Domaja 400W HPS + MH

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
31.03.2011
0
59
0
54
sad sam malo savio ovu veliku i u istom je nivou ostalih, vezao sam kanap oko saksije...polako cu sad tim da se bavim i izbusicu rupice ;)
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
samo ti to savijaj moras saviti jel ce biti lose ja kontam sta si ti radio kako su rasle ti si dizao gore ,, treba malo da ih ostavis zedne pa onda posavijaj tako se malo lakse savijaju ja bi sve posavijoa na nivou onich donjih grana :) , ove biljke je lako saviti nemoj se bojati zateci ... samo sto pre to bolje... i spustis lampu tebi je to bitno da lampa ide sto nize..... ...
 
31.03.2011
0
59
0
54
ovo veceras je bio nizak stres za njih ali velik za mene, odvalio sam jedan prelepi vrh sa ove levo biljke :( spustio sam i lampu

jebiga sta sam uradio uradio, necu ih savijati i stresirati vise, ove dve desno nisam smeo ni da diram...
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
reces da sam dosadan al to sto si savijo nije nista jos savijaj sve savi na nivou onich donjich grana ....

umes kanap zavezess za gornji vrch i vuces prema dole svaki dan po malo al prvi put najvise ( uradis to tako kao sistem poluge da se cele biljke do korena savijaj)

ne znam kako da ti objasnim mogu da nacrtem ako nisi skontao.. :)
 
31.03.2011
0
59
0
54
ma nema sanse, niti ja imam toliko vremena :) sad kad sam spustio jos sijalicu, ovi donji hedovi su super osvetljeni. ponavljam se, boks reflektuje do jaja ;) tako da sad imam fore jos da dizem sijalicu e kad nebudem vise mogao...videcemo na sta ce to liciti :) jer 51 dan je pod svetlom...znaci jos tri nedelje otprilike i kraj.
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ima ima a i moze da se savije ja navaljujem zato sto znam da moze , stra cu ti nacrtati sad idem na spavanje vec.....
 
31.03.2011
0
59
0
54
pa dobro nek bude 4 :) polako ZOKI natezacu ih ;) he nemoras crtati, busio sam rupe lemilcom danas na saksijama ali necu bas mnogo trenning da forsiram, pomalo ;)
 
31.03.2011
0
59
0
54
Evo i mene danas tacno na sedamdeseti dan pod svetlom :) Ostalo mi je pet biljaka...jednu onu sto sam slomio sam popusio :))) bila je izvrsna :p he
znaci ostalo ih 5 ;) ali su jako lepo se razvile u hedovinu, evo fotke ce pokazati same
prva hedina velicine pesnice:

ponos i dika mog boksa :)

i evo dalje fotki da nekenjam vise:








to bi otprilike bilo to :) od fotki...
E sad ja sam razmisljao da ih drzim jos jedno 5 dana i da skidam i kacim ;) Biljke piju tecnost nenormalno, forsirao sam Slavol i Hesi super...nista vise...Vise uopste nemogu da vidim tecnost na donjoj posudi saksije, plasio sam se da ne preteram ali nisam ;) Miris iz boksa razbija :))) vetrim ga dva puta dnevno po vise sati.E sad kazu za kraj zalivanje vodom pa dve-tri noci mirovanje.Dajte neki savet za finish?

ps:slikao bih ceo boks nego sam imao samo 70-300 objektiv i aparat nije moj vec od komshe fotografa ;) i na kraju sam mislio svaku biljku ponaosob da fotkam van boksa ali neznam hocu uspeti to :) makar dve tri cu morati ;)
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
sve super samo da se mene pita ja bi je pustio jos, 5 dana je prerano za posjec je..
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
Nemoraš sada nikud žurit,tjedan dana tamo vamo.....neznam kada si zadnji put gnojio ali preporučljivo im je napravit prije berbe jedan dobar flush,pričekat da se zemlja poslje toga osuši ,ostavit ih u mraku 48h pa sjeci....
sretno
 

herb-o-logist

Aktivan Član
05.04.2011
177
25
0
33
Sve 5. Ima vremena, samo polako. Isto preporučam da napraviš flush da se biljka uspije očistiti od gnojiva i preparata. Nakon flusha nemoj više zalijevati. Zadnji dan prije berbe u mrak i to je to. Biljka će iscrpit svoj maksimum i ti ćeš također biti puno zadovoljniji.
 
31.03.2011
0
59
0
54
86 dan :)





planiram negde do 90-dana da drzim ovu visoku sativu, ona je bas ogromna, ove mozda jos malo duze...samo vodom sad zalivam narednih dva puta i mislim da je za 4-5 dana kraj...onu rasadu sto sam spremao u boksu je predivna u kukuruzu :) boks mi je posluzio kao odlican rasadnik ;) ove jeseni necu morati da mislim o kolicini...e sad boks naravno idem ponovo :) danas sam stavio rasadu, novu :) neko seme sto sam dobio od preko (neznam sortu) ortak mi poslao...i jos domaje :) sada planiram da malo vise ulozim i pojacam rasvetu u boksu sa jos jednom sijalicom CFL 65W - 6400°K saksije cu stavljati vece od 5L i uzecu da pomesam sa zemljom Vermikulit+Zeolit+glinene kuglice HYDROTON 4-8mm :) tako da sam siguran da cu sad mnogo bolje proci ;) dosta sam naucio na ovom boksu iz iskustva a i VI ste mi pomogli :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kenny Dalglish
31.03.2011
0
59
0
54
bogami se malo oduzilo :)
danas je 91 dan pod svetlom i jos uvek se hedovina puni...drzacu ih dokle god se uvecavaju hedovi, sta sad, zao mi bilo da skidam kad vidim da moze jos...
Kupio sam PH merac, napokon, :) PH ove izvorske vode koju koristim je izmedju 7.1-7.2 i znaci tri meseca sam zalivao tom vodom...danas, napokon sa limunom nastelovah PH 6.5 i zalio sam cistom vodom ;) mnogo znaci taj merac, zao mi sto ga nisam mogao uzeti na pocetku ovog dnevnika...merio sam vodu iz cesme, PH 7.4 ali sa njom nisam zalivao...drzim sve biljke jos bar jedno zalivanje vodom, duze ce trajati nego sto sam zamisljao ali sta sad ;) vidno im prija i jos se "masti" :) moze lako da dogura do sto dana, bez susenja...
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ja bih to otkinuo. Moze doci do smanjenja potencije ukoliko se drzi predugo... Ako su trihinomi "zreli" skidaj.
Inace lijepo izgleda.
 
31.03.2011
0
59
0
54
bacio si me u dilemu :( ja bih rekao da sam na kraju i da je zrela :) lisca vise gotovo i da nema...tako da mislim da si u pravu ;)
mogao bih od sutra da im dam 24h mraka pa na susenje :) neznam, razmislicu jos malo ali mislim da je vreme tu negde, sigurica...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Svetilist

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Bome puno zvuci tih 90 dana cvjetanja...najbolje bi ti bilo kad bi povecalom mogao vidjeti trichome...onda bi najbolje znao prepoznati vrijeme berbe... ;)
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Domacin je napisao(la):
danas je 91 dan pod svetlom i jos uvek se hedovina puni...drzacu ih dokle god se uvecavaju hedovi, sta sad, zao mi bilo da skidam kad vidim da moze jos...
Kupio sam PH merac, napokon, :) PH ove izvorske vode koju koristim je izmedju 7.1-7.2 i znaci tri meseca sam zalivao tom vodom..

Haha baš me ovo nasmijalo, neka si ti njega kupio za berbu:)):prof10::respect:

Šalim se naravno, ima još growova pred tobom. Domaja od Domaćina:) Izgleda gromovito opako, javi rad svakako ,,,

zaslužen rep + :clap::clap:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.