Domaja 250W HPS-test grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....pozdrav ljudi, evo novi sam tu al duze vrijeme vas citam.....kako sam se informirao nisam mogao odolit a da se ne okusam u growingu.....i tako ja stavim 30 sjemenki neke domaje koju sam pusio u vatu na toplo da proklijaju.....sjemenke proklijale i stavim ja pet komada u casu, jadan neinformiram=)da one rastu pod obicnom zaruljm sa zarnom niti 60W u casu od jogurta u neku zemnju u kojoj je stara sadila nesto ove godine.....rasle su one i kupim ja CLF-ku od osrama 23W 2700K iako znam da mi treba plavi 6500K za vegu....mucile se cure (nadam se=) kojih 7 dana u kartonskoj kutiji pod tom lampom dok se ja nisam udostojio kupit jednu philipsovu spiralnu 23W Cool White i stavim jos i nju i evo kako je to izgledalo......znam da sam trebo svaku za sabe al tad je bilo kasno jer se korjenje vec zaplelo pa rekao ko ga hebe idemo sam sa sve 3 u veliku teglu dok ne pokazu spol....



.....nakon tog je za cca 7 dana od klijanja presadena u vecu teglicu.....evo slika....presadivanje



....presadena....


.....presadena u terra magmu sa 15% sitnog stiropora.....zaljevana odstajalom vodom iz pipe......

......nakon toga je slijedila hrpa informiranja i slaganje boxa......

....za box je posluzila kutija od nekog woofera, fi 35 cm visina 50 cm na koju sam ugradio 2 komp venta 80mm, oblozen da reflektirajucom auto folijom, timer za lampe namijestan na 18/6......pretvarac na 12V al samo lampe spojene na timer a ventilacija puse 24/0.....

....slika.....



.....curama uvjeti odgovaraju, vidno rasto.....listovi su zuti jer su jedan dan bili bez ventova blizu kampi u boxu oblozenom alu folijom i tad su im se spalili vrhovi.....petak 7.1.2011 kada su biljke pocele rast u idealnim uvjetima (otprilike)......



....ugradio jos 2 philips 23W Cool White CLF-ke i to je izgledalo ovako.....



.....u medu vremenu kupio hydrometar i termometar......temp oko 25-30, vlaga 40% vise u minus nego u plus....cure rastu i vidno se razvijaju.........nedalja 9.1.2011.......


.....rastu lijepo.....utorak 11.1. 2011.....



.....taj utorak nabavljen HPS 250W komplet i krece se u izradu veceg boxa....50x50x100 sa DIY Cooltube-om......

....2x120mm komp vent za Cooltube, 2x80mm komp vent gore na boxu za ispuh 1x80mm komp vent pri dnu za upuh i jos mi fali jedan 80mm za mijesanje zraka.......

COOLTUBE:





.....u srijedu 12.1..2011 stavljene pod HPS iako box i ventilacija nisu bili gotovi.....evo kako su izgledale tek nakon sto su stavljene pod HPS....



.....e cetvrtak 13.1.2011 slozen box i cure u njemu uzivaju......=)



......vidio sam da je vrag odnio salu i u zurbi posto nisam isao u soping srezao neku kantu i napunio ju sa 9 l terramagle i 15% stiropora i na dnu 2 cm stiropora i onda zemlje.....i presadio cure.....

....prije presadivanja.....



....nakon presadivanja, nepokazuju znakove stresa, opasno rastu....slika-nedjelja 16.1.2022.......znam da sam trebao stavit vise zemlje....kupim sutra pa stavim.....



.....u ova 3 dana malo sam ih maltretiro sa pocetnickim LST-om danas ovu najdominantniju privezao koncem za teglu.....

.....evo kak je izgledalo prije LST-a.....


.....tolko od mene za sad, svi komentari i kritike dobrodosli i jedno veliko HVALA ekipi i forumu jer ovo bez vas nebi uspio......

....a sad na :smoke18: i spavanje.....=) peace
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Kad sam poceo citati, pomislio sam da dolazi jos jedna katastrofa... XD

Ali lijepo si ti to polako nadogradivao i sada imas respektabilan grow...zbog male guzve od sve tri u jednoj kanti ce biti manji urod, ali glavno je da ce biti... :p

Samo nastavi sa brigom o njima i sretno u uzgoju... =)
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
......gle kad sam skuzio di sam pogrijesio vec je bilo kasno da to ispravim....vidis i sam kojim je tokom krenulo i da si mi tad kad sam imao 2 CLF-ke rekao za 2 tjedna ces imat veci box i HPS u Cooltubu koji ces sam slozit rekao bi mu da je lud....

....a ako ce bit mudonje ili ce bit nekih problema vec su naruceni feminizirani 5 komada Auto Blueberry od Ducht Passiona.....tako da ako bude problema krecemo na sigurno.......

.....u ovom podhvatu sam nadmasio sam sebe.......tnx na lijepim zeljama.......=)
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....sve sam dokumentirao pa sam htio podjelit s vama usudio bih se rec sto se opreme tice svoj uspjeh......i kako te sudbina uz vutru org. odnese od sjemena do growboxa za 10 dana.....;-)
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....evo vanzemaljac samo za tebe izlazim iz kreveta i palim komp da stavim slike CT u svjetlijoj varijanti (blazeni iphone, zavaljen na krevetu a opet online=)......


EDIT-samo za vanzemaljca=)))))





.....sve ostalo ce bit u threadu.... DiY Cooltube by GreenRyder ....i ovo crijevo dugo i slampavo je skraceno i zbog manjka prostora cooltube je trenutno u dijagonalnom polozaju.....

....slike sutra.....laku noc.....neko mora i radit sutra......;-)
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Eto..sto reci,sve se zna..(vec smo se napricali:)).....uglavnom dobro dosao....box je tu...CT je tu...biljkice napreduju....lijepo si se potrudio i sve slozio u dosta kratkom roku,svaka cast...sretno:)
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....hvala leek, bio si od velike pomoci zajedno sa ekipom i forumom....vec sam rekao al cu ponovit da bez vas i vutre org. nebi uspio....jos jednom tnx svima;-)....

....nego gledam i sve me cudi da nema ni jedne kritike, pa nemoguce da sam iz prve odradio sve kako treba....

.....nego da jos pitam nesto.....da ne duljim cure su bile u mraku od nedelje 22.30 do jucer u 18 znaci nekih 18 sati mraka umjesto 6, jel im to smetalo i dal zbog tog postoji mogicnost hermija....

....i kako da ju natjeram da pokaze spol? dal da ju bacim na 12/12 i kad pokaze spol vratim na 18/6 i dal je to pametno...htio bi vidjet dal ima koja cura odnosno koji mudonja da ga mogu izbacit iz boxa ili ako nema ni jedne cure da ne tjeram grow bzvz i ne trosim struju na mudonje....
 
07.09.2010
14
0
1
41
Ovo za pocetak je jako dobro..bitna je volja..a nakon ovoga ide pravi posao..kad dodje dona dobijes jednu +rep za svaku pomoc koju si mi pomogao...i za koji dan idemo skupa u pobjede growa da poslije mozemo uzivat u zabranjenom vocu..:) :) :) respekt frend
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....o frende i ti si tu....hvala na lijepim zeljama, ako popodne trebas kakvu pomoc oko boxa samo zovi broj znas, a mogli i kakvu tamburu zasvirat ono kaj sam dobio jucer je jebenoooo.....=)))

....sorry ljudi na OT-u.....
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
dobar start:sun2:
Ja se nebi puno igrao sa fotoperiodom zbog mogucih hermija..Sto normalniji (prirodniji) manji je i rizik.
Koja je sad temperatura u boxu?Umjesto skracivanja CT mogao bi ga postaviti i na zid okomito ,tako se ujedno i najbolje hladi.
Da ne komplikujem,najbolje je da skratis,ako je sve ok sa temperaturom.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....nisam ja skratio CT nego sam CT postavio diagonalno jer mi je po diagonali box 75 cm i onda je vent na CT dovoljno odmaknut od bocne stranice da moze nesmetano vuc zrak iz boxa i hladit CT....a skratio sam gibljivo crijevo da
nije popigano na dva puta da bi zrak mogao sto lakse izlazit van.....


.....temp je nekih 25C kod biljki po svjetlu a po mraku 20C s tim da je CT u najvisoj tocki boxa i vise nemoze....imao sam nekih problema sa ventilacijom, riknuli neki ventovi i tak pa sad trenutno to rijesavam....necu stat dok necu moc CT ugurat medu gornje listove....=))))
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
ja malo pobrko :bong7bp:dijagonalu otud nesporazum...ispricavam se:ninja:
Sve super za sada,ali kad bi dupke napunio box oslabila bi i ventilacija(protok zraka)i malo porasla temperatura u boxu.Zato gledaj da sam CT ohladis maksimalno a jos nije.Alu. selotep bi ti pomogao a vredi svaki:fun_61:uvjek je koristan .Najbolje je (ako si u mogucnost)odvojiti ventilaciju CT-a(vuce iz vana-duva van) i boxa.:sun2:
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....za sada je ovako, mislis na odvojeni sistem, ma lako ja vent piknem na stranicu i gibljivim crijevom ga povezem kad i ako za to dode vrijeme....da umjesto ovog 120mm kompjuterskog stavim onaj kupaonski CT bi mogao zapiknut medu biljke.....

.....kazem za sad je ovak a kad poraste temp stavljamo taj kupaonski, pa ako ce i to bit potreba onda na stranicu i odvojeni sistem.....sad mi je trenutno ovak sasvim ok.....


btw, biljke kad imaju malo spustene listove kazu ZALI ME?
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
tako je...ako su listovi kao "mlohavi" u vecini slucajeva trazi vodu
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....primjetio to jucer kad sam dosao s posla i dam curama pola litre vode sa 2ml H2O2 i idem ih pogledat danas ujutro a one lijepe zelene uzdignutih listova....odmah mi je dan postao ljepsi.....;-)
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
lijepo složeno, jako mi se sviđa. :icon_lol:
jedino kaj bi možda maknuo ovaj digitalni termometar, jer se moj, isti takav, pokazao kao netočan.
nisam ga u boxu koristio, ali kad sam ga stavio da mjeri vanjsku temperaturu, prije koji tjedan, živin i alkoholni termometar su pokazivali točno, a ovaj koji stupanj više/niže, valjda ovisno o raspoloženju.
tak da ga provjeri sa drugim termometrom, pa ako je točan, onda je tvoj ok, a moj je očito idiota glumio... :icon_lol:
aj plz, ak ti nije problem, napisati gdje si kupio to flexibilno crijevo...bio jučer u bauhausu i nisu imali, nema ni u pevecu...
a baš bi mi ok došlo za box koji počinjem slagati...
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....tnx za termometar, ma to su ovi auto-termometri iako nisu jeftini, stotinjak kuna, al ja sam ovog nasao doma pa reko posluzit ce.....budem ga provjerio......u ***hausu sam ga kupio i imali li su ga dosta prije kojih 10-tak dana, i onih alu i ovih vise silikonskih u raznim dimentijama, mislim da je bilo fi 100, 125, 150........
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.