Domacica grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Aezakmi246

Aktivan Član
28.05.2018
149
315
63
25
Jedno pitanje braco biljcica napreduje bas raste u vis i listici joj se polako razbijaju ova druga se muci izlazi iz zemlje ima ljuspu na glavi al ne mogu joj jos nista. Mislio sam da je danas ostavim do sutra ujutru u 8 da bude 24h pod svetlom da bih moga prebaciti da nocu bude ukljucen boks i to a danju ladovina kad neko udje u sobu, ne znam koliko je to pametno posto je mala i ne znam da li ce je sprziti lampe?
Da li bolje to da uradim kada razvije nekoliko spratova ili sad pitanje je pomoc molim vas hah:watch:
Evo koja slikica napreduje raste po 1.5 cm od jutra do veceri deluje zahvalno. Hehe
 

Aezakmi246

Aktivan Član
28.05.2018
149
315
63
25
Update mali dan 7. Od nicanja klice
Poslusao sam savet kolege @jopezg i sada biljka spava kako mi odgovara,podigao sam je jutros pre nego sto sam ugasio svetla sad je na nekih 20cm ispod svetla. Dal da je ostavim tako kada je probudim ili da spjstam jos posto meni deluje da vise raste u visinu nego sto razvija listove ali i listici lepo napreduju, malo se krivi ka svetlu ne mogu da je nacentriram tacno ispod posto je mala ahha. I da druga biljcica je izbacena,samo mi je zauzimala mesto u boxu za dzabe i nije rasla pokusao sam da joj skinem ljuspu ali bezuspesno dok je u zemlji i kada sam je izvadio krenula je da se susi:(:(
Juce sam dodao jos zemlje da se ne bi izlomila i dodao sam i ostatak iz mlaog pota od druge biljke.
Jutros sam zalio po povrsini sa 30ml vode
Korigovao sam ph tako sto sam ostavio da stoji pola sata, ja sad ne znam kolko je to tacno al cu je zalivati tako do kraja.
Inace ljudi mozda uskoro napravim jos jedan box ili narucim neki mali sator za jos neki grow posto je ovaj bas onako samo da proguram grov videcu danas da prikljucim jos 2 led od po 12w u box.
Naravno posme ovog growa u box moram dodati jos neke stvari i bolje ga opremiti zo sam izgleda kasno shvatio, ali i shvatio sam da necu vise da pusim neke krdze iz kraja evo juce je bila zadnja sprava sa ulice jedino ako me neko ponudi ili ortaci nesto izbace. Sad cu samo da growujem i kjurujem zalihe.::volimj::
U biljcicu sad lagano duva vent a onaj dole sam samo rotirao ona rupa gore je trebala da bude zanogo veci vent koj mi je pravio uzadnu buku ali ima par rupa izbusenih da izlazi vruc vazduh.
Samo da kazem imam 19 godina i vreme bi bilo da prestanem da pusim ovo sranje od kog ne mozes ni da se naduvas lepo a to moze da predje i u zloupotrebu kanabisa sto je bas haos. Pozdrav ljudi..svaki negativan i pozitivan komentar je pozeljan,pisite sta mislite za ovih 20 cm ispod lampi. 20190218_074729.jpg :vutra:
 

Aezakmi246

Aktivan Član
28.05.2018
149
315
63
25
Mali apdejt biljka dan 10.
Biljka na 25 cm od svetla
Trenutno rade 4 led sijalice od 3x-9w-6500k i 1x-10w 6000k. Rade dva venta gase se pale dok biljka spava dignem je nekih 15cm da bije direktno u nju iz daljine.. Deluje mi da se kilavi ali listovi rastu i krece iz sredine jos jedan par listova uskoro..listovi mi deluju cudno nekako procenite sami ne znam da objasnim..vidim kao neke kruzice kao da sam gurno od ispod prst ali manje nesto ne znam ni sam a i ako izlazi drugi par necu obracati paznju na njih.
12/12 je i dalje halivam je po potrebi svaki 2 3 dan po povrsini zemlje oko 30 mililitra.
Narucio sam jos neke potrebne stvari pa cu skoro napisati i kakva je temp. Vlaga itd
Preporucite mi da li da uzmem blumi ili plantelu za vegu ili da narucim bio bizz bio grow za vegu i bio bloom za cvet ma sta pitam to cu naruciti cena 200 300 rsd gore dole a ono je mnogo bolje. Pozz ljudi evo koja slicica. Inace slike su od jzce ujutru 20190221_075843.jpg 20190221_075843.jpg
20190221_075855.jpg 20190221_075843.jpg 20190221_075855.jpg
 

Aezakmi246

Aktivan Član
28.05.2018
149
315
63
25
Pozdrav ljudi imam jedno pitanje..biljka je porasla taman kako treba i prvi listovi su taman veliki al ne ispusta onu srednju granu nesto puno ne znam sta nisam je zalio jedno 4 5 6 dana zemlja je preko 10 15 cm suva cak i 20 dal mogu sad u ponedelak mi stize bio bizz bio grow da stavim na 100 mililitra 0,1 0,2 0,3 i da zalijem i da mozda dodam jos koju sijalicu bar jos ovu jednu aj molim vas pisite mi ne znam sta da radim..ali da je zalijem sa djubrivom posle ponredeljka 5 6 dana tako nesto ne odmah
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Saul Goodman

Saul Goodman

Aktivan Član
01.12.2018
105
436
63
Druže upozoravam da nisam iskusan grower, ali evo skoro je jedan uspješan grow iza mene....

Ako imaš kvalitetnu zemlju, nemaš potrebe da ju hraniš sa bio-growom trenutno, eventualno uključujući root-juice od biobizza da ojačaš korijen u ovoj fazi. Koristio sam isto paletu biobizza i tek sam sa bio-growom počeo nakon 25 dana (biobizza allmix sam koristio).

Što se tiće zaljevanja daj joj vode ako je zemlja suha kako kažeš! I obriši kapljice papirnatom maramicom sa listova, onako nježno kao sa ženom::poke::

Baci oko na moj dnevnik i usporedi napredak.

Sretno dalje i bez panike :thumb:
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
[QUOTE="Aezakmi246, post: 627174, member: 64708"dit:eek:pet ja brisem ovo nmz uzgred da kazem da je biljka dobila malo vise mraka juce jer sam zaspao i nisam joj ukljucio svetla al kolko vidim raste od tad i dalje, jedno pitanje samo posto sam je stavio na 18/12 i sad ide na 12/12 kako samo nekako da prebacim rezim da mi svetlo gori preko noci posto mi je box u sobi i zajebano je zbog svetla kada neko ulazi u sobu??bar za nekoliko dana pa ako se desi neki stres sta da radim ili da uklopim sa ovom novom biljkom sto treba da ide u box pa da na primer ima malo vise svetla danas ukljucim svetlo na primer u 9 i ubacim obe ?malo spamujem al jbg[/QUOTE]
Tvoj je dnevnik, ne spamaš! 18/12, vjerojatno si se zabunio, pa umjesto 6,stavio 12.
Sretno i opušteno i uzmi si mentora, jer je lakše, barem meni. I timer imaš u dučanima, tipa Kaufland, Bauhause, Pevec. Lakše če ti biti, a nisu skupi! A, to šta je imala malo više mraka, neče joj biti ništa. Samo, nije dobro da se često dešava!
I, ako ti svjetlo izlazi
, onda vjerojatno i ulazi. Tako, da ti je možda bolje, da po danu radi, da je po noči u mraku. Kada, prebaciš na 12/12,onda moraju 12h imati, mrkli mrak. Hormon cvatnje se aktivira, kada biljka ima min.10h mrklog mraka. Ako je autoflower ili automatik, onda do kraja može na 18/6.
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
sto treba da ide u box pa da na primer ima malo vise svetla
Stranice boxa, obljepiš sa Mylar folijom. Alu foliju, bolje ne. Ako, nemožeš do folije, oboji u bijelo, mat! Mylar foliju ima griw shop i kupuješ na metar. Širina je metar dvadeset i svaki metar je 20ak kuna. Znači, ako uzmeš samo 1 metar, dobiješ 1.2×1m folije. Tebi bi 2 metra bilo dovoljno! Ili kupi sprej, bijeli i oboji.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Aezakmi246

Aezakmi246

Aktivan Član
28.05.2018
149
315
63
25
@Saul Goodman vazi druze kapiram tako sam nesto i mislio za jos nekih 15 dana do 20 pa cu poceti sa tim. Dobro sto se tice vode lepo je kontrolisem danas kad se ugasi svetlo mozda dobije samo po povrsini i barjos neki dan pa cu dati malo vise.
Vazi pogledacu ionako mi dosadno ne znam sta vise da citam po forumu evo prvi listici su izasli sad sam upravo otvorio box.
Pozz ljudi
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Saul Goodman

Aezakmi246

Aktivan Član
28.05.2018
149
315
63
25
Tvoj je dnevnik, ne spamaš! 18/12, vjerojatno si se zabunio, pa umjesto 6,stavio 12.
Da da na to sam mislio na 12/12 je sad
Ja sam sa @Pantagan -om dogovorio jos dok sam kretao neki bez veze grow mogu njemu da pisem ako mi zatreba pomoc
Da nasao sam tajmer hama neki videcu dal ima danas u prodavnici ali mi nije to briga jos dok je mala pratim rast i nije mi tesko u 8 ujutru i uveve da gasim palim bukvalno sam tad uvek kuci..ima na istom mestu i onaj termometar sa higrometrom pa cu to sad da uzmem mislim da mi je to bitnije a tajmer cevdoci kad tad
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc