom ;) .
20151120_215213.jpg nije mi najasnije sta tu vidim proveri na biozi pa javi ako je brk!
 
Poslednja izmena:
13.05.2015
38
162
33
Malo sam prckao po boksu i malo bolje ga skopio mada i dalje nije sjajno ali je bolje nego sto je bilo.

Od juce sam presao na 12/12 i teracu je tako dok ne vidim pol, a sto se gnojenja tice zalio sam je juce sa 2 litre vode sa 10ml plantele list.

Od neke tamo nedelje sam je tako zalivao svaki sedmi dan kao sto pise na pakovanju (ako pocne da kuka flusnucu je). Jos uvek nema brcica, cekam...

Vlaga se malo podigla ali ne znam da li ce opstati na ovom procentu.
Evo slika playground-a :watch:

34-1.jpg 34-2.jpg 34-3.jpg
 

cerak1000

Aktivan Član
05.11.2014
1.338
2.666
188
www.facebook.com
Gde su spojevi to sredi ne sme ti ulaziti svetlo.
Nemaš poterebe toliko gnojit biljka ima i previše hrane pogledaj je samo, tako je možeš samo :grob:Sa takvim pristupom daj bože da šta bude!Čitaj forum ima dosta toga što moraš znati ako želiš pušiti svoj gras. Pokazaće ti sama ako joj bude potrebno hranjenje, pusti da se zemlja skroz osuši pa presadi u veči sud! I napravi ispuh na boxu ,upux da stvar malo profunkcioniše, ovo što ti radiš je maltretiranje i samog sebe i bioze ;)
 
Poslednja izmena:

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Druze nije vruce u boxu od sijalica nego sto nema svezeg vazduha..moras resiti usis i ispuh a i jos jedna posuda sa sudjerom-krpom bi dosta pomogla..ova jedna je digla vlagu za 15% i jos jedna bilo bi na 50% sto je pristojno, iako ne dovoljno za vege, zato ti je i biljka takva koprivasta.
Podigni biljku jos malo prema gore(neki drze CFL na 2-3 cm od biljke) i kada biljka spava obavezno ali obavezno prekrij boks tamnim prekrivacem da ne bi ulazila svetlost jer u protivnom biljka se poremeti od prevelikog stresa i postane deckic ili se pohermi.
Mozes i da ne poslusas niti jedan savet sto ti drugovi daju, ali je puno vece zadovoljstvo kada imas lepe i zdrave biljke.

Pozdrav
 

tiki

Aktivan Član
28.09.2015
769
3.026
163
Bilo bi dobro kad bis ubacio jedan vent od 280m3 za ispuh to ti je minimum sa pasivnim upuhom za tvoj box
Biljku spusti dolje vlaga pada na dno lampe nadodaj i napravi pomicno svjetlo da ga mozes spustat dizat i neki reflektor iznad njih :joint::wave:
 
13.05.2015
38
162
33
Jutro svanu a ona ne zakuka :) hocu reci ne zali se na gnojivo ali videcemo, pratim je...

Presadio sam je u ovu veliku crvenu saksiju koja se vidi na slici gore (ne znam koliko je litara ali znam da sam imao taman zemlje).

Posto je danas nedelja necu moci da kupim vent za upuh ali cu montirati ispuh sa onim malim ventom posto sada trenutno imam samo njega, na drugom mi je puklo krilce propelera.

Ako stavim pomicno svetlo gde cu onda vent za ispuh? Mislio sam da ostavim ovako kako je + da izbusim rupi gore pored sijalica za ispuh u dole na dnu boxa da stavim vent za upuh. Da li bi to bilo ok?

Sto se vlage tice, veca je sada kada je biljka gore nego dok je bila dole.

Hvala na savetima!
 
13.05.2015
38
162
33
Pozdrav svima !

Danas sam svasta nesto uradio po boksu i dosao do za mene zadovoljavajucih rezultata... Ne bih ja bio ja kad ne bi nesto prckao :)

35 dan

Sada dok pisem ovaj post moja biljka je bobila ime "Bilja" :gled:
Nakon sto sam je juce presadio, zalio... Danas sam kupio jos jedan vent da bih realizovao plan od juce, prekjuce ili kad vec.

Kupio sam jos bakterije koje su nesto super turbo dobre za Biljin koren te sam joj ih i dao kroz pola litre Ph podesene vode.

Elem, kada sam stigao u rezidenciju odmah sam se bacio na posao!
Prvo sam je malo osisao jer je bila dzunglasta a onda sam je vezao bas onako lepo, najbolje sto mogu.


Izbusio sam rupu na donjem delu boxa i pricvrstio vent za upuh. Gornji vent je vec bio postavljen.

Kada sam kliknuo poznato crveno dugme na produznom i sacekao nekoliko trenutaka... Provirio sam...

...i video super podatke :thumb:

Temperatura 25.9
Vlaga 45%

Ja prezadovoljan!

Seckanje i vezivanje

20151123_204826.jpg
Box
20151123_212706.jpg
Bilja u boxu 1
20151123_212822.jpg
Bilja u boxu 2
20151123_215322.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sbcjeceo

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
Ide to ali... previse ti je mokra zemlja, ja bi to pustio da se zemlja osusi skroz prije sljedeceg zaljevanja. Digni je blize svjetlu, nekad ti udaljenost lampe i vrha bude 15 cm max. Znaci moze varirat udaljenost 3-15 ili 4-15 cm. Stavi na 3 cm pa ako joj bude vruce spusti je malo...
 
13.05.2015
38
162
33
Hello-u evribadi!

Imali smo srece sa ovim Domaja bud-om te smo dobili devojcicu :) Verovatno nismo jedini ali smo opet imali mnogo srece ...

Ne znam tacno sta se koji dan desavalo ali znam da sam iskulirao sa zalivanjem dok se zemlja nije osusila pa sam onda zalio sa Plantelom cvet.

40 dan

40.jpg

40-1.jpg

40-2.jpg

40-3.jpg

43 dan

43.jpg

43-1.jpg

44 dan

44 dan.jpg

44-1.jpg

44-1.jpg

45 dan

45.jpg

45-1.jpg

Trenutno u boxu imam 6 cfl sijalica od 23 w od koje svaka daje po 1570 lumena.

Temp 25
Vlaga 40
Rezim 12/12
Udaljenost sijalica je 5 cm

Sada imam samo pitanje od kada da racunam pocetak cvetanja?

Pozdrav svima od "Bilje"
 
13.05.2015
38
162
33
Pozdrav ljudi!

Evo posle malo duze pauze da se oglasimo i pokazemo nas razvoj... Mogu vam reci da sam se iznenadio koliko je napredovala za ove uslove u kojima raste!

58 dan - 14 dan cvetanja

58-1.jpg

58-2.jpg

Juce, 57 dana sam joj sunuo dozu plantele cvet, 10 ml na 2 litra ph 5.8 podesene vode.

Temp 24
Vlaga 23

Malo sam je dotegao i vratio u kucicu a ona mirise li mirise . . . :gled: