Domaja 400W HPS + MH

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
31.03.2011
0
59
0
54
pa neznam :( koji je dan jer sam bio prezauzet i nisam bas gledao...zaduzio sam kevu da ih zaliva svaka tri dana :))) sve ukupno 37 dan su u boksu

ali stavicu veceras HPS, ocekivao sam tako nesto da mi sugerisete :) mislo sam da im produzim malo fazu vegetacije zbog mog odsustva i nebrige...jebiga obaveze...i da olistaju i jos vise se razgranaju...
ustvari nisam pametan :) a pusi mi se hedovina kupujem neko skank ***** koje mi neki mamlaz uvalio i ja ga izdzepam sledeci put i sve mu bacim (za dil) u reku :p ima srece sto i njega nisam xD
sad su malo zivnule i imam vise vremena pa cu prorobati da ih malo "treniram" i nateram da se dobije vise hedovine ;)
temperatura je izmedju 20-25 znaci idealna ;) vlaga oko 60-70% varira jos uvek su na 12/12 a sa HPS sijalicom bi trebao da im skratim odma i "dan" odnosno perod svetla?
nije bas kako sam ocekivao sa ovim prvim boksom ali ebiga...napravio sam neku kintu u poslu pa me to tesi :)

ps:e suta-prekosutra mi stize Hesi super ;) on ce malo da popravi stanje :)
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
pa na 12/12 cvetaju sto bi skraciovao to je ok do kraja meni se cini da si ti to malo vege uradio... ako si iz srbije kupi si u poljoprivrednoj slavol o bi dosta pomogao....
 
31.03.2011
0
59
0
54
pa tako sam skontao, ili mi je neko rekao da se skrati jedno pola sata i onda bolje cvetaju :) jer to je "kao" onaj period kad dan postane kraci
neznam sta je slavol :( da srbija ;)
mislis da ce bolje pomoci od Hesi superA??? :)
 
31.03.2011
0
59
0
54
njega hvale a jbg reko uzmem njega, najskuplji je :)
sad idem odmah da svarim jedan pa usput pogledam da kupim slavol...hvala za link ;)
ostavicu na 12/12
 
31.03.2011
0
59
0
54
nes` verovati ni pola sata nije proslo a doneo sam 100ml bocicu Slavola :)
e sad :) kaze mi lik u radnji da moze preko lista sa njim da se prehranjuje (a pise i na bocici) i kaze nikako zalivanje po suncu...dal smem da zalivam sa njim dok je upaljena sijalica???
kako bi preporucili da ja ove moje tretiram???

ps:sad sam slobodaN jedno 6-7 dana pa cu da im posvetim vise paznje :)
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
nebi trebao uopste da zalivas po svetlu ni sa cistom vodom...

sa slavolom kolko ja znam nemoz pregnojiti bar su meni tako rekli kad sam prvi put kupovao a i sam sam se uverio kad sam pravio klonove stavio sam 0.5/0.5 voda slavool i nije bilo prejako ...

ja nebi preko lista radio mislim da je bolje preko korena.... posto kad budes gnojio sa hesim onda ce slavol samo pomoci... bar tako pise na netu....
 
31.03.2011
0
59
0
54
uf, pomazete mi mnogo :) i hvala za to ;) jednostavno nemam iskustva sa unutrasnjim uzgojem... a u kukuruzu je lako ;) tamo nikad nisam omanuo, ali nikad...odo sad da laganica zalijem biljke u boksu slavolom :)
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Biljke su pravo zivo bice i traze negu.
Kada predjes na 12/12, stavi hps-icu i uzivaj.
ja moje setam po boxu na svakih nekoliko dana. tu smo da naucimo ;)

Domacine izvini, ponekada covek nemoze sve da isprati ;(
 
31.03.2011
0
59
0
54
bob_sale molim te procitaj bolje prethodnih par strana/postova mog dnevnika ;) odavno sam namestio na 12/12


E idemo dalje :)

Fotke od jutros:





to su bili vrhovi dve najlepse zenkice :)))
a sad stanje u boksu :)
ovako je bilo juce:



a ovako je jutros:



sprema se rasada stalno ;) nocas su prvi put bile pod HPS, juce sam skinuo MH :) Slavolom sam malo zalio juce a malo sam i preko lista prskalicom prehranjivao...Sad cu forsiram Hesi i Slavol za prehranu...
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
sto ne napravis neki mali box u kojoj ces moci da spramas rasadu a to sa stednima odradis ma netreba ti ni box dovoljno je ad imas dve fluo cevi u preflektoru i samo ispod njeda spramas rasadu tj. vegetiras na 18/16 i onda samo u box na 12/12
 
31.03.2011
0
59
0
54
ZOKI tvoji predlozi su uvek dobri ;) ali ide to ubrzo kukuruz :) danas sam stavio/rasadio jos deset komada, ove male iz velike saksije.nepitaj kako je stalo :) sad je krcato sve dupke u boksu...izdrzace par dana dok malo ne ojacaju pa cu malo vise da se posvetim ovim zenkama i napravicu im mesta da se razvijaju...ali, kad budem imao para malo vise i isao za madjarsku uzecu boks jos jedan manji koji cu koristiti za rasadu ;) ali nekog kupovnog feminiziranog semena i njega cu i da kloniram a sada sam odustao od kloniranja, nisam siguran kako bi to ispalo zato bolje da bacam rasadu...to bar nije greda ;)
 
31.03.2011
0
59
0
54
Evo i mene opet :wave:

Fotka jedna od jutros:


1600x1200 rezolucija :thumb: jeste telefonom ali se vidi dobro stanje u boksu ;)
u principu sam veoma zadovoljan :))) biljke su prelepe i hedovi se razvijaju, jedna je otisla previsoko, preko sijalice ali vecesras planiram da skinem sijalicu sa klizaca i zavezem je za vrh boksa :) time cu dobiti jedno 25-30cm u visini.Trenutno ih hranim Slavolom (pola doze) i kap hesija na 5l balon vode.svaka dva dana im dam po tri case rastvora vode i djubriva i posle tri puta jednom cista izvorska voda ;) sad cu da pojacam Slavol na prepisanu dozu+hesi.Veceras planiram samo da dodam zemlje i zalijem cistom vodom.Temperatura i dalje izmedju 20-25 stepeni a vlaga oko 50% mada doseze i do 70-80% posle zalivanja.Samo jedna bilja je manja i ima ooko 40cm Nju drzim u sredini a ove rotiram oko nje svaki drugi dan.Miris iz boksa je predivan :))) neznam od ovih 6 biljaka koliko ce biti za pusenje ali ja sam zadovoljan bas sve ide poprilici dobro ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Svetilist

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
ljepo sve izgleda i svaka čast ide to tebe al samo jedna stvar je ta jer nerazumijem zašto da podizuješ lampu još uvis, na tvome mjestu bi te biljke šta su veče lagano svaki dan radio LST na njima da ti se box popuni i da možeš čak spustiš lampu još bile donjim grana i sigurno češ puno više dobiješ na njima nego ovako
evo jeden rep+ i razmisli o savjetu
sretno :))
 
31.03.2011
0
59
0
54
hvala :) dobar savet ;)
razmisljam u visinu jer je sijalica 400w (dosta snazna za moju velicinu boksa) a boks reflektuje dobro tako da gura i donje hedove lepo, mada cu sigurno probati tvoj savet ;) jednom gore, jednom dole he mozda tako dobijem bolje razultate :)
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
tako ti je najbolje kao so list kaze probaj vece biljke malo zategnuti pa nek ssu sve u istoj visini a lampu ostavi tako kao sto jeste... biljke su dosta izduzene al bice to ok samo polako.....
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Evo dao bih ti samo još 1 savjet.
Ja bih tu napravio LST.
Biljke ti idu prilično u vis, a ako saviješ samo ovu jednu granu glavnu na svakoj i spustiš lampu dobit ćeš više lumena i samim tim više uroda.
Ako se odlučiš za tu varijantu, učini to čim prije, jer fino su već ušle u cvatnju.

Ostalo sve 5 :thumb:
 
31.03.2011
0
59
0
54
pa treba u to da se upustim ali neznam kako bi ih savio ustvari :) trebao bih da okacim nesto na nju ili je vezem za saksiju...sta znam ajd razmilicu...plasim se malo toga :(
 

Riblji specijalitet

Aktivan Član
16.11.2010
143
39
28
42
KOmad žice užariš upaljačem i tAKO probušiš rupicu uz vrh saksije, učvrstiš i onda samo motaj & savijaj, isprva lagano DOK NE DOĐE U ŽELJENU POZICIJU
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.