Domacica, prvi grow :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Mr. Frajer

Aktivan Član
11.03.2013
89
80
0
38
Nedođija de la Highland
Evo ga , prošlo par dana, biljčice rastu ko lude no dolazim do malog problema, ona dva obična lista koja ostanu dole kad biljka raste, na dve biljke su malo pozutila i skroz na krajevima "uvenula" .. do čega bi mogao biti problem??? Gore rastu normalno sve al na ta dva lista kod dve biljke imam taj problem

jedna grupna

prva sa leve, donji listovi

prva sa desne, donji listovi, nisu pozutili al su malo uvenuli na krajevima .. :/ :popworm:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
brate, da li si cuo za kotiledone, znas li koja im je funkcija... prirodno je da kako biljka raste kotiledoni zute i suse se, oni vise nisu u funkciji, biljka ih ne treba u vegetaciji ni dalje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

Mr. Frajer

Aktivan Član
11.03.2013
89
80
0
38
Nedođija de la Highland
PowerSeed je napisao(la):
brate, da li si cuo za kotiledone, znas li koja im je funkcija... prirodno je da kako biljka raste kotiledoni zute i suse se, oni vise nisu u funkciji, biljka ih ne treba u vegetaciji ni dalje

Cuo sam :D no bilo mi je čudno što je samo na dve biljke tako na druge dve ne no eto, sad si mi osvezio znanje :)
 

Mr. Frajer

Aktivan Član
11.03.2013
89
80
0
38
Nedođija de la Highland
Evo malo refresh :) 28 dana stare od prilike mislim heh

ove dve sa leve strane se posebno ističu

iako ujutro kad sam pogledao kao da su se na vrhovima malo gornji listovi savili u luk, to je normalno? :)

i muči me jedna stvar, koliko ja njima od prilike dajem svezeg zraka i dali je to dovoljno?? Dakle u delu su sobe gde ne ide baš svež zrak sa prozora, po noci im ne otvaram vrata ormara jer nisam u istoj kuci no kad ih dodem obici otvorim nekih 10-15 minuta, dal im je to dovoljno ???
 

Mr. Frajer

Aktivan Član
11.03.2013
89
80
0
38
Nedođija de la Highland
E , ovako, jedno pitanje, danas planiram napraviti malo razmestaj u boxu a i uzeti još jednu lamu ,što je bolje 3 CFL 2700k i jedna od 6500 ili 2 CFL od 2700 i 2 od 6500??? Radim po rezimu 12/12 i sad me zanima dali bi funkcioniralo da imam 3 od 2700k i samo jednu od 6500??
 

Orange14

Aktivan Član
08.04.2013
51
15
0
Serbia
Ja ti prepurucujem da ako hoces da ih se otarasis,otarasi ih se samo iz stana i prozora i zasadi ih u nekom kukuruzu ili negde drugde ali sa svem zemljom i bice bar siptara od njih ;) A sto se tice tih lampi i to tu ti ne mogu pomoci :D
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
Mr. Frajer je napisao(la):
E , ovako, jedno pitanje, danas planiram napraviti malo razmestaj u boxu a i uzeti još jednu lamu ,što je bolje 3 CFL 2700k i jedna od 6500 ili 2 CFL od 2700 i 2 od 6500??? Radim po rezimu 12/12 i sad me zanima dali bi funkcioniralo da imam 3 od 2700k i samo jednu od 6500??
ako si na 12/12 onda je tvoj izbor 3x2700k i ta 1x6500k....
 
31.03.2013
26
23
0
59
Mordor
Mr. Frajer je napisao(la):
upravo kupio adapter 10w max , koliko su ventovi za pc wati,ona dva gore na slici
i??? jer na njima pisu samo amperi , upravo razmestam box i hitno mi je
Koliko mene moje lektričarsko znanje služi, kod Ventova se ne gleda snaga, gleda se Voltaža na kojoj rade.
Tako da ne bi trebalo da bude frka.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: blackfox

blackfox

Aktivan Član
04.05.2012
216
864
93
40
Dobro ti kaze Nakaza.. ne gledas koliko ventovi trose nego gledas na koliko volti rade ( a volt i wat nisu isto) :) Vecina pc ventova rade na 12v (volti) a imas ih i koji rade na 24v ali mislim da ti vise nisu za pc nego nesto drugo (pojacala i sl.) Uglavnom, tih 10w je maximalna snaga koju taj adapter moze izdrzati. odnosno, ako spojis na njega nesto sto trosi vise od 10w mozes samo spaliti taj adapter. Hocu reci to da za pc ventove trazis adaptere koji daju napajanje od 12v i to je za njih dovoljno iako ih mozes spojiti i na manje ali nikako na vise volti jer inace izgoriti adapter. Provjeri na adapteru izlaz struje koju daje.. ako pise ulaz 220v a izlaz 12v DC onda je to to za pc vent. Nadam se da sam bio od pomoci. Peace
 

Mr. Frajer

Aktivan Član
11.03.2013
89
80
0
38
Nedođija de la Highland
Ovako, hvala svima na brzom i jasnom odgovoru :)) .. razumeo sam ja da se na adapteru gleda amperaza(600mA) al me bunilo to sto je pisalo 10w a za sad imam dva venta (12 v) no adapter se nastivama po voltima i naravno da znam da nisu isto hehe.. napravio sam kompletan redizajn boxa, sutra stize slikica, sad sam mnogo vise mesta dobio za cak 2-3 biljkw i necu da se hvalim no iznenadio sam sam sebe :) ..odlicna ste ekipa, za svaku pohvalu zbog podrske.. peace ^^
 

Mr. Frajer

Aktivan Član
11.03.2013
89
80
0
38
Nedođija de la Highland
Pozdrav raja :) razmestio box, napravio malo reda i odma se lakše diše :D a evo i rezultata, danas nadam se stavljam i ventove :)



I usput, kupio sam gnojivo Valentin, za cvatuće bilje, mozete li mi reći dali je to dobar izbor i fali li šta???
razmisljao sam se izmedu substralovog no bilo je više pakovanja pa nisam znao koje da uzmem a valentin samo jedno..
I umalo da ne zaboravim,, kada bi mogao očekivati pojavu spola ???
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
ako si na 12/12 očekuj od prebacivanja na taj režim može proć dva-tri tjedna.... :)
a koji je N:p:K odnos tog gnojiva,mislim predpostavljam pošto je za cvijetanje al daj neke brojeve a i niko ti nemože reć jel gnojivo dobro sem ako ga isti nije probao.... ;)
slobodno još koji cm digneš biljoze svijetlu ili obratno.... ;)
 

Mr. Frajer

Aktivan Član
11.03.2013
89
80
0
38
Nedođija de la Highland
m a n d o r je napisao(la):
ako si na 12/12 očekuj od prebacivanja na taj režim može proć dva-tri tjedna.... :)
a koji je N:p:K odnos tog gnojiva,mislim predpostavljam pošto je za cvijetanje al daj neke brojeve a i niko ti nemože reć jel gnojivo dobro sem ako ga isti nije probao.... ;)
slobodno još koji cm digneš biljoze svijetlu ili obratno.... ;)

Onda predpostavljam jos sedmica ili dve :) .. Odnos je 7+5+6 , na slovenskom je pa sam samo prepisao, jel to valja? fali šta? :D .. evo radim na tome :)
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
pa neznam N ti je najveći osim ak nisi krivo napisao,znači kažeš N:7 P:5 K:6 ja bih ovo za vege,P: i K: ti moraju bit veći u odnosu na N: tada je gnojivo za cvijetanje a kad je obratno onda je gnojivo za vege ;) vidjet ćeš još danas,možda je neko i koristio to gnojivo...