Domacice :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Vjerovatno se neki od vas sjecaju mojih biljki iz ranijih postova...Uglavnom od 9 komada prezivjele su 2.Nesto uzele komsije nesto bili jajanji... Evo htio sam da vam pokazem 2 zenkice jedna je visoka oko 220cm a druga je 110cm-s tim da je manja dosta kasnije posadjena i kasnije je usla u cvjetanje. Moze nekih savjeta u vezi daljnje brige.Zalijevam ih 1 sedmicno gnojivom za cvjetanje(neznam tacno koliko je N-P-K) Dosta se lisca vec osusilo na vecoj biljci,stalno ih cupam.Da li je to normalno za 50 dan cvjetanja.Procvjetala je 16.7.Koliko bi je jos trebao ostavljati do berbe? Vec dosta pistila je smedje ...nadam se da ce se vidjeti dobro na slikama jer je shit kamera na telefonu :) Moze li neko poblize odrediti sta je?(barem odnos stiva-indica)

Evo:
- grupna fotka veca je Rose a mala Hope....

evo je sa rosine donje grane

ovo je su tek sad izbili pistili na hope-u

- Hope massa!!Dosta je mutna slika ali vidi se vec kako smedje,dlacice :)

-hope sama u donjem desnom uglu se vidi lst na rose

-rosin vrh.

Nadam se da cete moci odg. na moja pitanja i da ce vam se svidjeti moja skromna basta. Pozz
 

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
Fine su ti biljke,ako si ih probao i svidja ti se rad,onda je to to.Mozes da ih uberes.Mozes i da ih ostavis jos petnaestak dana i to je to.
 

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
ma bilje ti je ekstra....
ja bi ti preporučio da ih odma bereš. jer ja sam se isto tako zajebo s svojima.. naime reko sačekaču još tjedan dana i danas ošo na sajt a ono brale nema NIŠTA. za popizdit. tako da ako nisi milijardu posto siguran u sajt beri. ak jesi ostavi jos malo ko sto ti brend reče.
sretno!
 

Holsten

Aktivan Član
04.09.2008
70
1
0
33
prelepo........malo sam ljubomoran ali sta cu za 3,4 meseca krecem indoor sa velikim budzetom taman da ustekam pare do tada.
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
zelenikawasaki je napisao(la):
ma bilje ti je ekstra....
ja bi ti preporučio da ih odma bereš. jer ja sam se isto tako zajebo s svojima.. naime reko sačekaču još tjedan dana i danas ošo na sajt a ono brale nema NIŠTA. za popizdit. tako da ako nisi milijardu posto siguran u sajt beri. ak jesi ostavi jos malo ko sto ti brend reče.
sretno!

Nikad nemoj biti 100 posto siguran u sajt...svaki moze biti provaljen,namerno ili slucajno...
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
N kuzim sto su svi nestrpljivi ko ***** koji guli bananu
Jebote imas sativu i to dominantnu i to obadve biljke
sative prosjecno cvjetaju po 10ak tjedana idu i do 13
ti si reko cvjeta 50 dana pa ato je 7 tjedana tek dices nemoj grlom u jagode gle kolko vremena ispred ima e
+sta velis mali novi pistili izlaze van
e sad zamisli da umjesto malih pistila imas jebenu hedinu masnu
jer tamo kaliksa iz kojil ce izletavat dlacice jos pun qurac
Sto ce biti ako biljka dobija dovoljno sunca i hrane
Tak da ak si oces yield umanjit za pun***** beri beri
storpljenja treba
da kuja se omasti i ima velike cice i guzicu
jer svi vole kuje s velikim cicama i guzicom
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Ljudi ne zuri se meni da ih uberem!!!Ako sam ih cuvao od kraja 3mj. vani i niko ih nije provalio nece ni sad.Pa mogu izdrzati jos.Ovo mi je prvi grow u zivotu da sam ovako daleko dogurao.Neznam kad bi ih trebao brati...nevalja prerano a bojim se i prekasno. Ova manja biljka (Hope) je tek prije 20-tak dana pocela cvjetati.Tako da ce ona morati ostajati duze. Rosu(51dan) nisam probao-nazalost.Zao mi skinuti hed ako je jos rano. - Za sada obe imaju izuzetno jak miris i pune su smole.5metara od njih se osjeti jak miris! Listovi se ljepe za hedove koliko su masni i puni sitnih malih kristala... Nece mi niko provalite site-nema sanse.Vise se bojim da ce sad lose vrijem krenuti a one nece biti spremne.Vjerovatno ce hope puno duze. Holsten-tebi cu poslati jedan bud da degustiras:cool44:
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Ma zaboravi berbu brate.. to je tek pocelo cvjetat. Ima jos najmanje mjesec dana.. iako stavi tu slike sto cesce mozes pa da pratimo napredak.. bilo bi dobro aparatom to poslikat sa macro funkcijom ukljucenom (svaki aparat danas to ima).. pa da se vidi sve to malo bolje.
Ljepe su biljcice.. steta da fulas tajming i zajebes sve na kraju.. kod berbe tajming odlucuje o SVEMU, a cesto je zanemaren radi neznanja + djetinjaste nestrpljivosti ljudi koji beru biljku 20 dana ranije i time si smanjuju prinose za MASU jer u tih zadnjih 20 dana biljka se cesto i podupla masom cvijeta, a kad se ceka po 6mj sta je tesko izdrzat jos 20 dana.. p1h
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Bothanicharrr je napisao(la):
brate ...kupi povecalo...


WORD!

I to najmanje 20x.. 30x idealno. Trichomi mogu bit prozirni, bjelkasti i tamne boje.. kad ih je najveci postotak bjelkastih idealno je za berbu.. ako kolicinom dominiraju prozirni uranjena je berba, a ako najvecim udjel trichsa ima tamnu boju berba je obavljena prekasno.

Naravno ovo je opet subjektivno donekle.. jer prozirni daj cerebralan high, a tamniji body stoned.. pa se po zelji moze ubrat malo ranije ili kasnije kako bi se postigo zeljeni efekt.
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Bothanicharrr-u otvori svoju temu u dnevnicima uzgoja pa će se prebaciti ovi
postovi tamo. Nema smisla da spamaš temu drugoga svojim slikama :)

Preporučam da u toj temi napišeš koliko su stare,ako znaš sortu,kolike su posude,zemlja...itd.

:maryjane:
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
elephant0r je napisao(la):
WORD!

I to najmanje 20x.. 30x idealno. Trichomi mogu bit prozirni, bjelkasti i tamne boje.. kad ih je najveci postotak bjelkastih idealno je za berbu.. ako kolicinom dominiraju prozirni uranjena je berba, a ako najvecim udjel trichsa ima tamnu boju berba je obavljena prekasno.

Naravno ovo je opet subjektivno donekle.. jer prozirni daj cerebralan high, a tamniji body stoned.. pa se po zelji moze ubrat malo ranije ili kasnije kako bi se postigo zeljeni efekt.

E hvala ti za ovo.Samo povecalo da nadjem.Svaki dan su joj hedovi sve zbijeniji i gusci.Evo postacu vam i danas slike.Pokusacu na telefonu odraditi bolje da se vidi.Samo da vidite situaciju. I sta ovaj lik posta svoje biljke u mojoj temi? Botanicar WTF??
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Evo danas novih slika sa site-a.Vjetar je danas gadno duvao,mislio sam da ce ih polomiti.Nemogu bolje od ovih slika uslikati...ali moze se dovoljno dobro vidjeti

220cm bud-a!malo se nakosila zbog vjetra.

- moze se dobro vidjeti hed na ovoj slici.Bar mislim.

-i na ovoj takodje

krasno :)

Moze li se sad skontati bolje?pozz
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Mislim da je ostavim jos 15-20 dana i onda skidam.Ovih dana cu skinuti hed za testiranje pa cemo vidjeti kakvao je stanje.Imao sam sranje na site-u.Kao da je hodala ceta ljudi okolo.Sve je ugazeno.Biljke su netaknute. Tripujem se da me neko ne provali
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Pa zar nebi bilo dosta jos 20 dana? Ja ih duze ne smijem ostavljati,jer pocetkom oktobra krecem na fax...tako da neznam sta da radim.