Domaja 2013 Out; by hotnspicy

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

hotnspicy

Aktivan Član
22.07.2012
172
401
63
33
Dakle, ovo mi je drugi out grow. Sjeme sam uzeo iz jednog fino finog heada al nema to veze. Poanta mi je uloziti cim manje a dobiti nesto vise bez obzira da je to slabija domacica. Ovaj dnevnik pisem danas (3.9.13.) sto znaci da nemam bas sve slike tokom ovih par mj nego imam samo od danas al bez brige, budem jako slikovito opisivao ;)

Imao sam jaku zelju naruciti Pineapple Chunk al nisam imao tih 35 E za 5 komada i sad ispastam zbog toga jer mi je jedna od blizih osoba obolila od karcinoma pa sad ganjam razne doktore i njihova ulja. No vratimo se na temu :)

Krenimo;

9.4.2013 --> Sjeme stavljeno na proklijavanje. 10 komada sam stavio u ubrus papir, prekrio s jedne i s druge strane, zalijao vodom i stavio sve u CD kutiju (tako 3x, u dvije kutije po 3 i u jednu po 4 menke). Kutiju sam zaljepio za rub stola (nebitno) ugl poanta je da kutija visi a time dobijemo da nam nakon 7 dana klica (ono bijelo) stoji pravilo prema dolje sto je super kod stavljanja klice u casu. Nakon 7 dana proklijalo je 8 komada. NAPOMENA: menke nikako nesmiju bit na suhom a nebi bilo pozeljno ni da plivaju :) Ovo je meni najdraza metoda a isprobao sam i sa casom vode 24h bla bla no ja se drzim ovog gore opisanog.


16.4.2013 --> Stavljanje klice u casu. Kupio sam case u ducanu 3dl velike sto je po meni idealno (one jogurtove male su malo premale). Problem je bio sto su bile prozirne al to sam lako sredio obicnom smedom ljepljivom trakom. Znaci bitno je da korijen nema direktan "pogled" na sunce. Izbusio sam rupe na dnu svake case zbog otjecanja vode (prosle sam godine to zaboravio pa se korijen lako zagnilio). Napunio sam case do vrha zemljom Plantella Balkonia mjesana obicnom zemljom s vrta u omjeru 60/40 te sam namrvio malo stiropora. Prstom sam lagano napravio rupe i stavio sam klice u zemlju a da je pri tome "ono zeleno" bilo pol cm jedan cm od gornjeg ruba zemlje. Sve sam dobro zalio vodom i stavio na sunce. Iz zemlje je izraslo svih 8 komada i kad sam vido da je korijen poceo dirati dno sto znaci da nema vise mjesta za siriti se tj rasti sam krenuo s presadivanjem.


9.5.2013. --> Presadivanje iz casa u vece tegle. Nabavio sam tegle one jednokratne od jednog prijatelja i mogu reci da su mila majka i da super sluze svrsi bez obzira sto su "jednokratne". Imaju rupe, plasticne su, velike su (15L) i to je sve sto mi treba. Napunio sam ih zemljom (gore opisano) do vrha i napravio rupe na sredini. Case sam po rubu izrezao da nebi slucajno ostetio korijen i jako jako lagano stavio "komplet" u teglu. Nakon toga sam sve jako dobro zalio i to je to. Nema puno mudrosti. E da napomenem, kod presadivanja je bitno da je u casi zemlja vlazna da vam se kod rezanja case komapkt nebi raspao u ruci jer to onda bude nezgodno :D


9.6.2013. --> Pokazale su spol (preflower). Vazno je spomenuti da sam od 8 biljki samo 5 stavio u velike tegle zbog nedostatka zemlje i neimanja prostora za sve to. I sljedeca na redu je bila prirodna selekcija :D tj tri biljke koje su se prve iskazale da su zenke sam ostavio a ove ostale sam bacio (em zbog toga jer mi ne treba 4kg trave em zbog nedaj boze "halo mi smo tu i imamo nalog"). Dvije su pocele jako lijepo vegetirati te rasti i siriti se (do sad nisam imao potrebe za treninzima) a jedna je bila onako sirota i sva neka tanka pa sam tu izbacio. Ostavio sam samo dvije najbolje. Te dvije su vegetirale i rasle od 9.5. s time da sam ih svaku vecer zaljevao obicnom vodom (obicna voda == voda odstajala 24 sata u kanti). Nije bilo potrebe za hranom u vegi a zutog lisca nije bilo. Od nametnika sam jedino primjetio rad puzeva i skakavca al to sam sredio tako da sam oko tegle u krug posipao sol i to je to.


26.7.2013. --> POCELA JE PRAVA CVATNJA. Znaci uzeo sam taj datum kao neki pocetak cvatnje (cca +- dan dva). Bilke su pocele cvasti i bacati pistile na sve strane. 10.8. sam poceo s prihranom. Plantella Cvet (crvena svima dobro poznata :D ) 15ml na 2L vode i to mi je bilo taman za svaku teglu 2 puta u sedam dana a ostale dane sam zaljevao obicnom vodom. Jednom na tjedan ide flush. Biljka je nakon tjedan dva prihrane pocela brutalno bubati pa se na jednoj od njih main vrh nagnuo cak pa sam morao vezati :)


Uglavnom to bi bilo to za sad. Biljoze jako lijepo napreduju i rastu i jedva cekam da ih skidam no otom potom. Prilazem neke slikice koje sam danas uslikao al budem jos kad sunce ode na drugu stranu ili po mraku. Slike radimo mobitelom i mislim da su ok.







biljke su obje preko 2,2 m i ne mogu ih uhvatiti kompletno zbog skakljive okoline i zbog toga jer su velike :p ali budem se potrudio.
 

kumovi

Aktivan Član
29.07.2013
111
175
43
Tu sam.
Lijepo ovo izgleda,fino se vide kristali, samo jos da mozes bacit foto cijele biljke da i to vidimo. Inace sretno ;)
 

kumovi

Aktivan Član
29.07.2013
111
175
43
Tu sam.
Ma sta fali kinezu, ja dobio neki dan dva komada, jedan 100x a drugi 60x, ma lutka prava. I ti potovi mi se cine malo mali za tolike biljke, ja bi to u najmanje 45 l potove. Ne moras tako cesto flushat a ni zaljevat. I ne spomijes nigdje pH da li mjeris?
 

hotnspicy

Aktivan Član
22.07.2012
172
401
63
33
pH uopce ne mjerim i to radim po osjecaju. Ma bitno da voda odstoji sat dva na otvorenom, nije sad da mora biti strogo 24h. A sto se tice zaljevanja..ne mogu je gledati tako tuznu (ono kad se sve opusti prema dolje pa joj na licu pise daj mi vode) :D

tegle mi ne trebaju vece posto sad ove zadovoljavaju moju potrebu (kolicina dobivenog)
 

kumovi

Aktivan Član
29.07.2013
111
175
43
Tu sam.
pH bitan jako al dobro. A zato sto se objese tako tuzne, treba ti veci pot da mozes vise vode nalit u njega izmedju ostalog i veci korijen da ti naraste, jer za toliku biljku treba puno vode. Ma jbg haj dobro si ti ovo preguro, al sljedeci grow vece posude i mjeri taj pH bem ga :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hotnspicy

hotnspicy

Aktivan Član
22.07.2012
172
401
63
33
idem se ubim :S
vrhovi su se tolko udebljali da se sve naginje prema dolje od tezine..danas budem to sredil mrezom za krastavce..
drugo, otrgla su se dva vrha..sad jel zbog kise jucerasnje ili radi same tezine..PITANJE; dal da otkinem do kraja i osusim (slabo je to jos) ili ima nade da se nastavi cvatnja za tu "dvojicu" uz primjenu neke metode?!



 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
vrati grane u prirodni položaj i bandažiraj mjesta prijeloma i to je to, oporaviti će se one....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hotnspicy

hotnspicy

Aktivan Član
22.07.2012
172
401
63
33
evo, problem reseni..obje grane sam svezal za glavnu i jos sam piktrakon zaljepil bas na samom mjestu puknuca plus podebljal za glavnu pa je sad cvrsce sve to skupa..cijelu sam bilku omotao mrezom (vidi sliku) i mislim da bude to dobro posto mislim da nebude vise tolko dobivala na masi..glavni vrh sam zavezao okomito gore za precku(to nisam poslikao al bice).

ugl cijela je bilja fiksirana..i jedna i druga..45 min posla al slatkog posla..eee da, ruke su mi stiki stiki :p







zadnja slika je malo slađa ;)
 

hotnspicy

Aktivan Član
22.07.2012
172
401
63
33
e ekipa jos jedno pitanje imam..posto je najavljena kisa za narednih 4,5 dana a i duze mozda; dal se moram brinuti oko dobivanja pljesni na vrhovima? mislim ako postoji vjerojatnost mogu nesto iskemijat sta se tice "krova"..

tnx unaprijed :)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
zaboravi "krov", bolje nabavi sušenu preslicu i prskaj biljke prije i nakon kiše čajem od preslice...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hotnspicy
31.03.2013
26
23
0
59
Mordor
Moje mišljenje je da ova tema mora dobiti unikatan tag. " Grow gde je liku pukla grana koliko je rodila biljoza "

Svaka čast :)
inače koji ti je ovo week cvetanja,ako brojiš

ps.
pH uopce ne mjerim i to radim po osjecaju. Ma bitno da voda odstoji sat dva na otvorenom, nije sad da mora biti strogo 24h
Koliko sam ja čitao po forumu, bolje ti je direktno sa slavine natankaj biljke nego da stoji jer se Ph povećava...?
 

hotnspicy

Aktivan Član
22.07.2012
172
401
63
33
danas je 47. dan cvatnje..sta se tice vode..opcenito volim raditi stvari po filingu a to da mi voda odstoji..hmm vidim majku kako zaljeva vrt sa ustajalom vodom pa si mislim da bude to dobro i za ovo moje :D
negdje sam citao da je dosta sat dva da odstoji al meni svejedno. direkt sa slavine nebi bas posto sam imao prilike na par prezentacija vidjeti kolko je nasa lokalna voda puna klora i ostalih smeca..mozda dogodine nabavim pH mjerac al ne brine me to

ovo s granom, ako zacijeli i nastavi s rastom to je onda to..to je po meni poanta ovog foruma (cim vise informacija na jednom mjestu i pomoc dobrih ljudi) :)
 

El_Vato

Aktivan Član
04.02.2011
56
46
18
33
kao prvo sve pohvale za grow, kao drugo, to sto ne meris ph vode ti je sreca, mnogi od nas moraju to da rade, ti ako ne moras nemoj, ostavi tako kako je ocigledno joj je dobro ovako, al kad se pojave neki iznenadni problemi kod nekog drugog strain-a znaces zbog cega je to, tako da poslusaj savete koje ti ljudi daju, pa se pozabavi time kad budes sledeci put sadio. jedini dobar ucinak ostavljanja vode da odstoji jeste da ce dostici povoljniju temperaturu koja ne stresira koren, a losi je da pH raste. pozz i sretno :)
 

hotnspicy

Aktivan Član
22.07.2012
172
401
63
33
hvala..dok je domaja u pitanju pH mi nije bitan a kako i velis..na oko se cini da joj nista ne fali pa growam kako growam.
ako ubuduce bude neki brendirani strain onda bude tu i sve ostalo (razmi mjeraci, vise zemlje ...) a bit ce toga vise ;) sad je ovo za pod zub dovoljno a i vise volim da ucim na biljkama koje su djabe nego da greske ispravljam na necem zescem..pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.