domaja-prvi put-cfl-kuhinjski element

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
Greenpower1 je napisao(la):
Pa to za količinu...2dcl je otprilike dosta za 1l zemlje,onako grubo rečeno,neznam šta je tu čudno.Mislim da i ide vode otprilike 1/4 -1/5 na volumen zemlje,tako je bar meni.Bolje da ti procuri.:dog_walk2:

to je sve relativno i nema nekog pravila...
a za ovo drugo bolje da procuri,to nikako...da curi edino ispiranje
bolje da ne curi,blato gusim se neam zraka itd...
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
ma ok probat ćemo još lakše sa zalijevanjem.očito dobra drenaža.a šta se tiče svijenih listova,komentari i preporuke dobrodošle.nešto ćemo već smislit šta se tiče temp.jedini mi je problem šta ima 2 termometra jedan onaj za auto unutra-van(taj se nalazi na posudi sastrane zalijepljen jer ne smije direktna svjetllost na njega i kaže 22-23)a drugi za akvarije i taj mi se čini bolji i kvalitetniji(on stoji na posudi kraj same biljke i kaže 26-28).sad i h jebi ili da je takva razlika na ta dva mjesta?! dok krenem na cvjetanje znači još tjedan probat ću roknit još jednu cfl 23W pa ćemo i temp. dići.a šta se tiče zahvaljivanja to mi je u prirodi
banana_rasta.gif
.ma serem malo.poz:sun2::sun2::sun2:
 

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36
razlicite su temp. na djelovima boxa,to ovisi i o ventilaciji ... nabavi dva ista il neki treci pa vidi odstupanja mozda "lazu",nisam u toku savijeni prema kud dole,gore..jesi gledo po u fazi mraka il..
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
to je sve relativno i nema nekog pravila...
a za ovo drugo bolje da procuri,to nikako...da curi edino ispiranje
bolje da ne curi,blato gusim se neam zraka itd...
Nisan razumija ovaj post baš ali nisan mislija zaliti pa da piša doli nego da kapne koja kap da znaš da si zalija...
Ali istina je,nema pravila, to je sigurno:)
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
šta se tiče zalivanja nije frka.kužim lagano sve,nego je malo problem u tim listovima koji su svinuti prema dole.imate slikice koje sam postavio na 2 strani kako izgleda.nemam još faze mraka jer mi je non stop na 24/0.malo se borim s temp.pošto je jebiga takvo vrijeme vani a kurimo na drva pa i temp. u box-u ovisi o vanjskoj.promjene unutra 22-28.ješ jednim savijeni listovi prema dole.slikice na 2 strani.poz
bananallama.gif
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Mozda znaci nagadjam kao da ti je malo zemlja prejaka,malo su kao sprzeni ti listici vidi se ponegde zuckasto, a hoce i od toga sto si naveo toplo hladno da se listovi malo slogiraju :D...ali bez brige procice to kad jos malo ojaca(naraste) ja sam mislio da su listovi polegali na zemlju :D!!!!Daj im vremena,videces kroz 10-tak dana :) p0z
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
e to mi je trebalo.našao i post sa komnpletnim problemima listova ali ovog nema.poz
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Ne budi siguran da sam u pravu 100% to je samo neko misljenje kroz kanda neko moje begginer iskustvo :) imah slicnu promenu na listovima kada se naglo sa visoke temperature spusti na mnogo nizu pa opet vrati na istu pocetnu,moze doci do ozbiljniih ostecenja,takvih situacija u spoljnom growu nema!!!Kazem ti opet nista strasno pregurace to ona imao sam ja goru situaciju pa je biljoza pregurala bez problema :) ako propadne 1-2-3 lista nije to toliko bad a ako cela biljoza krene da zuti da se susi da se savija e to vec nije dobro nikako :D
Samo polako sto se vise opterecujes gore za tebe!!!Ljudi kad kad sjebu ceo grow zarad velike brige i nade da ce nesto poboljsati(to kazem samo za neiskusne growere kada rade nesto a nemaju blage veze sta rade)mnogo ima da se guli da bi postao pro i da bi znao mnogo toga da ti ceo grow prodje bez ikakvih problema,i da bude extra po kvalitetu i gramazi :)
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
normalno,to mi je jasno,zato i provodim tolko vremena na sajtu i diskutiram da naučim što više.mislim da će ona biti ok.e da to joj je krenulo od kad sam je zalijevao zadnje(s peroksidom)a pročitao sam negdje čak mislim od tebe cole da cfl znaju jako isparavat vlagu iz zemlje nakon šta ih zaliješ i to ih zna pržit.dal da ih ostavim malo vani nakon zalijevanja i ne stavljam odma pod svjetlo?
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
CFL ne isparava vlagu iz zemlje, pa one skoro nit ne griju pa kako onda ista mogu isparavat???
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
pišem ono što sam pročitao.99% siguran da je to napisao negdje canabis cole,a i meni je logično pošto su sorry na 6cm od same biljke,i nije da ne griju ako su tako blizu.tropico,pls pogledaj slike na 2 strani pa lagani koment zašto su tako svijeni listovi,tome i i vodimo diskusiju?!uglavnom bez obzira na to one napreduju lijepo,znači samo im želim priuštit najbolje uz vašu pomoć!
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Ma nisam ja mislio na cfl da isparava :D nego kad zalijes,vlaga iz zemlje mora da isparava,pa dok su tako niske nalaze se bas u tom delu gde je malo veca vlaznost,nadodas da biljcica nema ni 10cm a od vrha saksije do lampi 15cm.Postoji verovatnoca da moze da dodje do blagog przenja,nije bas da cfl ne greje ni malo jos kad su u grupi znaju dobro da przakaju,jos ako je ventilacija malo losija... a ljudi stavljau sto blize njima!!Ali se..m opet nemojte me slusati niti pitati nizasta :D ispada da samo ja se..m po dnevnicima kako ne valja ovo ne valja ono,ovo je poslednje sto sam rekao,dzabe se blamiram i stvarm losu sliq!
Nije do toga mozda,ok ti biljoza ne izgleda mi bolesno...jos i purple :D samo lagano ako neuspes sada uspeces sledeci put.Sam moras da naucis da izguras grow,ovde ima brdo ljudi koji znaju dosta i oni ti mogu pomoci sa teoriom,praxom donekle recima ili slikom,a ti trebas da se potrudis da ostvaris to!!
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
ma da te nisam slučajno čuo iliti skužio da si se uvredio,samo sam naveo odakle mi to za isparavanje,koje je i meni uglavnom logično pošto su tako bliz zemlje.respect lepi za sad najdraži i najkorisniji posjetitelj.samo nastavi dalje bit će mi jako drago,poz.
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Biljci ti apsolutno nista ne fali, tj. sve za sad stima po ovom sta sam vidija...pomalo, bez neke panike, znam da citas puno:p i da je pregršt informacija i da biljkama zelis najbolje ali ponekad se jednostavno treba prepustiti situaciji i nepanicarit i nepretjerivat previse kako u growingu tako i u citanju :D...pozz
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
pogledao sam dosta postova i ni na jednom nisam vidio da neka biljkica ima tako svijene listove,pa sam odma slikao da otkrijemo šta je, prije nego nebude prekasno.hvala na savjetu,probat ćemo biti malo smireniji
leafblunt.gif
pozz.
 

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36
Tropico je napisao(la):
CFL ne isparava vlagu iz zemlje, pa one skoro nit ne griju pa kako onda ista mogu isparavat???

kolega-sto je vise zarulja to je veca temp. makar bile to cfl,mora se uzet u obzir velicina boksa,ventilacija...(nemoj ovo shvatit ko nadjebavanje al samo logicki se po meni to da zakljucit..npr evo stavi na tanjuric vode na sobnu temp. pa ces vidit sta ce ti ostat za par dana -kamenac i ostala sranja iz pipe)
poz..
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
noćas zalijana sa 2dcl vode+peroksid(omjer 3ml peroksida na 1l vode)i snizio ph vode sa limunom na 6.jebada to s limunom pošto nisam znao kolko ide pa sam prvi put malo pretjerao.uglavnom voda prije bila oko 7,dodao 2 kapljice limuna na o.5 l vode.listovi možda bili savijeni i zbog ph.uglavnom malena lijepo napreduje i širi se.popodne možda ako mi ne bude mrsko napravim mali apdejt da ju vidite kakva je.u još dvije posude stavio dvije sjemenkice prije 2 dana direktno na zemlju i pokrio wc papirom,te zalijao.24h prije toga bile u destiliranoj vodi.noćas su klice izbile i krenule prema zemlji tako da danas mislim maknuti papir i pokriti ih zemljom.poz
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
meni je limun totalno ok fora.
ja uvjek radim dozu od 2l makar mi treba 0.5l i svaki put stavim jednako. vec znam odprilike kolko limuna mi treba. jbg nije svaki limun bas jednako kisel

kak peroksid utjece na Ph? visi, manji, isti k?
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
ma ne ok je s limunom samo mi je bilo prvi put pa sam se jebo sat vremena da dobijem kolko mi treba.mjerim lakmus papirom pa to nije baš 100% ali ok,bar vidim odoka kolko je.šta se tiče peroksida nemam pojma šta napravi jer prvo stavim peroksid u vodu i onda idem štelovat,tako da sam dobio ph oko 6.5.moglo bi i manje,a?
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
ovisno na kolko hoces da ti zemlja bude, ako hoces kiseliju zemlju stavi recimo vodu koja je 6.0 da bi ti zemlja bila 6.2-3

ja stavljam pd 6.2-6.5 i zemlja mi je 6.5 konstantno.

kolko je tocnost lakmus papira? mislim kolko mos najvise promasit?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.