Domaja outdoor 2012

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.02.2012
4
0
0
31
Pozdrav svima :)
E ovako,Sto se tice mene i mog iskustva u growu, ne mogu bas da se pohvalim, iza sebe imam jedan uspesan outdoor 2010. Mnogo toga sam procitao i naucio na ovom brutalnom forumu ali naravno uvek ce mi trebati vasa pomoc:)

Za ovu sezonu sam se odlucio da zasadim 9-10 biljaka na sajt koji jos nije spreman ali trenutno radim na tome.
Semena su iz jako dobre vutre od lokalnog dilera. Za metodu klijanja sam izabrao mokru maramicu(krpu). Do danas mi je niklo oko 10 semenica koje sam prebacio u plasticne case sa humusom klicom prema gore na dubinu od odprilike 1 cm.
Planirao sam da ih presadim na sajt kad biljke narastu nekih 10-15 cm(Uslovi za presadjivanje su mi omoguceni). Znam da je jos malo rano za outdoor ali dok ih ne presadim na sajt, bice kod mene u dvoristu na direktnom suncu(kad ga ima naravno) a nocu ce se grejati samnom na sobnoj temperaturi u mrkom mraku. Toliko od mene za sada,slike neke uskoro.
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
kazes brutalan forumu:icon_lol:eek:vako neznam di stojis al ako ih vec drzis u dvoru hm neznam koliko je to pametno...ko prvo klica ide prema dole,ko drugo i nije bas rano za outdoour zavisi okakle si i trece zar ti nije pametnije na sajtu direkt ubost sjeme da ne teglis 10-15 biljki pamet u glavi pici...
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Pozdrav

Mislim da je vani još hladno čak i po danu, barem stavi flašu preko njih kao plastenik :)
 
06.02.2012
4
0
0
31
Sto se tice drzanja u kuci, ne bih to radio da nisam u mogucnosti.
Za klicu sam negde procitao da ide dole a negde da ide gore, iz svog nekog malog iskustva ja mislim da nece biti problema ako je okrenuta prema gore,rado bi to promenio al sad je kasno jbg. A sto se tice prevoza biljaka na sajt, kao sto sam vec naveo, uslovi su mi omoguceni.

Matia hvala na savetu, poslusat cu te :)
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Ma izac ce ona iz zemlje kako god da ti nju okreneš, ma ne okreće ju božja ruka u divljoj prirodi kad se oprašuje.....Samo će brže izać ako klicu dolje staviš.... hehe
 

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Lijep pozdrav,
da se nadovezem u vezi klice, prije sam citao negdje da je netko tvrdio da kada se klica stavi prema gore, ona se sama uvija prema dole sto odmah cini biljku "jacom" ...

sretno !
 
10.01.2012
10
0
0
35
KLICA NA DOLJE!!!!! iz klice (onog bijelog šta iziđe iz sjemena) se formira korijen biljke, iz ljuske nastaju listovi kad dođe vrijeme za to (ima objašnjeno na forumu) al kako god da okreneš priroda če uradit svoje tak da nemreš fulat... LP