Domacica, prvi grow :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Mr. Frajer

Aktivan Član
11.03.2013
89
80
0
38
Nedođija de la Highland
Veliki pozdrav svima,ljubiteljima prirode i njenih nam divnih plodova :smoke18: .. U poslednje vreme sam se sve više zanimao za unutrašnji uzgoj, registrirao sam se na forum i pročitao dosta članaka/dnevnika i sličnih stvari te sam polako krenuo u praksu. Razmisljam napraviti box od ormara - e sad slijedi prvo pitanje , dimenzije su 80 cm visina , 45 širina i 42 od prilike duzina= Dali je to dovoljno za uzgoj jedne biljke i što je bolje raditi LST ili scrog metoda??? Iako sam jos početnik dosta sam čitao o tim metodama pa bih se rado oprobao..

Dve biljčice su mi stare 5 dana, druge 2 četiri dana pa sam mislio videti kako će se koja razvijati ,uzeti klon da otkrijem spol pa krenuti na ozbiljniji posao. Dolazim do problema, do sad sam ih po danu drzao na prozoru gde je direktno sunce išlo po njima od prilike 7 sati a ovo ostalo su na svetlu u ormaru i to od obične dve sijalice, sutra od prilike planiram uzeti par philipsovih (nekih 5000 lumena pa ih staviti) no muči me to, dali sam ja njih već poremetio ovim načinom, naime ovo im je 5 dan i koliko vidim dosta dobro se razvijaju al postavit cu par slikica pa ako moze da mi vi iskusniji groweri kazete što mislite DALI dobro napreduju I DALI JE MOGUCE da zbog dosadasnjeg načina uzgoja budu hermafroditi??? Jednostavnije, dali sam na dobrom putu da nešto bude od toga??? :)

Od prilike su na nekih 5 cm , dakle 4-5 dana stare..







Hvala na odgovorima i pozdrav svima :)
 

Bijela Rupa

Aktivan Član
13.11.2012
112
210
0
44
4th Internode
Koliko sam pokupio čitajući i upoređujući, ako se radi o jednoj biljci (a u tvom slučaju pošto imaš nepoznato sjeme lako može da se dogodi) najproduktivniji je SCRoG.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Dobrodošao frajeru :)

Na kvadrat prostora recimo 55 000 lumena pa ti sad izracunaj....koliko tebi treba....više lumena više grama :)
Rasvijeta ti zasad apsolutno nije adekvatna
Mislim da još nema neke štete al svakako ce biti ako nešto ne promjeniš.
Preporucujem ti 12/12 od starta da utvdiš spol....pa kad znamo s cim imaš posla onda razmišljaj o treningu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Mr. Frajer

Aktivan Član
11.03.2013
89
80
0
38
Nedođija de la Highland
Hvala na dobrodoslici i brzom odgovoru :) ..to svakako razumem ,koliko para toliko i muzike kako se kaze :) ..cesto sam se na forumu susretao sa time da se biljka stavi odma na 12/12 sto mi nije jasno, po meni onako najjednostavnije prvo ide 1. Vegetacija=razvija se,raste,jaca .
2. Cvetanje=pocinje formirati cvetove .. Sto bi ja onda postigao rezimom 12/12 ? To mi je onako nepoznato. A dimenzije boxa bi bile odgovarajuce?
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Vegetacija u indoor gowanju nije uvjetovana...možeš je raditi kako bi biljka bila veca jaca i dala vise headova...međutim nemoraš je raditi.....drugim rijecima ti si gazda i biljka ce rasti kako joj ti kažeš....
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
imas prostor za jednu biljku, a nemas feminizirano seme, ajd drzi je u vegetaciji 60 dana, pa prebaci na cvetanje i saznaj za 70 da imas 4 decka...
ili ajd ovako, sa 12/12 ti sto pre saznas sta je tu sta, zadrzis curu koja ti se svidja, pa nastavis sa vegetacijom ako hoces jos xx dana, jel tako support ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Mr. Frajer

Aktivan Član
11.03.2013
89
80
0
38
Nedođija de la Highland
Ovako,danas sam malo po trgovinama pogledao i nasao sam philipsove tornado od 20w (2700 k - 1400 lumena) i philipsove od 31w (2700k -2100 lumena) ali nigde nisam nasao sa 6000k ili slicno, dali bi bilo moguce odraditi sa tim philipsovima i vegetaciju i cvetanje ako nemam one pd 6000k i koliko bi mi bilo potrebno kojih???
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Pa moze ono, ali PREPORUCLJIVO je da radis 6500K (6000) vege,a cvjet sa 2700K....Sto se tice vege, bar nek bude 2-3 vise 6500 nego 2700 (pricam o sijalicama, recimo 3-2 za plave,6500)....A sad koliko ti treba na taj prostor sijalica, ne bih tacno znao reci ali sigurno 7-8....Moja preporuka ti je da uzmes HPS posto imas solidan prostor, obradovaces se ne kraju sigurno :)
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
da, ako već nisi uzimao štedne - razmisli o HPS-u 150 W, puno bolja opcija od štednih a cijena je tu negdi. Otprilike ti treba tolika wataža i štednih, samo s HPS-om dobijaš nešto više lumena, skoro duplo više.
drugo što sam ti htio reći, ako ti je sjeme nepoznatog porijekla( a vjerujem da je jer nisi nigdi spomenuo porijeklo) oće to izrasti i te kako na 12/12, imao sam ja jednu domaćicu na 12/12 od početka - jedva sam je obuzdao do kraja. Vjeruj mi, tih 80-tak cm visine uopće nije nešto - ako ima dobre uvjete raste to ko ludo,
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ako si pri lovi i bas hoces cfl uzmi bar 5 tih od 30~32, ispod 4 nikako, naravno ako mozes do hps-a ne stedi jer se neces pokajati, ajd sad, nesto uzmi jer male rastu i zeljne su lumena :)
 

Mr. Frajer

Aktivan Član
11.03.2013
89
80
0
38
Nedođija de la Highland
Danas sam prosao pola trgovina, nasao sam skoro sve iste , od 20w do 31 w pa i manje al samo 2700k , ja ne znam zasto ali ni traga onoj od 6300k ,sutra planiram do par elektro trgovina potrazit hps ,nekih 150w bi znaci odradilo rad vege i cvetanja ?
Nepoznato poreklo da al lepo raste,naravno jos i bolje ce uz odgovaracuje svetlo.. Hvala na trudu ,bacam se na posao.. :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
u nacelu, hps ti je 2000-2100K, mozes ti i sa samo 2700 odraditi sve, al bi bilo bolje da nadjes malo bar plavog spektra ako ides na cfl
 

Mr. Frajer

Aktivan Član
11.03.2013
89
80
0
38
Nedođija de la Highland
Ovako, obisao ostatak trgovina, napokon nasao cfl od 6500k ali razmisljajuci malo,ako spojim par komada koliko bih trebao,nekih 4, dici cu na istu potrisnju kao sto bih dosao sa jednom hps (150w) a cijena bi bila cak i visa aako uracunamo i kablove sa grlimatako da nazalost odustajem od ovog pokusaja za sad a kad sve pripremim i sredim box kako treba za ozbiljno pocinjem ..
No sad dolazi najgori dio :/ pod predpostavkom da biljke do sad nisu bile u uslovima kakvim bi trebale biti iako se lijepo razvijaju i vec im rastu 4 parni listovi morat cu ih se resiti a to mi tako tesko pada.stvarno je neopisiv osjecaj uzgajsti takvo sto jer ipak je vasih ruku delo.. Naime hps mogu nabavit al bi morao naruciti sto cu morati cekati nekih nedelju dana a vi me ispravite ako gresim, od biljaka do tad nista biti nece?!
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
ako odustaješ, nemoj bacati te biljčice, nađi neko mjesto vani i pikni ih tamo, pa se bar možeš nečemu nadati.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Mr. Frajer je napisao(la):
...iako se lijepo razvijaju i vec im rastu 4 parni listovi...
kad pre, pa gore su fotke od pre dva dana, kakvi 4 parni listovi... uostalom, naucio si bar jednu stvar, prvo obezbedi uslove (a ne da ti je u planu da obezbedis) pa onda sadi
ova tema ne moze ovde da ostane, premestam u nezavrsene
 

Mr. Frajer

Aktivan Član
11.03.2013
89
80
0
38
Nedođija de la Highland
Iskreno, nemam blage ali svaki dan ih stavim na prozor i izlozeni su direktno suncu jer mi je tako stan i rotiran , pratim ih non stop , zalevam redovno i baš sad gledam, imaju 3 para velikih i 1 par malih izlazi već na sve četiri biljčice, to je dobar napredak? Da, istina, ubuduce obavezno obezbedujem sve prije nego li krenem dalje.. Inače, hvala na svim korisnim savetima i trudu :) vidimo se ubuduće
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
pa sto nisi stavio neku fotku kao u prvom postu da vidimo, mozda ima smisla jos malo gurati tako pa svakako negde zasadi vani, ako nema sanse da nastavis unutra