Domaja-MH 400W - 650W HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
p0z
Evo mene opet,sada malo experimentisem sa domajama.Posto ne mogu da narucim menkice cim mi je morao sam ovako,a nema sta da se radi pa bar da se praksam jos...
Sto se tice boxa ostao sam na istom 70x70x160 samo sto sada vege radim pod MH400
a za cvetanje idem na kombinaciju 400W+250W HPS
Stavio sam pre nedelju ipo dana na klijanje 7 semenkica od toga mi je 5 proklijalo i za sada fino napreduju,posadjene pre nedelju dana!
Zemlja mix glistenjaka(u proslom growu se fino pokazao samo sto sam imao i neku tera magmu za ukrasno cvece :D )stiropor i malo peska sa kamencicima za bolju drenazu.
Saksije cini mi se da su 0.8L kroz nekih 2 nedelje idu u saksije od 12L u kojima ce ostati do kraja.
Djubrivo vege GroGren 20/20/20 za sada ne koristim cekam da prodje jos par nedelja,a za fazu cvetanja Hesi Bloom.
Trenutno noc za njih ne postoji 24h ih przi MH gledacu da postepeno smanjujem rezim svetla,sa 24h na 20/4h pa 18/6 i na kraju naravno 12/12.
Temperatura u boxu ne prelazi 26c s tim sto su one udaljene 50cm od lampe,za vlaznost vazduha i ne znam jer nemam merac :(...gledacu i to da kupim u skorije vreme!
Napokon sam kupio PH- i sada mogu bez razmisljanja da spustam PH vode,ranije sam radio sa limunom,sircetom i bas mi se nije dopadao taj nacin spustanja :icon_lol:
Sve u svemu nadam se da ce me bar 2-3 obradovati sexy izgledom :rofl:
trenutno stanje u boxu,slikano telefonom jer mi je aparat van funkcije
Pre 5 dana

Danas
semenka od ove biljcice je iz propale biljke od mog prvog growa,uzeo sam da bacim tu raspalu hedovinu i malo bolje pogledao i nasao semenke sto znaci da je bila hermic,ne znam dali je dobro sto sam to posadio ali me bas zanima dali ce ispasti isto kao i prva mada se nadam boljem razvoju budova...ona je stara 16.dana
a evo ih i sve skupa

To bi bilo to od mene za sada mozda sam neke informacije izostavio,dopunicu kroz neko vreme!
jos jednom p0z
 
  • Sviđa mi se
Reactions: He-Man

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Opla opla

samo ću ti reći da će te te domaje jamačno više obradovati od "genetike" brijem

ROKAAAJ

vidimo se na sticky fingers :)
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Odlično :thumb: i držim fige da ti prođe bez problema :respect:

Ovo moram pratiti pošto će mi box biti skoro iste veličine s 400hps. :sun2:
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Hvala svima na podrsci nadam se i ja da ce sve biti ok bez nekih vecih problema =)
Nego imam pitanje,dali da odma ubacim Co2 i dali im je u ovom periodu potreban?
Na nekom dnevniku videh neciji komentar da biljci Co2 treba samo kad cveta,dok na stranim guidowima pise da je potreban od starta listanja i da potpomaze da biljka raste brze i bolje i da joj manje smetaju visoke temperature!
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
CaNnabisCole je napisao(la):
videh neciji komentar da biljci Co2 treba samo kad cveta
To je čista glupost.
Inače svaka ti čast, da Bog da imamo više kao što Tarki kaže ''New wave'' growera kao ti!
Bravo na svjetlo, fino si se naoružao hps-icama:icon_lol:
Ma sve u svemu :respect:
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Update:
Biljcice odlicno napreduju,kako koja,tri rastu veoma zadovoljavajuce dve su mutanti ili sta su vec ne znam i jedna je prazna ona ce biti bacena!
evo ih sve skupa-

Ova je najstarija-

Evo i ostalih 4-
ova je bas slogirana :D

Dane necu ni pamtiti mislim da to nije sada trenutno bitno,tek kad krene cvetanje odbrojavacu dane ali mislim da nema potrebe po danima da gledam ista jer ipak sorta je skroz nepoznata,ne znam ni kad ni koliko ce joj trebati za cvetanje i dali ce uopste i biti zenki :S
p0z
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
ova najveca lijepo izgleda.

al sta ti je to po listovima? ono pri vrhu/ svjetliji dio kao da se susi...
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Koji oni donji listovi?Ako mislis na njih verovatno su se malo sprzili od MH udaljena je 50-tak cm od biljcica(kad dodas da je van boxa 10C i manje a unutar 25-26) i radi 24 , ili je nedostatak necega,mozda sam malo i prezalio,nije neki veliki stres da je zaustavi sa rastom.Po meni ne napreduje lose nema ni 20 dana,a sada ti listovi i to ne uzbudjujem se toliko,euforia je bila jako rahiticna sa spustenim listovima i pegavim listovima pa na kraju nije ispala lose :)
A ti sta mislis dali je to pocetak za neki buduci problem!?
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
mali upadate...tajmer mi je napravio problem,prebacio sam na 20/4 h pre 3 dana i pospricao malo ovu najvecu vodom ali u toku 2 sata mraka svetlo se upalilo tajmer je stao sa radom :( i naravno MH je odma sprzila listove na kojima su bile kapljice :(
Oporavlja se lagano i raste kao da se nije nista dogodilo,presadjena je kao i ostale tri jedna je jos uvek u maloj saksiji!!
imam neke danasnje slike ali loseg su kvaliteta,trenutno nema druge =)




p0z =)
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Zanima me zasto ti i jos ima clanova po forumu "kamufliraju" ostatak slike, tj. zasto samo ostavis biljku na slici a sve ostalo u paintu ofarbas?:sick: neka nepotrebna paranoja ???
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Nisi mene pita ali zašto ne,doza paranoje je nekom dobrodošla,zapravo preporučljiva je svakom radi nekog osobnog vida sigurnosti,pa ne sadi se peršin:rofl:
I tebe svašta bode u oči a tebe krpaju još gore paranoje nekad :))
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
hehe dobro ti je pitanje...manje vise paranoja,nego dali u dnevniku trebas da postavis sliku biljke ili okoline koja okruzuje biljku.
Eto neki jednostavan odgovor sto se tice farbanja nepotrebnog dela slike :)
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Haha inace nevolim oftoPIČKA-rit ali samo da kazem...hehe...ma neznam meni sama slika travulje i nije neka slika ako nevidim okolinu...ne zanima mene sad kakav ti je namjestaj po kuci i tako to nego samo da vidim okruzenje u kojem se biljka nalazi, ono, malo box, bijela tehnika i tako to ;D;D;D... a i sumnjam da ce ti "NEKO" po opremi u boxu zakljuciti di se nalazis ;D... paranoja je dobrodosla u nekoj dozi normale, ja sam ultrasuper paranoican a to znajbolje zna kolega green haahhaah
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
hehe oces trosed da slikam i ves masinu :p (salim se)
Aparat je previse los jedva i biljke da uhvati a kamoli ono naokolo ,slikam kad dodjem do aparata :)
paranoja kao sto ti kazes dobra je u dozi normale,mada tesko je odrzati tu dozu :D sve zavisi od situacije
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Stanje redovno malo sprzeno jos od onda.....samo ne znam dali da krenem sa djubrenjem,djubrivo 20/20/20 i nije tecno neg u sitnim kristalima.
Evo malo kvalitetnijih slika
ova bas raste nenormalno,ne znam sta joj je
Ove su mladje

Tropiko trazio si da vidis okolinu evo nije neka ali odradjuje posao koji je potreban :)



p0z
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
E hvala cole, jbg kad imam fetiš na izgled grow boxa, ono estetika i jednostavnost, to me PALI:icon_lol: hahahahaha...nego ove 3 stra su zajedno koji im je dan???
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Tu su negde nemaju ni 20 dana...Osmog novembra su iznikle iz zemlje sa onim pocetnim listicima,a ona veca ima 28 dana tacno!
Box mi je nekim delom raspad trebao bi malo da ga skockam da sklonim ove kablove ispod folije i nju da prilepim iznutra da da bude ravnija bela podloga...ali iskreno mrzi me bas :D i ne praktikujem da mrdam saksije sa mesta osim kada zalivam!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.