domacica prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.03.2009
16
1
0
39
prvo veliki pozdrav cjeloj ekipi i petica za sajt.ovo je moj prvi put da uzgajam. pusim vec osam godina vise manje svaki dan. za sada imam 4 biljčice u kanti od 4 litra.za rasvjetu koristim 2 sylvania zarulje od 75 i 60w,kupio sam ih u zaruljoteci u lickoj,samo pravo do kraja miramarske na krizanju sa vuk.na strani di je internacional i onda lijevo,platio sam ih oko 8eura.biljke sam presadio iz neke kantice di raste kucna biljka,ubacio sam ih beuzveze dok sam moto i nakon par dana su nikle pa sam im odlucio dat sansu.kad sam ih presdjivo stavio sam ih u dubinu od 4-5 cm.namjeravam ih drzati ovako jos tjedan dva a onda stavit 400w i neki box napravit.gnjojivo sam uzeo na kvatricu.6kn za 5l.sadrzi 60% organske tvari,100-150 mg/l N,20-50mg/l p2o5,50-100mg/l k2o,i 2,5 g/l soli.ph mu je 6,5-7,5.sad je biljkama oko desetak dana.moze neki savjet kako da poljevam i sta je najvaznije sljedece napravit? osim nabavit neki vent i mjerac tepmprature.:sick:
 

bakajoko

Aktivan Član
22.01.2009
121
4
18
35
jel ja to dobro vidim ili nisu u boxu? tako ćeš imat preveliki gubitak svjetla, a ionako ga je trenutno premalo i lampe ti kako mi sad djeluje stoje predaleko od biljaka... moguće da i filmić vara

4 biljke u 4-litrenu posudu? sretno ti bilo s time.... ispreplest će ti se korijenje i nećeš kasnije moć presadit, a da ovako skupa rastu nema šanse....dobit ćeš grm, a i premalo je to zemlje definitivno... da ne spominjem da će ti vrlo vjerojatno bit i mudonja među tim biljčicama....

ovo pod "gnjojivo 6kn za 5litara" misliš na zemlju valjda?

ako su niknule prije 10 dana onda su definitivno premale imho, moguć manjak temperature i svjetla koje sam već spomenuo...

uglavnom, na tvom mjestu bi što prije sklepao taj box koji spominješ, stavio normalno svjetlo, i presadio te biljčice svaku u svoju posudu...

eto, to je moje mišljenje, vjerujem da će netko iskusnije imat još koji pametan savjet... u svakom slučaju pogledaj neki od uspješnih dnevnika malo bolje i prostudiraj to kako treba

sretno
 

discomisic

Aktivan Član
09.02.2009
60
0
0
53
koliki misliš box napravit!??
gledaj to "što prije" organizirat! ...daa ih možeš razdvojit!!
možda bi ti bilo bolje da ovo svijetlo još spuštiš na nekih 10-15/cm od biljke
(vako su ti se izdužile!)

za sad nemoj nikako gnojivo koristit!, tu i tamo malo zalij.

ps:svakako "prelistaj" par gotovih DNEVNIKA!! i pokubi ono
što tebi najviše odgovara! ;)
SRETNO.
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
518
535
113
balkan
Uhhh...iz ovog što sam vidio...
uffff teško! ...kolko ih to ima u jednom potu??

bolje sve ispočetka radiš...svaka čašica zasebno ,čekaj dok se malo razvije pa u više zemlje...i napravi box!
 
20.03.2009
16
1
0
39
hvala svima na odgovorima i savjetima.danas cu ih presadit u manje posude.u utorak cu dobit rasvjetu.mislio sam naruciti reflektor long gloss,predlozili su mi da u njega ubacim envirolite 125 w.sa hps ce temp bit prevelika,kako da reguliram temp?oce ventic od kompa bit dosta za neki 1,5visinex0,5x0.5.puno mi je para lampa envirolite,380kn oko 55e.naso sam idealan ormar za box jos je i bijeli ali zenska mi trazi 500kn za njega.:2flip: mislim da cu ipak sam neki box skovati.sijalice su mi gro lux.od kojih je jedna upravo riknula :signs054:.sad sam ostao na 75w,a da i napomenem da sam :sick: oborio lampu i onaj papir je pao na biljke jedna je pukla :eek:hno:a jedna se malo iskrivila,ona najveca,..ali je citava.:sun2:pogldo sam dosta dnevnika,ali jos puno toga neznam,najvise me ventilacija muci i struja opcenito.prigusnice,tajmeri,adapteri za vent..nikako da pohvatam.u glavi sam skiciro neki box navedenih dimenzija sa komp hladjenjem a za lampu sam mislio hps sylvaniu od 250w ili 400,sad nisam siguran zbog temp da li cu tu.uglavnom,ja sam to sve mislio prikopcat na produzni,bez adaptera itd.jedan steker za svjetlo jedan za hladjenje.a tajmer cu bit ja.sjemenke su inace od ok trave koja je rasla vani.znam da sanse da ugojim nesto nisu velike,ali imam veliku volju.osvjetljenje je sad 16-8 onda cu furat na 12-12.
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Sory, al Balcan ti ga je lijepo rekao
Pripremi se dobro pa onda kreni
Kada kreneš kuhati prvo sjećeš meso ili prvo kupuješ šporet?
Imaš želju to je bitno, al daj sklepaj neki boks. Imaš puno primjera kako sklepati nešto od ničega. Prošetaj se malo po forumu i za tjedan dana imat ćeš boks;)
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
ja bih ti nesto savjetovao...ali da to ucinis sto prije...prvo makni ovaj filmic sa youtube-a jer su decka prosli tjedan nasli i uhitili na osnovu tog sadrzaja...znaci skini to a u buduce nemoj snimati filmice nego samo stavi slike..pno ti je jednostavnije...

i sklepaj box a dalje ide jednostavno...stvarno su ti dali dobar primjer..nema kuhanja bez sporeta :)
 
20.03.2009
16
1
0
39
skiciro sam neki box.uzet cu envirolite 125w dual.korisiti cu je cjelo vrjeme i za veg i cvat.stavit cu jedan vent za komp za cirkulaciju zraka,valjda ce bit dovoljno s obzirom da env ne grije.nabavit cu jos jedan za svaki slucaj.sto se tice velicine boxa bi ce oko neki 0.5x0.5 sa oko 1.5 visine .mjere nisu jos konacne,ali otprilike tako nesto.10-15 cm vise manje.nadam se da cu box zavrsit do utorka.dotad ce stajat pod gro lux od 75w.danas sam ih presadio iz one tece u 2 posebne,za trecu nema mjesta pod lampom pa sam u nju ubacio sjemenke i ostavio jednu biljcicu da se bori do utorka.uzeo sam neku novu zemlju,vlaznija je od prijasnje i cini mi se da su se biljcice izduzile cenat dva.obriso sam video,preko wirellesa sam ali ipak za svaki slucaj.sta mislite za rjesenje rasvjete i vent?
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
125w envirolite je dovoljno za 1m2 da bi bile žive i normalno (ne kažem odlično) rasle. 2 lampe bilo bi odlično. Pokušaj naći ljubičast(biotropic) spektar- njega možeš koristiti i za vegetaciju i za cvjetanje.
Nemoj misliti da ne griju. Samo jedna 125w može da podiže temperaturu do 40 stupnjeva C. Za tvoj prostor bar 2 venta od kompa za ispuh i jedan za upuh. I još jedan da ih tjera da plešu.
 

bakajoko

Aktivan Član
22.01.2009
121
4
18
35
hm, ne bih se složio marinkis...125W mu nije dovoljno ni za normalan rast za toliki prostor, mi imamo tek nešto veći box i koristimo cca. 270W (200 + 25 + 23 +23), a po mojoj procjeni treba barem 400W, mislim i ovo je OK, al ono...

onda ti tu treba i neko fino reflektirajuće platno, možeš sklepat sam ili kupit... plavi spektar je dušu dao za vegetaciju, ja sam se osobno začudio koliko je očigledna razlika kad recimo koncentriraš na jednu stranu plavi spektar, a na drugu crveni, listovi rastu kao ludi pod plavim spektrom... dobro, s dualkom pokriješ i jedan i drugi spektar

što se tiče rasvjete i temperature, cfl-ke skoro pa da ne griju, meni je u prostoru gdje mi je box već mjesec dana montirano grijanje zbog niske temperature tako da će ti čisto dovoljno biti jedan vent za usis i jedan za ispuh

kvalitetan ormar nećeš naći za malu lovu, nama su tražili 150-200€ za najobičniji glupi ormar, tek smo preko oglasnika našli za pišljivih 20€ pravu stvar kod nekog lika koji ih se rješavao skoro pa đabe da mu ne zauzimaju mjesto u garaži, hehe. Al uvijek možeš sklepat sam, samo pazi da to liči na nešto, a ne da svjetlo bježi na sve strane...

u svakom slučaju, nije ovo baš jeftina, a ni lagana investicija, i još si ti malo obrnuo proces...umjesto da prvo sve središ ti si odlučio prvo zasadit :)

molim te pripazi na zemlju, da se meni bilo vratit dva mjeseca unazad uno više bi o tome razmišljali što i kako da uzmemo, iako se trenutno ne mogu požalit, al uvijek ostaje što bi bilo da smo uzeli nešto kvalitetnije...

kolike su ti posude u kojima su biljčice?

evo, našao se ja pametovat, al bolje da učiš na tuđim greškama nego na svojim... :)

sretno još jednom
 

bakajoko

Aktivan Član
22.01.2009
121
4
18
35
e da, najlakše i najjeftinije ti je ventove od kompa spojit na neko staro napajanje od kompa (zvuči logično, zar ne?) imaš negdje među korisnim temama (ili tako nešto) Gauchov post kako to napravit, 15 minuta posla...

i ne bi bilo loše da razmisliš o HPS-ki još jednom...i kupi tajmer, pusti to "tajmer ću biti ja", nećeš sigurno uvijek moći kad treba doći i upalit/izgasit svjetlo, a analogni tajmer košta 30-40kn...
 
20.03.2009
16
1
0
39
stari zakon ti je box,drzim fige da do kraja odradite sve po planu.koliko se otprilike suvoga dobije u boxu tih dimenzija?ispocetka sam i mislio radit s hps od 400,ali jebu me prigusica i starter.ne ide mi elektrika nikako.zato sam i tajmer u startu otpiso,ali svaki dan sve vise zelim da box napravim kako spada.ubacit cu i tajmer nekako,ako ti se da ukratko samo da mi kazes osnove za prigusnicu starter i tajmer.hvala
 
20.03.2009
16
1
0
39
e da posude su iste ko u tebe skroz,danas sam i malo stripora naso i ubacio po vrhu.biljke dosta hafizno izgledaju,mali listici i tanka stablj.:eek:hno: milsim nisu nista gore nego prije ali kad sam vidio od ostalih ma bruka.ali nema veze dok su zive imaju sansu.