Domacice, HPS 250w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
neznam al nesto si gresio verovatno da ne prezalivas ti to? ili dal neprehranjivas ti to ? :)
aj da poprave majstori ovdi :)ako se da popraviti
meni se cini ko da si ti to zasadio pa posle dosta vremena bacio pod hps tj sta hocu reci da ti je raslo negde bez lampi pa onda tek pod lampom..
cudno dosta cudno... malo su strokave al bice to vremenom bolje sad ako je dosadasnji problem resen... aj pisi o zalivanju i hranjenju kolko i sta ..... inace drzim palceve da uspe sve i da bude lepa pljuga..
 

Oslama

Aktivan Član
07.08.2008
106
5
0
35
ZOKI je napisao(la):
neznam al nesto si gresio verovatno da ne prezalivas ti to? ili dal neprehranjivas ti to ? :)
aj da poprave majstori ovdi :)ako se da popraviti
meni se cini ko da si ti to zasadio pa posle dosta vremena bacio pod hps tj sta hocu reci da ti je raslo negde bez lampi pa onda tek pod lampom..
cudno dosta cudno... malo su strokave al bice to vremenom bolje sad ako je dosadasnji problem resen... aj pisi o zalivanju i hranjenju kolko i sta ..... inace drzim palceve da uspe sve i da bude lepa pljuga..

da upravo tako, bile su rasle pod takoreceno nicim od kraja 12-og mjeseca do 17.01. dok nisam lampu rjesio, prezalio jos nisam uvjek gledam da oko 2-3cm bude suha zemlja pa onda zaljem ali je sigurno problem sta nisu odmah pod svjetlom bile, jbg.
Uskoro cu staviti i ove male sta sam nedavno zasadio ali su iz sjemena 12/12, sigurno ce puno bolje izgledati nego ovo.
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Nemoj zaboravit da je urod i stvar genetike. Biljka ti je sativasta...ne možeš očekivat debelje budove...ja sam imao nekad tri biljke koje su imale jako, ma baš jako male cvijetove( u 1gr bilo ih je ok 15-20!) ipak da su bile ok. Na oprašenim granama kao da nije bilo cvijetova.
Ma možeš izvuči nešto više od te biljoze, LSTraj ih malo, ak misliš da imaš vrijemena možeš uradit supercroping(ja ti to ne bi preporučio na sativastoj biljci,al večina od ljudi to radi tako da je valjda ok).
I pravo ti kaže HazeSeeker,možeš rukom provjeriti dali ti lampa suviše prži. Ak možeš pomići je bliže.
Držim fige i update češće pls. Baš mi se sviđa kad ljudi uzgajaju domačice iz onoga što sa pljugali. Može se sve i svašta vidjeti:watchplant:
 

Oslama

Aktivan Član
07.08.2008
106
5
0
35
evo i malenih nek se nade, zaljevati jos nisam imo potrebe jedino sam s spricaljkom vlazio zemlju dok su izasle, s zaljevanjem cu poceti cim zemlja se posusi.

ove su u pitarima po 2 litre
n1 n2

a su u pitarima od 1 litre
n3 n4 n5

Lampu sam priblizio na 35cm od biljki i stavio sam ventilator na lampu koji tjera zrak prema ventilatorima koji vucu vanka i dodao sam jos jedan vent koji puse na biljke....
3 komada pusu po biljkama, 1 tera topal zrak s lmpe, 2 vucu vanka i 2 upuhuju unutra.
Toliko za sada
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
Eto sad ce biti mnogo bolje sretno sa uzgojom..
Jos ako mozes spustiti nize od 35cm bilo bi bolje al ako nemoz sta ces mora se tako pozzz i samoo guraj..
 

Oslama

Aktivan Član
07.08.2008
106
5
0
35
Stare biljoze sam malo povezao sinoc tako da bi doljni vrhovi dobili isto svjetlosi kao sto dobivaju glavni da se ljepo razviju. Mlade zivote cu danas zaliti desetak minuta prije nego sto se svjetlo upali, to sam jucer uzo kisnice iz vana da malo odstoji u kuci. Kisnica bi trebala valjda biti ok jer jedino sta nisam nabavio je PH metar ili lukmus papir, ali jbg valjda cu uskoro a dotle cu paziti da nezeznem.
 

Oslama

Aktivan Član
07.08.2008
106
5
0
35
Evo ja njih povezo malo pre dva dana i nisam nist mislio stavljati jos koji dan ali eto dosadno pa nek se vidi kako to izgleda.
Danas sam ih nagnojio s 7decilitara svakoj , stavio sam pola propisane doze i mislim da cu jos jednom ih gnojiti n1 n2
:sun2:
 

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
Uzmi termometar i stavi ga fixno (nekako, ili ga drzi rukom, netraje dugo) kod samog vrha biljke. Ako temp neprelazi 30 stupnjeva, tada je dobro. Neki ce reci moze i 32, no meni svaki put kada bi temp bila iznad 31, listovi na biljkama bi poceli dobijat malene spiceve, neznam kako da bolje pojasnim i naravno da se povecalo isusivanje zemlje, jer biljka tada mora crpiti vise vode iz korjena. Poznato je da se biljka hladi putem korjena. Jednom mi je jedan list bio satima prislonjen na lampu (23wcfl) i na tom mjestu biljka je pustila tekucinu i list je imao puno, cijelom povrsinom s kojom je nalijegao na lampu, rosu, kapljice bas zato da se obrani od te visoke temperature koja je bila sigurno veca od 35 stupnjeva, vjerojatno i 40. Moj savjet:spustaj lampu sve nize i nize dok ti biljka sama nepokaze kada si pretjerao. Neznam ni sam zasto sve ovo drobim al mozda nekom pomogne.
 

badger badger

Aktivan Član
10.02.2009
159
13
0
36
e breneru sam oda te pitam kad ti je tak temperatura bila oko 35 (kod mene sad slucaj) jesi stom temperaturom uspio dokraja dogurati ili si interveniro? jel mi se vrhovi listova onak uvijaju i mora bit to od tog i pistilice kad izadju kao da se osuse i posmeđe?el tak i kod te?... pa ono ak si izguro dokraja tako puno bi mi znacilo... (iako cu se potrudit smanjit temperaturu..)
sry na spamiranju teme...
 

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
To je bila samo prvremena faza.Da kada pretjerujes pistilsi budu zguzvani, klonuli i brze posmedje, po njima gledas kada si pretjero.

Edit
Ali nije neki prevelik problem ako ih do kraja budes drzo na ~35
Izgledat ce tako kako si i reko, vjerojatno ce urod bit slabiji jer je stalno pod stresom, a o kvaliteti dima i rada pitaj nekog drugog:) to neznam
 

Oslama

Aktivan Član
07.08.2008
106
5
0
35
Pozdrav ljudima s vutre.
Hvala vam svima koji su htjeli pomoci i koji su pomogli s savjetima,
losa vjest je sta moram stati na neko vrjeme s gajenjem dok nerjesim neke probleme ili jos bolje receno nekome ...........

bongash ili sta ja znam ko brise dnevnike nek ovaj slobodno izbrise,
nemam nista protiv kad nije gotov.

A sta mogu?