Domaja u visinu ili ne?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

skank07

Aktivan Član
19.05.2011
70
0
0
54
Pozdrav svim vutrasima,
ovako, napokon sam se i ja odlucio nakon puno citanja po forumu na svoj prvi indoor(nakon nekoilko outdorova) . Naime sjeme je isto kao i kod outdoora i nije feminizirano, (outdoor mi je naraslo i do 2m) pa me sad zanima(box 70x100, hps400) dali cu vise uroda dobiti ako sijalicu stavim na vecu visinu(da biljke vise narastu) ili da kupim cooltube pa primaknem cim blize biljkama da budu grmastije? naravno imam raspon visine cak do 3m tako da mi visina nije problem pa cu napraviti soluciju za koju vi kazete da je dobra...
unapred zahvaljujem
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Zarulja sto blize da budu grmastije i duuuga vegetacija da idu jako puno u visinu...i eto ti velik urod... =)

Zasto birati kada moze oboje? :p
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Blade je napisao(la):
HPS 400w ja bih ti preporućio iz iskustva da ti žarulja bude nekih 80cm od bilja

Moram se složiti sa komentarom iznad...ćim bliže žarulja prijatelju,ćim bliže...na gotovo identićnom prostoru (70x96) sam sa CT-om izvukao zaista respektabilan urod,tako da se nikako ne mogu složiti sa tvojom tvrdnjom.
 

skank07

Aktivan Član
19.05.2011
70
0
0
54
Hvala ekipo na brzim odgovorima,
znaci jednu stvar sam rijesio, cim vise grmastija i cim blize svijetlo....ok, sto znaci da moram uvaliti neki cooltube domace izrade... e sad Sekach ti si rekao cim duza vegetacija, koliko duza bi to bilo po tvome, jer malo sam se mozda prekasno sjetio posto ce za dva mjeseca biti zima, a box mi je u potkrovlju i nije grijano, al dobro, do tada cu nesto vec smisliti...naravno nemislim ih drzat samo dva mjeseca vec otprilike 100dana(taman do pocetka 12mj)...nadam se da bi to bilo dobro za neki respektabilan urod :D
i da, dns sam dobio sjemenke i str ih stavljam na klijanje tako da za nekih tjedan dana pocinjem pisat dnevnik, i nadam se da cete ga ispratiti...
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
zlo&naopako je napisao(la):
Moram se složiti sa komentarom iznad...ćim bliže žarulja prijatelju,ćim bliže...na gotovo identićnom prostoru (70x96) sam sa CT-om izvukao zaista respektabilan urod,tako da se nikako ne mogu složiti sa tvojom tvrdnjom.

Kaj brijete ak stavi HPS uz biljke spalit će ih ko iz puške ajde molim vas ne drobite gluposti,sa 400w hps žaruljom možeš zagrijat manju prostoriju zato ne spamajte.
Ahahahaha vidim ti si banan prema tome tvoj komentar i mišljenje je toliko nebitno da boli glava
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
svijetlo bez obzira kakvo je treba bit namjesteno iznad biljke kako joj pase, znaci namjesti svijetlo, i stavi ruku na vrh biljke, ako osjetis nakon 5sec ili vise da ti je toplo na ruci, i da ti se ruka zagrijava, znaci da je preblizu, i pomaknes gore, tako sinkroniziraj dok raste i nemoras se brinut za to ;)
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
Blade......kad je lampa u CT a imas dobro slozenu vetilaciju moze to i na 10-15 cm od biljaka......

....evo dokaz iz boxa od Vanzemaljca.....

 

skank07

Aktivan Član
19.05.2011
70
0
0
54
ok, kuzim, znaci kupiti CT i sto blize biljkama...nadam se da cu nac nekog rabljenog, malo previse trenutno stoji novi...razmisljam da nekako skombiniram plexiglas izmedu biljaka i sijalice...nesto cu skemijat, vidim na forumu ima gro toga...hvala ekipo
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
neznam koliko ce ti sam pleksi pomoc, cak i da s njim potpuno odijelis box na, recimo to tako, dvije komore.
i dalje ce grijat jednako..
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....ako je dobro slozeno nema sanse da ce grijat jednako......zasto onda ekipa stavlja staklo ili pleksi u pc boxeve?....

....temp ce SIGURNO bit niza i to je moja preporuka......

....evo kod mene u pc boxu temp 3-5 C niza sa staklom nego bez njega......



......pleksi dolazi u obzir kod tih manjih lampi al vidim da ti namjeravas stavljat 400W tako da pleksi nije preporuka, nego najbolje i najjenostavnije ti je CT.....

.....njega nemoras kupovat, jednostavnije ga je za izradit......

.....imas u YISK-u svjecnjaka fi 125 duzne 30 cm za 50 kn i od njega dobijes staklenu cijev, kupis limove za nosace, lance malo maste, truda i imas CT za manje od 100 kn.....
 

skank07

Aktivan Član
19.05.2011
70
0
0
54
To je to Ivach, bravo care....na ovo se bacam ovih dana...nego da vas pitam posto vidim da ste svi od pomoci, dali bi bilo dobro/lose da sjeme kad proklija(dns sam ga stavio) bacim ga van na sunce jer su rekli da ce jos tri tjedna biti paklene vrucine? mislim d a tu nebi bilo problema, i naravno, stavljao bi ih unutra pod hps tako da bude na rezimu 18/6...
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
...nemas potrebe za tim, postoji samo mogucnost da joj napravis stres koji netreba tako mladoj biljci....stavi ju na 18/6 u box i pusti neka uziva....:)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Blade je napisao(la):
Kaj brijete ak stavi HPS uz biljke spalit će ih ko iz puške ajde molim vas ne drobite gluposti,sa 400w hps žaruljom možeš zagrijat manju prostoriju zato ne spamajte.
Ahahahaha vidim ti si banan prema tome tvoj komentar i mišljenje je toliko nebitno da boli glava

Radije pitaj kako, umjesto da ovako bubneš... i nisam ja baniran, a što se baniranog tiće, dobro je rekao,samo na pomalo bezobrazan način...whatever...
 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
Smanji potrosnju struje drugacije. ne znam od kad do kad je struja jeftinija, valjda od 00:00h do 07:00h na primer, nisam siguran.sto znaci da namestis tako da nocu svetli :))) mislim naravno ako ti to odgovara, meni bi to mozda bilo malo cimanje, ali sigurno je nocu jeftinija struja samo ne znam koliko.


UDARILA VRUCINA, IZGLEDA SVIMA, haha a samo meni 'ladovina :)))
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....to svi vecinom tako rade.....sto zbog manjeg racuna za struju, a i box je po noci lakse ohladit kad su nize temperature.......
 

skank07

Aktivan Član
19.05.2011
70
0
0
54
Ma i mislio sam da to bude upaljeno kad je jeftinija struja, al sam mislio jos malo vise ustedjeti posto je vrijeme jebeno za tako male biljcice, al ako im izaziva sok, onda nista...jer ja taj box imam u potkrolju,i stavio sam na klijanje nekih 20komada sjemeki i ako sve izadu, brate mili pa necu ih bacat :D tako da ako ih izraste i 20 sve cu uzgojiti, a nakon sto pokazu spol, i ako ih bude 12-15 nabavit cu jos jednu lampu, jer box mogu prosiriti i na 5X1x3 metra sto se mene tice jer imam mjesta koliko zelim...zato sam mislio odmah u pocetku smanjiti potrosnju struje tako da u slucaju da trebam nabaviti jos jednu sijalicu koja ce opet trositi 250-400W na sat, tako da nije velika razlika kad dode obracun struje...al dobro, snaci cu se nekako...