Domaja, 120 W CFL, Prozor vege, LST

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
06.07.2013
15
31
13
Za pocetak,pozdrav svim growerima!
Od pre par meseci imam dve biljcice na prozoru.Bilo je nekih usputnih problema ali sam sve to resio zahvaljujuci citanju foruma.Sada su dobro,jedna(nazalost manja :) ) je devojcica a ova druga je jos neopredeljena.Za sada na prozoru imaju oko 6 sati direktnog sunca a i kad nije direktno,soba je dosta svetla.Posto trenutno nisam u mogucnosti da sastavljam neki boks a ide vreme cvetanja,kad je biljci potrbno vise svetla,zelim da pitam iskusnije(meni je prvi grow),da li je moguce kombinovati suncevu svetlost sa cfl lampama (crveni spektar)?Mislio sam lampe paliti kad nema direktnog sunca,naravno u toku obdanice.Kako dan postaje kraci,opada i broj sati direktnog sunca a drugog resenja nemam :)
Imao bih jos jedno pitanjce,da li je moguce da biljka kojoj oprasim jedan pupoljak i pored toga postane hermic?
Kopam po forumu vec par meseci,nedavno sam se i registrovao,zbog opcije pretrazivaca,ali do sad nisam naleteo na odgovore na ove moje problemcice.Nisam hteo nikome da trolujem temu,pa rekoh da ja otvorim jednu,mada to nije tako popularan potez,pogotovo ne za novajliju :)
Moguce da uskoro zapocnem i neki dnevnik uzgoja..
Za sad toliko,unapred zahvalan,vas Dzumba :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

Rubinstajn

Aktivan Član
05.06.2013
101
117
0
47
Biljka uvek može da postane hermi,što više stresa=veće šanse za hermija.
Možeš da pališ CFL ali neće ti mnogo pomoći,premalo je 6 sati sunca,bolje ih posadi napolje,nema veze što je kasno,imaće ti oko mesec dana vegetacije pre nego što procvetaju.
 
06.07.2013
15
31
13
Biljke su LST-irane i vrtim ih oko saksija,tako da presadjivanje u out nije opcija a i nemam ih gde.Znam da je sest sati premalo,pogotovo za cvetanje,a bice sunca sve manje i manje.Imam sest CFL lampi filips od 20W,2700k,mislim da su po 1550 lumena,mislis da nema od toga nista?
Ja cu ipak da probam,posto ionako nemam drugih opcija a u medjuvremenu cu polako da pripremim jedan boks,koji ce biti gotov,nadam se,na jesen,pa onda ozbiljnije ulazim u celu pricu.U svakom slucaju hvala na odgovorima :respect:
 

Rubinstajn

Aktivan Član
05.06.2013
101
117
0
47
Ubaci neku sliku da vidimo.
Imaš 6 sijalica na prozoru? Pa kako si uspeo da ih naređaš?
Philips 20w je dobar cfl,sklepaj neki socijala box od šperploče makar,isplatiće ti se,imaš na netu brdo ideja.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ok je 6x20w 2700K... inace, za vreme cvetanja je potrebno manje svetla nego za vreme vegetacije, daj ti njima 6 sati sunca i bar 6 sati cfl... oprasivanje jednog cveta nema veze sa tim da li ces tokom growa dobiti hermija, to nije stresogeni faktor za biljku
 
06.07.2013
15
31
13
Evo i fotografija:

grupna

neopredeljena

devojcica


Lampe jos nisam postavio,zato se i raspitujem,moram kupiti kabl i sijalicna grla.Nece lampe biti na prozoru :) suvise je upadljivo,iako sam dosta visoko.Mislio sam da ih postavim ispod stocica na kojemu je veca biljka,pa da ih selim gore-dole po potrebi,skoro kao boks,samo sto je otvoren sa prednje i zadnje strane.

Slike su od pre 4 dana a posude su: leva 10l a desna 8l,pre dvadesetak dana sam poceo da prihranjujem sa ''slavolom'' po pola doze,dva puta sedmicno,odnosno na svako zalivanje i ''plantela list'' pola doze jednom sedmicno,odnosno svako drugo zalivanje,seme je NN iz paketa,rad je vise vukao na sativu.
 
06.07.2013
15
31
13
@m a n d o r Problem je sto je prozor na zapadnoj strani i sto u 8. i 9. mesecu nece biti 6 sati nego 3,5-4.Sacekacu da i ova druga pokaze pol,pa cu onda znati sta mi je ciniti,hvala na brzim odgovorima.Postavicu za nekoliko dana i nove slike,da se vidi napredak,iako ovo nije zvanicni dnevnik uzgoja :) Pozdrav svima!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
slavol je organic i ne moras ici sa pola doze, 10ml na 1L je ok odnos, slobodno u toj razmeri, ne mozes nista zeznuti... biljke deluju ok za sada, nabavi ako nemas plantelu cvet, jedna je procvetala a i druga ce verovatno uskoro, plantela list tu nema vise sta da trazi, sretno dalje
 
06.07.2013
15
31
13
Imam i ''Plantelu cvet'',ali sam mislio da je jos rano.Jutros su dobile dozu ''Lista''.Znaci sledece srede da pocnem slobodno sa ''Cvetom''.Pojacacu ''Slavol'' od sledeceg zalivanja,stvarno im prija,pre mesec dana su bile nikakve i od kad sam poceo da ga koristim,bas su zivnule.Na svu srecu kupio sam bocu od 1 litre :) Hvala na lepim zeljama,zasad mi je cilj samo da mi uspe grow,da bih znao za drugi put,nadam se vec na jesen,kad sklepam neki boks.Nisam opsednut kolicinom,bicu srecan makar ispalo i 5-6 grama.Pa cak i nista da ne bude bicu bogatiji za novo iskustvo.Zato sam se i resio za ovaj potez,posle dvadeset godina koriscenja,vec mi je postalo neprijatno da u 40-toj ''zavrsavam'' kod duplo mladjih dilera a o novcu,kao i o kvalitetu, da ne pricam uopste.Nisam ni imao pojma da je uzgajanje ovoliko interesantan hobi,i pored dosta problema koje sam imao(gusenice,musice pa cak sam uhvatio i dva velika zelena skakavca :) ),no,sve je to sad iza mene,ko zna sta me sve jos ceka,javljam se za nekoliko dana sa novim slikama.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed
06.07.2013
15
31
13
E ovako,prvo da se izvinim zato sto debelo kasnim sa novim slikama i utiscima :) Naime,za to je kriv splet neverovatnih okolnosti koje su mi se izdesavale u medjuvremenu a koje ne bih da opisujem ovde jer ionako nemaju nikakve veze sa nasim omiljenim biljcicama.
Da se vratim na temu.Od one dve biljke u gornjim postovima,ziva je samo manja.Veca(tada jos neopredeljena) je posle nekoliko dana izbacila kuglice i ubrzo nakon toga je eliminisana.Medjutim par sedmica pre toga sam iz cistog zezanja hteo da eksperimentisem sa kloniranjem i zaboo sam u zemlju jednu malu grancicu sa zenske biljcice.Odrzavao sam zemlju vlaznom,bez preterivanja sa vodom i ponekad sam dodavao i slavol prilikom zalivanja.Skoro mesec dana joj je trebalo da krene sa rastom,ali kad je na kraju pocela da raste(oko 05.Avgusta-Kolovoza),za dvadesetak dana je porasla skoro metar.Nisam hteo da joj radim LST,da je ne maltretiram dodatno(mada kad sad razmislim,mozda sam i trebao).U medjuvremenu sam se bavio spidermitesima i posle rovovske borbe sam uspeo da ih suzbijem poprilicno,mada su jos prisutni,ali ih na moju srecu nema bas puno.
Razmisljao sam svojevremeno da biljke dodatno osvetljavam CFL lampama,ali sam digao ruke od toga,posto mi je supruga ponudila kompromisno resenje,tj dozvolila mi je da deo dana suncam biljcice na balkonu:),tako da su do pocetka devetog meseca imale po 7 sati direktnog sunca dnevno,sada imaju oko 5-5,5 sati(kad ima sunca).Za sada,po mom skromnom misljenju,lepo napreduju i vrhovi su svakim danom sve puniji i sve mirisniji.Pojavili su se i neki mali beli leptirici,ili sta su vec,promera oko pola mm,ali nesto ne primecujem da skode biljkama...nisam nasao nista na pretrazivacu o njima,niti sam uspeo da uslikam nekog.

Fotografije od pre 15 dana:
majka

klon

zajednicka

glavni vrh od klona


Pre 7 dana:





Fotografije od juce:



Kao sto se vidi sa fotografija,majka je naprednija,ima vise lisne mase i vece cvetove,dok klon pomalo zaostaje u svemu,mada sam ja zadovoljan,s' obzirom da ima bas mrsavu stabljiku.
Imam sada jedno pitanjce za iskusnije a to pitanjce glasi,kao sto ste i pretpostavili:''Koliko jos do kraja?''
Nije da mi se nesto zuri,samo sto ne znam da procenim a za mikroskop trenutno nemam para :D
Ima gore fotografija u Macro-modu,ali ja na njima,iskreno ne umem da prepoznam da li ima mlecnih ili tamnih trihoma.
Sto se mene tice,mogu ih ja drzati jos mesec dana ako ustreba,samo sto ne bih voleo da me lepe za krevet :)
Najvise volim kada puca i u glavu i u noge.
Toliko od mene za danas.Unapred zahvalan na odgovorima,vas Dzumba ;)

Edit: Posto nisam uspeo da iskorenim spidermitese,da li oni mogu da naude biljci i u procesu susenja?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
suncaj ti njih jos malo, ako bude sunca, lepe boje al za moje oci mutan macro snimak da bih nesto mogao proceniti po trihomima. listovi su jos prilicno zeleni tako da mislim da mozes ici na jos bar 10ak dana, mozda i dve nedelje mada je diskutabilno kakvo ce vreme biti i koliko ce proces cvetanja napredovati. generalno, i sutra da je skines trebala bi biti fina, uostalom secni jedan vrh pa testiraj
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Džumba Džumbus
06.07.2013
15
31
13
Evo jos par slicica...uspeo sam i da izvucem malo bolji makro,ali je i dalje mutnjikavo.Meni se cini da su trihomi jos uvek prozirni i mozda poneki mlecni.Koliko otprilike treba da iz ovog stadijuma postanu pola beli,pola smedji?Danas sam djubrio,pa ako nema jos mnogo do kraja onda bi to bilo poslednji put,ali nesto sve mislim da im treba jos dosta.Hedic necu da kidam da ne bih izgubio volju pred sam finis :D



 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Još su prozirni ful. Samo strpljivo, budu lapo lapo za 10-tak dana. Imaš ili dobar fotić ili lijepu biljku, boje su nenadjebive :thumb: .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Džumba Džumbus
06.07.2013
15
31
13
@no joke...U pitanju je nikon coolpix 120,kompakt je sa 21x zoom.Prilicno sam zadovoljan sa njim,ali mu macro i nije bas neki.Kad sam da pre par godina kupio,ni sanjao nisam da ce mi trebati dobar macro_Osnovni sistem boja mu je odlican i takve su boje i uzivo.Mozda su na slici za nijansu naglasenije zbog blica.
Znaci biljke ladno mogu da suncam do kraja meseca,posto su ionako najavili dosta suncanih dana.

@Bogeyman...Heh,sve je moguce kad je nn seme u pitanju.Pucala je u glavu bas zestoko,ali ko zna kakva ce sad da bude?Zavisi ko joj je tata :)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Samo ti njih sunčaj do kraja mjeseca i biti će to milina. Predpostavio sam da je riječ o Nikonu ili Cannonu. Spoj dobre vutre sa dobrim fotićem čista perverzija :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Džumba Džumbus
06.07.2013
15
31
13
Evo,da se javim posle desetak dana.Odlucio sam da harvest napravim 03.11. jer posle tog datuma vremenska prognoza nije bas optimisticna.Zadnji put su nahranjene u prosli petak i prvi put sam imao probleme sa pregnojavanjem a samo sam hteo da ih pocastim malo vecom dozom pred finalni post :) Primetio sam da su poceli da se suse pojedini listici koji izlaze iz samog heda i to uglavnom iz najvecih hedova na razvijenijoj biljci.Klon je dobro podneo povecanu porciju.Bilo kako bilo,juce sam napravio flush na obe biljke sa po 24 litara vode i na kraju dodao samo malo slavola,pa cu videti sta ce biti.Planiram jos par zalivanja sa dodatkom meda i to je to.A evo sad i par slika:
Majka i cerka :)

Evo i nekoliko makro snimaka.Na nekima se vide ucinci pregnojavanja.

Meni se cini da su trihomi vecim delom mlecni a ima i prozirnih(i poneki smedji),ali posto ne verujem mnogo u svoje procene,voleo bih da jos neko pogleda.Toliko od mene za danasnji izvestaj.Pozdrav svima ;)
Edit:Trebalo bi da se promeni naslov teme,posto bas i ne odgovara,samo ne znam sta bi moglo,javicu kad budem smislio :D
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Ma super to izgleda za prozorušu. Trihoma imaš dosta prozirni, al do 3.11-og bi to trebalo biti to. Znaš šta bi ja napravio. Ako od 3.11-tog najavljuju loše vrijeme onda je bubni u mrak dva dana od trećeg do petog i onda harvest i bude to super :thumb: .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Džumba Džumbus
06.07.2013
15
31
13
Tako otprilike i planiram.A u vezi tog stavljanja u mrak 2 dana,da li sme da se prekida mrak na par minuta,recimo upalim svetlo i slicno?Isto tako,da li je dovoljno da zamracim sobu(roletne,zavese),ili mora biti bas totalni mrak,jer u tom slucaju moram da pregovaram sa lepsom polovinom da iskoristim ormar u tu svrhu :)
Jos jedno pitanje,da li ce sada posle flusha,listici koji vire iz heda prestati sa susenjem ili ce nastaviti da se suse?

Nove slike pocetkom naredne sedmice.
Tema bi mogla da se preimenuje u recimo ''West window weed'',a mogla bi da se prebaci i u dnevnike uzgoja(iako ne lici na pravi dnevnik).No dobro,to ostavljam moderatorima.Do skorog citanja ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.