Domaja 250W HPS-test grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
koje su ti zelje i planovi za dalje,koliko dugo ih vremenski planiras vegetirati ?Dali planiras samo njih imati ili jos po koju ubaciti?
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....napravit grm od 30 cm, do tad ih mislim drzat u vegi i onda kad pokazu spol, mudonje van......ne mislim nista vise ubacivat jer smatram da nemam dovoljno mjesta.....

....iduci grow idu dva Blueberryja (stigli danas=) u 2 kvadratne tegle da max mogu iskoristit povrsinu boxa.....
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
hm:pat:

ok ne zuri ti se,al svejedno je rizik ici samo sa 3 biljke 1 put.Sta ako su sve 3 muska.
A planiras 1 grmom popuniti box.U tom slucaju vec su trebele biti svaka u 5-10l posudi da bi,kada kreneu cvjetanje,najbolju zenku ostavio pa presadio u 20-30l posudu.
Taj plan podrazumjeva razdvajanje i presadjivanje sad,odma!:icon_lol:
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....kak je reko neko na forumu vec.....ako su mudonje napravit cu od njih konop i objesit se o isti=)......nisam mislio jednim grmom (1 biljkom) nego sa ove 3 popunit box po kvadraturi i pustit ih u visinu do 30 cm......nakon tog prebacit na 12/12 i kad pokazu spol mudonje bacit van......

....razdvajanje? nisam ih htio razdvajat nakon 2 tjedna zbog korijenja a sad da to napravim? kolko mi je to pametno?
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
bas i nije,mislio sam da je pregradjeno u zemlji.
prezivjele bi one to,samo bi im vegetacija(oporavak korjena1-2 tjedna)trajala duze,na tebi je odluka.

onda npr.presaditi ih sad,zajedno,u 15l posudu(ujedno buknu) i vegetiras ih dok ne popune 70% box.Tad prebacis na 12/12 ,kad pokazu spol(koliko bude:costumed-smiley-027,opet zajedno)presadis u 30l.Nakon presadjivanja bi opet buknule rasti,pa bi mogo ponovo malo motati grane tj. dupke njima popuniti box.Ja bi tako da sam na tvom mjestu,ili bi i mozda cak i razdvojio(ako ne zuris).

Ciji je Blueberry?Bas me zanima kako ce tvoj izgledati.Zasto ne bi posadio odma2-3 pored ove 3,kad ih i onako jos vegetiras..u slucaju nedaj boze mudonja ?

.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
......onda cu tak i napravit, al ja bi odmah u najvecu tak da u cvjetanju netrebam presadivat i stvarat im dodatni stres.....

....Blueberry je od dutch passiona-regular....
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
ma nije to uopce strasan stres,ne te vrste da im poremeti spol :costumed-smiley-027ako je nova zemlja ok.
Ako se pazljivo uradi, biljke samo nastave rasti,ni ne primjetis na njima ,cak ni listove ne spuste.A zato za dan dva eksplodiraju vidno.Korjen se takodjer razvija i u cvjetanju a nova zemlja ih preporodi.

Ako bi tako uradio garantovano bi imo do jaja harvest bez puno(nista)kemijanja.
Bitno je samo ne ostetiti korjen,izvaditi pazljivo iz posude zajedno sa zemljom, staviti u vecu posudu, te potrpati zemljom.sa malo prakse biljka to ni ne primjeti :icon_lol:

a ne moras...rekoh gore zasto bi ja tako
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....najvise mi je zbog hermija al kad kazes da tak eksplodiraju ajd probat cmo onda tak......

....sutra sljedi presadivanje pa javim rezultate............
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
vise manje tako radim godinama i nikad zbog toga hermija nisam dobio,niti sam cuo da je neko.

Bitno biti brz i pazljiv,ako se korjen ne osteti na biljkama se vrlo brzo samo pozitivne promjene primjete,za par dana postanu burne:watchplant:

sutra ces vidjet kako ce to ic,ako ocjenis da si dovoljno sposoban za uspjesan samo veci poduhvat ,presadis jos jednom.Tamo negdje kad znacajno uspori rast u vis i krene formiranje cvjetova(1-2 tjedan ovisi osorti).
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....budemo vidjeli sutra......samo kaj je ova tegla (kanta) slampava pa nzm kak da ih izvucem, budem ju probao nekak lagano razrezat da ju otvorim i onda samo prebacim u vecu teglu.....

....javim sutra kak je proslo.....

....koju zemlju da kupim, do sad sam dolazio do odgovora terra magma al composanu sam vidio vise hvale jer u sebi sadrzi perlit?......

....zasad raste u terra magmi......
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
za zemlju nemam pojma ne koristim nista od navedenog ali vidi tu sta ljudi koriste tj. sta je najbolje,ima dosta o tome.Za cvjetanje uzmi najbolju i gledaj da bude "zemlja za cvjetanje"..ja ponekad mjesam omjer80%/20%...zemljau za cvjetanje i vegetaciju.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....evo presadio biljke, u composanu za palme i cvjetajuce bilje, tegla 14l 33x33x27.....ljudi kaze slika govori 1000 rijeci.....

....prije presadivanja......



....poslje presadivanja......



.....za par sati cemo vidjet kako su podnjele presadivanje.....
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....evo da vidite sta kazu moje cure na presadivanje (tnx vanzemaljac) i LST.....

.....slikano maloprije......

 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
odlicno :clap:kako je protekao poduhvat?vidim rezultat je zadovoljavajuci:watchplant::sun2:
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....podhvat je po meni prosao zadovoljavajuce.......kod biljaka stres nisam ni primjetio, nakon presadivanja su malo pognule listove ko i svaki dan kad ih dodem pogledat, zalit, privezat malo jace ili slicno.....presadio sam ih popodne a vec navecer su izgledale sretne podignutih listova tako da sam ih jucer privezao al to ih nije omelo i dns su se vec ponovo razgranale sto se vidi po slici tako da je opet sljedilo zatezivanje....

.....kod glavnih vrhova koristim LST a ove velike listove i male vrhove croppam da mali listovi dobiju vise svjetla odnosno da ti veliki listovi budu sto nize......

....kako biljke napreduju nadam se da za 7-10 dana idu na 12/12.....

...btw, jucer ubacio 2 CLF-ke u box i nisam ziher al imam osjecaj da im te 3000 lumena plavog spektra dosta znace i da su poprilicno zadovoljne......


.....nemogu docekat pokazivanje spola da vidimo dal ce bit koja cura....
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Vidim da si u zemlju za palme presadio...moj savjet,iako su dobro podnijele,je da više ne radiš sa tom zemljom,nego samo ovom za cvjetajuće biljke.Ja sam sad posadio u compo za ruže i nije mi bilo baš svejedno,ali super su biljke u njoj narasle,tako da može i ta,samo nemoj ovu za palme :)
Eto,toliko od mene,pozz :)
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....tnx zlo, nisam znao to za zemlju.....nisam ustvari nista znao dok mi vanzemaljac nije rekao da postoji zemlja za vegu i zemlja za cvjetanje.....sad kad znam budem se sljedeci put potrudio nac zemlju samo za cvjetaju biljke.....pozz;-)
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Slazem se sa zlom....i ja sam koristio zemlju za ruze i isto odlicno rastu(kupio kad nije bilo za cvjetajuce biljke)..inace imas dosta raznih zemlji od compo sane...za seedlinge koristi onu blazu zemlju,a za kasnije mozes koristiti za cvjetajuce b.,za ruze zemlju obje su odlicne i dobro biljke napreduju u njima,a ovu za palme za period cvjetanja ili kasnije presadivanje,zaobidi rade
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
nisam ni obracao paznju da si rekao"zemlju za palme" .Za veg.ti moze proci a za cvjetanje bi bilo (ako mislis da je izvodljivo) najbolje presaditi jos jednom.(kao sto sam ranije preporucio,sad pogotovo) kod presadjene biljke korjen ponovo slobodno dise,punim plucima je pumpa:watchplant:
Zemlja za ruze je po meni najbolji izbor ,nju koristim za veg (ova moja je N 50-80,P 45-60,K 25-40,+ostali elemenat i mikroelementi)
Za cvjetanje koristim zemlju za tulipane(N 25-55,P 35-50 K 35-50+ostali) a pomjesam ju sa malo(20%) ove za veg.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.