Domaja, 120 W CFL, Prozor vege, LST

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
A što veći mrak to bolje i bilo bi dobro da je u konstantnom mraku iako neće biti problema ako se prekine mrak na par min. Ili bubni u ormar, neku ostavu ili ako već nemaš šta drugo pokri je velikom crnom vrećom za smeće i noću je samo skineš da dobije zraka. Listići će nastaviti žutiti bez obzira na flush jer "jesen stiže dunjo moja" i to je normala u završnoj fazi.
 
06.07.2013
15
31
13
Uh,jedna biljcica(majka) mi uopste ne izgleda dobro(slede slike).Jutros sam primetio da nekoliko glavnih hedova uopste vise nema belih dlacica i da su poprilicno posmedjili,a ima jos vise osusenih(ne pozutelih vec bas osusenih) listica koji izlaze iz hedova.Hedovi su na dodir postali bas mekani a i cela biljka se nekako obesila.Capnuo sam jutros jedan od tih hedova i uslikao i njega u macro modu.E sad ne znam sta mi je raditi?Da cekam i da vidim sta ce da bude ili da secem odmah dok jos nesto moze da se iskoristi?Ponavljam,biljka izgleda ocajno u odnosu na pre nekoliko dana,jos je gore nego sto se mozda vidi na slikama.

Jutros ubrani hed


A evo i vrhova na biljci,prvi i treci su bas mekani,ovaj u sredini kao da se jos bori,dosta je cvrstiji na dodir ali ko zna kakav ce biti do sutra?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore
06.07.2013
15
31
13
Hvala,samo sam cekao potvrdu onoga sto sam vec odlucio,tj da spasim sto se spasti moze,pa ako ne bude neki kvalitet uvek mogu napraviti hash pa makar bilo za dve pljuge :) Dakle veceras prevremeni harvest a klon ce jahati do kraja,ako i s njim ne ispadne nesto neplanirano,za sada je dobro i nadam se da ce tako i ostati.
 
06.07.2013
15
31
13
Kao sto rekoh,doslo je do harvesta,prevremenog,ali sta je tu je.Dva sata mi je trebalo da je malo sredim,otrimao sam ali ne previse.Hedova ima oko 50-70g mokrog(slobodna procena) i vec sada se vidi da verovatno nece biti kvaliteta.Naime,hedovi su meki,sundjerasti,prozracni i vrlo malo lepljivi a do samo pre nekoliko dana su bili bas dosta lepljivi i smolasti.Negde sam opasno pogresio :) No bilo kako bilo,probacu za neki dan rad pa ako zakljucim da su za tegle onda ok,idu na kjuranje,a ako ne onda cu probati da napravim neki hash.Druga biljka(klon) se trenutno sunca i za sada izgleda fino.Jos uvek ima malih belih musica po njoj ali ne previse.Mirise prelepo i hedovi su na dodir tvrdi.Bice valjda nesto od nje.A sad slike:


a evo nekoliko slika i od prezivele ;)


Pozdrav! ;)
 
06.07.2013
15
31
13
Ne prikazuje mi trenutno opciju 'edit' pa resih da napisem novi post.
Proslo je nekoliko dana i manje grancice su skinute sa susenja i zavrsile u tegli.Grancica bi pukla pod pritiskom,dok se vece grane jos uvek samo savijaju,pa su i ostale na susenji jos koji dan.Odsekao sam hedice sa grana i stavio u cistu i suvu teglu.Kada sam sutradan otvorio teglu primetio sam da se miris promenio i ne svidja mi se.Od tada je tegla otvorena a hedove promesam jednom dnevno.


U medjuvremenu sam izvadio koren iz saksije,i to je izgledalo ovako.


Sinoc mi je u gostima bio dobar prijatelj(za par dana mozda i pustim par fotografija njegove biljke koja je sestra bliznakinja moje biljcice i to sa iste interode:),naravno posto je napolju,mnogo je naprednija), i smotao sam jednu za probu.Ukus je jos uvek na hlorofil,a prilikom izdisanja dima se oseti neka finoca u tragovima,miris je isti takav.Pomalo je teza za pusenje u smislu da se oseti grebuckanje(ne previse) u grlu i u plucima.Fles je slab ali prisutan.Smeh i raspolozenje su se iz momenta pojacali u sobi a i dobra muzika.Kako je u jednoj recenici opisati.Mirna glava i sulude ideje :) Drzala je oko 2,5 sata,nema stonda,nema paranoje(mada sam od trave imao paranoju jednom,ima tome petnaestak godina ;) )Mozda sam se nadao da ce biti kvalitetnija ali sam u potpunosti zadovoljan i ovako.Moj prvi pokusaj,vise eksperiment i uspeo sam proizvesti nesto...i da,fantastican je osecaj kad prvi put u zivotu pusis svoju vutru.Napominjem da sam smotao od nekog sporednog vrha tako da rad ovih sto se jos suse,moze biti samo bolji.A na ulici trenutno nema bolje trave u mestu u kojem zivim :) Sve u svemu,prezadovoljan sam.Kad se one grane lepo osuse,idu nekoliko dana u papirne kese pa tek onda u teglu.
Druga biljka je dobro i u velikoj sam dilemi,prognoza se promenila i najavljuju puno sunca do 08.11. pa ne znam da li da je pustim da se sunca do tad ili da je posecem )03.11. kao sto sam nameravao.Najvise me brinu male bele musice kojih je sve vise i vise ali su uglavnom koncentrisane na nekoliko heda.Prilazem i nekoliko slika i,priznajem,slabo mi ide ovo prepoznavanje trihoma,meni se cini da je velika vecina mlecna.

Veceras ide zalivanje vodom sa malo meda.Koliko da stavim na litar vode?Naisao sam na razlicite podatke na forumu pa me malo strah da ne preteram.A do veceras imam neke planove ;)



Pozdrav! ;)
 
06.07.2013
15
31
13
Evo da polako privedem kraju ovu moju polu-temu,polu-dnevnik.Pre tri dana,tacnije u Sredu 07.11.,dosao je red i na drugu biljcicu da ode pod makaze.Zadnje tri nedelje bez djubrenja,dva puta sam zalivao vodom sa nesto malo meda i jos par puta samo vodom,u Ponedeljak je stavljena u mrak i bila je u mraku nekih 50-51 sat.

Poslednji pogled :(


i izbliza


a ovako je to izgledalo nakon trimanja


Danas sam smotao jedan za probu i mogu reci da je mnogo kvalitetnija od njene prerano posecene majke,osim loseg ukusa na hlorofil koji ce se izgubiti za izvesno vreme.Ali je zato miris,prilikom seckanja za dzoint,izvanredan.Interesantno je da u sobi u kojoj se suse se uopste ne oseti miris dok se bas ne priblizim.Prilicno sam zadovoljan kvalitetom a i kolicinom(ne znam tacno koliko grama) i po slobodnoj proceni ne bi trebalo da se cimam negde do NG ili polovine Januara.Svega toga ne bi bilo da jednog Majskog dana nisam igrom slucaja naleteo na vutra.org.Zahvaljujuci dobrim temama,objasnjenjima i posebno,dnevnicima uzgoja,ja sam svoj prvi grow odradio do kraja.Imao sam brdo problema,plesnive musice,skakavce,spidermitese,gusenice i na kraju male bele musice ali sve je na kraju doslo na svoje ;) Poigrao sam se uspesno,LST-om i kloniranjem i bio prinudjen da donosim odluke,prilikom kojih sam obavezno konsultovao vutra.org.
Planiram u dogledno vreme da se oprobam u CFL indor uzgoju,nadam se vec uoci NG.Najverovatnije cu pocetkom 2014.zapoceti pravi dnevnik uzgoja,a do tada hvala jos jednom na pomoci svim ucesnicima foruma.
Tema moze pod kljuc.

Pozdrav svima!!! ;)
 
31.10.2014
104
161
43
44
Montevideo,Urugvaj
super prozoruše su zakon :).... stavi što da reflektira sunce da ga što više uhati al pazi da je ne zapališ ko onaj krivi neboder u londonu što je refleksijom sunca spržio nekoliko auta :) i što više štednih i ako imaš crvenih ledica sve će pomoć da nadeblja
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.