Domaja outdoor 2019 FIRST GROW

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.03.2019
52
41
18
54
Pozdrav vutro org

Prvi put sadim, informisao sam se po forumu mesec dva i za to vreme pokusavao sam u vise navrata da proklijem menke domaje u maramici al je uvek failovalo...

Pa 18.04. stavio pet semenki iz paketa na klijanje. Isto vlazna maramica, ali ovog puta sam nakvasio vodom u koju sam dodao par kapi hidrogen peroksida 3%. To sam stavio u plasticnu kutiju za sendvic sa odignutim zatvaracem i sve to na bojler.

Sutradan 19.04. proverio i obradovao se kad sam ugledao tap root kod jedne menke. Odrzavao sam vlagu maramice i gledao da nije prevruca.

20.04. jos uvek je samo jedna bila proklijala pa sam je izvadio i stavio u plasticnu casu sa mixom 50-50 florafin i raskopane zemlhe iz baste u kojoj nije bilo nametnika i korova (naocigled).

22.04 primila se beba! Ostale jos u maramici ne pokazuju znake zivota.. al nek stoje jos

Lepo to zvuci al vec vidim da ovoj maloj predstoji neizvesna borba za zivot - uskoro sam na putu i nema me 10ak dana tako da planiram da je dam drugu na cuvanje ili da ostavim neko niskobudzetno svetlo da gori za to vreme. Vlaga nece bit problem jer florafin dovoljno jednom zaliti i ne susi se 3 nedelje boga mu njegova

Kritike i predloge slobodno pisite i svima srecan grow

20190422_193320.jpg
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Batali to sa drugom. Jezik za zube i miran si.
Stavi je u veću saksiju i ostavi na terasi ili ispod neke cfl sijalice pa kad se vratiš joj se posveti.
Sklopi neki mali box, to ti je jeftino sa cfl i stavi je na 12/12 da vidiš kog je pola jer je seme iz paketa tj regular.
 
15.03.2019
52
41
18
54
Pozz

Vratio sam se juce s puta i mala je prezivela nekako :watch::crazyd:
20190504_220712.jpg
Ostavio sam je na terasi a kako nije bilo mnogo sunca ovih dana izgleda da se malo izduzila. Mislim da je presadim u vecu saksiju i da je zakopan do listova i preko nje flasu kao neki greenhouse pa pravac sajt.
Sta vi mislite o tome vutro?
 
Poslednja izmena od urednika:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
50-50 florafin i raskopane zemlhe iz baste u kojoj nije bilo nametnika i korova (naocigled).
sretan grow.Prvi put cujem za tu zemlju florafin ako je to zemlja,kazi mi posto si je danas presadio jel u istu zemlju si je stavio ili si uzeo neku proverenu zemlju tipa florabela,pot-h,compo sane ili tako nesto.Ima tema na forumu koje su zemlje ok za nas hobi a koje lose.Pa malo prosnjuvaj procitaj sta i kako_Ostalo sam ti sve rekao u mentorskom da se ne ponavaljamo,svako dobro ti zelim da bude bericitno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Crowley666
15.03.2019
52
41
18
54
Update #1
Travcica dobila novo skloniste dok ne ojaca, Bog joj sunca dao:sun2:
Takodje presadjena u veci pot nzm sad koja zapremina, reko bih 10-15l. Zemlja florafin.
2 lampe led e27 2700k jedna a druga 4000k ma sta to znacilo... Al bitno da moze

Slike:
20190505_142017.jpg 20190505_222549.jpg 20190505_222603.jpg


sretan grow.Prvi put cujem za tu zemlju florafin ako je to zemlja,kazi mi posto si je danas presadio jel u istu zemlju si je stavio ili si uzeo neku proverenu zemlju tipa florabela,pot-h,compo sane ili tako nesto.Ima tema na forumu koje su zemlje ok za nas hobi a koje lose.Pa malo prosnjuvaj procitaj sta i kakstalo sam ti sve rekao u mentorskom da se ne ponavaljamo,svako dobro ti zelim da bude bericitno.

Hvala druze, tu florafin zemlju kude po forumu malo, al mi je jedan clan rekao da je bez nekih problema s njom izgurao out grow, pa cu i ja da probam. Mislim da je kod nje problem nedovoljna prozracnost pa nije bas za indoor ali u out se vrv brze susi. Mada je sigurno dobro pomesati perlit s njom al ja ga nisam nasao tako da idem bez njega. U okolnim apotekama svi imaju samo to kao jedini supstrat i kazu mi da se koristi za rasad paradajza i tako toga. Pa ako moze paradajz moze i ovo nase nekako :)

Pozz do sledeceg updejta:kafa:
 
15.03.2019
52
41
18
54
Update #2
19. dan zivota
20190511_124725.jpg 20190511_124817.jpg
Izgleda mala za biljku toliko staru ali je prezivela stresove, sta da se radi. Bitno je da se oporavlja polako i raste, ja sam zadovoljan.

Supstrat je bio suv kao sto se vidi na slici i tvrd na dodir pa sam zalio sa 1l vode. Sledece zalivanje za 4-5 dana kad se dobro osusi zemlja.

Rasveta je svo ovo vreme radila 24-0 i ostace tako do ponedeljka kada cu prebaciti na 12-12 da se vidi pol (iskreno se nadam da je zenka :))

Takodje sutra cu potraziti neki root preparat ukorenjivac ako nadjem tako da bi joj to super doslo da se jos dodatno stabilizuje.

P.S. pomirisao sam je izbliza i osetio sam slab ali ostar karakteristican miris, oduvek me to nekako asociralo na znoj ne znam dal me razumete :D

Do sledeceg updejta :vutra:
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Florafin sam koristio jednom i nikad vise. To ne valja ni za outa! Pogotovo nezz jel gora za mlade ili starije biljke, zajiješ jednom i imas blato pola mjeseca,
Ubuduće da znas i ti i ostali koji ovo čitaju, zaobilazi florafin u sirokom luku,a ako pogledas na ph te zemlhe čini mi se da je 5 ili 5.5, ako se ne varam..
Sretno
 
Poslednja izmena od urednika:

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Istina na deklaraciji piše da ima i zeolita i verma ali to je zemlja kada ju zalijes, izgleda po 10 dana kao fundaća od kave, radije u zemlju iz bašte ili već korištenu neku od preporucenih i provjerenih nego ovo smeće..duplo bolje u najmanju ruku, stojim iza svake rjeci..nek izbuši pot ko da rafalom opališ, Reci mu nek je ne zaljeva nikako nego da stavi vodu u podložak jer se ta zemlja praktički ne suši. Smrt za mlade biljke!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Crowley666

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
zaljeva nikako nego da stavi vodu u podložak jer se ta zemlja praktički ne suši. Smrt za mlade biljke!
Jes rece meni covek to znas,al ja kao ma gde je moguce to,eto sam cita nema sta da mu govorim sve mu je napisano.Svi mi ucimo svakodnevno i zato su tu razna misljena i diskusije da bi nesto naucili i presli na drugi level,ja sam bar naucio da ucim iz tudjih gresaka bar kad je growanje u pitanje.
 
18.01.2007
23
7
3
37
Baci tu zemlju još dok nije prekasno. Meni u toj zemlji propao sav paradajz , puno mladih flanaca, jedino ako ih netko nije otrovao. Bile su unutra, kad sam ih stavio van mlade biljčice su se za par dana osušile. Može biti par varijanti, otrov, bolest ili zemlja. Ta zemlja smrdi, ko mulj je i rađe ljudi nekupujte tu zemljju. Napraviš si više štete nego koristi. Substratova zemlja, comapasana, to su provjerene , ove nove su home garden , agro itd. Pusti ove jeftine zemlje, to je čisti baksuz. Isto tako neki ljudi su prokleti.
 
15.03.2019
52
41
18
54
Ta zemlja smrdi, ko mulj je i rađe ljudi nekupujte tu zemljju. Napraviš si više štete nego koristi. Substratova zemlja, comapasana, to su provjerene , ove nove su home garden , agro itd.
Ma slusajte ljudi, ne zamerite mi ja stvarno ne bih da se pravim pametan ovde i vi svi imate mnogo vise iskustva od mene u ovome, samo kazem da nije uvek ista zemlja u razlicitim serijama proizvodnje. Ova moja ne smrdi ako si bukvalno mislio zapravo uopste se ne oseca ikakav miris.
Ne zalim pare nego stvarno u mom gradu i okolini prodaje se svugde samo ova zemlja tako da nekome mora da sljaka kad je svi koriste ovde.
Pitam ljude u apotekama ima li compo sane, florabelle, terramagme, pot h pa redom sve ostaoe koje vole ljudi na forumu, a ovi kazu ne nemamo to. Jbg ja bih najradje uzeo neku proverenu trazio sam i balkoniu al ni toga nema na zalost.
Nisam jos sadio paradajz ali sam posadio pasulj u florafin i lepo raste ako to nesto znaci.
Ako ne nadjem bas nista bolje od ove uklete zemlje zavrsicu tako sto cu nocu da raskopovam zemlju po gradskom cvecu:rofl:. Salim se necu terati kontru nego cu sto pre uzeti onu italijansku jer perspektivnije zemlje nema u blizini.

Jos jednom da se izvinjavam nemojte me gledati kao tvrdoglavog. Ali hvala vam svima na savetima i upozorenju. Iskreno cu se potruditi da bude nesto od ovog growa.
 
15.03.2019
52
41
18
54
Update #3
26. dan zivota

Samo mali update, u nedelju 12.05 u 19:00h stavljena je na rezim 12/12. Zadnji put zalivena pre nedelju dana, ali joj je 1l bio previse a i zemlja nema neku dobru drenazu tako da sam smanjio zalivanje.
Za sledece zalivanje cemo joj mentor i ja dati neki root, sta nadjem vec mozda i slavol i neke amino kiseline za oplemenjavanje tla...

Slike:
20190518_113300.jpg 20190518_113317.jpg 20190518_113331.jpg 20190518_113348.jpg 20190518_113349.jpg 20190518_113449.jpg

Pozz