domaja-prvi put-cfl-kuhinjski element

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
samo lagano s tom bebicom i sve ce biti ok,ako mozes nabavi h2o2-vodikov peroksid(hidrogen)nije skup i ubacuj ga u vodu da korijen dobije zraka,sretno
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
hvala na podsjetniku za h2o2.razmišljao sam o tome ali glava puna informacija.sve naštrebano u zadnjih nepunih mjesec dana pa zaboravio.sutra se kupuj.znate valjda i sami kako je prvi put:sve bi htio odjednom da joj daš pa onda se dosta i zaboravi.a možda su godine
spliff.gif
napravile svoje.al zato sam tu da se pomogne kolko može,sve zbog tolko nam drage ljepotice.
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
nemoj stavljati h2o2 kad ih budes djubrio,to zapamti i nemoj ih djubriti neko vrijeme to ti netreba prvih 25 dana ima ona sve potrebno u zemlji,samo joj obezbijedi vodu i sto optimalnije uvjete i pusti je nek se razvija lagano,nemoj se uzrujavati i panicariti kako ne raste u 3 dana-narasla samo malo i kontas mozda joj nesto treba pa kontas voda pa navalis na vodu ona se pocne shebavati ti i dalje kontas sta joj je pa joj das djubrivo i napravis jos goru situaciju i ode sve u ........?ovo ti govorim zbog toga sto znam kakav je pocetak svi smo ga prosli a ti si tek poceo i u glavi ti vlada konfuzija i od cijele zbrke ni ti neznas sta joj sve treba da pruzis a volio bi da joj pruzis sve,znaci dok su tako male tem27,vlaga60.odma pocni da razmisljas na ph jer ce ti posle praviti problem nabavi lakmus papir ili ph mjerac i odma pocni da mjeris ph.obezbijedi im protok zraka i ostavi bilje da uzivaju...netreba njima puno dok su tako male-....a ti samo uci citaj i budi strpliv...to je najvaznije
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
hvala mjesečaru.lakmus nabavljen.voda koju koristim ph 7.zemlja na vreči piše 5.5-6.5 izmjereno 5.9.zemlja komposana za palme,negdje pročitao jako dobra.za cvjetanje imam komposanu za cvijeće kad presadim.gnojiti neću i kad presadim još min.2tj.za sad sve ok.temp 25-28.ventilacija ok.jedino me j... šta je izašla samo jedna pa ćemo vidjeti.ako bude jajan imam ih ja još.pa ću se lagano praksati.a šta se tiče fem sjemenki iz shopova sad sam malo u stisci pa ne mogu ali bude i to.
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Odlicno,ja sam mislio da to i nije nesto ali kreativan si :D lepo si sklopio to pod konac :D dopada mi se....bice nesto bice samo mogao bi stvarno da dodas jos neku lampu :)
Mada napravices ti drugi box koliko se meni cini :D samo polako ovo je odlicno za pocetak :) sto kazes praksanje,taman da vidis kako i sta koliko cega.
Dobro je femi seme jer znas od samog pocetka na cemu si...inace slicno ti je sve to ne bas u potpunosti ali sve ti je to Marijuana :)
p0z
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
spusti ph vode jos malo mozes to s limunom il octom nek bude ispod 7,a sad se praksaj ima vremena za sjeme prvo nauci,bezvz je da odma uzimas fem.sjeme platis ga lijepo i sve propadne a ti neznas sta treba da radis,samo lagano a mi cemo ti pomoci koliko mozemo...pozz
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
šta se tiče još jedne cfl-ice probat ćemo je nekako ugurati ali za cvjetanje,znači 827 23W.to će iih onda biti 6 tj. oko 9000 lu na niti desetinu m3.koji omjer predlažete 827-ica i 865-ica,pošto sam čitao da je dobro imati oba spektra.ja razmišljao 4x827-ice i 2x865-ice?! ph spuštam danas sa limunom na 6,ok?
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
peroksid nabavljen 3%.pitanje:koliko ga se stavlja i kako određujete koliko?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
U apoteku po špricu,5ml je 1/4€ iliti kunu-dvi.
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
hvala, a da mogao sam se i sam sjetiti ljekarne(kreten).uglavnom zalijano sa dodatkom peroksida.jedino me muči to da na posudu od niti jedne litre stavim 2dcl vode i ono već pušta u tanjurić tj.pun je vode.dal je to normalno ili je rahla zemlja toliko pa odma propušta?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pa to za količinu...2dcl je otprilike dosta za 1l zemlje,onako grubo rečeno,neznam šta je tu čudno.Mislim da i ide vode otprilike 1/4 -1/5 na volumen zemlje,tako je bar meni.Bolje da ti procuri.
Ali zalivaj pomalo,nekad treba da zemlja povuče,nemoj sasuti sve pa da ti se slije niz stijenke saksije doli do rupa,prati da ti zemlja upija.
Glupo je pričati o ovom :)
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
ehrm ehrm vidi se da kolega Green zna sa iglama :D

e i kad smo vec kod toga! IGLE SU U HRVATSKOJ BADAVA!

kao da se pomogne tezim ovisnicima da se ne iglaju vise puta istom iglom :D

Zivela Hrvatska! krv te jebo sta smo darezljivi!
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
vodu špricam tako da nema frke oko nabijanja zemlje i naglog sljevanja.ok samo nisam bio siguran da je to dosta vode,hvala za potvrdu.a sad lagani apdejt i možebitni problemčić jer mi se baš ne čini da bi ovako savinuti listovi trebali izgledati.uglavnom jučer sam zalio sa peroksidom 3ml na 1l.lepota je stara 7 dana od kad je izašla iz zamlje.molim vas vaša procjena dali je to ok da bude tako savinuta i velika za tjedan dana?!
http://img23.imageshack.us/img23/7637/pc180048.jpg
http://img32.imageshack.us/img32/7522/pc180047.jpg
http://img163.imageshack.us/img163/8496/pc180046.jpg
http://img163.imageshack.us/img163/1947/pc180045.jpg
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Brale meni se čini da ta biljka što se tiče veličine je ok normalna .
Evo ti slika od mojih koje su stare isto 7 dana odkada su izbile.
http://img685.imageshack.us/img685/752/p1000587.jpg
Ako ti ova slika može pomoć.....
Ali to može da ovisi vrlo lako od svjetla na koliko ga držiš od biljke po nekom mom iskustvu.
Ti listovi što su savinuti može biti vrlo lako da ti nema zraka kako treba u box-u isto ti govorim iz nekog svog iskustva.
Ali mi nije jasni koga si zalio sa 1l vode i 3ml peroksida, nikako mi to nije jasno koliko sam sada pročitao da si to tresno sve za ovu jednu biljku i ovu malu posudu hehehehe
Ja ću i naglasiti ovu zemlju koju si sastvavio u toj posudi sa biljkom meni se čini jako sumnjiva ali kad pročitam sastav sa početka ovog dnevnika ispada da je ok...
Ispravi me ako grješim...
:sick::sick::sick::sick::sick::sick::sick::sick:
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
zemlja bi trebala biti ok po onom šta sam pročitao čak dapače jedna od boljih.cirkulacija zraka u box-možda pošto imam za usis 1 vent od 12mm i 2 za ispuh od 8 mm ali sam morao malo pritvoriti rupu za usis(kažem malo zato jer on i dalje vuče) jer mi kad je skroz otvoren padne temp.na 22 stupnja.šta se tiče peroksida to sam napisao samo zato da znate omjer a ulio sam niti 2 dcl na litru zemlje.
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Pa nema veze baš što je pala temp... toliko da će utjecat negativno na nju.
Probaj ostavit jedan dan tako sa otvorenim usisom koliko možeš i prati temp... jeli ostaje 22 kao što kažeš a paralelno ćeš vidit na njoj jeli joj bolje ili ne.
Opet ti kažem meni se čini da je do tog neznam šta drugo ako je zalivanje išlo ok .........U tom malom box-u što sam zakačio sliku od njega maloprije tem... jedva da se digne preko 22-23 stupnja pa za veg... nisam imao problema baš da se požalim na njih .
Više volim jaču temp. kad je u cvjetanju čini mi se da joj to više odgovara tad i normalno ventilaciju dotoke i izbacivanje zraka na najači mogući stupanj dižem.
Ali ta biljkica ako tako nastavi rasti široko bit će pravi busen hehehee
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Nemoraš zahvaljivat brale i meni je drago da one rastu i da im je dobro zato nas bolje pucaju kad je sve tako OK...
Sretno pa javi nam šta se desilo dalje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.