domaja-prvi put-cfl-kuhinjski element

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
pozdrav.evo i ja se odlučio malo poigrat pošto pušim već x godina a ovi gadovi nisu normalni sa cijenama.
da ne duljim evo nekih karakteristika:
-neka hebena domačica
-razina iskustva prvi put
-cfl žarulje 5 kom 23 w;3x865 i 2x827 za vege a za cvjetanje 4x827 i 1x865
-za sad u 1l posudama a kasnije idu 1 ili 2 od 8l
-zemlja composana za palme i kasnije za cvjeće kad presadim;mix(zemlja/pijesak/stiropor)od oka 70%/15%/15%
-e zalijevanje me malo hebe al mislim da sam napravio dobar mix pa voda sam procuri šta je višak(svaki 3 dan sa 2dcl po posudi)al mislim da sam ju malo nabio pošto nisam špricao već nalijevao iz bokala;voda iz pipe al bunarska,ph još ne znam
-gnojivo plantela za cvjetanje(tek kasnije nakon kojih 2 do 3 tjedna kad presadim u 8l posude)
-od 5 sjemenki 4 proklijale al očito premalo jer sam ih stavio u zemlju 4.12. izašla samo jedna 12.12. ujutro,ostale čekam,nadam se da bude nešto
-vegetaciju mislim držat koja 2 tjedna zbog prostora
-box dimenzija vxšxd:55x45x25
-ventilacija 1x12mm pc cooler za upuh,2x8mm za ispuh,promjenjivi adapter 3v do 12v,držim stalno na 3v jer mi je tem sa upaljenim svjetlima 23 do 26 stupnjeva,vlaga 50-60%
-box obložen auto folijom
-udaljenost lampi od biljke 5do10cm

-e sad prvi problemčić kojeg se nadam da ću danas uslikat kad posudim aparat:lepota koja je izašla naći ima lagano crvenkaste rubove(dal je normalno ili jedino paranoja prvog indoor growa)
-uglavnom sadio sam već i vani prije par godina al ono u zemlju običnu i šta bude bude a bilo uvjek
dobro

POZDRAV JOŠ JEDNOM SVIMA I MOLIO BI KOMENTARE ILI PREPORUKE,POMOĆ UVJEK DOBRO DOĐE(ZATO I JESMO TU):icon_lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CaNnDza

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
ajde ljudi ma nije valjda vrag da niko ne želi komentirati ili pomoći ako vidi neke greške!slikice tek sutra!e da dopuna mala na dnu psude su glinene kuglice a zemlja je već kupovna sa perlitom!i da za sad mi je na 24/0 režim svjetla pa me interesira kad zalijevati ako se ne smije pod svjetlom?!još jednom pozdrav i nadam se skorašnjim komentarima,preporukama,pomoći kad zatreba!
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
na slici jedino šta možeš vidjet je jedna bogica stara svega 2 dana al bit će sutra!šta se tiče opisa sve ok ili?zalijevanje?!kada pošto je trenutno na 24/0?!
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Razgledaj ovde imas brdo dnevnika pa sam nadji neku normalu za zalivanje,nemoze ti niko reci e naspi svaki dan 2 litra :icon_lol: a tebi treba naprime 0.5 L...
Daj slike da vidimo kako sve to izgleda pa ce ti onda neko komentarisati lepo kaze Green...
Nije isto videti i zamisliti :)
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
šta jest jest ali ajde bit će sutra pa da se malo vidi i kako sam to uspio skrpati!uglavnom nadao sam se dvijema u 8 l posudama da ću izgurat sa lst ali za sda jedna i ko zna dal će bit ženkica!pomalo bit će samo vi komentirajte!
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
:rofl: zelis komentar!!Lepo si sve to uradio ali nista ne pricaj unapred sta i kako prvi ti je grow ocas posla se nest neplanirano desi,cekaj prvo da stignes dotle da vidis dali su zenke ili muzijaci do tada....:sun2::sun2:
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
ajde bar nešto al nije problem koliko vode nego kada pošto je na 24/0 a ne smije se zalijevat kada piči a piči stalno!?kužiš šta pitam,dal da ju maknem vanka dok zalijevam pa bar jedno vrijem da ne bude pod lampama?!a šta se tiče čitanja tolko nisam pročito u zadnjih 20 godina.stvarno se zagrijo tako da i žena lagano ludi al bit će ona sretna kad tu nešto izađe!
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
pa ugasi svjetla i zalij je ostavi je tako neko vrijeme pa opet upali,trebao si staviti 18/6 oni koji su probali 24/0 kazu da su imali iste rezultate kao i 18/6
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
e to je bila sljedeća opcija pošto sam negdi pročitao da više od 18 h ne primaju svjetla te da je isto a bar malo se ohlade.fala ti ko bratu:spliff:
jebiga žena u krpama a ja noćni čovjek pa pošto niko ne odgovara odlučio tražit i tražit al evo dobre duše!
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Pa neznam bas za to da ne primaju vise od 18h svetla nisam bas toliko upucen u to,niti sam citao :D mislim ne kontam stace biljka da se zatvori posle 18 sati svetla ....ja sam drzao mesec dana 24/0 i mogu ti reci da je jako bolje ispalo nego 18/6...ali ne tvrdim da je 100% bolje trebao bi jos bar 5-6 growa da imam iza sebe!!
Pusti ih 24/0 nece nista da im skodi :) a jos uz to imas CFL bro mozes i da zalivas dok gore svetla samo pricekaj jos malo jer male su i hoce vlaga da se stvori od vode koja isparava iz saksije i onda dodje do przenja.Zalivam kad god vidim da im je potrebno ne vezujem se bas za dan noc.Prosli grow sam samo po noci zalivao sada sam bas hteo da vidim ima li razlike kada zalivam dok su svetla ukljucena,i nema neke razlike i nisu biljke uvenule jer ih zalivam dok svetla rade.Vecina koliko sam primetio zaliva pred ukljucivanje svetla,nekom logikom rastvorice se vise potrebnih elemenata iz zemlje.
Jedino kada spricas po njima dok je ukljuceno svetlo...eee to vec zna da zajebe i sprzi biljoze!!!A sada ti uradi kako mislis da treba na tebi tvoj je grow ti growas :)
Bitno je sto se ti informises i sto imas volje jednog dana sve to mora da dodje na svoje :) Srecno i p0z!!!
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
I meni trenutno gura prvi grow,tako da nemam nesto iskustva iza sebe da bih mogao da ti pricam ovako ili onako trebas da radis...ali ipak sto se osvetljenja tice,mislim da je premalo. Vegetaciju i mozes odraditi sa cfl-kama,ali za cvetanje ipak probaj nabaviti nesto bolje. Za cenu 6 boljih stedljivih+grla,ja sam kupio hps 400w. Tebi za tu velicinu box-a bi pasovao lepo 150w,mozda i 70w+neka stedljiva kad ih vec imas,a tada ti ni temperatura ne bi bila problem,jer za bilo sta jace morao bi i u hladjenje tj ventilaciju ulagati...
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
150ka za boks 55x45x25 čak sa cooltube-om ne mogu zamislit...
inače bobače, stvarno daj neku sliku da vidimo taj boks...zvuči marljivo izrađeno...
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
e ovako prvo pozdrav!a šta se tiče slikica poslikano je ali sad trebam nać kako se postavljaju jer sam nov u ovom.ako neko prije pokaže kako se to radi samo naprijed tako da vidite kako vam sve ovo izgleda.a šta se tiče svjetla bit će na 24/0 pa malo 20/4 i tako preko 18/6 dođem do 12/12 za 2 tjedna vegetacije pošto ste vidjeli dimenzije.KILLDER ja jesam nov u ovom ali 150w hps za ovaj prostor:eek:hno: ipak malo previše.mislim da 5 cfl 23W će biti ok bar prema pun k... postova šta sam pročitao.ipak hvala svima na preporukama i komentarima a temperatura je čisto ok 25-28 c,vlaga 50-60%.neka me neko ispravi ako grešim.
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
To ti je najlakše na ovom sajtu što sam ti stavio ispod.
Lako se logaš i lako uplo... slike pa priljepiš ovde link/info
http://img121.imageshack.us

Nadam se da ćeš se snaći....
A to za HPS sijalicu koju spominješ od 150w nemoj da ti bude ljeno kao prvo proširit box da bi ona mogla raditi tu normalno.
Ona je prava sijalica mada kako si rekao ima dnevnika sa drugim sijalicama i može se doć do rezultata .
Ipak HPS + kombinacija drugi ako imaš je idealno.
Vlaga i temp su ti za sad OK u ovom djelu vege....
Daj nam slike da vidimo to pa te napadamo komentarima hehehehe
Pozz i Sretno !!!!!!!!!!!
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
evo samo čekam da se odobri prijava.a šta se tiče hps 150w nisam ja spomenuo nego kilder i to za box VxŠxD-55x45x25.naravno da sam skužio da je sa hps najbolje ali imam ovo šta imam i za taj prostor očekujem da će biti ok pošto je moje a znam filing svojeg kad sam imao outdoor.
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Sve OK ti znaš kakav osjećaj imaš a to je najbitnije kao što je i samom meni bilo..
I super je kad te goni taj filing i kad si nekako paralelno sa biljkom i samog mene je to gonjalo vani oko biljki pa sam se slomio po kršu dosta puta ali na kraju bi bio smjeh.....
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Dobro je :thumb: Sviđa mi se ovaj krov pokretni.Ako ti nije stealth najbitniji
uzmi više prostora jer će ubrzo bit gužva tu.Malo je to mjesta,pa ako imaš
mogućnosti daj bar visine da ima metar,ako nemaš onda ćeraj ovako.
_______________________:bananallama:_______________________
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
stealth nije najbitniji al ne mogu baš ni nać sad mjesta za nešto veće.unutra će biti 1 ili 2 biljčice u 8l posudama.tako da se onda mislim igrati s njima.ali za sad je tek jedna vani tako da mislim da ćemo se s njom zajebavat jer od ovih ostalih ne mislim da će bit ćega,a šta se tiče i te jedne kakav sam baksus mogla bi bit jajan,pa ispočetka,ali igram se,uživam i učim.kasnije kad se tu ispraksam malo mislim ići na nešto veće(e onda hps,mh itd)pokretni krov sam isto vidio od nekog ovdje pa sam odlučio tako napravit ko i sve ostalo,pošto sam stvarno prvi put u ovom isaznao da ovakvo nešto uopće postoji.sramota nakon 15g pušenja i to mogu reć konstantnog.jebiga čovjek uči dok živi.:icon_lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.