Don Miguel Ruiz

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.06.2007
25
3
0
39
Cuo da izlazi ili izasla njegova nova knjiga 5 zakljucak.Pa ako neko zna o cemu govori i koj je to 5 zakljucak neka napise.I ako slucajno nade link za download nek ga da jer ja ga nisam uspio nac.
 
27.05.2008
24
0
0
34
Je l' moze neko malo da mi pojasni onaj deo "ne shvatajte nista licno/osobno"? Sticem utisak da tu nema mesta za kontruktivnu kritiku, ako vi meni sad kazete da ja nisam dobro ukapirao Ruiza, ja to ne treba da shvatim licno ili sta? Ispada da je svaka nasa rec projekcija...
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Ako te interesira pročitaj knjige, sve će ti bit jasno
dziba je napisao(la):
> Don Miguel Ruiz - Četiri sporazuma sa samim sobom

Kod:
http://rapidshare.com/files/139472742/Don_Miguel_Ruiz_-_Cetiti_sporazuma_sa_samim_sobom.pdf

Što god se događa oko vas, ne shvaćajte to osobno. Ako vas susretnem na ulici i kažem: »Hej, ti si tako glup«, a da vas ni ne poznam, tu se ne radi o vama; radi se o meni. Ako vi to prihvatite osobno, tada možda vjerujete da ste glupi. Možda razmišljate: »Kako on to zna? Je li vidovit, ili svi mogu vidjeti koliko sam glup?«

Vi to shvaćate osobno jer se slažete s onim što ja govorim. A čim se slažete, otrov se širi kroz vas, i vi ste zarobljeni u snu pakla. Ono što vas je dovelo u zarobljeništvo je ono što nazivamo osobna važnost. Osobna važnost, ili shvaćanje stvari osobno, krajnji je izraz sebičnosti, jer pretpostavljamo da se uvijek radi o »meni«. Tijekom razdoblja našega obrazovanja ili našega pripitomljavanja, uče nas da sve prihvaćamo osobno. Mislimo da smo mi za sve odgovorni. Ja, ja, ja, uvijek ja!

Drugi ljudi ništa ne čine zbog vas. Nego zbog sebe. Svi ljudi žive u svome vlastitome snu, u svome vlastitome umu; u potpuno različitom svijetu od onoga u kojem živite vi. Kad nešto shvatimo osobno, pretpostavljamo da oni znaju kako stvari stoje u našemu svijetu, i pokušavamo svoj svijet nametnuti njihovom.

Čak i kad se čini da je nešto jako osobno, čak i kad vas drugi izravno uvrijede, to nije povezano s vama. Ono što govore, ono što čine, i mišljenja koja izgovaraju, u skladu su sa sporazumima koje su napravili u svome umu. Njihovo stajalište proizlazi iz svih onih programiranja koja su primili tijekom pripitomljavanja.

Ako vam netko iznese svoje mišljenje i kaže: »Hej, tako si debeo«, nemojte to shvatiti osobno, jer istina je da se taj čovjek bavi svojim vlastitim osjećajima, uvjerenjima i mišljenjima. Taj vam čovjek pokušava poslati otrov, a ako ga vi osobno shvatite, tada ste uzeli taj otrov i on postaje vaš. Ako stvari shvaćate osobno, postajete lak plijen tim grabežljivcima, tim crnim čarobnjacima. Oni vas lako mogu privući jednim malim mišljenjem i nahraniti vas kojim god otrovom požele, a budući da vi to shvaćate osobno, sve ćete pojesti.
...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
Nisam jos preslusao, ali jasno mi je o cemu se radi i drago mi je da ima sve vise i vise ljudi koji razumiju. Iste stvari govori i Eckart Tolle, prosvjetljeni covjek (nazovimo ga Isus, Muhamed, Buda nije bitno, svi govore o istoj stvari) Knjiga se zove Moc sadasnjeg trenutka i dosta promjenila/mijenja moj zivot, preporucio bi ju svakome, teska je za citati ako se nepoznaje apsolutno nista od ega/bića. No ako je ovaj audio jos laksi za shvatiti samo slusajte :)
Sirimo svijest u beskonacnost...
 
20.06.2012
4
0
0
31
Bez uvrede,ali ja mislim da je ono sto covek pise malcice precenjeno i uzeto zdravo za gotovo.Slazem se da covek ima finih razmisljanja,i da se je napracio raznoraznih mudrih stvari...medjutim,tokom citanja njegovih knjiga nisam mogao da ne primetim koliko je transcendetalnih putovanja u proslost pomenuto,i koliko je ofrlje,bez bilo kakvog objasnjavanja presao preko nekih stvari koje nisu bas zanemarljive.Mislim da pomenuti Don Migel nije blizu cak ni Karlosu Kastanedi,ako ako ni po cemu drugom,onda po nacinu literalnog prenosenja znanja.Meni licno knjige Dona Migela lice na neku vrstu Nju Ejdza za pocetnike.Inace,vaspitavan sam u duhu Pravoslavlja,i nisam pobornik ni Tolteka niti sledbenik Nju Ejdz ucenja,i mislim da se iza svega krije ipak veci finansijski interes.U prilog tome svakako ide to sto se do stanja povisene svesti gotovo uvek stize preko konzumiranja opijata,odnosno psihotropskih biljaka...kao sto su Tatula,Pejotl,Pecurke...kod Karlosa Kastanede.Smatram da su tehnike Samanizma vise sugestivne prirode,jer svi znamo koliko je lako ubediti sebe u neku ideju prilikom konzumiranja narkotika....
 

shtef25

Aktivan Član
06.05.2012
75
11
0
38
prilično britko piše,svaka čast na threadu i slažem se dosta je sličnosti sa gurdieffom i ouspenskym iako su i oni dali praktične savijete za svakodnevni život

mislim da je glavni problem što nismo spremni za promjenu 99% nas niti je želimo,nije dovoljno samo ni željeti,mora se doći do ruba,što oni kažu osjetit ništavilo u sebi je odličan opis,do toga se dolazi teškim svakodnevnim radom a ako radiš sam uz svu literaturu koja je dostupna vrlo je teško
 

shtef25

Aktivan Član
06.05.2012
75
11
0
38
GnutR je napisao(la):
Bez uvrede,ali ja mislim da je ono sto covek pise malcice precenjeno i uzeto zdravo za gotovo.Slazem se da covek ima finih razmisljanja,i da se je napracio raznoraznih mudrih stvari...medjutim,tokom citanja njegovih knjiga nisam mogao da ne primetim koliko je transcendetalnih putovanja u proslost pomenuto,i koliko je ofrlje,bez bilo kakvog objasnjavanja presao preko nekih stvari koje nisu bas zanemarljive.Mislim da pomenuti Don Migel nije blizu cak ni Karlosu Kastanedi,ako ako ni po cemu drugom,onda po nacinu literalnog prenosenja znanja.Meni licno knjige Dona Migela lice na neku vrstu Nju Ejdza za pocetnike.Inace,vaspitavan sam u duhu Pravoslavlja,i nisam pobornik ni Tolteka niti sledbenik Nju Ejdz ucenja,i mislim da se iza svega krije ipak veci finansijski interes.U prilog tome svakako ide to sto se do stanja povisene svesti gotovo uvek stize preko konzumiranja opijata,odnosno psihotropskih biljaka...kao sto su Tatula,Pejotl,Pecurke...kod Karlosa Kastanede.Smatram da su tehnike Samanizma vise sugestivne prirode,jer svi znamo koliko je lako ubediti sebe u neku ideju prilikom konzumiranja narkotika....
opijati su koliko sam ja shvatio u službi toga da vidiš što je moguće postići,da bi dobio novi motiv za rad,jer je lakše raditi ako imaš jasan cilj,a također se ti eksperimenti izvode pod strogim nadzorom iskusnog učitelja