Domaja iz kraja x4

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

turpija234

Aktivan Član
07.06.2015
227
828
93
35
Juce posle posla svratio u apoteku po neki fungicid za lisnu rdju.. nisam mogao mnogo da ispitujem i trazim,pitao za nesto protiv lisne rdje i ona mi dala neki preparat NijansaWG,cim sam dosao kuci smutio u fajtalicu otisao i natopio ih dobro.. koliko treba puta tretirati i u kom vremenskom razmaku.. citao sam uputstvo,najveca karenca je za vinovu lozu i traje 41dan,za jabuku 21...
 
12.07.2016
81
50
18
34
srbija
Ja pratim prvo kakvo je vrijeme,dal je jaka rosa,kisa ili je ipak sunce.Ako je rosa ili kisa odma posle dok se list presuši nastojim da pospricam,a ako je bilo fino vrijeme ,onda gledam kakva je karenca za rajcicu ili tikivice ,prema njima se orijentisem,bez obzira kakav preparat bio da bio.;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: turpija234

Gaf

07.01.2016
343
225
43
46
Procitaj dali ima uputstvo za povrce, i prema tome se otprilike orijentiraj, jer nasa biljka nema skoro nikakve osobine i potrebe ko jabuka i vinova loza, znaci po povrcu se orijentiraj i nemas kaj fulat.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: turpija234

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
kad ne piše, probaj nazvati apoteku ili guglaj. Grozdje i paradajz mi se cine slicnim, pono vode u plodu, sad ta karenca od 40 dana?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: turpija234

Gaf

07.01.2016
343
225
43
46
Trebalo bi ti pisati, ali sa ovim sta ja tretiram biljke i sto ne pise, pa sam prvo probo svakih 25 dana, pa 20, i na kraju najbolje mi se pokazalo svakih 15 dana, ako kisa padne dva, tri dana poslje nego kaj pospricas onda odi pospricati opet za jedno 4,5 dana.U biti pospricaj ju i prati, ako vidis da se pocinje oporavljat pusti ju jos najmanje 10 dana, ocu ti reci da moras pratit biljku i sve ce ti ona sama reci, slicno ko i sa hranjenjem, najbitnije da ti odes nju sto prije pospricat, a poslje bumo zajedno vidli dali uopste bude i kada trebalo ponovno pospricati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and turpija234

turpija234

Aktivan Član
07.06.2015
227
828
93
35
Sto se tice mog pokusaja kloniranja,slike ce reci sve.
U nedelju sam ih na najprostiji moguci nacin posadio u male saksijice(imaju i slike u proslom apdejtu). Cisto eto da pokusam,a ako uspe,posto su tri klona od muzijaka i jedan od zenke,da oprasim i dobijem nesto semenkica :)
Naravno ako mi klon zenke uspe onda cu je naterati da pohermi i iskoristiti polen za dobijanje fem. semena :)
Omlitavili su se i pali svi klonovi,malo pre pogledam kad ono uspravljeni :D
Imam nadu da ce bar jedan nastaviti svoj rast. Evo i slicica pa kazite sta mislite. Inace gledano sa leva na desno prve tri saksijice su klonovi muzijaka i cetvrta je zenka.
IMG_20160721_201444.jpg

Da napisem kako sam sve to uradio na prost nacin,iz razloga jer nemam vremena a i mogucnosti da ih stavim pod sijalicu i odrzavam vlagu sto vise.
Otisao na sajt,skinuo par klonova ubacio ih u dzep(na duksu onaj na sredini),dosao kuci,naravno pre odlaska na sajt spremio saksijice sa zemljom i noz za skalper.
Krajeve klonova odrezao pod uglom od 45stepeni(kao sto pise u tutorijalu na nasem forumu),par cm od kraja nozicem ogulio povrsinski sloj(kao kada se ljusti sargarepa),stavio u saksijice i zemlju sto vise nabio(radi manjeg protoka vazduha),nakon toga zalio(obilno) sa dozom slavola.
Kada sam to radio dan je bio kisan i tmuran,ovih par dana posle je bilo suncano sto je verovatno i pripomoglo njihovom primanju jer je vlaznost vazduha bila u porastu.
Napominjem da sam ovo cisto experimentalno uradio i uspeh nije zagarantovan,cak sta vise mislim da mi se posrecilo. Poz drustvo :)
 

Gaf

07.01.2016
343
225
43
46
Nemoj se brinut za sunce, klonovima sunce niti nije potrebno ko rastučim biljkama, još pogotovo ako su dugo tokom dana na ovom jakom suncu, to im nikako ne odgovara, bitnija im je vlaga nego sunce, zato klonovi najbolje uspjevaju u ambijentu di ti možeš regulirat vlagu i svjetlost.A možda i od ovog tvog nešto uspije, samo šteta kaj je od tih svih baš curka požutjela.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: turpija234

turpija234

Aktivan Član
07.06.2015
227
828
93
35
Mozda i bude nesto. Ako ne-jedno znanje vise :)
Pa skinucu jos kojeg sa zenke pa pokusati,ima donjih slabije razvijenih hedova. A muske klonove sam uzeo eto jer mi bilo zao baciti sve :D a mogu i da posluze za menke :)
Kakav kivi bato? Ako mislis na lisce okolo saksijica to je vinova loza :D

Mozda i bude nesto. Ako ne-jedno znanje vise :)
Pa skinucu jos kojeg sa zenke pa pokusati,ima donjih slabije razvijenih hedova. A muske klonove sam uzeo eto jer mi bilo zao baciti sve :D a mogu i da posluze za menke :)
Kakav kivi bato? Ako mislis na lisce okolo saksijica to je vinova loza :D
@Gaf neka ih ovako,izlozeni su celodnevnom suncu pa sta bude. :)
 
Poslednja izmena od urednika:

turpija234

Aktivan Član
07.06.2015
227
828
93
35
Evo nedeljnog apdejta. Malo pre bio do sajta. Situacija koliko toliko dobra,mada ova veca biljana sto ima problem sa lisnom rdjom je i dalje u problemu sa njom,ne mogu da zakljucim da li je tretiranje preparatom pomoglo,ovih dana cu jos jednom da je isprskam pa cemo videti. Kada sam dosao bilo je zutih listova dosta,sto dole sto gore,mada mislim da je to sve zbog bolesti a ne gladi. Evo i slika,slikano je posle skidanja skroz zutih listova(oni koji na dodir otpadaju).
IMG_20160724_195343.jpg
IMG_20160724_195411.jpg
Dajte neki kom. Mozda i nije lisna rdja,ja stvarno ne znam. Svakako cu je prskati jos. Pokazivanja pola jos nema,video sam na par mesta gde se racvaju grane belu dlacicu koja je pocela da zuti tj. braoni ali nisam siguran da li je stipula ili pistil.
Sto se tice ove druge ona izgleda odlicno,pistili izbijaju na sve strane,i ima ih na svakom hedu. Jel to znaci da je pocelo cvetanje?
IMG_20160724_195439.jpg
IMG_20160724_195457.jpg

Evo je i grupna
IMG_20160724_195518.jpg
A da umalo da zaboravim,zalivene su svaka sa po 5l,punom dozom slavola i duplom dozom zelene plantele :D
Sto se tice experimenta sa klonovima,cini mi se da su svi uspeli sem ovog treceg(sa leva na desno gledano). Jutros oko 7 kada sam ih pogledao bili su svi listovi lepo ispravljeni i na ovom prvom najvecem nakostreseni :D. Vec malo pre kada sam hteo da ih slikam vidim da su se oklembesili,racunam da su saksijice male i izlozene celodnevnom suncu koje przi pa se zemlja brzo isusi. Pre slikanja zalivene sa dozom slavola.
IMG_20160724_195537.jpg
Ovaj poslednji(zenka) izgleda crpi hranu iz listova i zuti,a dva manja lista sprat nize su okej.
Dajte komentare kritike i sve sto je za ljude :D poz drustvo
 

Gaf

07.01.2016
343
225
43
46
Prijatelju u pravu si, curica ti crpi snagu iz svojih listova i 99% ce da se ocusi, ali nema veze ber si probo, a mozda sam i u krivu, mada sumnjam, a mozda koji muskic uspije pa bude menki, pozdrav i pratimo dalje, a da ne zaboravim zbunic ti je za 5, a ova rđa ako je budes i sam vidio, pozdrav.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: turpija234

amrildooo

Đed
Poznanik Foruma
29.12.2013
388
1.691
143
79
Sumarak
Pocela da cvjeta i lijepo izgleda, a kakav ti je to ker? Izgleda misicavo nesto hehe :)

Bas je steta za tu hrdjavu, bas velika biljka, nadat je se da ce se izvuci :razvaljen::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: turpija234

turpija234

Aktivan Član
07.06.2015
227
828
93
35
Hvala drugariii puno..
@Gaf batice,bile uspravno juce ujutru sve osim pretposlednje.. jutros nisam stigao da pogledam zurio na posao..
Ma nek uspe jedan muskic,nek budu regular menke ko ga ebe,necu da budem alav.
@amrildooo kuca je zenka nemackog ovcara(vucijak),inace moj stalni pratilac do sajta i cuvar :)
Steta,valjda nece propasti,nadu mi daje sto gore kako rastu vrhovi i kako formira listove nove nemaju problem i imaju lepu zelenu boju. Bice valjda dobro.
Sto se ove manje tice jel vreme za crvenu plantelu?