donje lišće zajebano/ 1st grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.01.2011
45
0
0
31








1. sjeme
2. oko 3 tjedna
3. 5-6 cm
4. čašice od jogurta
5. normalna humusna ništa posebno
6. svaka 3 dana možda sam i pretjerao u zaljevanju... dodajem u vodu neko gnojivo 9-7-7 5ml na litru
7. neznam, vodu ostavim par dana na zraku prije korištenja
8. vidi 6. 9-7-7
9. 3x23W CFL daylight
10. 3-6 cm
11. 70cm x 45 cm

Uploaded with ImageShack.us
12. nije sauna imam 2 venta jedan za upuh jedan za ispuh 80mm promjera sasvim dobro rade
13. neznam :(
14. ne, tu i tamo neki mrav al ni njih nema u zadnje vrijeme
15. imam puno teoretskog iskustva al mi je prvi grow

doviđenja i hvala na suradnji :banana_rasta:

eh da i prva slika je od ove lijeve a druga od desne biljčice
 
24.05.2011
229
111
0
o moj bože... kakva ti je to zemlja(puna neke plijesni)sam govoriš ništa posebno, u startu radiš sam protiv sebe...
čim se radi plijesan mora da ih zalijevaš s previše vode,a još uz to sve ih gnojiš,zar ti se ne čine malo premalene za gnjojenje???
voda obavezno mora da se kontrolira ph vrijednost to ti je osnova;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
17.01.2011
45
0
0
31
samo sam ih jednom zalio sa gnojivom, šta bi mi bilo najbolje napravit, stat sa zalijevanjem dok nedođu sebi? bacit ih u smeće i uzet novu zemlju?
 
29.10.2011
19
1
0
41
Sad ne znam dal bi mogao da ih presadis u novu zemlju(veliki stres), ali stavi novu zemlju(obicnu zemlju za cvece) na vrh da zaustavi dalju budj, ne zalivaj par dana dok ne vidis da je gornja zemlja suva i probusi male rupicena dnu saksije(case) da izlazi visak vode, a sto se tice gnojenja, jos je rano za gnojenje(zato su ti listovi zuti). Uzivaj stari
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Obavezno nova zemlja... Nece im biti veliki stres jer su ovak i onak prezivjele stresova.... Bez kvalitetne zemlje, bye, bye... A gnojenje.... pa kud si ti teoriju naucio?!? Zemlja sama po sebi ima dovoljno hrane za mjesec dana... Spalio si ih i jos k tome imas losu zemlju i jos k tome je previse zalijana i jos k tome su case do pola puno i........................................................................................................
 
17.01.2011
45
0
0
31
jebiga naučit ću :D imam dosta rupica na dnu dobra je drenaža... jebiga kad su počele mijenjat boju na listovima mislio sam da je to zbog manjka nekih elemenata pa sam se junački zaletio, al ipak sam mislio da je najbolje pitat profesore pa sam se vama obratio... znači svejedno je koja je zemlja bitno da ima ph neutralan nemora bit neka posebna?
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Zemlje se uvelike razlikuju... Dobra drenaza, mirkoelementi i ostale "sitnice" su potrebni da se korijen dobro razvije, a to znaci da u pocetku je jaaaaaako bitna kvalitetna zemlja. TerraMagma ili Composana se preporucuje na ovom sajtu... Ostale na svoju odgovornost, a kako vidis kod tebe to nije ispalo bas najbolje. A prije nego ides gnojit malo pogledaj po forumu...
 
14.09.2011
15
3
0
31
nemoj ih se zurit spasavat,lose su startane puno je to stresa,nepotrebno dugo ce ti trajat oporavak jebada,a posto ti sjeme nije brendirano bolje ti je bacit ih i krenit sa novom turom,naravno bolje modificirano, kupi si ph tester u pet šopu i neku od kvalitetnih zemlji (terra-magma,composana universal,potgraund H od klasmana) eto tako bi ja barem osobno postupio..i dvije greske koje su mi bas upale u oko ostavis vodu da ostoji par dana prije zaljevanja,i gnojit na tako male biljke, su velike pocetnicke greske:vb_wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
17.01.2011
45
0
0
31
šta prije ću pohitat po Composanu, vidio sam na forumu da je to najbolja zemlja ovde u nas, dodat ću unutra samo stiropor nadam se da će to biti dovoljno za grow, pa ću se priključit u dnevnike uzgoja. keep learning :read:
možda bi mi bilo bolje odma stavit biljke u velike posude, neće one puno rast, do negdje 50-60 cm, sad neznam kolike posude da uzmem kolko litara.
 
14.09.2011
15
3
0
31
composana universal pazi nato da bude ta,ima vec perlita usebi a stiropor je nesto kao geto nadomjestak perlitu ako si nemos kupit tako da nemoras posto u komposani vec ima perlita,nemam osjecaj za ovako mal box,i nisi se razjasnio jel si ti mislio to ostavit na cfl ili mozda neki mali HPS ubacit kasnije ali ja gledam kao neku normu saskija od 10l za ukupan grow al sto vise to bolje,ako si u prilici jabi zajebo te transplatacije odma stavio jedno 2-3 sasksije od 10l komposanu slozio si box primjeren za 250w hps nekih nesto manji od 1m2 narucio si neko jeftino feminizirano sjeme,kupio plantelu cvet posto nemoras gnojit prvih 30 dana komposanu ph tester,iskoristio de ventove koje vec imas za neki jebiga rudimentalni intake i outake,i boli te Kur-ac smatram das tesko fulat jel imas jebiga neke osnove za uspjesan prvi grow,a ovo sad zajebat iskoristit sta se moze i sibaj dalje...al tako barem ja razmisljam stim da sam dosta navaren trenutno,tako ja barem razmisljam jel nisam bas neki ni fan ni znalac tih extra malih pc tipa growowa,a ove biljke sad bacit u smece i deri dalje,jel iskreno za 3 tjedna izgledaju barem meni koma i nevrjedno spasavanja al

moje biljke srednom 4 tjedna vegetacije stim da su jos i topirane pa je bio period nerasta:vb_devil:
 
17.01.2011
45
0
0
31
ma skužio sam da su ove propale, nisam mislio hps stavljat puno mi je to posla, ja ću na CFL, biće tu sveskupa 5x23w (dosta?) složit ću nekakvu infrastrukturu za njih da stoje tu i biće podesivo po visini, i scrog, samo sam se zajebo s tom zemljom...al vježbom do savršenstva, jebiga recesija zahvatila ide se progresivno malo po malo, strpljen spašen, volja je tu :D

eh da i dimenzije boxa su VŠD 62cm x 75cm x 45cm ništa ekstra, al nadam se samo da će dat dovoljno za moje potrebe
 
17.01.2011
45
0
0
31
a ziher 11, ja sam mislio da ce bit dosta oko 7000 lumena za taj prostor, jos sam mislio scrogat i uvijek drzat svijetlo blizu vrhova, to bi moglo bit dosta za dvije biljke
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
trebao bi skupiti bar 10000Lm (bez obzira jedna ili tri biljke), proveri obavezno vodu kojom zalivas, moze biti da je puna gvozdja a i krecnjaka, bar na osnovu fotki (pogotovo ako promenis zemlju pa ti se ponovo pojavi ta belicasta i zlatno-zuta boja na povrsini), za zemlju su ti vec rekli, nikada nikako u cist humus, ako ces ih drzati na 50~60cm dovoljna ti je posuda od 5~6L
 
17.01.2011
45
0
0
31
Ma dobro to svijetlo me ne brine previse za pocetak ce mi bit ovo dosta pa cu dodavat jos svijetla malo po malo, planiranje je kurva, reko sam si najbitnije je zapocet pa cu usput sve lako rjesit, a najlakse mi je uzet jace zarulje onda neke od 26w, zna li mozda neko kolko dodje ta u nasem bauhausu u zg, oko 20 kuna?
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....takve spiralne po 23W (philips tornado) su ti najjeftinije u pevecu.....nekih 30-40 kn......a u bauhasu iste po 60+ kuna......tako da bolje prodi par ducana i usporedi cijene nego da bacis novce bzvz.......

.....vidio sam u chipoteci CFL od 20-80 W i cijene su stvarno super al mislim da su zarulje neke kineske pa neznam kolko je tome za vjerovat.......
 
17.01.2011
45
0
0
31
Ivach je napisao(la):
....takve spiralne po 23W (philips tornado) su ti najjeftinije u pevecu.....nekih 30-40 kn......a u bauhasu iste po 60+ kuna......tako da bolje prodi par ducana i usporedi cijene nego da bacis novce bzvz.......

.....vidio sam u chipoteci CFL od 20-80 W i cijene su stvarno super al mislim da su zarulje neke kineske pa neznam kolko je tome za vjerovat.......

prošao sam po par dućana, ove sam uzeo za oko 30-40kn... samo šta nema svugdje daylight žarulja to je bed