Domaja I Skunk U Pisacem Box-stolu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
16.11.2007
21
0
0
36
Crko mi usb kabl od mobilnog tako da cim kupim nov saljem slike
napravio sam box dubok 57cm sirok 40 i visok 50 cm i oblozio ga folijom alu obicnom treba jos da namontiram HPS sijalicu ventilatore termo i hidro metar i instaliram to sve naravno i namestim tajmer to cu ovih dana,sto je najveci fazon box je ustvari prostor u pisacem stolu izvadio sam 3 velike fijoke i prednje stranice spojio i vratio na mesto tako da kad se spolja gleda i dalje izgleda sve normalno samo sto kad otvoris fioke otvore se vrata za box veom je super i genijalno ispalo videcete.
Znaci zasad imam jednu biljku koju sam posadio pre 6 dana al nju drzim na obicnoj kineskoj sijalici od 50 dinara ili 0.5EU od 100W na razdaljini od 10 cm i mogu reci da je za 6 dana narasla 8 cm i dva pocetna lista su se uzdigla i vidim 2 mala na vrhu koja treba sad da se rasire uskoro.Upitanju je domaja neka uskoro stavljam 10 skunk u box opremljen i 4 domaje vec sam ih stavio u vlaznu vatu i kesu cekam da klica izadje.
USKORO STIZU SLIKE.inace to je moj prvi grow...loading
i jos jedno pitanje koja HPS bi odgovarala tom box kontam 150W ili 250W
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
ne citiraj bez potrebe

ovako : po metru kvadratnom za osrednji grow ti ide 25000 lumena . ti imes nekih 0,288 m kvadratna , dakle 6000 lumena . Sto vise to bolje .
hps-ka od 150 w ti je i vise nego dovoljna , ja bi stavio jednu od 70 w . jer ova od 150 ce ti stvarati dosta topline ! a to ti moze predstavljat jeben problem .

dakle ti mislis imat hps-ku i za veg i za cvjetanje ?

alu foliju za oblozit box nikad nebi koristio pa preporucam da i to promjenis . ona ima nepravilno odbijanje svijetla i stvara tzv hot spots ( nije dobro ) ! bolje ti je jednostavno ofarbat u bijelo nekim lak sprejem .

pod 10 skunk ....ako si mislio posadit 10 biljaka skunka i plus one 4 domacice ....
pa ti ce ti to rast u tako malom prostoru ? mozda si se malo preracunao ili ja krivo razumio :) ako sam dobro to ti je daleko previse za tako mali box .
 
16.11.2007
21
0
0
36
NE CITIRAJ BEZ POTREBE
Nisi razumeo sto se tice biljaka tu ce samo da narastu dok su male jedno 20 cm pa cu ih izneti posle a ja najmanju sto sam nasao danas HPS je 400W a ta nemoz stati tamo kosta >30e
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
aha .... nisi ni bas napisao tako al ok ... a di ces ih iznijet ? van ?

ako je takva situacija onda bilo koja hps-ka ti je nepotrebna ! znaci trebao bi kupit zarulju, prigusnicu i starter da bi to sljakalo . grijala bi ko luda, to ti je vec problem .

mh ti je puno bolja lampa za veg tj za tih tvojih 20 cm...bolje ti je bar 30 cm . a mislim da je ona dostupna i nesto manje od 50 watta , to bi ti bilo idealno ! ali cekaj da dodem bas doma za nekih 20 min jer sam kod cure pa cu ti lako javit ako te zanima .

ja sam nju uspio spojit bez upaljaca ali opet ti treba prigusnica .

za tako mali box i za veganje do 30 cm ja bi upotrebio cfl-ke ! cool and warm white !
one od 24 watta ti imaju 1500 lumena svaka , ali ako ces ih stavit znaci 4-5 komada to si na nekih 200 - 250 kn s grlom i kablovima .
pa pogledaj ako si na istom sa mh ! hps-ku iskljuci iz izbora, tako bi ja .

EDIT:
evo ja sam ti pogledao za mh zarulju . najslabija dostupna je ona od 70 w i ona ima oko 5500 lumena . tebi sasvim ok .

po meni trebas se samo odlucit da li ces na mh od 70 w ili vise komada cfl-ki , dakle ta veg do 20-30 cm .

javi sta si smislio . pozdrav .
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
ako ce ti biljke tu bit samo na pocetku vegetacije
(kako ti kazes) onda ti je i bolja mh nego hps.
samo nemoj prejaku jer ti se mh grije vise od hps-a.
150w plafon.
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Ja imam boxić sličnih dimenzija (50cmx55cmx 60cm visok) kao tvoj i unutra imam 5 CFLki svaka 1500 lumena (23 i 21 watta) i jednu 70 watt HPS što je ukupno oko 13 - 14 000 lumena. Od kad sam stavio HPS biljke su poludile, rastu puno bolje i moje mišljenje je da za vegetaciju kupiš cca 3-4 plave (6000 K) po 20-25 w zato jer se neće izduživati i rasti će im puno lišća, biti će zdrave, a za cvjetanje 70w HPS (nikako ne 100 ili 150w jer previše grije) i imaš super rasvjetu za dvije-tri biljke. Eto... NAdam se da sam pomogao u dilemi. Pozdrav, Boz. :joint:

P.S. Imam 4 ventača, jedan za upuh, jedan za ispuh i dva na reflektoru da hlade žarulje. S tak posloženim stvarima imam oko 20-23C temp na dnu boxa, a oko 30-32C tik do reflektora. Jučer sam vidio da mi je domaćica malo skurila list jer je narasla preblizu žarulji... :/ Tak da moraš biti pametan ak nekaj radiš u tako minijaturnom prostoru. Budi realan i samo polako ;)
 
16.11.2007
21
0
0
36
E veoma uskoro slike sutra ili prekosutra nego me interesuje,ovaj posto je biljka bila na velikoj toploti jedan list je pozuteo i odseko sam ga mislim da sam dobro uradio medjutim nesto mi je jako cudno videcete kad stavim slike biljka ima oko 20 cm vec i vrh biljke nekoliko novih listova sto se razvijaju su nekako deformisani kako da objasnim ide normalno po duzini i onda se 50% lista uvije na gore nekako cudno...
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
e majstore....inace...ako je uzdizes iz sjemenke ...i imas deformirane listove u vegu..ovo sta sada kazem ne vrijedi ako ih drzis na 24h svijetla na dan ! ! !

ako pak ne to je moguce zbog sljedećega : kada je period mraka, svjetlost neceg drugog prekida taj mrak . marihuana je inace jako osjetljiva na svjetlost tako da je dosta mala zraka vijetla da prekine dark cycle .

ako ti je sve dobro zapećaćeno...dakle nema sanse da neka svjetlost ude...sobodno ovo ignoriraj :))
 
16.11.2007
21
0
0
36
jeste brate upravu si sad sam se setio neonka od kompjutera plava je pored jedne biljke mislim da se zbog toga deformisali listovi u svakom slucaju sam ih odseko sve i ostavio samo gornje male koji tek trebaju da krenu biljka ima vec oko 28 cm slike uskoro
 
16.11.2007
21
0
0
36
ne znam zasto ali mi je dva puta isti odgovor izasao reci mi kakve ce sad biti posledice po biljku posto sam odsekao 4,5,6 parove listova po visini.zadnje sam ostavio onaj par po jedan list sa leve i desne oni su normalni
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
a dobro ...sad je kasno, ali nisi ih trebao odsjeći ... nisu oni bolesni ni nista slicno , ali nema veze .

pa daj uploadaj te slike vise ... :rasta1:
 

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
a joj kad se sjetim svog boxa tako malih dimenzija i još isfuravanja biljki do kraja cvjetanja. Ajoj problema oko topline, i još nisam imao cool tube pa su se biljke pržile. samo problemi...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.