Domacice, HPS 250w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Oslama

Aktivan Član
07.08.2008
106
5
0
35
Pozdrav, imam 7 biljcice 25-30cm tri razlicite vrste (trebo sam odmah dnevnik, nema veze) i tri su za sada procvjetale i zenske su. Box je neka stara kutija (nis koristi), danas sam napravio novi 50x75x 130 visina i pofarbao unutrasnjost s mat belom bojom tako da se ne zamaram previse s folijom i jos trebam sve umontirati kad se boja osusi i onda ima da se biljke preporode. Planiram da cu do vikenda sve rjesiti i ako usijem posuditi od koga fotoaparat mogle bi slikice se naci u dnevniku.
Hehe...:icon_lol:
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
aj baci neke slike .... to ce biti bolje..
ja bi voleo videti sta to radis ako nije problem :)
 

Oslama

Aktivan Član
07.08.2008
106
5
0
35
Jucer sam stavio u box biljke i listovi su se tako obisili kao du su puni kamenje a mislim da su radi dvije stvari:
1. tri dana su bile u mraku jer sam stari box raskopao i nisam imao kamo s njima, a i malo njim je
bilo hladno
2.obojo sa box i boja je bila potpuno suha na opip ali kad je svjetlo bilo upaljeno osjetio se jos malo
miris boje

Znam da ce se oporaviti ali mi nije jasno dali su obje stvari utjecale na nju tako?
Sta se smrada boje tice dana s ujutro kad se svjetlo ugasilo premjestio sam ih u drugi ormar di je zrak cist i box sam nasprico s onime za denzifekciju (neznam kako se zove) i ostavio da ostoji 20 min. i izaprao vodom i niti traga vise mirisa boje nema.
 

Oslama

Aktivan Član
07.08.2008
106
5
0
35
Poz.. malo mi bed sta jos nisam okinio slikice ali sta mogu valjda cu uskoro...
Biljke su se super oporavile od tri dana mraka i smrada boje ali nazalos jedna mi se slucajno slomila (moja krivnja) i samo tri su zenske za sada, jedna je malo krzljava sta ce da bude od nje pojma nemam a dvojica jebivetra su uklonjena.
Posto mjesta imam u boxu stavio sam veceras deset sjemenki na klijanje pa cu vidjeti koje prije proklijaju te idu u box, stane ih 5kom u pitare po 2,5l.
Posto su mi ove vec na 12/12 morace i ove nove ici odmah iz sjemena na 12/12 jer nemam jos jedne lampe da odradim vegetaciju a u boxu bi bilo steta da nema bilja ako mjesta ima.
A valda ce nesto ispasti od ovog?
 

Oslama

Aktivan Član
07.08.2008
106
5
0
35
Evo i mojih slikica, nisu neke kvalitete ali bolje to neg nista.

ovoj je 15 dana cvjetanja



13 dan cvj....



i ovoj 6 dan



box nisam mogo slikati s ovom PC kamerom sta imam jer je u banani, nadam se da cu nest bolje rjesit....
e i da napomenem da ove tri su razlicite vrste, neznam koje ali su dobro pucale
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Ne izgleda ovo baš najbolje za 250W HPS, NHF.
Ako smijem primjetit malo ti šlampav setup, imaš li reflektor uopće, piši malo o zemlji koju koristiš ... ustvari, daj malo više informacija o svemu, šteta je da trošiš struju bez veze.

:thumb:
 

Oslama

Aktivan Član
07.08.2008
106
5
0
35
Pod HPS su tocno 25dana ali su prije toga bile pod dve stedne neke socijalne lampe po 20w i onih dana kad je bilo hladno temperatura je padala i do 2-3 stupnja tako da im nije bas ugodno bilo. Sta se uvjeta tice sve je idealno u novome boxu, pod svjetlom je 22-28 stu... a dok je mrak 14-18 stup...
Zemlja: FLORAFIN posebna loncarska zemlja za sobno bilje
sastoji se od: tresata, PG-Mix praskastog gnjojiva te svih glavnih tvari za rast biljaka
puni: Finvest Zdralovac
Bosansko Grahovo, Crni lug bb
stime da sam ja dodao 15%perlita kojeg sam doma sam smrvio na masinu i 10% pjeska.

Voda: vodu za zaljevanje koristim kisnicu koja je jos odstajala u kaseti

Sta se tice HPS-250w ja se nadam da ce ove nove biljke sta sam sinoc stavio sjeme na klijanje da ce se puno bolje ponasati nego ove sta su vec svasta prosle dok nije prava lampa stiga.
Za cvjetanje koristim plantelu NPK 6-8-8.
Ove nove biljke sta ce tek doci na zivot u pocetku znam da netreba gnjojiti 20-tak dana ali me zanima bili cime drugim trebalo gnojiti ili ce plantela 6-8-8 biti dobra
 

Oslama

Aktivan Član
07.08.2008
106
5
0
35
Evo HPS je:OSRAM
VIALOX
NAV(SON)-T
250W
P.R.C. f758

Reflektor sam sklepo od rosvaja i povezo 2 lancica da ga mogu ljepo dizati i spustati

Eto tu sam na ovaj komad iverice sve smontiro i stavio dve kukice u slucaju kakve gluposti tako da sve lako razmontiram i kao sto vidite u slucaju kratkog spoja ugradio sam ovu automatsku sklopku.
 

Oslama

Aktivan Član
07.08.2008
106
5
0
35
evo probile se i nove pa cemo da vidimo kako ce da se ponasaju od pocetka pod HPS
n1

n2

jos su tri isto ovak malecke u pitarima po 1litr, nebi stale u box da su u 2,5 litare,
mislim da nece biti velike veze sta su u 1 litri jedino sta cu morati cesce zaljevati.
 

Oslama

Aktivan Član
07.08.2008
106
5
0
35
evo dve ove slikice pa sami prosudite oce li sta biti,
zaljevam kisnicom vlaga i temperatura normala itd


sad sigurnih tjedan dana nebude nikakvih slika dok se to malo ne dobije a dotle mozda bude neki fotic pa ce biti i slike kvalitetnije.

komentari i savjeti dobro dosli
 

Oslama

Aktivan Član
07.08.2008
106
5
0
35
Bothanicharrr je napisao(la):
bit ce to ok... sigurno ces bit sretan i zadovoljan ,,... samo ju nemoj mucit da nebi dobio hermicha... super izgleda za sada....

dali smeta biljci kad pipam prstima stabljiku, dali ju to moze navesti da bude hermic
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Za vegetaciju (ipak da je bolje da prvih 20 dana ne gnojiš uopće) nađi neko gnojivo sa više N.

Brener je napisao(la):
Pazi samo da joj ne pogodis G tocku :D
Ne, nemoze bit nista, nebrini ...

:ludaci_lol: Ma možda izbaci više pistila kad se napali:hehe:
 

Oslama

Aktivan Član
07.08.2008
106
5
0
35
Evo napokon svjetlijih slika slikano veceras.
Zaljevam kisnicom, barem nje ima u ovo doba godine,:icon_lol:gnojio vec nisam dva zaljevnja pa sada sljedece zaljevanje ide opet plantela 6-8-8 pola doze propisane i toliko za sada

NN
ova je cirka nekih 18 dana u cvjetanju ali je dosta malena negdje oko 20-22cm i ful ljepo mirise


NNN
ova je oko 22 dana u cvjetanju, velika je oko 30cm i za sada nema neki posebno jak miris


Ovako sada ja neznam hoce li one ljepo napuniti s plantelom cvet 6-8-8 neznam.
Zanima me jeli plantela dobra ili da nadem nes bolje, ali sto bude bude ja cu biti zadovoljan posto mi je ovo prvi indoor uzgoj koji napokon napreduje:banana_dred:
 

Oslama

Aktivan Član
07.08.2008
106
5
0
35
HazeSeeker je napisao(la):
kolko ti je lampa udaljena ?
ako nije previse blizu slobodno ju spusti i provjeri dali te ruka pece kada ju stavis na visinu biljke...
udebljat ce se ona sigurno

40 cm je udaljena, a nemores bas rukom odrediti tocno bojim se da jih nespali pa onda sve u ......