Don Miguel Ruiz

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
dziba je napisao(la):
U svakom slucaju ja bih ovo svrstao u must read svakom ko voli da cita i bavi se "ovim stvarima".

da definitivno se slažem s tobom.
ali ova konstatacija o 'našim mnogim malim ja' mi je malo nategnuta.
na eng far fethced.
evo zašto.
zar se ti naši mnogi mali ja, ne bi mogli smatrati kao određeni identiteti koji čuče unutar nas i koji bi bili izraz naši slobode kad se realiziraju.
i koji na kraju krajeva i jest dio našeg istinskog ja
naprimjer, netko je oduvijek želio svirati gitaru.
i roditelji mu kupe gitaru i on nauči da svira, a jednog dana živi od muzike i sretan je i ispunjen što se tiče glazbe jer to hrani njegovu dušu..
e sad zašto bi to bilo jedan od tih 'zlih' malih ja?

sve ovisi kako hranimo naše želje; čežnjama duše ili impulsima ega.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
Weedran je napisao(la):
i onda kako vrijeme prolazi moj um sve to zaboravi i opet se ponaša po starim obrascima, u skladu sa virtualnim svijetom sagrađenim u mom umu i lažljivcem koji blebeće i sudi. Zato smatram da te nemože ništa promjeniti što samo čuješ, makar shvatiš i složiš se taj momenat... možeš se promjeniti jedino praksom i primjenom onoga što ćuješ a to je sasvim druga stvar.

odnos između znanja i djelovanja je po meni najbitnija stvar u izgradnji vlastitog istinskog ja. a lažljivac kojeg spominješ najveća zapreka.
kojeg ispravno djelovanje tj djelovanje temeljno na gnosis prvo predosjeća, zatim detektira pa time i uništava dokle god se tog možemo sjetiti
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
kanehbosem je napisao(la):
da definitivno se slažem s tobom.
ali ova konstatacija o 'našim mnogim malim ja' mi je malo nategnuta.
na eng far fethced.
evo zašto.
zar se ti naši mnogi mali ja, ne bi mogli smatrati kao određeni identiteti koji čuče unutar nas i koji bi bili izraz naši slobode kad se realiziraju.
i koji na kraju krajeva i jest dio našeg istinskog ja
naprimjer, netko je oduvijek želio svirati gitaru.
i roditelji mu kupe gitaru i on nauči da svira, a jednog dana živi od muzike i sretan je i ispunjen što se tiče glazbe jer to hrani njegovu dušu..
e sad zašto bi to bilo jedan od tih 'zlih' malih ja?

sve ovisi kako hranimo naše želje; čežnjama duše ili impulsima ega.

U cemu se zapravo radi tu... "Budan covek" je stanje svesti u kome se tezi da se sagleda objektivna realnost, za razliku od subjektivne koja se manifestuje kroz prepustanje coveka tim raznim ulogama alter ega. Naprimer imas jednog ja za roditelje, drugog za devojku, treceg za druga... drugacije uloge igras i prepustas se njima nesvesno. A tu su i promene uloga u zavisnosti od raspolozenja, kada si pod stresom, kada si besan, kada si lepo raspolozen... I covek se tome prepusta automatski i gubi "budnost". Upravo u tome je cilj ucenja, da se neprepusta svim tim ulogama vec da se odrzi budno stanje svesti...
Naravno da ima cari u prepustanju i vecina ljudi je prepustena njima ali ovde upravo govorimo o promeni i o napretku svesti.
Dakle, svako prepustanje je prepustanje. Nema dobro i lose...
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
dakle radi se o perspektivi i zadržavanju perspektive.
prema tome, promatraču je potrebna koncentracija kako bi održao budnost,za što mu je potreban prikladan živčani sustav, jer kao takav uspijeva on sagledati realnost, a time se još više se razbuđuje.
usput rečeno,držim da je razvoj takvog živčanog sistema posebno podržan od kozmičkih utjecaja za osobe rođene između 11.11 i 06.12
ili za one koje su u nekoj prošloj inkarnaciji bile rođene u tom periodu, a u ovoj inkarnaciji se uspjele spojit sa apsolutnim pamćenjem...
drugim riječima za osobe koje se hrane ovakvim vrstama informacija, ili još bolje rečeno, usklađuju se sa takvim znanjem (znanje=info+iskustvo).

što se tiče iluzije i zbilje, (ili odnos objektivna-subjektivna realnost) još mi nije posve jasno, dokle je iluzija a oklen je zbilja

a ovo vezano za identitete nisam baš siguran da je svako prepuštanje izlazak iz budnosti.
zašto to ne bi bilo ispunjavanje karme?
ok, uglavnom uživljavanje u razne identitete najčešće biva prepuštanje, ali što je sa onim kad se netko nalazi u tim ulogama veoma svjesno i budno.

po meni bi to bile osobe savršeno svjesne odnosa između znanja i ispravnog činjenja.što je opet tema vezana uz prijašnji post od weedrana
a uspenski o tome malo govori u četvrtom putu,drugo poglavlje znanje i biće.
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
kanehbosem je napisao(la):
a ovo vezano za identitete nisam baš siguran da je svako prepuštanje izlazak iz budnosti.
zašto to ne bi bilo ispunjavanje karme?
ok, uglavnom uživljavanje u razne identitete najčešće biva prepuštanje, ali što je sa onim kad se netko nalazi u tim ulogama veoma svjesno i budno.

Karma je zacarani krug uzroka i posledica, a budnost je izlazak iz tog kruga i tada se napusta sopstvena karma (po indijskom ucenju) i prelazi na "visi nivo" iskustva.
E sad, mora se igrati neka uloga bar dok smo deo socijalnog okruzenja, jel? Ustvari do god smo ljudi... Ali hajde da to budu kvalitetne uloge, a takve mogu biti samo sa odredjenim stepenom "budnosti" iliti isustvenog znanja.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Don Miguel Ruiz - Majstorstvo u Ljubavi



Sa zadnje stranice:

U djelu Majstorstvo u Ljubavi don Miguel Ruiz osvjetljava uvjerenja utemeljena na strahu i pretpostavke koje razaraju ljubav te u našim odnosima izazivaju patnju i tragediju. Koristeći se pripovjestima prepunima uvida da bi nam prenio poruku života, Ruiz nam pokazuje kako iscijeliti emocionalne ozljede, ponovno pronaći slobodu i radost na koje smo pravo dobili svojim rođenjem i obnoviti duh zaigranosti koji je za ljubavne odnose najbitniji.
Majstorstvo u Ljubavi uključuje:
- Zašto "pripitomljavanje" i "slika savršenstva" dovode do samoodbacivanja.
- Rat za prevlast postupno uništava najveći dio odnosa.
- Zašto za ljubavlju tragamo u drugima i kako osvojiti ljubav koja se krije u našoj nutrini.
- Kako konačno prihvatiti sebe i druge te oprostiti i sebi i drugima.

"Sreća može izrasti samo iz vas samih i posljedica je vaše ljubavi.
Kad postanete svijesni toga da vas ne može usrećiti nitko drugi
i da je sreća posljedica vaše ljubavi, to postaje najuzvišenije
majstorstvo Tolteka: Majstorstvo Ljubavi."


Knjiga je na hrvatskom, pdf format, 1MB

Kod:
http://rapidshare.com/files/136462803/Don_Miguel_Ruiz_-_Majstorstvo_u_Ljubavi.pdf
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
35
trabunjar.bloger.hr
dziba je napisao(la):
Evo, bavim se malo Uspenskim u poslednje vreme i moram priznati da je vrlo dobar. Pisem ovo na ovoj temi jer me neke ideje u njegovom ucenju podsecaju na Don Ruiza, deluje mi kao dobra dopuna u psiholoskoj analizi jacanja svesti. On je "ucenik" Gurdjijeva, koji je majstor u polju metafizike. Bavi se psihologojom, a ne ezoterijom, ali na jedan drugi nacin. Naime, on to radi iz percepcije psihologije coveka koji je osvescen, odnosno "istinskog coveka".
Uglavnom, "Cetvrti put" je sjajno delo Uspenskog u kom on opisuje stanje coveka i nacine na koji se moze doci do povecanja svesti. Neke od ideja su: Covek zivi u lazi (mirise na Ruiza, mada je ovo pisano mnogo ranije) i njime upravljaju strasti kojima je prepusten, Covek je masina jer on neupravlja svojim zivotom iako mu se to tako cini, covek nepamti sebe (dodje sebi na trenutak ali brzo odluta u strasti...), covek je sastavljen od mnostva "Ja" i nikada nije samo jedan ja vec skup svih alter ega, Covek je podeljen na cetiri dela: Instiktivni, motoricki, emocionalni, i mentalni. Sustina njegovog dela je u pamcenju sebe.
U svakom slucaju ja bih ovo svrstao u must read svakom ko voli da cita i bavi se "ovim stvarima".
dziba ja te :heartbeat:
tek sam počeo čitat knjigu al me na samom početku oduševila...
jer sam već u prvih par stranica vidio "filozofiju"
koju u zadnje vrijeme sljedim ko pas svoj rep...a :D i nakon što sam pročitao ovo http://galaksija.blogspot.com/2005/04/gurijev-linost-i-sutina.html
samo sam si potvrdio da originalnost ne postoji :D
a sad zbog otečenog ega si idem urezivat incijale uspenskija na svoj od uzbuđenja već pomalo ljubičast penis
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Ovo je glavna i najbolja knjiga od Ruiza. Eh da, vodič prema osobnoj slobodi.

Don Miguel Ruiz - Četiri sporazuma sa samim sobom




Sa zadnje stranice:

U Četiri sporazuma sa samim sobom don Miguel Ruiz otkriva izvor uvjerenja koja nas ograničavaju, koja nam oduzimaju radost i uzrokuju nepotrebnu patnju. Utemeljena na drevnoj toltečkoj mudrosti, Četiri sporazuma sa samim sobom nude moćan obrazac ponašanja koji vrlo brzo može preobraziti naše živote i dovesti do novoga iskustva slobode, prave sreće i ljubavi.

Knjiga je na hrvatskom, pdf format, 600KB

Kod:
http://rapidshare.com/files/139472742/Don_Miguel_Ruiz_-_Cetiti_sporazuma_sa_samim_sobom.pdf
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Don Miguela treba slusati i slusati, dok se ne ureze u memoriju tako da ga nemozes zaboraviti. Mi smo, ljudi, inertna bica i uvek tezimo navici, zato stvorite nove navike!
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Mislim da su ova njegova četiri sporazuma fakat vodič prema osobnoj slobodi, ali istina je to što kažeš dziba. Mi pročitamo, oduševimo se i sutra već zaboravimo, može biti to čak i iskustvo, možda ćemo nešto dulje biti pod impresijom ali čim se vratimo svakodnevnim navikama/ritualima snu Planete/Matrixu odma nas povuče gdje smo bili i opet mi po starome, to je činjenica. I činjenica je da smo ovisnici, smi mi smo ovisnivci o našim svakodnevnim istim dozama emocija (većinom negativnih), zapravo bi se moglo čak reči i da smo mazohisti, jer smo ovisni o tim negativnim emocijama koje nas cijelo vrijeme povrijeđuju. Ovisi smo o svojim starim obrascima razmišljanja, predrasuda... o svemu što radimo ritualno iz dana u dan, svaki dan. I to je medicinska i psihološka činjenica (sinapse u mozgu nam se sve čvršće spajaju što više i češće radimo jednu te istu stvar). Zato to trebamo baciti iz ravnoteže, taj stari svijet iluzija, taj san pakla. Moramo prestati raditi stvari ritualno, stvari koje svaki dan radimo. Budite sigurni da vas matrix neće tako lako pustiti, cijela civilizacija je struktuirana tako da nemožete raditi po svom već po njegovom.
Hej!, zato smo duhovni ratnici, moramo biti ratnici.
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Ovaj nas ljudski zivot je jedna velika igra, koja ima svoje parametre, svoje zakone i pravila... Oko njih smo se nasli i oni su nam skupna tacka oko koje se drzimo. Ta pravila uticu na nas i mi smo deo njih, ali pored toga svako od nas ima i svojih milion malih pravila koja cine individualni identitet.
Kombinacija tih "spoljasnjih" i "unutrasnjih" pravila kojih se drzimo kreiraju nas zivot i nasu percepciju.
Stvar je vrlo jednostavna, uneti nove parametre, nove navike i kreirati nova unutrasnja pravila. Tako ce se promeniti i percepcija. A kada se "uhvati bit" toga da sami kreiramo svoju percepciju uz pomoc sopstvenih uverenja tada se moze uticati i na spoljasnje faktore. Jer, u sustini, to je jedno isto.
Mediokritet ima svoju ulogu, a svako od nas moze da uziva ili pati u njemu koliko hoce... Na pojedincu je da odluci kada je dosta i kada treba da se nastavi dalje.
 
27.10.2008
18
0
0
44
kakva je to knjiga kad pocinje citatom iz svetog pisma, koji je nevesto korigovan, a da cak nije ni naveden kao citat, dalje sam samo letimicno pregledao, ali se mi to lici na paula koelja koji je prepricavao staru indijsku mudrost, a paolo, mislim svaka mu cast na popularizaciji drevnih spisa, ali da celu knjigu prepise..mislim..(
 
29.08.2008
28
2
0
34
Weedran je napisao(la):
img500bj7.jpg



najbolji osjecaj od svih je kad shvatiš da je taj logos o kojima tisucljecima pricaju u biti u tebi cijelo vrijeme. e to je prava moc psihodelika. ta apsolutno realna i samokritična introspekcija. kad rastaviš svoj ego na dijelove i zajedno popijete kaficu...
 
31.08.2009
38
4
0
36
istina... to je poklapa s tezom da smo postojali i prije svog rođenja, kao dio Univerzalne svijesti, koja je savršena, a nakon njezinog "prijenosa" u fizičko tijelo - rođenja, počinjemo se kvariti. Preko našeg fizičkog uma, mozga, u kojeg se usađuje štošta, i to nas oblikuje kao ličnost...

ali tu savršenu Univerzalnu svijest i dalje imamo u sebi, zvali to Bogom, Dušom, Izvorom, Unutrašnjim bićem, nije bitno... imena nisu bitna, ona su samo etikete na odvojenim ladicama kojih je bezbroj..
e sad, postoji jedna dobra stvar koja se zove intuicija. a ona je upravo glas tog Izvora, Bića. Dakle intuitivno znanje je ono kod kojeg, pri kojem, ili za koje nam nije potreban čovječji mozak... koji služi tek potom, za materijalizaciju i kristalizaciju tog znanja..
 
31.08.2009
38
4
0
36
Bill Hicks je napisao(la):
najbolji osjecaj od svih je kad shvatiš da je taj logos o kojima tisucljecima pricaju u biti u tebi cijelo vrijeme. e to je prava moc psihodelika. ta apsolutno realna i samokritična introspekcija. kad rastaviš svoj ego na dijelove i zajedno popijete kaficu...

:))) a ne zaboravimo i da je Konoplja isto psihodelik, dosta umjereni ali - psihodelik, iako se većina asocira pri spomenu psihodelika na acid, gljive, ayahuascu i takve stvari.. dakle i sa kvalitetnom vutrom (i kvalitetnim sobom!) to možeš postić, i upravo ta 'spoznajna' komponenta koju ona ima, i nudi, je glavni razlog zašto je uživam... (a to je ljudima teško objasnit i često neadekvatan argument).