Domaja iz potkrovlja, pogonjena 400HPS & mnogo ljubavi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
mozes ti hedove koji nisu zreli ostaviti ako hoces da ti svi isti budu .. al ja bi pre odradio tako da bi odvoio u posebne tegle te hedove sa tamnim trihomima pa ove sa sa bljedjim u drugu teglu tako dobijes dve vrste visine sa jedne biljke pa cak i tri :) ako me razumes?

a naravno da netreba becati nista ni ja to ne radim obicno pravim has al zna se iskoristiti i za neke druge stvri... kolac . mleko . caj .. samo dobro isperi sada i bice sve ok .. jos bi ubacio ovich zadnjich sedam dana malo saharida npr. med..
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
Riblji specijalitet je napisao(la):
Stigao je mikroskop kojeg sam proklinjao neki dan. Iako sirov izgledom, kao da je sastavljen iz kinder jajeta, stvar funkcionira. A vidi se iz aviona da ga je kinez složio.
haha ne vjerujem.. jel to sa dealextreme-a? jerbo i meni bas jutros pred vratima osvanuo jedan, sa 10 rez baterija za cijelih 8$...
jos sam odmah uocio kako mi te baterijice pasu u haminu vremensku stanicu koja stoji prazna vec godinama....
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Riblji nemoj još cepat, ostavi ih da se debljaju... Kad promijene smell, kad se svi calyxi zdebljaju i postanu masni onda je vrijeme. Meni ovo izgleda da treba još dosta, bar dva tjedna IMO.
peace
boz :sun2:
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.087
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
ljepo je to riblji a mislim da bi trebale jos malo vremena da budu vece i masnije u svakom slucaju iscekujem harvest i evo ti jedan Rep+ ...
 

Riblji specijalitet

Aktivan Član
16.11.2010
143
39
28
42
bob_sale je napisao(la):
jel moze malo detaljnije o oviome ?

Hvala

evo pitao je kolega a i mene zanima, saharidi->cvijet... u čemu je kvaka. Inače danas sam pri zalijevanju na cca 8 litara otopio oko 4 male žlice meda. Već sam nešto načuo o medu ali neznam detalje, zanimljivo search mi nije ništa izbacio????
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Ne zalijeva se s medom, nego s melasom. Melasa poboljšava okus i daje slatkoću vrhovima. Trošiti med na zalijevanje vutre.. Svašta...
boz :sun2:
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
Riblji specijalitet je napisao(la):
He he, med pa sad melas, ajde neko konstruktivno objašnjenje ili link.

mozda je to trebalo pitat prije meda u bilkjkama?
iako nevjerujem da ce im stetit al ajde...
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Evo našao sam ovo na jednom forumu...

"Why Molasses?

The reason nutrient manufacturer’s have “discovered” molasses is the simple fact that it’s a great source of carbohydrates to stimulate the growth of beneficial microorganisms. “Carbohydrate” is really just a fancy word for sugar, and molasses is the best sugar for horticultural use. Folks who have read some of our prior essays know that we are big fans of promoting and nourishing soil life, and that we attribute a good portion of our growing success to the attention we pay to building a thriving “micro-herd” to work in concert with plant roots to digest and assimilate nutrients. We really do buy into the old organic gardening adage - “Feed the soil not the plant.”

Molasses is a good, quick source of energy for the various forms of microbes and soil life in a compost pile or good living soil. As we said earlier, molasses is a carbon source that feeds the beneficial microbes that create greater natural soil fertility. But, if giving a sugar boost was the only goal, there would be lot’s of alternatives. We could even go with the old Milly Blunt story of using Coke on plants as a child, after all Coke would be a great source of sugar to feed microbes and it also contains phosphoric acid to provide phosphorus for strengthening roots and encouraging blooming. In our eyes though, the primary thing that makes molasses the best sugar for agricultural use is it’s trace minerals.

In addition to sugars, molasses contains significant amounts of potash, sulfur, and a variety of micronutrients. Because molasses is derived from plants, and because the manufacturing processes that create it remove mostly sugars, the majority of the mineral nutrients that were contained in the original sugar cane or sugar beet are still present in molasses. This is a critical factor because a balanced supply of mineral nutrients is essential for those “beneficial beasties” to survive and thrive. That’s one of the secrets we’ve discovered to really successful organic gardening, the micronutrients found in organic amendments like molasses, kelp, and alfalfa were all derived from other plant sources and are quickly and easily available to our soil and plants. This is especially important for the soil “micro-herd” of critters who depend on tiny amounts of those trace minerals as catalysts to make the enzymes that create biochemical transformations. That last sentence was our fancy way of saying - it’s actually the critters in “live soil” that break down organic fertilizers and “feed” it to our plants.

One final benefit molasses can provide to your garden is it’s ability to work as a chelating agent. That’s a scientific way of saying that molasses is one of those “magical” substances that can convert some chemical nutrients into a form that’s easily available for critters and plants. Chelated minerals can be absorbed directly and remain available and stable in the soil. Rather than spend a lot of time and effort explaining the relationships between chelates and micronutrients, we are going to quote one of our favorite sources for explaining soil for scientific laymen. "

peace
boz :sun2:


P.S. Za kompletan tekst link - klikni ovdje
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Bozga, svaka cast, jos da skontam gde da nadjem melasu ;)
Ali vidim da moze i klasicna kokakola
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
U mercatoru...nemoj pitati nego bolje sam potrazi...ljudi obicno rade svoj posao kao i ja...boli me kita... XD
 

Riblji specijalitet

Aktivan Član
16.11.2010
143
39
28
42
Još ih nisam capnuo. Sutra jedan dio, par njih će se sunčati još koji dan, jebiga nisu sve u isto tempirane.
iznhw8.jpg

28v7o8g.jpg


Par njih i nema baš neke vrhove, tj onaj glavni je nekako prelisnat, a to lišće nekako plastično zeleno izgleda.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Fukmondo

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Moguče da imaš malo svjetla na toliko bilja pa se ne debljaju baš, moguče je zapravo svašta ali nema veze, teraj još malo:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Riblji specijalitet

Riblji specijalitet

Aktivan Član
16.11.2010
143
39
28
42
Jedan dio sam okačio naopako i počupao veće lišće
vdis21.jpg


Što veli greenpower, malo svjetla na toliki prostor, možda genetika i neke moje greške od vrhova nisu napravile debele svinje.
Na cvjetanju su bile oko 75 dana. Slika baš ne dočarava ali vidi se da rezultat nije ludilo, vidjećemo još kako izgleda nakon malo detaljnijeg čupkanja lišća.

Drugi dio, koji još nije spreman se sunča do daljnjega
209hap2.jpg


Od njih većina izgleda bolje od ovih trenutno počupanih, jedna od njih je fino debela, baš za naslovnicu.

Ipak kako več nekih mjesec dana uživam u plodovima svog truda znam da nije bio uzaludan i da kvaliteta ide uzlaznom putanjom što je bilje starije.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

herb-o-logist

Aktivan Član
05.04.2011
177
25
0
33
Fino si ti to odradio. A šta ćeš, ne mogu uvijek rezultati bit izvanredni. Svejedno odličan grow. Kako si sam rekao, trud ti nije bio uzaludan.
:thumb::respect:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.