domaja cup 2007

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Evo konačno zvanično otvaramo natecaj za najbolju domaju 2007
Cilj ovog eventa je sačuvanje i poboljšivanje gentike canabisa sa područja Balkana.Naime vlada pogresno misljenje,da je domaja manje kvalitetna-sto je velika zabuna.
Istina ,da je večina domaje odradjena loše i mnogo se genetike izgubilo samooplodjivanjem,uzgojem na veliko bez pažnje na kvalitet... Pa mogu reči,da je još pre 15 godina bas dobro parirala izvikanim vanjskim sortama iz inostranstva.Zato možemo reči,da je nasa dužnost sačuvati i izboljšivati domaju.
http://forums.vutra.org/vanjsko-uzgajanje/2078-najbolja-domaja-2007-natecaj.html#post35154

Na naticanju može sudelovati svako,dovoljno je da pošalje sliku svoje ovogodišnje domačice.
Kao sto je bilo pomenuto,besmisleno je kačiti tudje fotke,druge hibride-sorte.Poželjno je,da opiše nakratko svoju biljku,geografsko poreklo,uslove-klimu,...
Područja za koje možemo reči, da nose genetiku domaje i mogu sudelovati:
Hrvatska,Srbija,BIH,Slovenija,Crna Gora,Makedonija,Kosovo i Metohija, takodje mislim,da je dobro ako se prijavi ko iz Albanije,Bugarske i Rumunije

Vutra.org če nagraditi tri najbolje ocenjene-uvrštene domaje
1.mesto i titula najbolje domaje dobija-pocket mikroskop i majicu sa logom
2.mesto dobija majicu + rizle sa filterima
3.mesto dobija majicu
Inačer je pobednik svak,koji uzgoji kako treba do kraja-kuš lepše od zadovoljnog poljuprivrednika :) zato okačite fotku svoje domaje-super je!!!

Pravila o načinu glasanja i bodovanja bit če nakdnano okačena

neka igra počne
sretno
btw sto manje bezpotrebnih komentara
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
..i prestavljam svoju kandidatkinju za izbor miss topless...:bis:







glavno je sudjelovati-:)
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Odlična ideja samo kako mislite odrediti šta je domaja ?
Vutra uzgojena iz nekog ovdašnjeg XY sjemena ili šta već , ne kontam jer znam iz iskustva da se ljudima javljalo dosta različitih karakteristika na biljkama čak i iz sjemena koje bi uzeli iz jednoga heada,i sam reče dosta genetike se izgubilo ,a i dosta toga se pomješalo sa ko zna čim dostasu nestabilne ove naše "domaje" puno fenotipova i tih sličnih pizdarija, ili jednostavno primate u konkurenciju kao što već rekoh svaku XY vrstu samo da je sa već spomenutih prostora , i da nije nekog već poznatog i određenog porjekla s imenom i prezimenom.

Nije da me zanima osobno jer svakako se neću natjecati nemam s čim ili da gurnem nešto šta bilo s neta :icon_lol:,ma neću šalim se,a svakako bih imao šta stavit nego pitam onako palo mi na pamet ,a moglo bi zanimati ove koji se natječu ,šta se traži ustvari.I što kaže Vutragenjo kako znati da je to njegova ili nečija .Mogli bi kad slikaju ove svoje modele stavit nešto kao dokaz pored biljke ili barem neka urade neku savršeno dobru foru u Photoshopu,ako misle podvaljivat,ja kad bih se pitao ne bih priznavao one water marks i sl.stvari ono i moja baba zna napravit samo da joj je 5 dana za komp sjesti.
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
Eto i moje lejdi...ne znam sta je ne znam od kud je! sjeme mi je dano izvadeno iz neke dobre navodno travice koja je prijateljici dosla u ruke pa rekla Red zasadi ovo bit ce dobra..i eto nje sada narasla velika. ima oko 90 cm sada, miluje ju sunce do nekih 1 popodne i fino se razvija:bis:



mali apdejt----a ovo malo zoom zoom....



Apdejt da se vidi kako napreduje...nije lose :)



eto nakon 2 tjedna nasta to lici...siri se mala i buja naveliko...:)

 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
samo edituj i napisi kada je kraj...da ljudi znaju do kada imaju vremena ubaciti post sa slikom...eto samo toliko:bis:
pa necemo se samo ja i fako igrati..sramote:vb_whip:
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
RedSh je napisao(la):
samo edituj i napisi kada je kraj...da ljudi znaju do kada imaju vremena ubaciti post sa slikom...eto samo toliko:bis:
pa necemo se samo ja i fako igrati..sramote:vb_whip:


pa jos je rano cekamo kraj septembra...za one kasne da procvjetaju
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
aha....tako dakle..ok :) SLO brisi komentare pobogu! na kraju ce biti vise komentara nego slika:vb_whip:
 
29.08.2007
6
0
0
45
Sveto trojstvo;)

Malo sam zakasnio pa slike cure u razvoju nemam... Indo domaja do jaja.
Ja sam valjda jedina budala na balkanu koja indo uzgaja sjemenke iz pola keta.


 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Zvala se Marica.Seme je veoma krupno i 90 posto nikne.Marica je bila visoka 1m i siroka oko 50cm.Glavno stablo je debljine bilo oko 2-3cm ali zato je bila veoma bujna tako da je imalo mnogo listova i mogucih hedova.Posadio sam je s ortakom 18.marta i iznikla je 22.marta,seme smo nasli tako sto sam kupio 2 keta marihuane od nepoznatog dilera ali ispostavilo se da je sve bolje nego sto treba.Evo slike...Poceo sam da je slikam na nekoliko dana od 4 aprila...to be continued



Ovo iznad je 4.april i Marica ovako igleda.



Ovo iznad je 9 april,sad znamo da biljka namerava da raste...



15.april-Njen prvi sprat listica...hehe



20.april-Lisitci su joj porasli i znamo na cemu smo...



24.april-Nagli porast biljke i njenih listova,sto znaci ima nade...bice nesto od ovoga...



3.maj-Nasa velika greska,ja odlazim u grad a drug kod babe i dede,i biljka ostaje nezalivena u periodu od 24.aprila do 3.maja...te veceri smo je zalili...



14.maj-Opet nismo bili deset dana da se brinemo o njoj,medjutim,kao sto se vidi iznad ona se oporavila i porasla 4 cm...veliko je bilo to iznenadjenje...



15.maj-Nema vise igre sada je obilazimo svaki dan,i evo iznad kako izgleda dan kasnije...



17.maj-Ipak smo jedan dan preskocili,ali grane su se neverovatno izduzile....



20.maj-Evo je 3 dana kasnije,razvija se i napreduje veoma brzo...Nisam zadovoljan izgledom...nekako je zlabuskasta i grane su joj dugacke a tanke...jbg



26.maj-VOLIM JEE,6 dana nismo je zalivali,i na opste iznenadjenje umesto naseg misljenja da se osusila ona je naprotiv porasla 5 cm i dobila 2 nove grane...na slici se to ne vidi jer je slikano iz pticje perspektive...



2.jun-Pogledajete samo koliko su siroki ti listovi,to me je najvise obradovalo na ovj biljci...



15.jun-Slika iznad je 2 po redu iz meseca juna,jer smo je samo 2 puta slikali..ali pogledajte je zna se ko je sta...ona je na slici visoka 90 cm i dosta zbunastaa...hehe



8.jul-Dragi gledaoci ovo je poslednja slika moje Marice jer ju je 9 jula jedna baba isekla.To bi bila moja marihuana ove godine,moja prva biljka koja je tragicno zavrsila svoj zivot...O drugoj biljci(Valeryy) koja je jos uvek u rastu ce informacije doci kada je oberem...hvala na vremenu...peace & respect
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
pitanje pa brisite...a kada je kao kraj ovom natjecanju? od 8 mj traje a vidimo da je odaziv stvarno mizeran. pa sada ili se da predpostaviti da ljudi ne gaje ili da ih je strah postat slike..nemam pojma.

treba ovu temu oziviti ili zavrsiti sa njom...
 
08.12.2007
19
0
0
39
Pitanje..
stvarno, dokad traje (več je bilo vrime da završi ako je za ovu godinu)?
drugo, jel uvjet da raste vani ili? ili može i iz ormara? naravno sve dok je sjeme autohtono,odnosno iz nekog čora s podrucja balkana (bilo da je izvađeno iz nekog kupovnog čora ili dobiveno od nekog ko garantira podrjetlo)..
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Ja bi ti odgovorio na pitanje vrlo rado.Ali Ere opet nema tako da...On zna detalje pa kad se pojavi....do tada :2flip::bis:

:icon_mrgreen::icon_mrgreen:
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Ja ne gajim indoor...tako da sada nista od mene...mislio sam da ce biti vise interesovanja za ovu temu...i guess i was wrong...:eek:hno:
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Nekako mi se čini da ne uzgaja puno ljudi domaju nego se bave više naručenim sjemenom,al isto tako mi se čini da uopče ne uzgaja puno članova(ili ne obavještavaju) jer je dnevnik uzgoja pust,možda ima par dnevnika a za ovakav forum bi ih trebalo biti bar 10ak konstantno_Oko domaja cupa-pustite da traje natjecanje i iduću sezonu još pa možda bude više odaziva jer ovako nema baš smisla al isto treba pričekat Eru.
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
Ma mislim da dosta ljudi gaji domaju...ali...dosta njih nije na ovom forumu..:vb_kez:...ili oni koji jesu ne smatraju da bi bilo od velike važnosti da stavljaju slike biljki ili uopće govore o tome na forumu..boo...:baby:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.