Domacica CFL

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Ja sam ti znao uzet crijevo od cooltubea i unutra ugurat 2 cfla i pokrit obje rupe i omotat crijevo oko kalica,i to ti super grije za 5 kuna mj struje.Svakako cflove moze iskoristit da griju samo pripazi da nista ne svijetli od tog sto grije hehe,a neku improvizaciju ces vec skontat.
 

Bassman

Aktivan Član
07.10.2013
516
1.403
163
34
Mislim da nije dobra ideja s cflkama da griju, bolje obične stavit nekako.I neznam kakve bi to bile cfl koje bi trošile
5kn mjesečno uz 24h rada i još da bi dobro grijale.
Po meni bi ti grijač za terarij možda još i najbolje legao.
Sretan grow!
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Dobro ti sasa kaze,to puno vuce i da Bassman vec sam rekao da moze sa cflom grijat jer sam i ja s njima grijo.Ne bi uopce to ni spominjo da nisam siguran da se moze,a naravno da je ta od 300w bolja al sad o njemu ovisi kolko ima para za struju.
 

budjavBud

Aktivan Član
14.01.2014
88
117
33
E pozdrav,

struja mi nije problem a pogotovo jer mi ta sad lampa radi na intervale po 15minuta svakih pola sata-45min, slucajno sam ostavio na timer stalno ON i dodjem do boxa nakon nekih 24 sata grijanja unutra laganih 34 C i 0% vlage :D

Gledam na to kao dobro iskustvo jer sam onda dosao do ove ideje:



lampa grije donju posudu a u gornjoj isparava voda, cime dizem vlagu..
temp je od 20-30 C..

LST na ok biljci, na ovoj sjeb** cini se da krecu novi listovi.. ne znam vidjet cu..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

Cappy

Aktivan Član
31.07.2013
194
405
63
Dobro si to odradio, sve se moze nastimati , samo zapaliti dzox i razmisliti hehe :D
 

budjavBud

Aktivan Član
14.01.2014
88
117
33
25.-ti dan vege

Unatoč svim problemima do sada, uvjeti u boxu su sada genijalni nekih tjedan dana cca..
Od onda iz dana u dan gledam kako cviće raste, ova zeznita se jako dobro oporavila pa buduci da je ovo 4tjedan vege odlucio sam gnojiti 1/3 doze zelene plantele..

Jako sam zadovoljan samim svojim uspjehom, znači boxom i biljem..
LST odrađen na obadvje..

slike, slike, slike
pocet cu slikat boljim foticem jer ove slike su nerazumljive, do onda uzivat u ovima, ako se to moze..



LP, do slušanja.

p.s. krenuo je miris mmm :iloveyou:

edit: evo fotke duzan sam



i moja tuga :D

sada malo umjetnickih

 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ajde baš mi je drago da su se oporavile,puno bolje izgledaju.Da jedino su slike malo loše ne vidi se naj bolje,čak ne vidim ni gdje si ih vezao.Samo tako naprijed bit će nešto od njih,i uživaj u mirisima haha :meatballs:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budjavBud

budjavBud

Aktivan Član
14.01.2014
88
117
33
apdejt 34. dan vege

Imao sam nekih problema sa strujom u kuci, mislivsi da je problem moj setup, sklonio sam biljke i pokido moj dragi box, 1 dan su biljke bile na prozoru, sa razlicitim promjenama u dan/noc rezimu (nadam se da nije previse stresno) pa sam od sada odlucio dalje 12/12..
Premjestene su u novi improvizirani box koji bi možda mogao i bit bolji za cvat..

slike s prozora





pitanje: Uskoro namjeravam gnojit, kroz dan dva, ako su od sutra na 12/12 gnojim s crvenom ili zelenom plantelom?? mozda je logicno zelena

do slušanja :spcartman:
 

budjavBud

Aktivan Član
14.01.2014
88
117
33
pitam buduci da sam tek prebacio na cvat, tj od sutra ide 12/12 jel gnojim odma s crvenom???
 

budjavBud

Aktivan Član
14.01.2014
88
117
33
može jedan šort abdejt..

Došle mi SWEED SEEDS+SPEED AUTO 3 KOM. I PYRAMID SEEDS TUTANKHAMON 3 KOM. sve feminizirane..
ove autose uzeo jer su autosi, bez mnogo razmisljanja malo prelistao o njima, sve ok, trebali su ici u box
ako ova veca biljka nebi bila zenska, ali ispalo je drugacije, obje su ŽENSKE!

Ljudi ja sam presretan, prvi grow, problema +/- minimum, ja sam presretan nakon sto su mi pokazale svoje bijele dlacice objee!! woohhooo !!! :)

Tutankhamon idu na ono drvo kako sam objasnio u zasebnoj temi koju mozete vidjet ovdje ako niste ( https://vutra.org/topic/11568-tree-top-growing/#entry274838 ),
ali mislim da ce i autosi ici vanka..

--slike za koji dan, sada se nista preveliko ne dogadja, zalijevam, one rastu, ja sretan!!

Do slušanja! :spcartman:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Saša443 and šaran

budjavBud

Aktivan Član
14.01.2014
88
117
33
11. dan 12/12

uzeo fotic ajmo malo makro.. sjedim 20 minuta i pokusavam fokusirat pistile, nakraju nesto i ulovim(vec me oci pocele peci) ..

uglavnom, biljkama pocupao sve beskorisne listove u sjeni, pokrivene drugima, zalijevam kad vidim da su zedne gnojim
svaki drugi puta s 2/3 doze plantele cvet, uskoro povecavam dozu.. iii malo ih odvezujem pa opet zavezem da dobim odredjeni oblik koji mi se svidja

Relativno su zdrave, pojave se nekad ugrizi nekih lešinara, par burnova od lampi i sitnice, ali sve u normali..

neke slike od danas



pistili all in all burn-ić

Do slušanja :spcartman:
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Super trening kad udes u 3 tjedan cvijetanja prekini sa vezanjem jer ces ih malo zbunit,zadnji put kad budes vezo malo jace ih pritegni i bit ce bomba.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budjavBud

budjavBud

Aktivan Član
14.01.2014
88
117
33
13. dan 12/12

evo kratki update iako su prošla 2-3 dana pa onda duga stanka(imam neke obaveze), tako planiram, sada sam ih dobro stisnuo konopcima i tako
ostaju do kraja, tj. možda ih eventualno odvežem u nekom trenutku..

"Ko živi pjevajući umire zviždući"
rekao je Grunf jednom.. tako je i ovaj završio



pronašao sam ga na lišću, samo taj jedan, jel ima razloga za brigu ?

i privez privez poof poof



LP, do sledeceg, ko zna kad updatea :spcartman:
 

budjavBud

Aktivan Član
14.01.2014
88
117
33
23. dan 12/12

zanima me jesu li ovo ok rezultati za nekih 17 dana cvjetanja..
Indika fenotip pokazuje više razvijenosti u cvjetovima nego sativa koja se jos razvija u masi općenito..
zato je indike pala pod makro kandže..

Uslikane jako žedne, al žive.. vlaga 20-30% temp od 20-30 C, zalivene s 1,5L mineralne i 1,5L obicne vode(ne mjerim ph jer je stabilan iz pipe)
Udaljene od lampi, indo feno(manja) odvezana, a sativa pod konstantim privezivanjem, jer mi vrhovima moraju biti u istoj visini radi max. iskorištenosti lampi, ali ona stalno raste u visinu neda mi mira.. #CFLproblems

slike:



LP, do slušanja :spcartman:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.