Domaja by:Straxxxx

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.07.2017
6
4
3
41
Pozdrav ljudi zeleo bih zatraziti pomoc od nekih strucnijih clanova

Seme:domaja

Zemlja:dok je biljcica bila u saksiji flora sa humusom ph oko 6.5, a sad je zemla sa sajta

Biljka proklijala 30. aprila tad je i zasadljena sada je visoka oko pola metra mozda i jace, sutra cu je izmeriti sutra i slike jer veceras sam se setio praviti dnevnik, pocela se susiti odozdo ima sunca oko 5 sati dnevno voleo bih da ima bar malo vise sunca ali takav je sajt sutra slika pa cete videti.

evo I slicica nadam se dame seme iz paketa zaboravio sam reci da su bile 3 prva pocupala baba id druga druga se osusila a evo trece juce zalio kokosijim izmetom razmucenomu vodi I izgleda mi zivlje neki listovi su bili zuti a sad zeleni zelim da bude naturral skroz ako moze neko da mi mentor

evo pronasao
 

Prilozi

  • 19987564_1723840524312799_2079750828_n.jpg
    19987564_1723840524312799_2079750828_n.jpg
    163,6 KB · Pregleda: 145
  • 19987562_1723840374312814_312684097_n.jpg
    19987562_1723840374312814_312684097_n.jpg
    197,1 KB · Pregleda: 135
Poslednja izmena od urednika:
09.07.2017
6
4
3
41
pa to je lepo ali sad nemam menke trazim ih jos uvek

a ima li pomoci ovoj sta cu sa njom
 
Poslednja izmena od urednika:
02.07.2015
147
158
43
Ne znam zašto paničiš? Biljka lepo izgleda.
Kupi plantelu list za vegetaciju i prehranjuj je bar jednom sedmično i zalivaj malo više zbog vručine.
Uđi u mentorski kutak i odaberi mentora...
 
19.04.2016
95
67
18
CITAJ I CITAJ I MNOOOGOOO CITAJ !!!!
:vutra:


Morash malo da naucish neshto da bi znao odraditi do kraja sve lepo i kako treba, inace problemi ti josh nisu ni poceli. Josh je mala i tek treba da se razvije...
Fali joj sunca vidi se i po njoj, ide u visinu malo vishe nego shto bi trebala ili mi se cini!? Morash joj obezbediti sunce tih 5/6h nije dovoljno!!! Procitaj sve o djubrenju i nemoj eksperimentisati!!!!! Uvek se posavetuj sa iskusnijem clanovima foruma, SVI ce da pomognu ovde su dobri ljudi... Procitaj sve o mogucim pretnjama po biljku puzevima, vashima, bolestima........!!!! OBAVEZNO!!!
I ne brini, nije josh kasno, ja josh nisam ni posadio!!!
Sve dok ne krene dan da se skracuje imash vremena pa cak i onda! :)
cim dan krene da se skracuje tj da bude sve manje i manje dnevnog svetla biljka prelazi u cvetanje i tad krecu svi tvoji pravi problemi i bicesh na pravom testu sposobnosti!!!
Inace biljka izgleda lepo i samo joj posveti malo vishe paznje i truda i vratice ti toliko da nisi mogao ni da zamislish!!!
Sretan grow!!!:watch:
 

Štaćukadjevolim

420ツ
Banovan
26.02.2017
934
1.639
188
Vutrograd, Bosna i Hercegovina
Izaberi mentora i s njim se informiši al prvo malo pročitaj forum da ti bude jasnije.

Kako otvorit i vodit dnevnik
(rupa tolika, zemlja, zalio sa toliko i toliko, gnjoiva toliko u toliko vode, danas joj je.. Dan itd)

Drug ako sigurnost dozvoljava malo oko biljke raskrči da ima dovoljno svjetla.
Suša je ako ti je blizu kuće možeš zalijevat svaki drugi dan, a pokazat će ti biljka kad je žedna, fino je nekad da malo više ožedni, tad korjen ide u dubinu za vlagom, veći korjen jače i veće biljke.
Možeš malčiranje uradit gdje si posadio biljku stavi karton i odozgor slame da zadržava vlagu.

Što se gnjoiva tiče svako drugo zalijevanje možeš gnjoiti, svako peto gnjoenje možeš dati duplu dozu. (voda, 1.gnjoivo, v, 2.g, v, 3.g, v, 4.g, v, 5.dupla doza gnjoiva)
Kokošiji je dosta jako i sadrži dobar dio dušika s njima treba pažljivo.

Vidi da uzmeš slavol njega svako zalijevanje i gnjoenje možeš dodavat.

Vidi neko gnjoivo imaš plantella list za vegu i cvijet za cvjetanje.
Dobra je i yara 24-8-16 nju je prije 2 godine Tarzan pohvalio u njegovom dnevniku 50 nijansi zelene
Kristalna gnojiva, konkretno Yara koju sam isprobao ove sezone su odlicna rjesenja za outdoor gdje sadimo velike biljke, konkretna hrana i velika usteda u usporedbi s tekucim gnojivima, bitno je samo izabrati pravu NPK vrijednost i ne pretjerivati, ubuduce svaki outdoor gnojim s takvim gnojivima.


Ako nađeš sjemenki još stavi odma na klijanje i u zemlju stavi.

Iskopaj 20l rupe stavi kupovinu zemlju evo neke koje su provjerene evo koje ne smijemo koristiti
Možeš na dno stavit malo stajnjaka (konjsko, ovčije, goveđe) kada si kupio zemlju nemoj miješati sa zemljom sa sajta i nemaš brige za gnjoenjem prvih 3\4 sedmice

Zaštiti ih od puževa

Ako ćeš neki trening radit najbolje ti je topping i lst evo kako

Pročitaj malo završene dnevnike tu ćeš dobar dio naučit

Evo malo i ovo

https://www.vutra.org/threads/vodic-za-vanjski-uzgoj-outdoor.13392/

https://www.vutra.org/threads/vegetacija-i-cvetanje-outdoor.767/

https://www.vutra.org/threads/zemljiste-zemlja-outdoor.746/

Imaš gore par linkova
čitaj, uči, primjenjuj u praksi.
:joint: