domacica prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bakajoko

Aktivan Član
22.01.2009
121
4
18
35
evo, za spajanje HPS-ke ti je već kolega objasnio... koliko se dobijeu ovakvom boxu? javim ti za mjesec ipo :)

mi bi bili zadovoljni sa 20g po biljci suhog, znači sve skupa 100g, sve preko je bonus ako bude...
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
pa niste vi ni skromni u tom varenju kad vam u 2m ode 100 gr :D

sala. . znam da cete uspjet . . samo let's go foward
 

maSe

Aktivan Član
14.01.2009
70
4
0
33
maliAgronom je napisao(la):
e da posude su iste ko u tebe skroz,danas sam i malo stripora naso i ubacio po vrhu.biljke dosta hafizno izgledaju,mali listici i tanka stablj.:eek:hno: milsim nisu nista gore nego prije ali kad sam vidio od ostalih ma bruka.ali nema veze dok su zive imaju sansu.


samo nek su zive:ako si ih premjestio u posebne posude:
stavi slobodno 2 stednu sijalice od 25 w do njih 3 - 4 cm u neki box naravno i
presadi ih u zemlju ih gurni natrpaj gotovo do vrha biljke jer su previse tanke:
ako bi krenule liske ne bi stabljika toliko tanka mogla izdrzati te liske i slomila bi se;
i znaci nemoj ih zaljevati previse;
jer su ti se izduzile zbog tog i zbog nedostatka svjetlosti :d
a tako su i kod mene bile izduzene pa sam uspio popraviti;
samo me poslusaj ovako kako sam ti reko i bit ce ti ok
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
lol, opet ti duple šalješ, ali nije on kriv, zaključi san da je niki ***** s forumon, 1 od 5 puta se zamrzne, i kad iden postat zamrzne se pa onda udren refresh i resend pa duplo posta, nadan se da će se popravit to šta zapinje jer me lagano živcira kad nisan stoned :)

ontopic:

orbit je napisao(la):
pa niste vi ni skromni u tom varenju kad vam u 2m ode 100 gr :D

sala. . znam da cete uspjet . . samo let's go foward

pa neš ti potrošit 100g u 2 mjeseca, to je standardno, ali neznam odakle si izvuko da ide 100g u 2mjeseca ili to 2 m znaći 2metra, to moraš definirat...
orbit je napisao(la):
e da posude su iste ko u tebe skroz,danas sam i malo stripora naso i ubacio po vrhu.
šta će ti to molim te po vrhu, radi izolacije :), nema ti svrhe, da su glinene kuglice pa ajde, ali stiropor po vrhu...

orbit je napisao(la):
biljke dosta hafizno izgledaju,mali listici i tanka stablj.:eek:hno: milsim nisu nista gore nego prije ali kad sam vidio od ostalih ma bruka.ali nema veze dok su zive imaju sansu.

možda je previše potapaš, vidi vrhove listova jesu li suhi ili žuti, možda je lampa predalepo pa se samo internode izdužuju...

udri sliku koju
 
20.03.2009
16
1
0
39
danas sam nabavio svu opremu za pc box.furat cu ga oko mj a do tada cu napravit 0,5m2 sa oko 1,20visine. bjela folija 1m 15 kn na kvatricu u boje i lakovi,vidio sam ovdje da mnogi narucuju preko neta,mislim da je bespotrebno. timer ima u nami 30ak kn,adapter od 12v,i 800jos necega oko40,kablovi 15,grlo 7.u kineza sam uzeo alat neki,jedino korisno u njemu je ispitivac,kljesta cim sam tako pukla su.oko 15-ak kn.,termometar,mislim da ne valja jer mi je vani 13pokazivio a bilo je ooko 8 navecer.uzeo sam kuciste i 5 vent za 65 kn.jedan mali jedan velikei i 2 mala spojena.ubacio sam veliki i mali,mislim da je dovoljno.veliki ce puhat u lampu sylvanija gro lux od 70w.veliki sam stavio za nako sto dodje u kompu,a mali sam okreno naopako.jel tako ok.? .kad ih prebacim bubnut cu im hps 400,a mozda 600 iako mislim da je to previse.ubacit cu i islike neke.moram spojit te zice sve za ventove na adaptr,na njem dodju nekolika prikljucka za uredjaje njih moram otkinut i one dvije glavne zice od adaptera povezat jednu na jedan v a drugu na dri koliko sam skonto.znam da ima tu tema onaj kad je spajo samo se ne sjecam kako sam do nje doso a kad utipkam ventilacija spajanje scrh ne izbacuje.kad gledam po temam vidio sam samo onu di se neki prepiru oko toga koji je vent bolji,neko je zabrijo na one od kupaone kao.mislim da je to opcenito glupost.i samo zbunjuje.isto ona za spajanje di mu crkne pa mu govore spoji vako spoji nako i na kraju se lik vise nije javljo pa neznma kakko je na kraju zavrsilo,javio je da je dobio prigusnicu,narucio od nekud iz pm i ceko pun k i otad ga nema. :dog_walk2: mozda je izazvo pozar ili nesto???:eek:hno: ,grlo prvi put kad sam usteko nije htjelo upalit onda sam stavio obicnu sijalicu malo sam protreso i ona je radila malo i crkla.onda sam promjeno zice iako ne pise nista na njima pa kontam da nije ni bitno kako se stave ali sam ih promjeno i radile su.netreba mi prigusnica za 70w?grolux.radi mi normalono par dana vec na sobnoj lampi,a i u boksu na na grlu evo radi.uveo sam rasvjetu ,kuciste se bjeli,vent sam postavio trebam samo to skopcat necu da nesto sjeb:icon_arrow:em pa cu kad mi odg..i ono najvaznije...!biljke su tri,dvije su duge i malih listova posto su bile u nepovoljinijem polozaju ova zadnja je ok.danas sam je malo zalio i digla se ona dva lista i pojavila se jos 2 mini,sjebala je se kad sam je dvaput presadjivo veceras i pao joj jedan list skroz ali kad sam joj zvizno lampu opet je vratio je se:bis:...
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Koja ti je ovo lampa ?
Imaš kutiju možda da slikaš ili bar model jel' znaš koji je ?

Koristi točku, zarez, velika i mala slova, puno je preglednije.
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
slaba ti je ta sijalica a ti si napisao kupices ovu onu a nista od toga ubaci tamo pet stednih i bice ok ...
slusaj na forumu ili citaj ili se snalazi sam a snalazenje ti do sada nejde tako da slusaj ja bi ti preporucio ....
ima brdo ljudi koji su pokusali tako ko ti nisu slusali i sve se svodilo na to da nisu nista uradili ovako pisi propalo ili se kao uozbilju :)
nemoj pogresno shvatiti ...
 
20.03.2009
16
1
0
39
nema se para za envirolite jbg.a i kad sam se vise informiro mislim da cu radije uzet hps 400w ili 600w na 0,5m2 kad budem radio veci box.sto se tice snalazenja bilo sta od stvari mogu nabavit,zajeb mi je bio da to spojim sve,ali ubro sam. a lampa je sylvanija gro-lux 70w.30ak kn sam je platio u zaruljoteci Licka 31.planiram dodat jos jednu stednu od 25w, ako ubacim jos jednu sylvanija od 60-70 w hoce li raditi normalno ili ce to mozda biti previse posto ne koristim prigusnicu i starter,?
 
20.03.2009
16
1
0
39
ubacio sam dvi stedulje jedna osram 1500lm a druga plava 2700kelvina,biljka je u ***** ali malo se poboljsava pod novim svjetlom.temp boxa je oko23,i oko 15.radi na 14-10.unutra su dvi a treca na prozoru.znam da svjetlo nije nesto ali zato cu sutra dodat jos jednu osramovu.imam jos i 2 plave za kasnije.ali imam samo 5 utikaca na kablu,.nije dobro produzni u produzni nadodat???moze li u lopov dva produzna a da je tajmer u utikacu???.mislim da je boks ook smao moram svjetlo pojacat.
 
20.03.2009
16
1
0
39
hej,evo jedan update nakon sto godina.napraavio sam box dimenzija oko 60 x 60 visine 160.unutra je hps 400w,koja ludjacki grije pa mi je temp boxa 37 kad ga zatvorim.imam 4 venta od kompijutera koji rade na 12v.2upuhuju,2 su unutra.aje molim vas neki savjet sta od ventilacije jos da ubacim.
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
523
553
113
balkan
hah,ako je jako mali prostor,onda je jako teško i ohladit,
znam da sam imao isto problema sa hladjenjem 400w hps ,sa dosta većim prostorom (ormar) ali sam stvar riješio otvaranjem prozora i vrata od ormara...jebga ,ta lampa luđački grije...cijela soba je bila praktički grijana pomoću te lampe ... i stvarno ako si ju nabavio,daj si sredi cooltube onda još investicija mala i imaš onda sve !!

pozz sretno! ;)
 
11.04.2009
26
0
0
38
Sry na offtopicu! :pat:

marinkis je napisao(la):
125w envirolite ... riječiriječiriječi... Pokušaj naći ljubičast(biotropic) spektar- njega možeš koristiti i za vegetaciju i za cvjetanje.

Jel može netko potvrditi ovu informaciju?

Oprosti marinkis, ne radi se o tome da mislim da si prljavi pokvareni lažov :icon_lol:, več samo tražim potvrdu o točnosti ove informacije...
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Oprosti, ne kažem da si retardirano đ*bre koje se ne sjeća da pita google.
http://www.agri-culture.eu/catalog/product_info.php/products_id/1237

A da ne kažeš da link ne radi:

Click to enlarge
Nurturlite 200 Watt PURple - 25000K
A simple to use Grow Lamp with integrated ballast. Just connect to mains with a suitable lead and away you go.
This lamp has a broad spectrum, with a huge emphasis on phosphors emitting in the Blue and Deep Red ends of the PUR. spectrum. It appears to us as 25,000K biotropic.
# PURple - The Ultimate 100% PUR. PURple is perfect for all stages of plant growth, germination, root development, tuber and bulb formation and gives lots of internodal growth, and budsites.
Great for orchids, cacti, ethnobotanicals, coral, sea plants etc.
A small amount of NEAR UV ensures good production of essential oils - Great for Basil and other aromatic herbs.

Low Power Operation , thus saving costs and Earth's resources
Low working temperature allowing more light closer to your plants because of massive heat reduction.
Good for small grow environments
Plastic shell is made of recycled material.
Best Quality well engineered PLANT fluorescent lamps. Compatible with ordinary E40 screw lighting fixture.

*Ballast & PF. :-Magnetic 0.68
*Supply required :-240 Volts AC 50Hz
*Fitting :-E40 Screw
*Configuration :- 5U
*Tube Length :-235 mm :-365 mm overall
*Diameter (base) :- 90mm
*Lifetime :-11300 hours
*Weight :- 0.62 kg